برگزیده های پرشین تولز

خرید گوشی از خارج از کشور - رجیستر کردن از طریق مخابرات

A.S.A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینا همش خالی بندیه من خودم دیروز یه 3250 از دوبی آوردم الان داره عین ساعت کار میکنه

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
به نقل از A.S.A :
اینا همش خالی بندیه من خودم دیروز یه 3250 از دوبی آوردم الان داره عین ساعت کار میکنه

چی چی خالی بنديه !3 هفته پيش يه K800 از دوبی اوردم هنوز کار نمیکنه !!:blink:

Suba_sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مگه سيم كارت ايران توي دوبي آنتن نميده؟ همونجا امتحان كنيد

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
به نقل از Suba_sa :
مگه سيم كارت ايران توي دوبي آنتن نميده؟ همونجا امتحان كنيد
به نظر من هم بهترین کار همینه.البته اگر خودت اونجا باشی.

mehjam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
به نقل از DvD Man :
دوست عزیز
من هم میخواستم بگم برام K800 بیارن!
به نظر شما اینکار رو بکنم یا نه؟
راستی مال شما بالاخره کار کرد یا نه؟

A.S.A

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از DvD Man :

من مرض ندارم دروغ بگم !!!
من 4 - 5 روز پیش از دبی 3250 آوردم عین ساعت داره کار میکنه
حالا من نمیدونم که موبایل شما چرا کار نمیکنه

( شاید خاموشه !!!)

شوخی کردم دوست من ناراحت نشو

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
به نقل از DvD Man :

آره علیرضا جان بیا بگو کار کرد یا نه مارو از جهالت در بیار!:wacko: می گن با 7هزار می شه رجیسترش کرد؟
73.gif
منم می خوام بگم برام بیارن آخه!
96.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
به نقل از X_Farhad :
آره علیرضا جان بیا بگو کار کرد یا نه مارو از جهالت در بیار!:wacko: می گن با 7هزار می شه رجیسترش کرد؟
73.gif
منم می خوام بگم برام بیارن آخه!
96.gif

فرهاد جون راستش بره من که نشد ! يعنی تقريبا چند هفته ای گذشت و من فروختم به يکی از دوستام که اینجا زندگی نمیکنه !
الانم که ديگه منتظرم P990 بياد ایران ارزون بشه !! بخرم
راستی شما از قيمت مموری کارت اینجا و اونجا خبر داری !؟
2 گيگ و 4 گيگ تو ایران !! چنده !؟
ببينيم صرف داره بيارن !؟

X_Farhad

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
ایول! کُلاس شما بالاس بابا
45.gif

ببین مموری کارت ها بسته به مدلشون قیمت هاش فرق داره ولی تو تهران مموری 2گیگابایتی SD، سی و پنج تومنه مثل اینکه و اون مدل کوچکترش (مینی؟) هم 10 تومن گرونتره ، این قیمتا مال فروشگاه رمضانیه، تو جمهوریه فکر کنم، جاهای دیگه گرونتر باید بدن...اگه از همین بگیری فکر کنم بهتره، چون معمولاً اینا یکی دوسالیم گارانتی دارن، یه وقت اگه سوخت یکی هست که خِرشو بگیری!
167.gif

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
به نقل از X_Farhad :
ایول! کُلاس شما بالاس بابا
45.gif

ببین مموری کارت ها بسته به مدلشون قیمت هاش فرق داره ولی تو تهران مموری 2گیگابایتی SD، سی و پنج تومنه مثل اینکه و اون مدل کوچکترش (مینی؟) هم 10 تومن گرونتره ، این قیمتا مال فروشگاه رمضانیه، تو جمهوریه فکر کنم، جاهای دیگه گرونتر باید بدن...اگه از همین بگیری فکر کنم بهتره، چون معمولاً اینا یکی دوسالیم گارانتی دارن، یه وقت اگه سوخت یکی هست که خِرشو بگیری!
167.gif

رمضانی فروشگاه خوب و معتبری هست شارژر W900 خراب شد از اونجا گرفتم ، همه جا 4 هزار تومان بود ! البته تقلبی !! ولی اونجا 23 هزار تومان و البته فکر کنم اصل :blush:

anjomshoaa2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي .
آقا من مي خوام يه k800 بخرم. آخر اينجا كار مي كنه يا نه؟ اگه كار مي كنه كسي مي تونه براي من از دبي بياره . در ضمن من ساكن كرمان هستم.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
K800 ها تقریبن همگی نیاز به رجیستر دارن.

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا معضلي شده ها !

من ميخوام برخلاف همه تون كه از دوبي گوشي ميگيرين، يه آماري بگيرم ببينم تركيه چطورياس قيمت ها و از اونجا بگيرم. چون چند روز ديگه خانواده ميرن اونجا.

تا اونجا كه من ميدونم، دو جور گوشي توي بازارهاي دنيا موجوده. يه سري از گوشي ها طوري هستن كه فقط با اپراتور مخصوص خودشون كار ميكنن و سري ديگه گوشي هاي آنلاك شده هستن كه به اپراتور خاصي وابسته نيستن.

من چند وقت پيش يه پست از اعماق اينترنت كشيدم بيرون كه همچين چيزي نوشته بود ! :

در تمام دنيا شركت هاي مختلف موبايل مثل : orange , vodafone , AT&T و... يك قفل نرم افزاري و جديدا هم قفلهاي سخت افزاري بر روي اونها گذاشته مي شود كه اين گوشي فقط در محدوده سرويس دهنده اين شركت كار مي كند و ديگه هيچ سيم كارت ديگه اي رو نمي شناسد اما در ايران و چند كشور ديگه راهكارهايي هست
كه چنين قفل هايي رو باز مي كنند و من خودم به شخصه اين كار رو انجام مي دم ولي در كشور هاي پيشرفته اين كار غير قانوني هست و هيچ كس هم انجام نميده و گوشي شما بلا استفاده مي ماند
به همين دليل روي يك گوشي مثل 6600 نبايد ريسك كرد و بهتره از گوشي هاي جديد مطمئن و چهار باند كه وابسته
به هيچ شركت خصوصي هم نباشند (آرم ولوگوي هيچ شركتي جز شركت سازنده در نرم افزار و بدنه گوشي نباشد) براي بردن به نقاط مختلف دنيا استفاده كنيد

عقل آدم ميگه كه گوشي آنلاك بخره اما اونطوري كه من شنيدم و توي اعماق همين فروم هم خوندم، با پرداخت مبلغي دور و بر 10 هزار تومن ميشه گوشي هايي كه آنلاك نشده ن رو، توي پاساژ علاالدين آنلاك كرد :

يكي از دوستانم به تازگي يك گوشي Motorola v3 از آمريكا براش فرستاده اند ولي موقع روشن شدن مي گه Enter Subsidy بعد از ورود 3 رمز اشتباه هم گوشي كاملا به مدت 30 دقيقه لاك مي شه و مي نويسه Contact Service Provide.
من با گشت و گذار اينترنتي متوجه شدم اين گوشي به دليل اينكه حتما بايد در يك شبكه بخصوص مخابراتي استفاده مي شده است لاك شده. (cingular) و براي باز شدنش اكثرا مي گفتن كه گوشي رو براشون پست كنيم تا بتونن رمز گشايي كنن.

و همين كاربر توي پست بعدش نوشته :

مشكل حل شد. دوستم گوشيش را برد علادين و پاساژ ايران آخر كار با پيشنهاد هاي مختلف يك نفر با 9 هزارتومن آن لاكش كرده.
البته مكانيزم آنلاك فكر مي كنم چيزي شبيه كرك برنامه هاي نرم افزاري ست و با توجه به كد اختصاصي هر گوشي (IMEI) كد خاصي توليد شود.
با توجه به اطلاعاتي كه من اين دو روزه به دست آوردم بعضي از گوشي ها را مي شود از طريق Remote Unlocking يعني از را ه دور بدون ديدن و اتصال مستقيم با گوشي آنلاك كرد بعضي ها را هم حتما بايد گويا به سخت افزار خاصي وصل كرد براي انتقال كد به گوشي كه motorola v3 از نوع دوم مي باشد.

خب اين از موضوع لاك و آنلاك كه گويا به راحتي حل ميشه.

موضوع جديدي كه توي اين تاپيك و جاهاي ديگه چند ماهيه مطرح ميشه موضوع عدم ثبت گوشي هاي وارداتي توي شبكه ي مخابرات هست. يعني تصميم بر اين شده كه هر كسي گوشي ميخره بايد گوشيش رو توي مخابرات ثبت بكنه. يه لينكي مفيدي يكي از بچه ها گذاشته كه من دوباره اينجا كپي ميكنمش :

دکتر غفاریان: طرح فعال نکردن کد گوشی های قاچاق بررسی می شود.

پس از امضای قرارداد وزارت صنایع با سه شرکت داخلی مبنی بر تولید گوشی تلفن همراه، افکار عمومی روی قاچاق گوشی تلفن همراه متمرکز شده است و مسئولان در پی راهکاری برای جلوگیری از این مشکل هستند. دکتار وفا غفاریان در این زمینه اظهار داشت: اجرای بحث فعال نکردن کد گوشی های تلفن همراه که از طریق قاچاق وارد کشور می شوند، بسیار سنگین است چرا که باید تمام کدهای حدود 10 میلیون گوشی که در اختیار مردم است را ضبط و ثبت کنیم و از طرفی گوشی های حدود 8 میلیون سیم کارت که امسال واگذار خواهد شد نیز مستلزم ثبت کردن است، بر این اساس، ضبط و ثبت این همه اطلاعات و احراز آن از مراجع قانونی، به ساز و کار خاص خود نیاز دارد و باید امکانات آن فراهم شود.

تاريخ خبر : 1385/3/17. يعني حدود دو ماه و چند روز پيش. توي اين مدت خبر تازه اي داده شده يا نه ؟ من يه سرچ زدم :

فناوران - شركت ارتباطات سيار از آمادگي لازم براي ثبت نشدن شماره سريال گوشي هاي تلفن ‏همراه قاچاق در شبكه مخابرات سيار برخوردار است.‏

حسن طالبي ن‍ژاد مدير فني شركت ارتباطات سيار با بيان اين مطلب گفت: ‏كميته اي متشكل از نمايندگان وزارت بازرگاني و شركت ارتباطات سيار در حال آماده ‏سازي آيين نامه اي هستند تا با استفاده از آن ثبت شماره سريال گوشي هاي قاچاق در ‏شبكه مخابراتي جلوگيري شود.‏
وي افزود: در صورتيكه بخش نامه هاي موردنياز براي جلوگيري از ثبت شدن سريال ‏گوشي هاي قاچاق صادر شود، سيستم نرم افزاري شركت ارتباطات سيار توانايي انجام ‏اين كار را دارد. وي عنوان كرد: به احتمال زياد ظرف سه چهار ماه آينده اين طرح در كشور ‏اجرا خواهد شد. وي خاطر نشان كرد: نرم افزار فعلي بايد به روز شود و تا زمان صدور ‏بخش نامه ها كاملاً آماده بهره برداري خواهد بود. معاون فني شركت ارتباطات سيار در ‏خصوص توانايي هاي اين نرم افزار گفت: نرم افزار موجود از قابليت ثبت سريال گوشي ‏هاي تلفن همراه به ميزان 10 تا 15 ميليون گوشي برخوردار است.‏
اين در حالي است كه مسوولان اقتصادي كشور با توجه به بازار پر رونق گوشي تلفن ‏همراه و خارج شدن ميزان بالاي ارز از كشور مصمم هستند تا اين كالا را در داخل توليد ‏كنند. بر همين اساس امروز، قاچاق گوشي تلفن همراه يكي از بزرگ ترين معضلات ‏توليدكنندگان اين كالا در داخل كشور به شمار مي رود.‏
مسوولان و كارشناسان مخابراتي كشور يكي از راه كارهاي مقابله با قاچاق گوشي تلفن ‏همراه را ثبت نشدن شماره سريال گوشي هاي قاچاق در شبكه تلفن همراه كشور مي ‏دانند.

تاريخ خبر : 12/5/ 85. يعني شانزده روز پيش.

اون قسمتا ضخيم رو دوباره بخونيد. نوشته احتمال داره سه چهار ماه ديگه همچين اتفاقي بيافته. بسيار هم بعيده كه توي ايران به وعده ها سر زمان مقرر عمل كنن. اينجا طرح ها قطعي هم به تاخير ميافته.

شواهد و مدارك موجود حاكي از اينه كه هنوز هيچ اقدامي صورت نگرفته و اين شايعه اي كه بين همه پيچيده فقط براي ايجاد ترس و جلوگيري از ورود بيشتر گوشي ها بوده. اين هم براي اينكه مطمين تر بشيد :

http://www.tct.ir/def.asp?sm=8&page=301&code=15

نتيجه ي اخلاقي اينكه فعلا خطري مارو تهديد نميكنه ! و اكثر كساني هم كه مشكل دارن و ميگن گوشي خريديم كار نميكنه، احتمال زياد برميگرده به همون موضوع اول لاك و آنلاك كه ربطي به سريال گوشي و اينها نداره.

به هر حال من برم يه سري تحقيقات كنم ببينم قيمت گوشي توي تركيه چجورياس به شما هم ميگم شايد به درتون خورد. در ضمن من ميخوام گوشي بنكيو زيمنس بخرم كه توي ايران نيست ! يه جور از ميون پيغمبر ها جرجيس رو دارم انتخاب ميكنم !!

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
سلام به همگي .
آقا من مي خوام يه k800 بخرم. آخر اينجا كار مي كنه يا نه؟ اگه كار مي كنه كسي مي تونه براي من از دبي بياره . در ضمن من ساكن كرمان هستم.

اینها که میگن همش الکی هست.هر کس آورده کار کرده.اکثرا البته.شما واسه اینکه مطمئن باشی خط رو بده ببرن اونجا واست امتحان کنن.اونجا جواب بده اینجا هم میشه.فکر کنم البته.

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
اینها که میگن همش الکی هست.هر کس آورده کار کرده.اکثرا البته.شما واسه اینکه مطمئن باشی خط رو بده ببرن اونجا واست امتحان کنن.اونجا جواب بده اینجا هم میشه.فکر کنم البته.

والا ما که 1 ماه پيش K800 اورديم کار نکرد ، حالا هی همتون میگين جمهوری جمهوری ! خب ادرس بدين من برم اونجا
مرسی !!
:f34r:

hamed1297

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من شیرازم.نمیتونم کمکی به شما بکنم.شرمنده.

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به هر حال من برم يه سري تحقيقات كنم ببينم قيمت گوشي توي تركيه چجورياس

اقا محض اطلاع بگم من رفتم دنبالش و نتيجه اين شد كه قيمت گوشي توي تركيه بسيار زياده. مثلا كا750 رو به پول ما حساب كني ميشه 350 تومن !! همه ي گوشي ها از تهران گرون تر هستن.

كلا بيخيال شدم.

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
سلام

قیمت های ترکیه خیلیس بالاست

چون گارانتی 5 ساله داره
من 1 هفته هست برگشتم

گوشی ان 80 قیمتش 1100 دلاره !! یعنی 1 ملیون تومن !!!

w550 خانواده را دست دوم فروختم ! 320 دلار !! در حالی که من خودم 270 هزار تومن خریده بودم !!!

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام

قیمت های ترکیه خیلیس بالاست

چون گارانتی 5 ساله داره
من 1 هفته هست برگشتم

گوشی ان 80 قیمتش 1100 دلاره !! یعنی 1 ملیون تومن !!!

w550 خانواده را دست دوم فروختم ! 320 دلار !! در حالی که من خودم 270 هزار تومن خریده بودم !!!
چه جلب
90.gif

بالا