برگزیده های پرشین تولز

خراب شدن هارد لپ تاپ و راهنمایی برای حل مشکل،تعمیر یا تعویض؟

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
رمهای اضافی رو از داخل ماژول دربیارید و دوباره امتحان کنید.
رم خودش 4 بود منم یه 4 انداختم روش.منظورتون اینه اون رم 4 رو دربیارم؟درآوردن و نصبشون تخصص خاصی که نمیخواد؟چون تا حالا اینکارو نکردم

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
error.jpg
طبق توصیه ی مایکروسافت، پیغام خطای درایور amppal.sys که در خطوط آخر تصویر فوق درج شده مربوط به درایور بلوتوث هست
پیشنهاد میشه از راه safe mode ویندوز رو بالا آورده و درایور فعلی بلوتوث و همچنین وایرلس رو از کنترل پنل>Program and Features پاک کنید، همچنین در Device Manager هم آداپتورهای بلوتوث و شبکه ی وایرلس رو پیدا و Uninstall کنید. سپس ریستارت کنید
بعد از ریستارت ببینید سیستم بوت میشه یا خیر
اگر بوت شد، دیگه ریستارت نکنید و به صفحه ی این مدل لپتاپ در وبسایت سازنده اش رفته و آخرین نسخه ی آداپتورهای مربوطه رو دانلود و نصب کنید

اگرم گمان شما به نود32 برمیگرده، پس از اقدام بالا اون رو هم میتونید در همون حالت Safe Mode که واردش میشید پاک کنید . یک ویروس کش قوی دیگه مثل Malwarebyte Anti-Malware نصب داشته باشید

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
رم خودش 4 بود منم یه 4 انداختم روش.منظورتون اینه اون رم 4 رو دربیارم؟درآوردن و نصبشون تخصص خاصی که نمیخواد؟چون تا حالا اینکارو نکردم
آره رم 4 گیگی که اضافه کردید رو در بیارید. تخصص خاصی نمی خواد. مگر اینکه خیلی ناشی باشید.

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
طبق توصیه ی مایکروسافت، پیغام خطای درایور amppal.sys که در خطوط آخر تصویر فوق درج شده مربوط به درایور بلوتوث هست
پیشنهاد میشه از راه safe mode ویندوز رو بالا آورده و درایور فعلی بلوتوث و همچنین وایرلس رو از کنترل پنل>Program and Features پاک کنید، همچنین در Device Manager هم آداپتورهای بلوتوث و شبکه ی وایرلس رو پیدا و Uninstall کنید. سپس ریستارت کنید
بعد از ریستارت ببینید سیستم بوت میشه یا خیر
اگر بوت شد، دیگه ریستارت نکنید و به صفحه ی این مدل لپتاپ در وبسایت سازنده اش رفته و آخرین نسخه ی آداپتورهای مربوطه رو دانلود و نصب کنید

اگرم گمان شما به نود32 برمیگرده، پس از اقدام بالا اون رو هم میتونید در همون حالت Safe Mode که واردش میشید پاک کنید . یک ویروس کش قوی دیگه مثل Malwarebyte Anti-Malware نصب داشته باشید
امروز دو بار صفحه آبی اومد.یکی موقعی که داشتم درایورهارو نصب میکردم.یکی از درایورهای بلوتوث یا وایرلس بود که موقع نصب صفحه ابی اومد اما بعد سیستم ریستارت شد و بالا اومد.دفعه دوم بعد از نصب نود و ریستارت کردن بود که صفحه ابی میاد و هی ریستارت میشه و دیگه ویندوز بالا نمیاد.قبل از تعویض هارد هم با آنتی ویروس نود این مشکل رو داشت.بنظر شما مشکل با نصب یه آنتی ویروس دیگه بصورت اساسی حل میشه؟

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
رمهای اضافی رو از داخل ماژول دربیارید و دوباره امتحان کنید.

دوست عزیز اینکارو کردم اما نتیجه ای نداد.مشکل از رم نیست.به احتمال زیاد حرف دوستمون درست باشه چون بعد از حذف آنتی ویروس سیستم درست میشد.اما من دنبال راه حل اساسی هستم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزیز اینکارو کردم اما نتیجه ای نداد.مشکل از رم نیست.به احتمال زیاد حرف دوستمون درست باشه چون بعد از حذف آنتی ویروس سیستم درست میشد.اما من دنبال راه حل اساسی هستم.
پس از رم هم نبود! آخه دلیلی نداره بعد از نصب آنتی ویروس این مشکل پیش بیاد! مگر اینکه درایورهایی که قبل از وقوع این پیغام خطا نصب هست ویروسی باشه که احتمال اینم هست. به نظر من یکبار درایورهایی که نصب می کنید رو قبل از نصب با آنتی ویروس اسکن کنید.

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
پس از رم هم نبود! آخه دلیلی نداره بعد از نصب آنتی ویروس این مشکل پیش بیاد! مگر اینکه درایورهایی که قبل از وقوع این پیغام خطا نصب هست ویروسی باشه که احتمال اینم هست. به نظر من یکبار درایورهایی که نصب می کنید رو قبل از نصب با آنتی ویروس اسکن کنید.
درایورها داخل سی دی هستند.این سی دی موقع خرید لپ تاپ همراهش بود و از طرف کارخونه سازنده اس.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام مجدد به دوستان عزیز.با راهنمایی های شما هارد لپ تاپ رو عوض کردم و یه 500 سیگیت نصب کردم.ویندوز هم روش نصب کردم اما باز به یه مشکل جدی برخوردم.بعد از یکی دو ساعت کارکردن باهاش وقتی ریستش کردم این صفحه آبی اومد (در ادامه عکسشو میذارم) و تا بالا اومدن ویندوز میرسه مجددا صفحه آبی میاد و سیستم ریست میشه و اصلا دیگه بالا نمیاد.جالب اینه که قبل از تعویض هارد هم این مشکل بوجود اومده بود.البته وقتی که آنتی ویروس نود32 رو نصب میکردم و بعدش که ریست میکردم این اتفاق میفتاد.الان هم همینطوری شد.تا آنتی ویروس نود رو نصب کردم و ریستارت کردم صفحه آبی اومد و همینطور تکرار میشه.میتونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ ممنون.

error.jpg
از طریق safe mode آنتی ویروس نود رو انیستال کنید .این به خاطر درایور بلوتوث هم هست . نسخه جدید درایور بلوتوث رو از سایت سازنده لپتاپ بگیرید

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
از طریق safe mode آنتی ویروس نود رو انیستال کنید .این به خاطر درایور بلوتوث هم هست . نسخه جدید درایور بلوتوث رو از سایت سازنده لپتاپ بگیرید
بسیار ممنون از راهنماییتون.با safe mode تونستم زمان ویندوز رو برگردونم به موقعی هیچی نصب نبود.الان هم تمام درایورهاشو (آخرین ورژنش) از سایت سازنده دانلود کردم و الان میخوام مجدد نصب کنم.در مورد درایور بلوتوث حق با شماست.همیشه موقع نصبش سیستم هنگ میکرد یا دچار مشکل میشد اما مشکل اصلی با نصب آنتی ویروس نود شروع میشد بعد از نصبش وقتی سیستم رو ریستارت میکردم دیگه فقط صفحه آبی میومد و نمیذاشت ویندوز بالا بیاد.حالا میخوام با یه آنتی ویروس دیگه امتحان کنم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بسیار ممنون از راهنماییتون.با safe mode تونستم زمان ویندوز رو برگردونم به موقعی هیچی نصب نبود.الان هم تمام درایورهاشو (آخرین ورژنش) از سایت سازنده دانلود کردم و الان میخوام مجدد نصب کنم.در مورد درایور بلوتوث حق با شماست.همیشه موقع نصبش سیستم هنگ میکرد یا دچار مشکل میشد اما مشکل اصلی با نصب آنتی ویروس نود شروع میشد بعد از نصبش وقتی سیستم رو ریستارت میکردم دیگه فقط صفحه آبی میومد و نمیذاشت ویندوز بالا بیاد.حالا میخوام با یه آنتی ویروس دیگه امتحان کنم.
نود با یکسری از سخت افزارها ایراد های عجیبی دارد . توصیه میکنم avira رو تست کنی /

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بسیار خوب. باز هم عرض می کنم که NOD32 مشکلی نداره. ممکنه با دانلود و نصب درایورهای آپدیت مشکلتون حل بشه. امیدوارم که با این کار مشکلتون حل بشه.

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
با سلام به همه دوستان عزیزی که راهنماییم کردن.مشکل حل شد.حق با شما بود،درایور بلوتوث باعث این مشکل شده بود و با نصب آخرین ورژن اون ویندوز بخوبی کار میکنه.حتی آنتی ویروس نود رو هم نصب کردم و دیگه هیچ مشکلی نداره.سیستم بخوبی کار میکنه و از دیروز تا الان دارم باهاش کار میکنم و چند بار ریستارت کردم.همه مشکلات حل شد فقط یه مسئله ای هست اونم اینه که سرعت بالا اومدن ویندوز نسبت به زمان عادی بیشتره.نزدیک 10 تا نرم افزار ریز و درشت روش نصب کردم اما بنظرم نباید انقد کند باشه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام به همه دوستان عزیزی که راهنماییم کردن.مشکل حل شد.حق با شما بود،درایور بلوتوث باعث این مشکل شده بود و با نصب آخرین ورژن اون ویندوز بخوبی کار میکنه.حتی آنتی ویروس نود رو هم نصب کردم و دیگه هیچ مشکلی نداره.سیستم بخوبی کار میکنه و از دیروز تا الان دارم باهاش کار میکنم و چند بار ریستارت کردم.همه مشکلات حل شد فقط یه مسئله ای هست اونم اینه که سرعت بالا اومدن ویندوز نسبت به زمان عادی بیشتره.نزدیک 10 تا نرم افزار ریز و درشت روش نصب کردم اما بنظرم نباید انقد کند باشه.
خوب خدا رو شکر. هر سیستمی یکبار بوت میشه. سرعت بوت هیچ ربطی به سرعت سیستم نداره. کما اینکه حجم درایورها و سیستم فایلها که در ابتدای ویندوز Load میشن , اگر پردازنده شما Core i7-4720HQ و RAM 16GB باشه ممکنه کندی بوت شدن رخ بده که دلیلشم Load کردن اطلاعات راه انمدازی سیستم از روی هارددیسک کم سرعت هستش که اگر می خواین این مساله رو هم نداشته باشید باید SSD بندازید روش. اما در محیط ویندوز اگر RAM کافی داشته باشید(در حال حاضر 8 گیگ واسه ویندوز 8.1ایده آله) نباید نسبت به قبل سرعتتون پایین اومده باشه. البته خود آنتی ویروس پروسس بالایی میبره.

chakavak_67

Registered User
لایک‌ها
14
خوب خدا رو شکر. هر سیستمی یکبار بوت میشه. سرعت بوت هیچ ربطی به سرعت سیستم نداره. کما اینکه حجم درایورها و سیستم فایلها که در ابتدای ویندوز Load میشن , اگر پردازنده شما Core i7-4720HQ و RAM 16GB باشه ممکنه کندی بوت شدن رخ بده که دلیلشم Load کردن اطلاعات راه انمدازی سیستم از روی هارددیسک کم سرعت هستش که اگر می خواین این مساله رو هم نداشته باشید باید SSD بندازید روش. اما در محیط ویندوز اگر RAM کافی داشته باشید(در حال حاضر 8 گیگ واسه ویندوز 8.1ایده آله) نباید نسبت به قبل سرعتتون پایین اومده باشه. البته خود آنتی ویروس پروسس بالایی میبره.
ممنون از شما.ویندوزی که نصب کردم اینه: Windows 7 ULTIMATE SP1 UBUNTO
خودش یه تم روی ویندوز داره با یه سری امکانات دیگه.من امکاناتشو غیر فعال کردم.شاید یکمی بخاطر تم باشه.اما این لپ تاپ قبلا که ویندوز 7 روش نصب بود سرعتش خیلی بالاتر بود.و این کندی فقط هنگام بالا اومدن ویندوزه.بعد دو سه دقیقه که کامل بالا میاد،سرعتش خیلی خوبه.

zada

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام میتونید برای برطرف کردن بدسکتور هارد دیسک لینک زیر را هم مطالعه کنین
http://www.panteaco.ir

mohviros

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
511547.jpg

دیگه همه چیز مشخصه
حین انتقال فایل برق قطع شده این بلا رو سرش دراورده
با hd regenator دو روز در حال بازسازی گذاشتمش 31 بدسکتور درست کرد با اینکه چند هزار بدسکتور داره
کامپیوترم جواب کرد از کار زیاد قطعش کردم

راهنماییم کنید:general208::general208::general208:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
حجم بدسکتورها زیاد هست . این هارد را باید بیخال بشی

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
ینی هیچ راهی برای استفاده نداره ؟؟؟؟
ارزش تعمیر و سرو کله زدن نداره ممکنه اطلاعات کلا از بین بره. و اذیتش زیاده در کل تعمیر قطعاتی مثل هارد فقط هزینه بیخودیه. البته مشکل برد باشه بحثی دیگر.

بالا