برگزیده های پرشین تولز

حضور بازیگران مطرح دنیا در فیلمهای ایرانی

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
جالبه که این سالها ، قضایای مربوط به اسمهای گنده خیلی زیاده شده ... پله - مارادونا - جت لی - جکی چان - روماریو ، اینا همه تو مقطعی قرار بوده بیان ایران !! ...
wis.gif

یانگومو جا انداختی :D

آخ یانگوم ( اسمایلی اشک و فراق و از این چیزا )

پ ن : حالا یانگوم هم جز اسمهای بزرگه یا نه ( فکر کنم یا نه )
...
ما بازیگران خارجی را بررسی می کنیم تا چهره های شاخصی برای نقش هایی که احمدرضا درویش نوشته است پیدا کنیم .این انتخاب در حال نهایی شدن است .

کاشکی منم اونجا بودم این بررسیشونو میدیدم مرده برسیشونم ( اسمایلی دیوونه مرده )

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
فیلم های کنونی هم چندان تفاوتی ندارند !
خب من هم همینو گفتم دیگه...
خوب هستن اما چندان تعریفی ندارند:)
یانگومو جا انداختی

اگه میخواست بیاد تا حال اومده بود....بعدش هم اونو اصلا نمیشه جزء بازگیرا حساب آورد..یه مانکن و مدل تبلیغاتی هست اون...اینو همه میدونن:)

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
ولي يه كارگردان ايراني اصلا نبايد سراغ يه بازيگر خوب بره چون ايران فعلا بايد به فكر فيلمنامه‌هاش باشه تا performance هاش...

درست زدي به هدف. فعلا" بزرگترين معضل سينماي ايران (البته از چند دهه قبل ) نداشتن فيلمنامه خوبه. اكثر فيلمنامه ها خيلي خوب شروع مي شوند و خيلي بد تمام. شايد يه دليلش اين كه **** آموزشي ما جوري نيست كه بخواد از توش چند تا نويسنده خوب دربياد ( چي درمياد كه نويسنده خوب دربياد:p)

يه معضل ديگه كه توي يكي ديگه از پستها گفته شده اينه كه توي **** كاري ما همه كارها هيئتي جمع ميشه و نظم ديكته شده و خاصي نداره. در حالي كه در صنعت سينماي هاليوود و اروپا چنان نظم و ديسيپليني وجود داره كه مانع از هرگونه بدقوليها يا تكرار مكرر كارهاي ساده و يا خيلي از موارد ديگه ميشه.
مثلا" فكرشو بكنبن اگه يه هنر پيشه طراز اول جهاني بياد تهران در درجه اول بايد در يكي از بهترين هتلها اقامت كنه تازه تنها كه نمياد مدير برنامه داره مدير اجرايي داره دستيار هاي مختلف داره كه در واقع سر صحنه اونها همه كار مي كنند تا جناب هنرپيشه طراز اول جهاني تمركز كافي داشته باشه و ذهنش درگير جزئيات نشه.

در مرحله دوم بايد فكر تمام امكانات موجود را در چند روز اقامت ايشان در نظر گرفت. ضمنا" آنها اصلا" عادت ندارند كه بروند سر صحنه بعد ببينند مثلا" هنوز كارگر فني نيامده تا آركها را نصب كند يا مثلا" يك گروه 50 نفره بلند شدند ورفتند در يك نقطه دور و حالا ماموران چند تا اداره و سازمان اومدندو دارند هماهنگيهاي به عمل آمده را دوباره هماهنگ مي كنند.
جايي خوندم مدونا وقتي داشته ميرفته لندن براي بازي در يك فيلم آرايشگر و نديمه ها و سگها و بادي گاردها و ...... با خودش برده بوده كه كلي دردسر ايجاد كردند.(شكر خدا ورودش ممنوعه:blush:)

نكته آخر اين كه طبق نوشته مجله فيلم ژوليت بينوشه واقعا" براي بار دوم به ايران اومده و حتي يك صجنه كوتاه هم در فيلم جديد كيارستمي بازي كرده .

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
درسته ... اگه هم بیان ایران ، احتمالا اول از همه چیز غیرحرفه ای بودن آدمها و شرایط توجه شون رو جلب می کنه ...
electricf.gif

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
تازه تنها كه نمياد مدير برنامه داره مدير اجرايي داره دستيار هاي مختلف داره كه در واقع سر صحنه اونها همه كار مي كنند تا جناب هنرپيشه طراز اول جهاني تمركز كافي داشته باشه و ذهنش درگير جزئيات نشه.
به این نکته اشاره کردی میخواستم بدونم ژولیت بینوش خودش تنهایی اومده یا با همون دستیارها و مدیراش؟
درست زدي به هدف. فعلا" بزرگترين معضل سينماي ايران (البته از چند دهه قبل ) نداشتن فيلمنامه خوبه. اكثر فيلمنامه ها خيلي خوب شروع مي شوند و خيلي بد تمام. شايد يه دليلش اين كه **** آموزشي ما جوري نيست كه بخواد از توش چند تا نويسنده خوب دربياد ( چي درمياد كه نويسنده خوب دربياد)
البته بجز فیلم های تاریخی و مذهبی و البته ادبی که باز به همون تاریخی بر میگرده:)
مثل همین سریال های تلویزونی درباره امامن یا شعرا و تاریخ ایران در دوران مختلف از جمله قاجار و پهلوی

گرچه درسته که مجبورن تا آخرش برطبق تاریخ و وقایع جلو برن منتها فیلم نامه ها و دیالوگ های خیلی قشنگی درشون هست.

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
احتمالا خانومش فیلم های فردین و ناصر ملک مطیعی(معروف به ملک متکا) و وثوقی رو میخواسته..:D نه این فیلم های کنونی رو...

زدی وسط خال :cool:

عمر شریف رو من شنیده بودم ولی بقیه اسمها دیگه خیلی "سنگ بزرگ"(=علامت نزدن) به حساب میان ... طرف تو ذهنش میاد که "اگه آل پاچینو تو فیلمم بازی کنه خوب میشه
170.gif
"، فردا شایع میشه که پاچینو سر صحنه با مخملباف دعواش شده ! ...

من که فکر نمیکنم همون عمر شریف هم بیاد. اما شایعه شده American Pie 10 ( Charkhoone House) با بازی استیفلر و جواد رضویان تو ایران فیلمبرداری میشه. دی!

جالبه که این سالها ، قضایای مربوط به اسمهای گنده خیلی زیاده شده ... پله - مارادونا - جت لی - جکی چان - روماریو ، اینا همه تو مقطعی قرار بوده بیان ایران !! ...
wis.gif

یانگومو جا انداختی :D

حالا ببینیم این مارادونا که اینقدر میگه میخوام بیام ایران با احمدی نژاد ملاقات کنم، بالاخره میاد یا نه و اینکه احمدی نژاد تحویلش میگیره یا اینکه یابو آب میده :blink:

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
درست زدي به هدف. فعلا" بزرگترين معضل سينماي ايران (البته از چند دهه قبل ) نداشتن فيلمنامه خوبه. اكثر فيلمنامه ها خيلي خوب شروع مي شوند و خيلي بد تمام. شايد يه دليلش اين كه **** آموزشي ما جوري نيست كه بخواد از توش چند تا نويسنده خوب دربياد ( چي درمياد كه نويسنده خوب دربياد:p)

يه معضل ديگه كه توي يكي ديگه از پستها گفته شده اينه كه توي **** كاري ما همه كارها هيئتي جمع ميشه و نظم ديكته شده و خاصي نداره. در حالي كه در صنعت سينماي هاليوود و اروپا چنان نظم و ديسيپليني وجود داره كه مانع از هرگونه بدقوليها يا تكرار مكرر كارهاي ساده و يا خيلي از موارد ديگه ميشه.
مثلا" فكرشو بكنبن اگه يه هنر پيشه طراز اول جهاني بياد تهران در درجه اول بايد در يكي از بهترين هتلها اقامت كنه تازه تنها كه نمياد مدير برنامه داره مدير اجرايي داره دستيار هاي مختلف داره كه در واقع سر صحنه اونها همه كار مي كنند تا جناب هنرپيشه طراز اول جهاني تمركز كافي داشته باشه و ذهنش درگير جزئيات نشه.

در مرحله دوم بايد فكر تمام امكانات موجود را در چند روز اقامت ايشان در نظر گرفت. ضمنا" آنها اصلا" عادت ندارند كه بروند سر صحنه بعد ببينند مثلا" هنوز كارگر فني نيامده تا آركها را نصب كند يا مثلا" يك گروه 50 نفره بلند شدند ورفتند در يك نقطه دور و حالا ماموران چند تا اداره و سازمان اومدندو دارند هماهنگيهاي به عمل آمده را دوباره هماهنگ مي كنند.
جايي خوندم مدونا وقتي داشته ميرفته لندن براي بازي در يك فيلم آرايشگر و نديمه ها و سگها و بادي گاردها و ...... با خودش برده بوده كه كلي دردسر ايجاد كردند.(شكر خدا ورودش ممنوعه:blush:)

نكته آخر اين كه طبق نوشته مجله فيلم ژوليت بينوشه واقعا" براي بار دوم به ايران اومده و حتي يك صجنه كوتاه هم در فيلم جديد كيارستمي بازي كرده .

این توضیحاتی که شما دادی بیشتر مربوط به سوپراستارهای مثل تام کروزه ... همین ژولیت بینوش مگه با کی اومد؟نه مدیر برنامه ای نه همراهی ...تک و تنها ...
در مورد فیلمنامه هم باید بگم تو هالیوود خیلی از فیلمنامه ها گروهی کار می شه ولی تو ایران اصلا آب دو نفر توی جوب نمی ره ...کارگردان های بزرگ که فقط خودشون فیلمنامه رو می نویسن بقیه هم که دیگه هیچی ... با این حال تجربه های گروهی کارای خوبی بده ...یکی سریال وفا یکی هم سریال میوه ممنوعه ...
...
نکته : سینمای عرب چیزی برای گفتن نداره ولی چند تا بازیگر معروف بین المللی داره و البته چند تا هم کارگردان معروف ... پس نباید سینمای ایران رو انقدر بکوبیم
نکته 2 : مارک فورستر کارگردان بادبادک باز(که کارگردان ترمیناتور4هم شده) کلی از بازی همایون ارشادی تعریف کرده ...بازیگری که ده سال هم نیست بازیگر شده ...
نکته 3: شاید نکته 2 بی ربط بود ولی می خواستم بگم با تمام فقری که سینمای ما داره ولی اونقدر افتضاح نیست که ما حضور یه بازیگر متوسط رو به سخره بگیریم.

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
نکته : سینمای عرب چیزی برای گفتن نداره ولی
اتفاقا برعکس..سوریه رو من خوب دیدم البته چندتا از سریال هاشون رو بیشتر ندیدم که از تلویزیون خودمو هم پخش شده اما واقعا هم بیینده پسند بوده و خیلی جمع و جور.
ژولیت بینوش مگه با کی اومد؟نه مدیر برنامه ای نه همراهی ...تک و تنها ...
مرسی..اینو نمیدونستم:)
با این حال تجربه های گروهی کارای خوبی بده ...یکی سریال وفا یکی هم سریال میوه ممنوعه ...
کارهای فخیم زاده رو جا انداختی:)

من نمیدونم توهم تا کی؟آخه همون آمریکاییش هم نمیتونه بازیگراش رو راضی نگه داره نمونه اش براد پیت که نصفه و نیمه یه فیلم رو ول کرده و رفته..دیگه خدا بداد اون ایرانیش برسه

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من که فکر نمیکنم همون عمر شریف هم بیاد. اما شایعه شده American Pie 10 ( Charkhoone House) با بازی استیفلر و جواد رضویان تو ایران فیلمبرداری میشه. دی!
الان که فکر می کنم می بینم اینی که گفتی محتمل تره ...
flies.gif

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
این توضیحاتی که شما دادی بیشتر مربوط به سوپراستارهای مثل تام کروزه ... همین ژولیت بینوش مگه با کی اومد؟نه مدیر برنامه ای نه همراهی ...تک و تنها ...
در مورد فیلمنامه هم باید بگم تو هالیوود خیلی از فیلمنامه ها گروهی کار می شه ولی تو ایران اصلا آب دو نفر توی جوب نمی ره ...کارگردان های بزرگ که فقط خودشون فیلمنامه رو می نویسن بقیه هم که دیگه هیچی ... با این حال تجربه های گروهی کارای خوبی بده ...یکی سریال وفا یکی هم سریال میوه ممنوعه ...
...
نکته : سینمای عرب چیزی برای گفتن نداره ولی چند تا بازیگر معروف بین المللی داره و البته چند تا هم کارگردان معروف ... پس نباید سینمای ایران رو انقدر بکوبیم

اين كه اين موارد مربوط به سوپر استارهاست كاملا" درسته.

در مورد خانم بينوشه هم نوشته بود كه ايشان براي ديدار كيارستمي و احتمالا" صحبت در مورد پروژه " رونوشت برابر اصل " كه قراره ساخته بشه اومده بوده و كيارستمي مثل هميشه از فرصت اسفاده كرده و در يكي از سكانسهاي فيلم جديدش از اون استفاده كرده.

اين كه گفتم معضل فيلمنامه داريم از خودم نيست يه مروري به مجلات سينمايي چند سال اخيرمون كه بندازيد اكثر منتقدين و حتي خود سينماگران از اين مسئله گله دارند.با اغلب سينماگران طراز اول كه مصاحبه مي كنند (در هر صنفي) كم كاري يا بيكاريشون رو نبود فيلمنامه خوب مي دونند.

سينماي ايران رو هم نمي كوبيم و نمي گيم ضعيفه كه اگه بود اين همه حضور در جشنواره ها معني نداشت. اما داريم مي گيم شرايط فعلي اصلا" مناسب حضور سوپراستارها نيست درست مثل فوتبالمون كه هر مربي اي نميتونه با اين شرايط كنار بياد.

يه نكته ديگه اين كه در سينماي ايران متاسفانه ژانري كه باعث اعتبارش شده ( همون فيلمهاي جشنواره اي معروف ) اصلا" نيازي به حضور سوپر استار نداره و بيشتز با نابازيگرانه كه جلو ميره.در زمينه سينماي اكشن و حادثه و ملودرام باز همون مشكل فيلمنامه رو داريم.

مهمترين دستاورد حضور هنرپيشه هاي معتبر خارجي در فيلمهاي ايراني اينه كه اعتباري به فيلمهاميده براي بازاريابي هاي بين المللي وگرنه خيلي از بازيگران خودمون تو زمينه كاريشون كم ندارند.

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
موريكونه و موسيقى فرزند صبح

كارگردان فيلم سينمايى «فرزند صبح» از انجام مذاكرات اوليه با انيو موريكونه، آهنگساز سرشناس ايتاليايى، براى ساخت موسيقى متن اين فيلم خبر داد. بهروز افخمى درباره ساخت موسيقى فيلم سينمايى «فرزند صبح» به مهر گفت: «مذاكرات اوليه اى با موريكونه در اين باره صورت گرفته است. او آهنگساز خوبى است و همراه پسرش موسيقى اين فيلم را مى سازد.معمولاً پسرش براى ساخت موسيقى به او كمك مى كند و ما ارتباط مستقيم با موريكونه پسر داريم.»

وى درباره زمان ساخته شدن موسيقى «فرزند صبح» افزود: «بايد تدوين فيلم بزودى تمام شود و او فيلم را ببيند.البته ساخت موسيقى بايد تا قبل از تابستان انجام شود، چرا كه اركسترهاى غربى در تير و مرداد تعطيل هستند و چون موريكونه براى ساخت موسيقى از اركستر استفاده مى كند، كار بايد بموقع انجام شود. تاكنون هم سيف الله داد ۲۰ دقيقه از فيلم را تدوين كرده است.»

345648.jpg

«فرزند صبح» روايتگر زندگى بنيانگذار جمهورى اسلامى ايران، حضرت امام خمينى (ره) در دوران كودكى و نوجوانى است. انيو موريكونه آهنگساز ۸۰ ساله ايتاليايى ساخت موسيقى بيش از ۵۰۰ فيلم سينمايى و تلويزيونى را به عهده داشته و بسيارى از كارشناسان موسيقى متن، وسترن هاى اسپاگتى سرجيو لئونه از جمله «به خاطر يك مشت دلار»، «به خاطر چند دلار بيشتر»، «خوب، بد، زشت» و «روزى روزگارى در غرب» را اوج كار او در آهنگسازى مى دانند.
اين در حالى است كه موريكونه تنها موسيقى ۳۰ فيلم وسترن را در كارنامه دارد. از ديگر كارهاى برجسته وى مى توان به «سينما پاراديزو» و «مالنا»ى جوزپه تورناتوره، «تسخيرناپذيران» برايان دى پالما و... اشاره كرد.

نقل از روزنامه ایران

پ ن : این خبر به حضور بازیگر مطرح دنیا در ایران مربوط نمیشد ولی فکر کردم شاید به نوعی در ارتباط با همکاری یه شخصیت برجسته سینمائی و هنری با ایران باشه :happy:
یا حق ...

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
من که این آقا رو نمیشناسم ولی جالبه که قراره آهنگ ساز ملنا برای یه فیلم در مورد امام ***** آنگ بسازه حالا خوبه آهنگ ساز لولیتا نیست ( شایدم باشه من که نمیدونم ؟)

چه شود ....................

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
من که این آقا رو نمیشناسم ولی جالبه که قراره آهنگ ساز ملنا برای یه فیلم در مورد امام ***** آنگ بسازه حالا خوبه آهنگ ساز لولیتا نیست ( شایدم باشه من که نمیدونم ؟)

سریال " لبه تاریکی " رو یادته ؟ تلوزیون جند بار نشون داده ، آهنگسازش اگه اشتباه نکنم موریکونه بوده

یکی از مشهورترینها و اساتیده

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84

در حقیقت پست تو و فرزاد عزیز یکی بود ... آهنگساز مالنا = موریکونه - یه فیلم در مورد امام ***** = فرزند صبح ...
aquariuss.gif

سریال " لبه تاریکی " رو یادته ؟ تلوزیون جند بار نشون داده ، آهنگسازش اگه اشتباه نکنم موریکونه بوده

یکی از مشهورترینها و اساتیده
نه ... آهنگسازش اریک کلاپتون و مایکل کیمن بود ...

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
در حقیقت پست تو و فرزاد عزیز یکی بود ... آهنگساز مالنا = موریکونه - یه فیلم در مورد امام ***** = فرزند صبح ...
aquariuss.gif

...

خوب منم در تائید فرمایشات ایشون گفتم برام جالبه که آهنگساز ملنا میخواد برا فیلمه امام آهنگ بسازه
646144160ed5.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
خوب منم در تائید فرمایشات ایشون گفتم برام جالبه که آهنگساز ملنا میخواد برا فیلمه امام آهنگ بسازه
646144160ed5.gif
آها ... برمی گرده به اون " من که این آقا رو نمی شناسم" ، برداشت از جمله رو مخدوش کرد ...
broom.gif

میگم این قضیه (جدا از ابعاد تخیلی اش!) یه جورایی شبیه فیلم روز واقعه اس به نظرم ... منظورم اینه که بهرام بیضایی مسلما مذهبی ترین و ارزشی ترین هنرمند ایرانی نیست ، اما همین آدم به نظرم زیباترین و تاثیرگذارترین فیلمنامه رو در مورد حادثه عاشورا نوشته ...
54.gif

hesam 63

Registered User
لایک‌ها
899
عرض کنم که به این لینک توجه فرمایید ...

http://www.hanooz.com/index.php?option=com_content&task=view&id=359&Itemid=27
باید بگم که تو این لینک نوشته حضور شارون استون در فیلم بهمن قبادی قطعی شده ...حالا نمی دونیم راسته یا نه ...
http://www.aftab.ir/news/2008/feb/12/c5c1202812981_art_culture_cinema_bahman_ghobadi.php
این یکی نه تایید کرده نه تکذیب ... فقط اشاره شده که استون در یک سکوت خبری کامل مهمان قبادی در ایران بوده و البته از حضور آنجلینا جولی در پشت صحنه فیلم خبر داده ...
...

می گم چی میشد جولی قبول می کرد تو فیلم قبادی بازی کنه ...از اون طرف هم براد پیت رو تو رودروایسی می ذاشتیم و اونم میومد تو یکی از فیلم های آرش معیریان بازی می کرد ...هر چند گفته تو فیلمای مبتذل دیگه بازی نمی کنم.

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
منم اینو خیلی وقت پیش ( حدودا 1 ماه :D ) شنیده بودم ولی اول باور نکردم بعدم توی اینترنت هرچی اون موقع گشتم چیزی پیدا نکردم

اینم چه شود
646144160ed5.gif

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
فکر کنم قضیه ی همون " مورینیو و هویجویچ " ه که دیشب فرزاد توی تاپیک " آرتور جورج سرمربی تیم ایران شد " در بخش فوتبال مطرح کرد ...

به هر حال امیدوارم یه روزی مثل همه ی کشورهای صاحب فرهنگ حضور بازیگران درجه یک رو گدایی نکنیم . یا حق ...

بالا