برگزیده های پرشین تولز

درآمدهای میلیونی قفط با داشتن یک پرینتر سه بعدی

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام من میخوام از طریق پرینتر های سه بعدی کسب در آمد کنم ولی نمیدونم به چه صورت میتونم عمل کنم
من در اصفهان زندگی میکنم و اینجا هنوز جای رشد و پیشرفت فراوان برای اینکار داره بنظرتون من چه شکلی میتونم از طریق این دستگاه آینده خودم تضمین کنم؟
۱_ با گرفتن نمایندگی فروش و خدمات در استان
۲_ با آموزش و فراگیری تعمیرات و گرفتن دفتر خدمات و تعمیرات شرکتهای تولید کننده
۳_ آموزش و فراگیری نحوه کار با پرینترها و انجام کار برای سفارشات
سلام دوست عزیز
بنظرم خیلی خوب و به موقع شما به فکر افتادی. داستانی که توی ایران هست اینه که یک کار هیچ وقت به صورت کامل انجام نمیشه.
پرینتر سه بعدی هم هنوز در ایران در اول راحش هست. شما اگه به سایتایی مثل shapeways.com ویا 3dhubs مراجعه کنی اون موقع دستت میاد که درآمد میلیونی ممکنه
توی ایران الان بهترین سایتی که داره تو این زمینه کار میکنه صنعت بازاره و کنار اون داره آموزش های خیلی خوبی میده من به شخصه واقعا استفاده کردم. لینک اموزش و فروشگاهش که خدمات پرینت سه بعدی میذاره اینجاست...

http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/manufacturing
http://www.sanatbazar.com
برای مورد 2 و 3 میتونه کمکت کنه
موفق باشی

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
سلام مجدد و تشکر از راهنمایهای خوبتون
من احتیاج به راهنمایی زیاد برای آموزش و نحوه کارکرد این دستگاه ها و این که برای کسب کار از کدوم مدل پرینترهای سه بعدی باید شروع کرد و در چه مواردی در کشور ما کاراییش قابل لمس میباشد ؟
بنظر شما برای خرید کجا باید اقدام کنم
سلام مجدد دوست عزیز
در مورد این که چی بخری بر اساس تجربه ای که دارم میتونم بهت بگم اول کارت و میتونی با پرینتر داوینچی شروع کنی. با این پرینتر کار کردم خودم. خوبه ...
حداقل برای شروع که عالیه
قطر نازلش 0.4 هست و هم با PLA و هم ABS کار میکنه. کاربا نرم افزارشم سادس که XYZ هست.
قیمتشم از 3 میلیون کمتره . فروشگاه اینترنتی زیادی هست که میتونی ازشون بخری . صنعت بازار نمایندگی da vinci رو داره در نتیجه دیدم قیمتش پایین تره و روش فیلامنت اشانتیون میده.
http://www.sanatbazar.com

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
اینم توضیحات مختصری درباره ی این بخش از صحبت های استارتر عزیز

http://forum.persiantools.com/t474166.html
پرینتر های غذا الان فعلا در حد یک آزمایشند و بیشتر روی شکلات و اینجور چیزا دارن کار میکنن. از اینجا بیشتر خوندم... بخونید...
http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/manufacturing/item/100-3dprint-food

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
پرینتر کار راه انداز میتونی دوروبر یک تومن بخری و خیلی هم خوبه،پرینتر غذا که شکلاتو ایتجورچیزا بزنه خودم ساختم ولی خیلی پیس بازی داشت.

Sent from mTalk

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
با این چندتا میشه کار زد دوستان؟
دقت همه پرینترهای 3 بعدی یکسان هست ؟ یعنی من بخوام بالاترین دقت و جزئیات رو عینا مثل اون چیزی که میبینم تو مانیتور تحویلم بده پرینتر قویتری نیاز داره ؟

کیفیت کار تولید شده تو پرینتر 3 بعدی به چه شکل هست ؟ از لحاظ قدرت چسبندگی منظورمه...مثلا من یه لیوان باهاش پرینت میکنم ایا از لحاظ ضخامت و قوی بودن خوب هست یا این که ضخامت خوبی نداره؟

Last edited:

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
دقت همه پرینترهای 3 بعدی یکسان هست ؟ یعنی من بخوام بالاترین دقت و جزئیات رو عینا مثل اون چیزی که میبینم تو مانیتور تحویلم بده پرینتر قویتری نیاز داره ؟

کیفیت کار تولید شده تو پرینتر 3 بعدی به چه شکل هست ؟ از لحاظ قدرت چسبندگی منظورمه...مثلا من یه لیوان باهاش پرینت میکنم ایا از لحاظ ضخامت و قوی بودن خوب هست یا این که ضخامت خوبی نداره؟
کیفیت همه پرینتر ها یکسان نیست و بستگی داره با چه نوع موادی کار کنین و با چه نوع پرینتری کار میکنین.
پرینتر ها کلا سه نوع هستن
dlp
Sla
fdm
dlp مواد حساس به طیف نوری خاص هستن کیفیت بالا ولی گرون
slaپرینتر لیزری پودری که کیفیت بالایی داره و خیلی گرون
fdmهمون پرینتر های رایجه و ارزون با کیفیت مناسب و کار را انداز البته شاید لیوان بزنین نشتی داشته باشه☺ چسبندگی که پلاستیکه و خیلی محکمه بستگی داره فایلتون رو چجوری اسلایس کنین.

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
پرینتر کار راه انداز میتونی دوروبر یک تومن بخری و خیلی هم خوبه،پرینتر غذا که شکلاتو ایتجورچیزا بزنه خودم ساختم ولی خیلی پیس بازی داشت.

Sent from mTalk
دوست عزیزم میشه در مورد پریتری که ساختید بیشتر اطلاعت بدید؟
پرینتزی که ساختید چه دقتی داره و در چه ابعادی میتونه پرینت کنه؟
بسیار جالب بود برام نمیدونستم در ایران هم این اتفاق افتاده

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12

دوست عزیز
پرینتر های سه بعدی دارای سه محور x,y,z هستند دقت هر یک از این محور ها تعیین کننده دقت پرینتر شماست به خصوص محور z که در جهت عمود بر لایه هاست. وقتی که پرینتر می خرید باید توجه کنید که پرینتر شما حداقل ضخامت لایه ای داره چنده مثلا داونیچی (0.1و0.2و0.3و0.4) میلیمتر داره.
هر قدر شما ضخامت لایه رو کم کنی دقت قطعه ای که میزنی بالاتر میره ولی مدت زمان پرینتر هم بیشتر میشه.
در مورد نوع پرینتر هم بگم که در ایران تقریبا همه از نوع FDM یا همون پرینتر های فیلامنتی استفاده می کنند و انواع دیگری مثل SLS.SLA.POLYJET,LS و خیلی چیزای دیگه الان در ایران استفاده نمیشه اگر چه در بعضی موارد واقعا عملکردشون بهتره مثل SLS . ولی تمرکزتو بذار روی پرینتر های فیلامنتی مخصوصا اگر اول کارته
و این که در پرینتر های سه بعدی کیفیت قطعه بسیار به تنظیمات و طراحی ای که برروی قطعه می کنید تاثیر داره و یک سری نکات هست که اگر رعایت کنی میتونی از پرینتر های ارزان قیمت هم نتایج خیلی خوبی بگیری و کیفیت سطح رو افزایش بدی. در مورد این نکات میشه خیلی حرف زد اینجا (-: که فکر کنم زیاد شه
یک سایت فارسی بهت معرفی میکنم توش اموزش های مختلفی در مورد پرینتر 3 بعدی میذاره در مورد تکنولوژی های پرینت سه بعدی که یه وقت رفتی جایی با کلمات مخفف هی نپیچوننت. در مورد نکات طراحی قطعه قبل از پرینت و در مورد تنظیمات پرینت و در کل جامع بود نگاه کردم... ;-)
http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/manufacturing

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
دوست عزیزم میشه در مورد پریتری که ساختید بیشتر اطلاعت بدید؟
پرینتزی که ساختید چه دقتی داره و در چه ابعادی میتونه پرینت کنه؟
بسیار جالب بود برام نمیدونستم در ایران هم این اتفاق افتاده

پرینتری که من ساختم برای غذا که بعدا تغیرش دادم برای مواد سرامیکی ابعادش ۳۰*۳۰*۴۰سانتیمتر بود و سیستم حرکتیش کلا بالاسکرو و نات بود.
از استپر موتور ۱۲کیلویی ۳امپر.
بردش ماخ ۳
فیریمور رپرپ کاستوم شده و از سرنج ۷۰۰سی سی گلویی اسب به عنوان نازل استفاده کردم.
دقتش خیلی بالا بود در حد ۳دهم میلیمتر چون روی نازل رو میتونستم نازک و بزرگ کنم
اندازه چاپش هم ۲۲در ۲۲در ۲۹بود.

Sent from mTalk

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوستان با توجه به تحقیقی که کردم متوجه شدم قطعه پرینت شده معمولا به صورت تک رنگ پرینت گرفته میشه و بعدا اگر خودت بخوای میتونی بعد از پرینت قطعه خودت رنگ امیزیش کنی با رنگ...حالا من تحقیقی کردم این بود که یه وسیله ای هست که کلا اینارم رنگ میکنه...جریانش چیه ؟ یعنی رنگ امیزی حرفه ای رو طرح شما ایجاد میکنه بنا به رنگ و طرحی که انتخاب کردید

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
پرینتری که من ساختم برای غذا که بعدا تغیرش دادم برای مواد سرامیکی ابعادش ۳۰*۳۰*۴۰سانتیمتر بود و سیستم حرکتیش کلا بالاسکرو و نات بود.
از استپر موتور ۱۲کیلویی ۳امپر.
بردش ماخ ۳
فیریمور رپرپ کاستوم شده و از سرنج ۷۰۰سی سی گلویی اسب به عنوان نازل استفاده کردم.
دقتش خیلی بالا بود در حد ۳دهم میلیمتر چون روی نازل رو میتونستم نازک و بزرگ کنم
اندازه چاپش هم ۲۲در ۲۲در ۲۹بود.

Sent from mTalk
بسیار عالی
از این پرینتر میتونید برای کیک های تولد و غیره ازش استفاده کنید و فکر میکنم در ایران جواب بده اینجور چیزا :-D
توی صنعت بازار بخونید این مطلب رو ببینید که چه کارهای خوبی داره تو این زمینه میشه
شما توانایی اموزش ساخت پرینتر سه بعدی هم دارید؟ یک چیزی ارزان قیمت...

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
دوستان با توجه به تحقیقی که کردم متوجه شدم قطعه پرینت شده معمولا به صورت تک رنگ پرینت گرفته میشه و بعدا اگر خودت بخوای میتونی بعد از پرینت قطعه خودت رنگ امیزیش کنی با رنگ...حالا من تحقیقی کردم این بود که یه وسیله ای هست که کلا اینارم رنگ میکنه...جریانش چیه ؟ یعنی رنگ امیزی حرفه ای رو طرح شما ایجاد میکنه بنا به رنگ و طرحی که انتخاب کردید
دوست عزیز
اکثر قطعات پرینت شده ای که میبینید دارای رنگهای مختلفی هستند اینها با پرینتر های چند نازله زده میشوند
چه پرینتر های fdm چه polyjet در این پرینتر ها شما میتوانید از چند ماده استفاده کنید و در نتیج ه رنگ های متفاوتی داشته باشید
در مورد این که قطعه پرینت شده را رنگ امیزی کنیم هم روش هایی وجود داره ولی برای این که کیفیت رنگ خوب بشه باید سطح مناسبی برای قطعه ایجاد کنید
برای این کار روش های پرداخت سطح مختلف و کارهایی مثل بتونه کاری وجود داره و باید سطح قطعه پرینت شده را برای رنگ امیزی اماده کنید.

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
بسیار عالی
از این پرینتر میتونید برای کیک های تولد و غیره ازش استفاده کنید و فکر میکنم در ایران جواب بده اینجور چیزا :-D
توی صنعت بازار بخونید این مطلب رو ببینید که چه کارهای خوبی داره تو این زمینه میشه
من پرینتر اول خودم کلا ۲۰۰تومن بیشتر نشد و فقط برای ساخت پرینتر بعدیم ازش استفاده کردم.
کمکی خواستین بگین و اگه از دستم یر بیاد براتون انجام میدم

Sent from mTalk

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوستان فرض کنید من بخوام یه مکعب مستطیل رو به صورت 20 cm در 20 cm پرینت بگیرم...چنتا کلا میشه باهاش زد از این مکعب مستطیل ها ؟ این سایز بالاترین حجم و بالاترین اندازه پرینت شده هست دیگه ؟ حالا میخوام بدونم بعد از چندتا فیلامنت تموم میشه.

بعد یه سواله دیگم اینه که فرض کنید من یه کار به 3D MAX یا مایا و یا هر نرم افزار 3 بعدی دیگه میزنم به صورت کامل با تکسچرینگ و رنگ آمیزی کامل..ایا از طریق همون نرم افزار های مستقیم میتونم پرینت بگیرم ؟ یا باید اکسپورت کنم تو نرم افزار خاصی؟ اگر قرار اکسپورت بشه ایا اون تکسچرها و رنگ امیزی ابجکت من هم تو نرم افزار خود پرینت 3 بعدی نمایش داده میشه یا به صورت خام هست ؟ ممنون.

Last edited:

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
دوستان فرض کنید من بخوام یه مکعب مستطیل رو به صورت 20 cm در 20 cm پرینت بگیرم...چنتا کلا میشه باهاش زد از این مکعب مستطیل ها ؟ این سایز بالاترین حجم و بالاترین اندازه پرینت شده هست دیگه ؟ حالا میخوام بدونم بعد از چندتا فیلامنت تموم میشه.

بعد یه سواله دیگم اینه که فرض کنید من یه کار به 3D MAX یا مایا و یا هر نرم افزار 3 بعدی دیگه میزنم به صورت کامل با تکسچرینگ و رنگ آمیزی کامل..ایا از طریق همون نرم افزار های مستقیم میتونم پرینت بگیرم ؟ یا باید اکسپورت کنم تو نرم افزار خاصی؟ اگر قرار اکسپورت بشه ایا اون تکسچرها و رنگ امیزی ابجکت من هم تو نرم افزار خود پرینت 3 بعدی نمایش داده میشه یا به صورت خام هست ؟ ممنون.

بستگس داره که این مستطیل رو چقدر پر پرینت کنین و ارتفاعش چقدر باشه
باید اکسپورت کنی و تکسچر تاثیری در پرینت نداره و اصلا در نظر گرفته نمیشه. چون پرینت تک رنگ اند.
پرینتر ها نرم افزلر مخصوص خودشون رو دارند

Sent from mTalk

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
بستگس داره که این مستطیل رو چقدر پر پرینت کنین و ارتفاعش چقدر باشه
باید اکسپورت کنی و تکسچر تاثیری در پرینت نداره و اصلا در نظر گرفته نمیشه. چون پرینت تک رنگ اند.
پرینتر ها نرم افزلر مخصوص خودشون رو دارند

Sent from mTalk
ممنون داداش..پرینترهای 3 بعدی که چندتا فلامینت دارند و رنگی پرینت می گیرن قیمتش چنده ؟ تو ایران موجود هست اصلا؟

moeinnikpour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12

دوست عزیز
برای پرینت کردن چند مرحله رو باید طی کنی
1. طراحی قطعه مورد نظر
2. خروجی STL گرفتن از نرم افزار کد و انجام دادن یک سری کارای خاص در صورت تمایل روی قطعه (مش بندی مثلا)
3. وارد کردن فایل stl به نرم افزار اسلایسر (slicer) که این نرم افزار بسته به پرینتر میتونه مربوط به شرکت سازنده پرینتر و یا جای دیگری باشد
4. خروجی گرفتن از نرم افزار slicer
5.اپلود کردن فایل خروجی به پرینتر و اماده کردن فیزیکی پرینتر
6. صبر کنی که پرینت بشه قطعت
7. جدا کنی قطعه رو
8. ساپورت های قطعه رو جدا کنی
9.عملیات پرداخت انجام بدی

مدت زمان پرینت و مقدار فیلامنتی که برای هر قطعه مصرف میشه رو نرم افزار پرینترت بهت با تقریب خوبی میگه و این خیلی بستگی داره که تو تنظیمات پرینت رو مثل infill رو چقدر انتخاب کنی
اینجا مفصل توضیح داده بخون حتما............
http://www.sanatbazar.com/tech/index.php/manufacturing/item/82-how-to-3d-print

Boss Hunter

Registered User
لایک‌ها
53
ممنون داداش..پرینترهای 3 بعدی که چندتا فلامینت دارند و رنگی پرینت می گیرن قیمتش چنده ؟ تو ایران موجود هست اصلا؟

پرینتر ها معمولا یک فیلامنت میخورن ولی بعضی از اکسرودر هایی که روی پرینتر سوار میشه توانایی کار با سه فلامنت رو دارن.
قیمتشون زیاد نیست ولی بردت باید توانایی کار با چند تا اکسرودر رو داشته باشه
اکه تو ایران نباشه میتونی بسازی و سادست.

Sent from mTalk

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
بسیار عالی

همون لینکی که خودتون گفتین قسمت پایین نوشته :
ولی فعلا این صنعت در حال دست و پنجه نرم کردن با چنین مشکلاتی است:

1. مزه بد غذاهای تولید شده
  2. سرعت کم در تولید غذا
  3. محدودیت در استفاده از مواد مختلف
  4. عدم توانایی در پخت غذا
  5. بالا بودن هزینه تمام شده غذا

بالا