برگزیده های پرشین تولز

درخواست راهنمایی خرید TV با بودجه 30 میلیون

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
مدلی که ایشون خریده احتمالا برای خاورمیانه است یعنی KD-65X9000H
اگر این مدل باشه اپدیتشو باید از اینجا بگیره:

اره این لینک درسته

تغییرات:
  • Adds support for the 4K 120Hz signal format to allow for PlayStation®5 compatibility
  • Adds support for Apple TV App
  • Adds support for the embedded eARC
  • Support a new function of parental control to limit the viewing time
  • Improves general performance of the TV

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
سلام
من فاصله ای که حداکثر با تی وی میتونم داشته باشم 2.5 متر هست، واقعا موندم که 55 اینچ برای استفاده راحت هست یا نه، سایز 50 اینچ چیز خوبی گیر نمیاد فکر کنم بهترین 50 اینچی که داخل ایران گیرم بیاد tu8500 سامسونگ باشه،
دلم با oled های ال جی هست ولی سایز 48 اینچش اینجا گیر نمیاد موند فقط 55 اینچ که اونم مشکل سایزش هست، دوستان اگر راهنمایی دارید بفرمایید

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
سلام
من فاصله ای که حداکثر با تی وی میتونم داشته باشم 2.5 متر هست، واقعا موندم که 55 اینچ برای استفاده راحت هست یا نه، سایز 50 اینچ چیز خوبی گیر نمیاد فکر کنم بهترین 50 اینچی که داخل ایران گیرم بیاد tu8500 سامسونگ باشه،
دلم با oled های ال جی هست ولی سایز 48 اینچش اینجا گیر نمیاد موند فقط 55 اینچ که اونم مشکل سایزش هست، دوستان اگر راهنمایی دارید بفرمایید
سلام
سایز 55 اینچ مناسبه
OLED نگیر
ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED
ingzqholw4641.jpg

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
سلام
سایز 55 اینچ مناسبه
OLED نگیر
ریسک BURN IN یا سوخته شدن نمایشگر پنل بر اثر استفاده طولانی مدت یا استفاده از تصاویر ثابت در نمایشگر
عمر کوتاه تر نسبت به صفحات IPS و LED
مشاهده پیوست 1213179
درود ،ممنون از راهنمایی شما
ولی میترسم 55 بگیرم اندازش برای چشم و سر و گردن اذیت باشه o_O :rolleyes:
آره درجریان BURN In هستم فکر کنم در نسل های جدید این مشکل کمتر شده باشه و من استفاده ام از این TV شاید روزی 3، 4 ساعت بیشتر نشه و اون هم تصاویر ثابت در پخش فیلم و سریال و کمی گیم به اون صورت نداریم، پنل های IPS و LED هم مشکلات کم ندارن این oled اسمش فکر کنم خیلی بد در رفته، الان 6 7 ساله پلاسما داریم اون که بیشتر بهش ایراد میگرفتن ولی خدا رو شکر روزی 12 ساعت مثل مرد فعاله، نمایشگر گوشیم هم amoledهست اونم با استفاده بالا خدا رو شکر مشکلی نداشته تا حالا
حالا بازم خودم هم انتخابم قطعی نیست اگر بدونم 55 اینچ اوکی هست شاید مدل های x9500h سونی یا سامسونگ Q80t یا q95t هم بررسی کنم برای خرید با راهنمایی شما دوستان
(تمام مواردی که گفتم نظر شخصی و تجربه استفاده بود و فردا روزی یکی نره oled بخره BURN IN بشه فحشش رو به ما بده :p به قول دوستان بورسی توصیه به خرید و فروش و نگهداری نیست:p)

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
55 اینچ برای فاصله ۲.۵ متر خوبه حتی 65 بهترم هست مخصوصاً اگر محتوای 4کی باشه نزدیک باید بشینید مثلاً برای سایز 55 فاصله 1 تا 2 متر طبق چارتی که توی اینترنت هست.
اولد های ال جی بهترین هستن ولی بخاطر ریسک برن-این بیشتر مناسب افرادیه که زیاد پای تلویزیون نمیشینن و به عنوان مثال بدرد افرادی که معتاد دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای هستن نمیخوره چون در این جور استفاده ها زود به فنا میرن.

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
55 اینچ برای فاصله ۲.۵ متر خوبه حتی 65 بهترم هست مخصوصاً اگر محتوای 4کی باشه نزدیک باید بشینید مثلاً برای سایز 55 فاصله 1 تا 2 متر طبق چارتی که توی اینترنت هست.
اولد های ال جی بهترین هستن ولی بخاطر ریسک برن-این بیشتر مناسب افرادیه که زیاد پای تلویزیون نمیشینن و به عنوان مثال بدرد افرادی که معتاد دیدن شبکه‌های ماهواره‌ای هستن نمیخوره چون در این جور استفاده ها زود به فنا میرن.
ممنون
برای روزی 3 تا 4 ساعت اولد به نظرت جواب میده؟ واقعا مشکل BURN IN اگر خیلی متداول هست چرا همه شرکت ها دارن بهترین مدل هاشون رو اولد میزنن سونی،پاناسونیک، فیلیپس و...
فقط سامسونگ رفت سراغ یک فناوری دیگه که البته قبلا هم از این فناوری استفاده می‌کرد ولی بخاطر رقابت میخواست اسمش رو شبیه OLEDبزنه زد QLED! البته پنل به چندتا شرکت دیگه هم میده ولی نه مثل اولد که اکثر برند های معتبر های اند هاشون رو اولد میزنن.
الان به نظر شما بین سونی X9500H و سامسونگ Q95T و C9 یا CX ال جی کدام مورد! ؟بیشترین استفاده فیلم و حداکثر زمان استفاده روزی 4 ساعت

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
درود ،ممنون از راهنمایی شما
ولی میترسم 55 بگیرم اندازش برای چشم و سر و گردن اذیت باشه o_O :rolleyes:
آره درجریان BURN In هستم فکر کنم در نسل های جدید این مشکل کمتر شده باشه و من استفاده ام از این TV شاید روزی 3، 4 ساعت بیشتر نشه و اون هم تصاویر ثابت در پخش فیلم و سریال و کمی گیم به اون صورت نداریم، پنل های IPS و LED هم مشکلات کم ندارن این oled اسمش فکر کنم خیلی بد در رفته، الان 6 7 ساله پلاسما داریم اون که بیشتر بهش ایراد میگرفتن ولی خدا رو شکر روزی 12 ساعت مثل مرد فعاله، نمایشگر گوشیم هم amoledهست اونم با استفاده بالا خدا رو شکر مشکلی نداشته تا حالا
حالا بازم خودم هم انتخابم قطعی نیست اگر بدونم 55 اینچ اوکی هست شاید مدل های x9500h سونی یا سامسونگ Q80t یا q95t هم بررسی کنم برای خرید با راهنمایی شما دوستان
(تمام مواردی که گفتم نظر شخصی و تجربه استفاده بود و فردا روزی یکی نره oled بخره BURN IN بشه فحشش رو به ما بده :p به قول دوستان بورسی توصیه به خرید و فروش و نگهداری نیست:p)

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
ممنون
برای روزی 3 تا 4 ساعت اولد به نظرت جواب میده؟ واقعا مشکل BURN IN اگر خیلی متداول هست چرا همه شرکت ها دارن بهترین مدل هاشون رو اولد میزنن سونی،پاناسونیک، فیلیپس و...
فقط سامسونگ رفت سراغ یک فناوری دیگه که البته قبلا هم از این فناوری استفاده می‌کرد ولی بخاطر رقابت میخواست اسمش رو شبیه OLEDبزنه زد QLED! البته پنل به چندتا شرکت دیگه هم میده ولی نه مثل اولد که اکثر برند های معتبر های اند هاشون رو اولد میزنن.
الان به نظر شما بین سونی X9500H و سامسونگ Q95T و C9 یا CX ال جی کدام مورد! ؟بیشترین استفاده فیلم و حداکثر زمان استفاده روزی 4 ساعت
روزی سه چهار ساعت مشکلی نیست مخصوصا اگر محتوایی که نگاه میکنید لوگو نداشته باشه مثل فیلم های سینمایی.
این تلویزیون ها همه پرچمدار هستن و انتخاب بینشون بیشتر سلیقه ایه و چقدر بخواید هزینه کنید و کدوم برای خرید در دسترس باشه.
ولی بطور کلی انتخاب بین اینها بستگی داره در چه محیطی تماشا میکنید. اگر در اتاق تاریک تماشا میکنید قطعا اولد lg cx بهتره، اگر در اتاق روشن و دارای نور تماشا میکنید پرچمدارهای سامسونگ و سونی میتونه انتخاب بهتری باشه. بین سامسونگ و سونی هم تلویزیون سامسونگ از نظر گیمینگ کامل تره (hdmi 2.1) که اگر این مورد مهم نیست میتونید در هزینه صرفه جویی کنید و x950h بگیرید که از دالبی ویژن هم پشتیبانی میکنه.

ittools

Registered User
لایک‌ها
94
داداشا الان تلویزیون مناسب فیلم دیدن با بودجه 25 الی 30 چیه ؟

ittools

Registered User
لایک‌ها
94

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
داداش اینجا یه تلویزیون گذاشته واسه فروش با مدل سونی 55X8500C این چه طوره

لینک
لینک برام باز نمیشه
پیشنهادم اینه که زیر سری 9000 سونی نگیری خودم به تازگی 9000h گرفتم ولی برای کسی که کیفیت تصویر بالایی براش مهم هست و 4k میبینه 9500 پیشنهاد میدم البته سامسونگ Q70r هم گزینه خوبیه
از دوستمون tvkade کمک بگیر بیشتر اطلاع دارن

ittools

Registered User
لایک‌ها
94
لینک برام باز نمیشه
پیشنهادم اینه که زیر سری 9000 سونی نگیری خودم به تازگی 9000h گرفتم ولی برای کسی که کیفیت تصویر بالایی براش مهم هست و 4k میبینه 9500 پیشنهاد میدم البته سامسونگ Q70r هم گزینه خوبیه

ممنون داداش که جواب میدی
حدودی قیمت 9500 و Q70r رو میگی

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
ممنون داداش که جواب میدی
حدودی قیمت 9500 و Q70r رو میگی
9500
سایز 65
42
سایز 55
34
---------------
Q70R
سایز 65
32
سایز 55
24

البته با توجه به قیمت 9500 باید با Q80r مقایسه بشه قیمت ها از پیج ممتاز کالا گرفته شده و خیلی دقیق نیست تو رنج قیمتی که اعلام کردید 9000h و Q70R گزینه های مناسبی هستن

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
additional_0.jpg

سری تلویزیون های سال 2021 سونی در 7 مدل جدید معرفی شدند.
علاوه بر 5 مدل داخل تصویر، X85J و X80J هم تلویزیون های اقتصادی امسال سونی هستند.
همونطور که انتظار میرفت تمامی تلویزیون های جدید از HDMI 2.1 پشتیبانی میکنند.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,696
دوستان این قیمت ها که در اینترنت هست چقدر درسته ؟ البته ظاهرا 95% اجناس بانه ای هستند

مثلا LED سامسونگ سری 7 و 8 , 75 اینچ رو قیمت زدن بین 32 تا 37 میلیون

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,442
لینک برام باز نمیشه
من خودم تازگی سونی ٩٥٠٠ گرفتم

منتهی اگر کنسول بازی نمیکنید هیچ فرقی با سری حتی ٧٥٠٠ نمیبینید

سونی خوبیش اینه اندروید هست ! خیلی کارراه اندازه

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
دوستان این قیمت ها که در اینترنت هست چقدر درسته ؟ البته ظاهرا 95% اجناس بانه ای هستند

مثلا LED سامسونگ سری 7 و 8 , 75 اینچ رو قیمت زدن بین 32 تا 37 میلیون
من آشنا دارم میتونم هر برندی بخواید جنس اصلی کف قیمت بهتون بدم با کد اصالت کشور مبدأ برند که مطمئن باشید فیک نمیخرید منتها گارانتی ندارند.

بالا