• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

دو کلمه حرف حساب با جویندگان کسب درآمد از اینترنت

qaqazan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
آیدی تلگرام متاسفانه ندارم. راستشو بخوای وقت صحبت کردن در مورد این مسائل رو هم ندارم:general709::D... اگر واقعا از غربی ها متنفری و عاشق ایرانی ها هستی، چند سال بعد که هر دو طرف رو بهتر شناختی، خودبخود نظرت عوض میشه، نیازی به بحث کردن نداره:D
دکتر جان صبر و حوصله تون برای توجیح کردن برخی آدما قابل تحسینه:general601:، من میخوام یه شغل دوم خوب پیدا کنم ولی چیزی به ذهنم نمیرسه، اگه پیشنهاد خوبی به نظرتون میرسه ممنون میشم در خصوصی برام بفرستین. من واقعا گیج شدم نمیدونم چه کاری انجام بدم.:(

Last edited:
  • Like
Reactions: F-5

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
مشکل یه عده از عزیزان جویای کار اینه که دنبال این هستن چه کاری سوددهی داره و بهتره و درآمدش بالاتره
همین خودش اولین اشتباهه از نظر من
چرا؟
چون من دور و بر خودم از هر صنفی هم آدم موفق و پولدار دیدم و هم آدم بدبخت و ورشکست
من کشاورز ورشکست دیدم میلیاردرشم دیدم
قناد همینطور
بوتیک دار همینطور
موبایل فروش
رستوران و فست فود
سایت
فروشگاه اینترنتی
به قول دوستان کانالهای تلگرام
و هر چیزی که شما فکرشو بکنید
نمونه هاشو دیدم طرف مانتو فروشه وضعش خوبه از درآمدشم راضیه اما همکارش ورشکست شده
تو شهر ما رستوران هست که جلوش صف میبندن رستورانم بود که سر سال جمع کرد پس نمیشه نتیجه بگیری فلان کار خوبه درآمدش عالیه و فلان کار به درد نمیخوره
اینهمه فروشگاه اینترنتی هست، میشن مثه دیجیکالا؟
چیزی که مهمه اینه که شما توی کارت علاقه داشته باشی هدف و پشتکار و برنامه ریزی داشته باشی امید داشته باشی، سرمایه و وفت بذاری خلاقیت به خرج بدی و...

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
میخوام بگم درسته اینکه چکار میکنی مهمه
اما کل قضیه نیست
آدم باید کاریو انتخاب کنه که فکر میکنه میتونه توش موفق بشه کاری که ازش سردرمیاره علاقه داره و شرایطشو داره
نه اینکه نگاه کنی به فلان شخص که کارش اینه وضعش توپه فکر کنی تو هم بری توی اون کار مثل اون میشی
یه عالمه آدم هستن که کارای مشابه میکنن اما درآمد و وضعیتشون کاملا متفاوته
توی هر صنف و شغلی هم آدم موفق وجود داره هم آدم ورشکست

qaqazan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
میگن که یک مغازه مجازی ارزان در این اتوبان شلوغ اینترنت داری! اینا همش تبلیغ وب مسترها و امثالهم هستش.
میگن که میتونی به کل ایران و حتی جهان کالا و خدماتتو بفروشی، خوب درست ولی این جمله برای من تازه کار یک حسن نیست بلکه یک نقطه ضعفه! میدونید چرا؟ الان بهتون ثابت میکنم که کار اینترنتی سخت تره:
ببینید دوستان دیجی کالا یک برند شد و تمام کشور رو تحت پوشش در آورده ، خوب توی شهر کوچیک ما و یا توی دور افتاده ترین نقطه ایران اکثرا از دیجی کالا خرید میکنن، یعنی من تازه کار یک رقیب بسیار بزرگ مثل دیجی کالا دارم و قطعا حذف خواهم شد! قطعا حذف خواهم شد! بدون شک!
حالا چند تا مغازه یا فروشگاه فروش واقعی اجناس دیجیتال در تهران هست؟ مطمئنا خیلی زیادن، ولی با تمام این مغازه های لوکسی که در تهران و شهرهای دیگه برای کالای دیجیتال هست، من در شهر کوچیک خودم با رقبای کوچیک خودم رقابت میکنم. و این یعنی شانس بیشتر موفقیت!
به عبارت دیگر سایتها و شرکتهای بزرگ در فضای مجازی امکان رقابت و ادامه فعالیت رو از سایتهای کوچک تازه کار گرفتن.
لطفا آرزو و امیال درونی خودتون رو به عنوان دلیلی برای برای دفاع از فعالیت در فضای مجازی قرار ندید. چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید! من تازه کار هیچوقت نمیتونم با امثال دیجی کالا رقابت کنم.
البته بگم از انبوه سایتهای جدید شاید انگشت شمار مثل دیجی کالا بشن، ولی متاسفانه اکثر آنها دیر یا زود عرصه رقابت را برای رقیبان قوی و قدیمی خود خالی خواهند کرد.
اگه مخالف حرف منید لطفا توهین نکنید، با استدلال و منطق منو قانع کنید که اشتباه میکنم.;)

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
من چند تا پست رو بیشتر نخوندم
حتی اگر ماهی 10 میلیون از اینترنت در میارید فضای مجازی رو شغل دوم خودتون در نظر بگیرید
که افسردگی هم نداشته باشید بعد چند سال

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
میگن که یک مغازه مجازی ارزان در این اتوبان شلوغ اینترنت داری! اینا همش تبلیغ وب مسترها و امثالهم هستش.
میگن که میتونی به کل ایران و حتی جهان کالا و خدماتتو بفروشی، خوب درست ولی این جمله برای من تازه کار یک حسن نیست بلکه یک نقطه ضعفه! میدونید چرا؟ الان بهتون ثابت میکنم که کار اینترنتی سخت تره:
ببینید دوستان دیجی کالا یک برند شد و تمام کشور رو تحت پوشش در آورده ، خوب توی شهر کوچیک ما و یا توی دور افتاده ترین نقطه ایران اکثرا از دیجی کالا خرید میکنن، یعنی من تازه کار یک رقیب بسیار بزرگ مثل دیجی کالا دارم و قطعا حذف خواهم شد! قطعا حذف خواهم شد! بدون شک!
حالا چند تا مغازه یا فروشگاه فروش واقعی اجناس دیجیتال در تهران هست؟ مطمئنا خیلی زیادن، ولی با تمام این مغازه های لوکسی که در تهران و شهرهای دیگه برای کالای دیجیتال هست، من در شهر کوچیک خودم با رقبای کوچیک خودم رقابت میکنم. و این یعنی شانس بیشتر موفقیت!
به عبارت دیگر سایتها و شرکتهای بزرگ در فضای مجازی امکان رقابت و ادامه فعالیت رو از سایتهای کوچک تازه کار گرفتن.
لطفا آرزو و امیال درونی خودتون رو به عنوان دلیلی برای برای دفاع از فعالیت در فضای مجازی قرار ندید. چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید! من تازه کار هیچوقت نمیتونم با امثال دیجی کالا رقابت کنم.
البته بگم از انبوه سایتهای جدید شاید انگشت شمار مثل دیجی کالا بشن، ولی متاسفانه اکثر آنها دیر یا زود عرصه رقابت را برای رقیبان قوی و قدیمی خود خالی خواهند کرد.
اگه مخالف حرف منید لطفا توهین نکنید، با استدلال و منطق منو قانع کنید که اشتباه میکنم.;)
استدلال و منطق نمیخواد تنها کمی تفکر. شمانگاه کن اون دونفری که گوگل رو بوجود اوردن باید از یاهو میترسیدن؟ دی جی کالا درسته یه برند شناخته شده هستش ولی دلیل نمیشه قدرت برتر باشه. شما هم سعی کن خدمات بهتری ارائه بدی مردم میان طرفت.
الان دیگه بالا اومدن و شناخته شدن یه سایت با سالهای قبل که همش باید سئو میکردی متفاوت شده . الان بحث برندینگه یعنی یک سایت نه تنها باید مطالب مفیدی و جدیدی داشته باشه بلکه باید تو تمام شبکه های اجتماعی هم مخاطب داشته باشه ، سئو تنها یه طرف قضیه شده. الان دیگه باید سخت کار کنی تا سایتت معروف بشه.

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
من چند تا پست رو بیشتر نخوندم
حتی اگر ماهی 10 میلیون از اینترنت در میارید فضای مجازی رو شغل دوم خودتون در نظر بگیرید
که افسردگی هم نداشته باشید بعد چند سال
به مشکلات روانی، مشکلات جسمی را هم اضافه کن.....مثلا سندروم کمردرد که با نشستن طولانی مدت روی صندلی جلوی کامپیوتر دچار میشیم (که من الان در 30 سالگی دچارش شدم و واقعا اذیتم میکنه)....یا حتی ضعف بینایی و خشکی چشم و غیره.

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
میخوام بگم درسته اینکه چکار میکنی مهمه
اما کل قضیه نیست
آدم باید کاریو انتخاب کنه که فکر میکنه میتونه توش موفق بشه کاری که ازش سردرمیاره علاقه داره و شرایطشو داره
نه اینکه نگاه کنی به فلان شخص که کارش اینه وضعش توپه فکر کنی تو هم بری توی اون کار مثل اون میشی
یه عالمه آدم هستن که کارای مشابه میکنن اما درآمد و وضعیتشون کاملا متفاوته
توی هر صنف و شغلی هم آدم موفق وجود داره هم آدم ورشکست

مهمتر از همه اینکه آدم بایست کارهایی را انتخاب کنه که ریسک موفقیتش یک میلیونوم نباشه.
مثلا طرف موزیسین ماهریه و علاقه زیادی هم به کارش داره ولی بدلیل نداشتن سرمایه کافی برای تبلیغات میلیون دلاری آلبومش، ممکنه شاهکار موسیقیشو کسی نشنوه و تا آخر عمرش هم معروف نشه.
باز هم میگم، "داشتن استعداد و علاقه" در برابر موجود قدرتمندی مثل پول و سرمایه، هیچ حرفی برای گفتن نداره.

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
مهمتر از همه اینکه آدم بایست کارهایی را انتخاب کنه که ریسک موفقیتش یک میلیونوم نباشه.
مثلا طرف موزیسین ماهریه و علاقه زیادی هم به کارش داره ولی بدلیل نداشتن سرمایه کافی برای تبلیغات میلیون دلاری آلبومش، ممکنه شاهکار موسیقیشو کسی نشنوه و تا آخر عمرش هم معروف نشه.
باز هم میگم، "داشتن استعداد و علاقه" در برابر موجود قدرتمندی مثل پول و سرمایه، هیچ حرفی برای گفتن نداره.
کسی که در اون حد استعداد و هنر و توانایی داشته باشه مطمئناً میتونه یه سرمایه گذارم برا خودش پیدا کنه فقط کافیه واقعا بخواد و همت کنه
اونم جور میشه

mojtaba29

Registered User
لایک‌ها
49
هر کاری باید استعدادش باشه علاقش باشه من فکر میکنم اول علاقه باید باشه و استعداد برا هر کاری همین یونجه کاری که شما میگید من فکر نمیکنم توش موفق بشی اگر علاقه و استعدادشو نداشته باشی و چون رویایی 20 میلیون در ماه داری یه جورایی بیشتر میخوره به شکست بینجامه تا سود به نظرم بازم بیشتر روش فکر کن حداقل هزینه تخم یونجه رو نداده باشی و باز شکست بخوری رفیق من گاو داری زد شکست خورد گوسفند خرید شکست خورد ضمنا کشاورزی با وجود این خشکسالی خطریه چون اگر اب اون منطقه با توجه به اینکه امسال گرمترین سال کره زمین خواهد بود اینجور که میگن رسانه ها.اگر اب اون چاه که زمینهای شما هست توش خشک بشه ضرر که میکنید هیچ زمین کشاورزیتون هم به هزار تومن قیمت نمیشه دیگه اونموقع چون زمین کشاورزی فقط به درد کشاورزی میخوره و اگر اب نباشه کشاورزی هم ارزش نداره.

نمیخوام ناامیدت کنم ولی همه کارها توش امکان شکست و پیروزی هست چه اینترنت و چه خارج از اون میوه فروشی میشناسم جنساش گرونتر از همه میده بیشترین مشتری رو داره در حدی که اصلا خلوت نمیشه مغازش میوه فروشی هم هست هم جاش یهتره هم قیمتش ولی یک ششم اونم فروش نداره بعضی کارا من نمیدونم یه سری توش هست که به بعضیا میاد و برا بعضیا اومد نداره مثلا بنده خدایی میشناسم یک بنز ده چرخ داشت هر کار میکرد براش ضرر بود با اون ماشین فروخت رفت بیل مکانیکی خرید الان چندین بیل و چندین میلیارد سرمایه و پسته وووو داره که توپ تکونش نمیده.
ادم میشناسم اینقد کارای مختلف انجام دادن از بورس بگیر تا فارکس و اهن فروشی و جنس اوردن از دبی ووووو با اینکه خودش تو گمرک هست و حق کمرکی هم نمیداد اگر از دبی جنس میاورد
ولی بازم کارش نشد که نشد بعد معامله ماشین کرد اینقد ضرر کرد تو معامله ماشین ولی ولش نکرد تا الان رسیده به سود و وضعش خوب شده تو همون کار

arisa2020

Registered User
لایک‌ها
283
به نام خداوندی که هنوز هم مطمئن نیستم بعد از 28 سال وجود دارد یا ندارد؟؟؟؟؟
با سلام خدمت استارتر جان
من هم عین خودت حدود 10 تا 12 سال پیش از سایتهای کلیکی که به ازای هر کلیک 100 دلار میداد شروع کردم اونموقع اینترنت من دایال اپ بود .به خیلا اینکه با هر کلیک صد دلار کاسبم بعد رفتم سراغ سایتهای کلیکی 1 سنت در روز اره و بازم دیدم چیزی توش نیست رفتم سراغ اوتو سورف و باز شکست سراغ هایپها که 3 میلیون توش ضرر کردم تو سایت جنیوس فوند البته اونموقع تو این انجمن خیلیا دعوا و جنگ و بحث کردن این سایت هم کلاهبرداره ولی تو انجمن دیگه اقایی با نام جم تبلیغات گسترده برای این جنیوس فوند داشت که هر کسی خام میشد از جمله من و بعد سراغ بت مسابقات فوتبال 10 دلار رو رسوندم به 200 دلار و بعد دوباره برعکس رسوندم به صفر و ولش کردم یا وبلاگ نویسی .و بعدبیت کوین و داگ کوین و کوینهای دیگه چیزی توش نبود بعد یه سایتی به نام اسواگ باکس اینجا معرفی شد که فقط از امریکا باید میبودی که بچه ها اینجا با کلکی عضو میشدن بد نبود وقت زیادی میخواست ولی بد نبود ولی بعد قوانینش مثل پای پال سختتر شد و دیگه نشد عضوش بشی و بعد همینجور وقت تلف کنی تا اینکه خواستم مثل شما دنیای اینترنت رو بزارم کنار چون دیگه داشت اینترنتم مهلتش تمام میشد و دیگه نمیخواستم شارژ کنم تا یه تبلیغی که در همین پرشین تولز دیدم توسط یه نفر بهش پیام دادم برای راه اندازی سایت مانیتورینگ هایپها بود 500 هزار میگرفت سایت با اموزش رو بهت میداد با تمام بی پولی گفتم اخرین ریسک رو بکنم هر چه باداباد این بار اخره شاید شد

و بالاخره شروع کردم اون کارو و سایتو تحویل گرفتم خیلیهام اونموقع مثل من راه اندازی کردن مانیتورینگ رو روز اول و ماه اول درامدم در حد اجاره هاستم فکر نکنم میرسید ماه دو سوم به زور هزینه هاست درمیومد پیش خودم گفتم ببین این یارو هم سر ما کلاه گذاشت و رفت باز چون هیچ فایده نداره با وجود اون مانیتورینگهای بزرگ کسی قبولم نداره .
الان بیش از یک ساله که این سایتو راه انداختم و در امدم بین 400 تا 600 هزار از این سایت متغیر هست هزینه وامم در میاد و یه چیز هم سر میارم تو دنیای واقعی هم کار میکنم
ولی خیلی از همونایی که همراه من این سایت رو راه انداختن شکست خوردن و الان سایتشون که بسته هست و 500 هزارم ضرر دادن چون فکر میکردن مانیتورینگ بزنند
میخوابن و پول میاد به حسابشون من یک سال زحمت زیاد کشیدم تا الان این درامدم هست شاید اگر تلاش کنم و ادامه بدم تا دو سال دیگه تا دو میلیون ماهانه هم کاسب بشم
پس نباید ناامید بشم به هر حال حال میده درامد اینترنتی من که دارم ماهانه در میارم به دلار که کیف داره و راضیم ولی شکست هم زیاد خوردمواقعا ادامه.......

مطالبت خيلي جالب بود. تجربيات زيادي تو سايتهاي مختلف كسب درآمد داشتي.

qaqazan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
خوب دوستانی که میگید کسب درآمد اینترنتی خوبه ، چند تا روش پیشنهاد بدین روش بحث کنیم.
البته به نظر من 10 سال خیلی زیاده برای رسیدن به سود دهی، تو کاسبی تو فضای واقعی میگن سال اول سربه سر و از سال دوم نم نم به سود دهی میرسی، اگه قرار باشه من بعد از 10 سال تازه به درآمد ماهی 500 برسم فایده نداره که ، ترجیح میدم از همین فردا برم مسافرکشی کنم.
اگه بعد از 10 سال به درآمد 5 میلیونی میرسیدی خوب بود، توی 10 سال میشه یه دکترا گرفت.
دوستان از من دلخور نشن میخوام راهمو انتخاب کنم، اگه روش و راه خوبی میشناسید لطفا بگید شاید ما هم در فضای مجازی موندیم:)

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
به نام خداوندی که هنوز هم مطمئن نیستم بعد از 28 سال وجود دارد یا ندارد؟؟؟؟؟
با سلام خدمت استارتر جان
من هم عین خودت حدود 10 تا 12 سال پیش از سایتهای کلیکی که به ازای هر کلیک 100 دلار میداد شروع کردم اونموقع اینترنت من دایال اپ بود .به خیلا اینکه با هر کلیک صد دلار کاسبم بعد رفتم سراغ سایتهای کلیکی 1 سنت در روز اره و بازم دیدم چیزی توش نیست رفتم سراغ اوتو سورف و باز شکست سراغ هایپها که 3 میلیون توش ضرر کردم تو سایت جنیوس فوند البته اونموقع تو این انجمن خیلیا دعوا و جنگ و بحث کردن این سایت هم کلاهبرداره ولی تو انجمن دیگه اقایی با نام جم تبلیغات گسترده برای این جنیوس فوند داشت که هر کسی خام میشد از جمله من و بعد سراغ بت مسابقات فوتبال 10 دلار رو رسوندم به 200 دلار و بعد دوباره برعکس رسوندم به صفر و ولش کردم یا وبلاگ نویسی .و بعدبیت کوین و داگ کوین و کوینهای دیگه چیزی توش نبود بعد یه سایتی به نام اسواگ باکس اینجا معرفی شد که فقط از امریکا باید میبودی که بچه ها اینجا با کلکی عضو میشدن بد نبود وقت زیادی میخواست ولی بد نبود ولی بعد قوانینش مثل پای پال سختتر شد و دیگه نشد عضوش بشی و بعد همینجور وقت تلف کنی تا اینکه خواستم مثل شما دنیای اینترنت رو بزارم کنار چون دیگه داشت اینترنتم مهلتش تمام میشد و دیگه نمیخواستم شارژ کنم تا یه تبلیغی که در همین پرشین تولز دیدم توسط یه نفر بهش پیام دادم برای راه اندازی سایت مانیتورینگ هایپها بود 500 هزار میگرفت سایت با اموزش رو بهت میداد با تمام بی پولی گفتم اخرین ریسک رو بکنم هر چه باداباد این بار اخره شاید شد

و بالاخره شروع کردم اون کارو و سایتو تحویل گرفتم خیلیهام اونموقع مثل من راه اندازی کردن مانیتورینگ رو روز اول و ماه اول درامدم در حد اجاره هاستم فکر نکنم میرسید ماه دو سوم به زور هزینه هاست درمیومد پیش خودم گفتم ببین این یارو هم سر ما کلاه گذاشت و رفت باز چون هیچ فایده نداره با وجود اون مانیتورینگهای بزرگ کسی قبولم نداره .
الان بیش از یک ساله که این سایتو راه انداختم و در امدم بین 400 تا 600 هزار از این سایت متغیر هست هزینه وامم در میاد و یه چیز هم سر میارم تو دنیای واقعی هم کار میکنم
ولی خیلی از همونایی که همراه من این سایت رو راه انداختن شکست خوردن و الان سایتشون که بسته هست و 500 هزارم ضرر دادن چون فکر میکردن مانیتورینگ بزنند
میخوابن و پول میاد به حسابشون من یک سال زحمت زیاد کشیدم تا الان این درامدم هست شاید اگر تلاش کنم و ادامه بدم تا دو سال دیگه تا دو میلیون ماهانه هم کاسب بشم
پس نباید ناامید بشم به هر حال حال میده درامد اینترنتی من که دارم ماهانه در میارم به دلار که کیف داره و راضیم ولی شکست هم زیاد خوردمواقعا ادامه.......
خوشحالم از اینکه بالاخره تونستی موفق بشی توی راه اندازی سایت مونیتورینگ، اون بعد از سالها تحمل شکست و ضرر.
بخدا خیلی سخته آدم بعد از 10 سال زحمت و صرف انرژی و وقت و پول و اعصاب و غیره، دوباره از نو شروع کنه و چراغ امید هنوزم توی دلش روشن باشه.
البته خب دلیل اینکه خیلی از ماها هنوزم دست بردار درآمد از اینترنت نیستیم، برمیگرده به این نکته که اون بیرون در دنیای واقعی گزینه ی دیگری نداریم و با توجه به مشکلات اقتصادی و فراوانی نیروی فارغ التحصیل و غیره، تنها گزینمون شده کسب درآمد از اینترنت.

راجع به سایت مونیتورینگ هم خدمت بقیه دوستان عرض کنم که فقط در صورتی میتونن در اون موفق بشن که تمام موارد SEO را از جمله متاتگها و کلید واژه ها و غیره را رعایت کنن و از طرفی هم برای ارتقای رتبه ی جستجوی وبسایتشون در گوگل، بایستی روزانه در سایتها و انجمنهای مختلف بک لینک بزارن.( تازه همه اینها کنخای هزینه های تبلیغات مستقیم و بنری سایتشون هست که ممکنه تا نصف درآمدشونم خرج ورداره و یا مجبور باشن تا چند ماه اول این هزینه ها را از جیب بدن).

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
خوب دوستانی که میگید کسب درآمد اینترنتی خوبه ، چند تا روش پیشنهاد بدین روش بحث کنیم.
البته به نظر من 10 سال خیلی زیاده برای رسیدن به سود دهی، تو کاسبی تو فضای واقعی میگن سال اول سربه سر و از سال دوم نم نم به سود دهی میرسی، اگه قرار باشه من بعد از 10 سال تازه به درآمد ماهی 500 برسم فایده نداره که ، ترجیح میدم از همین فردا برم مسافرکشی کنم.
اگه بعد از 10 سال به درآمد 5 میلیونی میرسیدی خوب بود، توی 10 سال میشه یه دکترا گرفت.
دوستان از من دلخور نشن میخوام راهمو انتخاب کنم، اگه روش و راه خوبی میشناسید لطفا بگید شاید ما هم در فضای مجازی موندیم:)
توی چند پست قبلی دیدم نوشته بودی زمین دیم دارین، اگه خواستی من میتونم راهنماییت کنم راجع به رونق دادن به زمین کشاورزیتون.
اگر خانوادت پول کندن چاه و قطره بارانی کردن زمینو دارن که چه بهتر، وگرنه میتونی با یکی از فامیلای ساکن روستا که میشناسیش شریک بشین و هزینه های کندن چاه و آبیاری قطره بارانی را بین خودتون تقسیم کنین.
مثلا خانواده ما و 2 تا از عموهام و پدربزرگم برای زمین کشاورزیمون سر جمع 100 میلیون تومن هزینه داریم که بین 4 نفر تقسیم شده و هر نفر 25 میلیون تومنش افتاده.
راجع به آب هم بگم که خدا رو شکر ، منطقه ما که میشه ماهیدشت که 10 کیلومتری جنوب کرمانشاهه، هم زمیناش حاصل خیزه( تا حدی که مواد آلی و معدنی موجود در خاکش بالاتر از میزان استاندارده و در تقسیم بندی اراضی کشاورزی استان کرمانشاه جزو خاکهای مرغوب محسوب میشه) و هم اینکه مشکل بی آبی هم اونچنان توی چند سال گذشته در منطقه ما وجود نداشته.
چاه های اطراف ما هم با وجود اینکه خیلیشون سیستم موتورچاه و سنتی (آبیاری کرت و پشته) را دارن، هنوزم که هنوز آب دارن و رفته رفته اونام دارن تبدیل به سیستم مکانیزه میشن.چاه خودمونم 120 متر عمق داره و چاه عمیقه.

اون دسته از کشاورزایی هم که میبینین از دست زمین و زمان مینالن، یا با مشکل بی آبی مواجه شدن(مثلا چاهشون 20 متر عمق داره و از طرفین 5 متر هم پشته زدن) یا اینکه سیستم آبیاریشون سنتیه (که به علت وجود کرت و پته، نصف زمینشون به نسبت آبیاری بارانی که کرت و پشته نداره، پرت میشه).

یه مثالم بزنم:
توی روستای آب و اجدادی ما، یه کشاورز به نام سید اسماعیل، که زمینش بارانی بود، امسال از هر هکتار چغندر که کاشته بود، 150 تن چغندر برداشت کرد که با احتساب هر کیلو چغندر که حدود 300 تومانه، از هر هکتار 45 میلیون تومن چغندر برداشت کرد که کلا 6 هکتار کاشته بود و واسش 270 میلیون تومن سود انداخت.
به والله اگر یک کلمشو دروغ گفته باشم.خودش فاکتور خرید کارخونه چغندر را نشانمون داد که طی 3 قسط 90 میلیون تومنی، ظرف 3 ماه 270 میلیون تومنشو بهش دادن.

پولدار شدن سخت نیست، یه کم همت میخواد و تجربه و دانش.البته توی کارها درست حسابی مثل کشاورزی (نه اینترنت و مهملات) که اگه درست و علمی پیش بره، میتونه ثروت ایجاد کنه.

mojtaba29

Registered User
لایک‌ها
49

تو دنیای واقعی هم گاهی اینقد شکست میخوری که خسته میشی و خودکشی میکنی این حرفا نیست که مغازه بزنی بعد از یک سال چوب خوری پول پارو کنی نه عمو ممکنه بعد از چند سال باقی بیاری و ورشکست هم بشی و بری یه جا دیگه از نوع شروع کنی من 6 ساله مغازه دارم درامدم هم از ماهی یک میلیون کمتر میشه و بیشتر نمیشه حالا که رکود هست که هیچ دیگه
ضمنا من مثلا میگم میوه فروشی خوبه حالا اگر مثلا برا من خوب باشه دلیل نمیشه برا شما هم خوب باشه یا میگم بورس خوبه اگر برا من خوب باشه دلیل نمیشه شما هم توش پولدار بشی شما باید خودت ببینی چیکار بکنی بهتره و امکان موفقیتت بیشتره تو اون نمیشه کسی بگه این کارو بکنی حتما پولدار میشی یا درامد خوبی پیدا میکنی نه این حرفا نیست

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
خوشحالم از اینکه بالاخره تونستی موفق بشی توی راه اندازی سایت مونیتورینگ، اون بعد از سالها تحمل شکست و ضرر.
بخدا خیلی سخته آدم بعد از 10 سال زحمت و صرف انرژی و وقت و پول و اعصاب و غیره، دوباره از نو شروع کنه و چراغ امید هنوزم توی دلش روشن باشه.
البته خب دلیل اینکه خیلی از ماها هنوزم دست بردار درآمد از اینترنت نیستیم، برمیگرده به این نکته که اون بیرون در دنیای واقعی گزینه ی دیگری نداریم و با توجه به مشکلات اقتصادی و فراوانی نیروی فارغ التحصیل و غیره، تنها گزینمون شده کسب درآمد از اینترنت.

راجع به سایت مونیتورینگ هم خدمت بقیه دوستان عرض کنم که فقط در صورتی میتونن در اون موفق بشن که تمام موارد SEO را از جمله متاتگها و کلید واژه ها و غیره را رعایت کنن و از طرفی هم برای ارتقای رتبه ی جستجوی وبسایتشون در گوگل، بایستی روزانه در سایتها و انجمنهای مختلف بک لینک بزارن.( تازه همه اینها کنخای هزینه های تبلیغات مستقیم و بنری سایتشون هست که ممکنه تا نصف درآمدشونم خرج ورداره و یا مجبور باشن تا چند ماه اول این هزینه ها را از جیب بدن).
هر کاری چه در اینترنت و چه بیرون از اون نیاز به هزینه و سرمایه و علاقه و استعداد و پشتکار و زحمت و وقت داره
یه عده موفق میشن و یه عده شکست میخورن
اینطور نیست که هرکس بیرون از اینترنت کار کنه موفق باشه و همه افراد شاغل در اینترنت محکوم به شکست!
همونطور که برعکسشم نیست
خیلیا هستن توی اینترنت به موفقیت و درآمد رسیدن
خیلیام ورشکست شدن
بیرون از اینترنت هم همینطور یه عده کارشون گرفته و یه عده هم بدبخت شدن
آدم باید بر اساس تواناییهاش (پول و علاقه و استعداد و عملکرد و...) بازار و شغل مورد نظرشو درست انتخاب کنه (اینترنتی یا غیر اینترنتی) و واقعا براش هزینه کنه (هم پول و هم عمرشو) زحمتشو بکشه و ناامید نشه تا به موفقیت برسه

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
توی چند پست قبلی دیدم نوشته بودی زمین دیم دارین، اگه خواستی من میتونم راهنماییت کنم راجع به رونق دادن به زمین کشاورزیتون.
اگر خانوادت پول کندن چاه و قطره بارانی کردن زمینو دارن که چه بهتر، وگرنه میتونی با یکی از فامیلای ساکن روستا که میشناسیش شریک بشین و هزینه های کندن چاه و آبیاری قطره بارانی را بین خودتون تقسیم کنین.
مثلا خانواده ما و 2 تا از عموهام و پدربزرگم برای زمین کشاورزیمون سر جمع 100 میلیون تومن هزینه داریم که بین 4 نفر تقسیم شده و هر نفر 25 میلیون تومنش افتاده.
راجع به آب هم بگم که خدا رو شکر ، منطقه ما که میشه ماهیدشت که 10 کیلومتری جنوب کرمانشاهه، هم زمیناش حاصل خیزه( تا حدی که مواد آلی و معدنی موجود در خاکش بالاتر از میزان استاندارده و در تقسیم بندی اراضی کشاورزی استان کرمانشاه جزو خاکهای مرغوب محسوب میشه) و هم اینکه مشکل بی آبی هم اونچنان توی چند سال گذشته در منطقه ما وجود نداشته.
چاه های اطراف ما هم با وجود اینکه خیلیشون سیستم موتورچاه و سنتی (آبیاری کرت و پشته) را دارن، هنوزم که هنوز آب دارن و رفته رفته اونام دارن تبدیل به سیستم مکانیزه میشن.چاه خودمونم 120 متر عمق داره و چاه عمیقه.

اون دسته از کشاورزایی هم که میبینین از دست زمین و زمان مینالن، یا با مشکل بی آبی مواجه شدن(مثلا چاهشون 20 متر عمق داره و از طرفین 5 متر هم پشته زدن) یا اینکه سیستم آبیاریشون سنتیه (که به علت وجود کرت و پته، نصف زمینشون به نسبت آبیاری بارانی که کرت و پشته نداره، پرت میشه).

یه مثالم بزنم:
توی روستای آب و اجدادی ما، یه کشاورز به نام سید اسماعیل، که زمینش بارانی بود، امسال از هر هکتار چغندر که کاشته بود، 150 تن چغندر برداشت کرد که با احتساب هر کیلو چغندر که حدود 300 تومانه، از هر هکتار 45 میلیون تومن چغندر برداشت کرد که کلا 6 هکتار کاشته بود و واسش 270 میلیون تومن سود انداخت.
به والله اگر یک کلمشو دروغ گفته باشم.خودش فاکتور خرید کارخونه چغندر را نشانمون داد که طی 3 قسط 90 میلیون تومنی، ظرف 3 ماه 270 میلیون تومنشو بهش دادن.

پولدار شدن سخت نیست، یه کم همت میخواد و تجربه و دانش.البته توی کارها درست حسابی مثل کشاورزی (نه اینترنت و مهملات) که اگه درست و علمی پیش بره، میتونه ثروت ایجاد کنه.
دو سال پیش یکی از آشناهای ما همین حرکت رو کرد
سیب زمینی کاشت 15 هکتار
مثه همین آقا اسماعیل شما
با این تفاوت که این آقا بیچاره شد و با خاک یکی شد!

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
دو سال پیش یکی از آشناهای ما همین حرکت رو کرد
سیب زمینی کاشت 15 هکتار
مثه همین آقا اسماعیل شما
با این تفاوت که این آقا بیچاره شد و با خاک یکی شد!
نکته خوبیو اشاره کردی، طرف میره محصولی میکاره که مازاد تولید داره و همه اون محصولو میکارن، بعد انتظار داره فصل برداشت دلالا بریزن سرش و با قیمت بالا بخرن ازش.(ما هم نمونه هایی سراغ داریم که سیب زمینیشو کیلویی 50 تا تک تومنی خریدن و شده ضررش)...
این در حالیه که محصول چغندر جزو محصولات "خرید تضمینی" هست و قیمت خرید ثابت داره.و از طرفی توسط دولت هم خدمات گارانتی و پس از فروش داره! (مثل گندم و جو و همین چغندر و غیره)

bitcoinha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
49
هر کاری چه در اینترنت و چه بیرون از اون نیاز به هزینه و سرمایه و علاقه و استعداد و پشتکار و زحمت و وقت داره
یه عده موفق میشن و یه عده شکست میخورن
اینطور نیست که هرکس بیرون از اینترنت کار کنه موفق باشه و همه افراد شاغل در اینترنت محکوم به شکست!
همونطور که برعکسشم نیست
خیلیا هستن توی اینترنت به موفقیت و درآمد رسیدن
خیلیام ورشکست شدن
بیرون از اینترنت هم همینطور یه عده کارشون گرفته و یه عده هم بدبخت شدن
آدم باید بر اساس تواناییهاش (پول و علاقه و استعداد و عملکرد و...) بازار و شغل مورد نظرشو درست انتخاب کنه (اینترنتی یا غیر اینترنتی) و واقعا براش هزینه کنه (هم پول و هم عمرشو) زحمتشو بکشه و ناامید نشه تا به موفقیت برسه
من بعد از سالها تلاش و آزمون و خطا کردن (چه در فضای مجازی و چه واقعی)، بالاخره به این نتیجه رسیدم که هر ایده ای (ولو تکراری) باید با سرمایه زیاد پشتیبانی بشه وگرنه شکست میخوره.
بزارین یه مثال بزنم. رفیق هم دوره ایه دانشگاه من، پس از پایان تحصیلاتش اومد توی مجتمع بازار موبایل کرمانشاه مغازه زد ولی بجای اینکه همه پولشو بده و گوشی بریزه توی مغازش، اومد یه تدبیری به خرج داد و با مراجعه به یک "کلینیک معماری" با پرداخت هزینه ی چند میلیون تومانی، مغازشو با تزیینات مرتبط با موبایل تزیین کرد و کلی پول بابت ام دی اف و شیشه کاری و غیره پرداخت....الانه اگه بری توی مغازش جای سوزن انداختن نیست.به این دلیل که اصولی و پر و پیمان کارشو شروع کرده بود و از هزینه کردن واسه دکوراسیون مغازش چیزی دریغ نکرده بود.(این در حالیه که مغازه کنار دستش با وجود بزرگتر بودن و بیشتر بودن محصولاتش، به اندازه رفیق من مشتری جذب نمیکنه!!!)

qaqazan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
دوست خوب من ممنون از توضیحاتت، واقعیتش زمین های ما دیمی و متاسفانه اکثر اهالی روستای ما به یک نفر قریبه که از شهرم اومده زمین هامونو اجاره میدیم، و شنیدم اون فرد سالی 150 تا 200 میلیون برداشت میکنه و یک مبلغ ناچیزم به ما اجاره میده.
البته اهالی روستا چون کشاورزی سنتی انجام میدادن بهشون نمیصرفید بخاطر همین 90 درصد زمینهارو به این شخص اجاره میدن.
البته بگم این طرف همه تجهیزات کشاورزی رو داره و به عبارتی کشاورزی مکانیزه انجام میده. و از همین زمینهای دیمی سالی حداقل 150 برداشت میکنه، فقط نمیدونم اگه یک سالی محصول خوب نداشته باشه، بیمه یا دولت چقدر پرداخت میکنه؟
فکر میکنم باید برنامه ریزی کنیم و زمینهارو خودمون زیر کشت ببریم.

بالا