برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
مرسی mahi جان ... مطمئنا دوستان شما کارشون درست بوده ... همونطور که خود من هم اگه یکی بهم بگه چطوری زبانت خوب شد بهش میگم " بجای اینکه کلاس زبان برم ، نشستم فیلم دیدم و مطلب انگلیسی خوندم " ... بنابراین من رو هم به اون جمع اضافه کن به نوعی !! ..
veiledsmile2.gif

مساله اینه که نسخه هایی که می پیچیم باید واسه همه قابل استفاده باشه ، نه واسه زیر 5% مردم...

راستی حالا که بحث شیرینی شده ، نظرم رو در مورد یه چیز دیگه هم بگم ، جسارتا : 40% یعنی " یه نفر که زبانش خیلی خوبه" ... من نمی دونم دوستان شما سطح زبانشون چطوره (ایشالا که عالیه) ولی من به شخصه عرض می کنم : اکثر دوستانی که به عنوان " فوق العاده مسلط به زبان " به من معرفی شدند ، حتی به همین 40% نمی رسیدند
no.gif
... یعنی درک عمومی از اینکه یه نفر باید چقدر زبانش خوب باشه تا بهش بگیم عالی ، یه مقدار مخدوشه ...
help.gif
البته درست میگی. :)
ولی اون دوست های من یکی شون که با من خیلی صمیمیه خداوند Vocabulary است (
2zqdf8w.gif
). یعنی وجدانا تا حالا از هیچ فیلم و کتاب و دیکشنری و چیز دیگه ای یک دونه لغت پیدا نکردم که بلد نباشه!! (البته دروغ نباشه فقط یک بار کلمه Banshee رو ازش پرسیدم و به گوشش نخورده بود، که البته ممکنه یه آمریکایی هم اون کلمه رو ندونه). مهارت های دیگه اش هم به شدت قویه، ولی به اطلاعات لغتش نمی رسه. این دوستم هم کلاس رفته، هم کتاب خونده و هم فیلم دیده، ولی خودش میگه بیشتر اطلاعات زبانم رو از فیلم هایی که دیدم دارم (بدجوری خوره فیلم هم هست).
یه نفر دیگه هم هست که من حقیقتش خیلی باهاش برخورد نداشتم، ولی می تونم بگم یه موجود بسیار عجیب و غریبه!! ظاهرش رو که می بینی فکر می کنی خل و چله، ولی به جرات میشه گفت درس خون ترین و یکی از باهوش ترین آدم هاییه که پیدا میشه! توی فصل امتحانات روزی حدودا 20 ساعت "مفید" درس می خوند! اصلا نمی شد تو هیچ چیز دنیا به گرد پای این بشر رسید! خلاصه که زبانش هم عالی بود و با اون دوست اولیم هم زیاد تو سر و کله هم می زدند و با هم خیلی دوست هم بودند. یک بار یادمه که با هم صحبت می کردند و هر دو شون می گفتند که بهترین راه برای یادگیری زبان برای ما که از فرهنگ اون ور دور هستیم، فیلمه (البته این دومی می دونم مسافرت های خارج از ایران هم زیاد میره).
بگذریم. الآن که فکر می کنم می بینم راست میگی! واقعا این نسخه رو برای هر کسی نمیشه پیچید. چون من تا به حال حداقل به 10 نفر گفتم که زبان انگلیسیت رو می تونی با دیدن فیلم تقویت کنی، ولی طرف میگه باشه، ولی نیم ساعت بعد فراموش می کنه! واقعا اکثر مردم اراده اش رو ندارند و بهترین راه براشون اینه که توی یه کلاس، زبان رو در کنار بقیه و با زور معلم یاد بگیرند!
Kotak.gif

بنابراین موافقت میشه، برای اکثر ملت کلاس بهترین و Safe ترین گزینه می باشد.
1852.gif

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دقیقا همینی که گفتی ... یعنی این روش ها نیاز به اراده و انگیزه و تمرکز داره ... به قول تا باید به زور متوسل شد ...
moil.gif

اصلا کلا این یه اشتباهه که مردم فکر می کنن " زبان یاد گرفتن راحته "
wellduh.gif
... واسه اکثریت مردم ، اصلا کار ساده ای نیست ... (IMHO) ...

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
من هفته ای 3-4 تا پی.ام دارم درباره اینکه " چطوری زبان یاد بگیریم ؟" با توجه به اینکه این سوالات باید اینجا مطرح می شد و با توجه به اینکه محتوای اکثرشون یکسانه و با توجه به اینکه جوابی که من بهشون میدم هم یکسانه و با توجه به اینکه بهره وری خیلی مهمه و با توجه به اینکه واقعا شورش رو درآوردم ، کم وبیش این جوابیه که به دوستان میدم :

1. شما در کوتاه مدت نمی تونید زبانتون رو به حدی برسونید که مثلا 70% دیالوگ های یه فیلم رو متوجه بشید ....

2. اکثر آدمها حتی اگه از بچگی کلاس زبان برن هم نمی تونن زبانشون رو به اون حد برسونن که در شماره 1 گفته شد

3. برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

4. بهترین راه : مطالعه و reading ... طبیعیه که سخته ... و واسه همینه که بهترین راهه ...

5. کلاس نرفتن و خودآموزی کردن روش سختیه ... بهتره کلاس برید ... فقط کلاس مکالمه ...

6. گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه

در نهایت هم به دوستان میگم که " متاسفم اگه بدبینانه به قضیه نگاه کردم و جوابی که دادم ، اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتید ... ولی همینطوریه معمولا ... "

در مورد نظراتت..مورد 6 رو واقعا میگی؟یعنی حتی به اندازه یه مثقال؟:blink:بابا دمت گرم:eek:...دست بردار:eek: ..اینجوری ها هم که میگی نیست...:)
میدونی چرا؟..چون این مسئله برمیگرده به همون بزها که بی دلیل دنبال اون یکی میپرن و همه میرن توی دره....چرا؟چون شما میخوای یه زبان یاد بگیری نباید بدونی فاعل چیه؟کیه؟فعل چیه؟کجای دنیا مکالمه رو بدون گرامر(حتی یه ذره) آموزش میدن:eek::blink::eek:جل الخالق....:blink::eek::blink:من که استغفار میکنم:eek:...این واقعا کفر بودا:p..توبه:happy:

جناب سیمور عزیز
عرض ارادت
یکی از راههای فراگیری زبانهای خارجی که اخیرا" زبانشناسان به آن توجه کرده اند(البته در 25 سال اخیر) فراگیری به روش طبیعی است. دقیقا" خلاف آنچه که در ایران و در مراکز آموزشی به آن میپردازند.
1- کودک ابتدا تا دو سال گوش میکند.
2- سپس سعی در ساختن کلمه و جملات تک کلمه ای و چند کلمه ای میکند.
3- در 5 سالگی دستور زبان کودک با توجه به اصلاح سازیهای مداوم اطرافیان تکمیل میشود.
4- در 7 سالگی شروع به یادگیری خط میکند و الفبا
5- در دوره راهنمائی و بعد هم دبیرستان شروع به آموزش کلاسیک دستور زبان میکند.
حال در بحث آموزش زبان اگر همین روش را پی بگیریم روش آموزش طبیعی که بسیار آسانتر از روشهای معمول است را خواهیم داشت.
1- بسیار زیاد گوش کنید.
از اوقات فراغت یا وقتهای کشته خود پشت فرمان ، در ترافیک و غیره استفاده کنید و تا میتوانید انگلیس گوش کنید. اخبار روزانه توصیه میشود. آنها را ضبط کنید و در mp3 player یا ضبط ماشین از آنها استفاده کنید.
2- بدون گوش کردن عملا" گوش شما برخی از صداها را نمیشنود. مثال آن th در انگلیسی است که ایرانیان انها را نمیشنوند.
2- پس از مدتی آنچه که میشنوید را تکرار کنید.
3- حتما" کلاس زبانی را انتخاب کنید و بروید تا در آنجا استاد شما را اصلاح کند.
4- در این اصلاحات شما بطور طبیعی تا حدودی گرامر را فرا میگیرید.
5- مطالعه هم به شما کمک میکند تا دامنه لغت خود را بالا ببرید.
نکته مهم: ثابت شده است که آدمهای پررو زبان را زودتر فرا میگیرند. پس باید کم روئی را کنار گذاشت و صحبت کرد و اشتباه کرد تا دیگران ما را اصلاح کنند.
با همبن روشها در آمریکا ظرف یک دوره سه ماهه به افسرانی که به عراق و افغانستان و مناطق دیگر میروند زبان محلی میآموزند.
ببخشید اگر زیاد نوشتم. البته خودتان استاد هستید.

قربون آدم چیز فهم..حرف حساب جواب نداره....من در تکمیل حرف های شما دوست عزیز مطالبی رو هم عنوان خواهم کرد:)

JUMBO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
قربون آدم چیز فهم..حرف حساب جواب نداره....من در تکمیل حرف های شما دوست عزیز مطالبی رو هم عنوان خواهم کرد:)

سلام بر English Lord عزیز

تشکر از ابراز محبت شما.:p:lol::lol:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97

سلام بر English Lord عزیز

تشکر از ابراز محبت شما.:p:lol::lol:

خواهش میکنم دوست عزیز....:)
من فقط عمرم رو صرف مطالعه کردم..همین و بس...و چیزی رو که نه به نظر خودم بلکه بنظر صاحب نظران و کسانی که راه های درستی رو طی کردن اعلام میکنم(و ادعایی نمیکنم:))...:)و هرگز حرف بیهوده نمیزنم مگر اینکه بالای 50%درصد به درست بودنش اطمینان داشته باشم...:):):)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دیگه لازم نبود در مورد پی ام هات بگی ولی خب.....:):):):):)

در مورد
164.gif
..مورد 6 رو واقعا میگی؟یعنی حتی به اندازه یه مثقال؟:blink:بابا دمت گرم:eek:...دست بردار:eek: ..اینجوری ها هم که میگی نیست...:)
خب شما اگه برداشتت از اون مورد 6 این بوده که " اصلا نباید گرامر یاد گرفت ؛ گرامر بد است ؛ اصلا دنبالش نرید !!! " ، حسابی باعث خنده جمع خواهد بود !.. کاملا واضحه که می خوام بگم " روی گرامر تاکید نکنید " نه اینکه اصلا دنبالش نرید...

شما نظرت خودت رو بده ؛ این هزار بار !
4fvgdaq_th.gif
... همونطور که تا قبل از پست شما ، من و دو نفر دیگه با وجود اختلاف نظر مشهود ، با احترام برخورد کردیم و هیچ وقت سعی نکردیم از هم دیگه ایراد بگیریم ... کاری که متاسفانه شما توش مهارت داری و مشخص نیست چی عایدت میشه ازش ...
AddEmoticons00513.gif

isatis2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی اینو یادم رفت بگم .بهترین راه برای یادگیری زبان و پیشرفت توش اینه
to live with english,to think in english and to love english
استادایه ما تو دانشگاه میگن حتی وقتی میخاین فکر کنین انگلیسی فکر کنین.
برای بهتر شدن و وسعت دادن به لغاتت میتونی از stage استفاده کنی.اگه خاستی بگو تا برات stage هارو به طور کامل معرفی میکنم برات و بهت که میگم از کجا شروع کنی

البته با اجازه اساتید forum.ببخشید اگه من شروع کردم

salam
kahste nabashid
man mikham beram malesiya bayad madrake mche ham dashte basham ta vezarete olum ejazeye khoruj behem bede
akhe sarbazi naraftam in ham ghanune dighe
velesh kon
mikham bedunam
chejury bayad shoru konam be zaban zabanam badak nist vali khili vaghte kar nakardam
nemidunam chejury shoru konam
az che manabeyee estefade konam
mamnoon misham aghe komakam konid
mer30
rasty sate mche chejurihast
az hame darkhaste komak daram badjury ghir karadam
rasty man aslan ba mohit inja ashena nistam aslan balad nistam biam pey ghyry matalaeb ya chejury mishe payam dad
khili talash karadam vali nashod hey payam mide
velesh kpona aghe mishe javabo baram mail ham bokonid ke javabesho natunestam peyda konam mailo mitunam baz konam
mer30
[email protected]
baz ham az hame mamnoonam
sarsabz bashid

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خب شما اگه برداشتت از اون مورد 6 این بوده که " اصلا نباید گرامر یاد گرفت ؛ گرامر بد است ؛ اصلا دنبالش نرید !!! " ، حسابی باعث خنده جمع خواهد بود !.. کاملا واضحه که می خوام بگم " روی گرامر تاکید نکنید " نه اینکه اصلا دنبالش نرید...

شما نظرت خودت رو بده ؛ این هزار بار !
4fvgdaq_th.gif
... همونطور که تا قبل از پست شما ، من و دو نفر دیگه با وجود اختلاف نظر مشهود ، با احترام برخورد کردیم و هیچ وقت سعی نکردیم از هم دیگه ایراد بگیریم ... کاری که متاسفانه شما توش مهارت داری و مشخص نیست چی عایدت میشه ازش ...
AddEmoticons00513.gif
ببین سیمور..شما میگین گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه و بعد من میگم که شما اشتباه میکنید و حالا شما به من میگین اگه منظورتون این بوده باعث خنده هست...:):):).مرد مومن شما اگه منظورت روی گرامر تاکید نکنید هست خب این بحثش جداست البته نهبه معنای مطلق که دنبالش نرن:)...شما وقتی یه مطلبی رو ذکر میکنید فرض کنید که من یه بچه کودکستانی هستم که بعدا اینطوری جنجال نشه و کدورتی پش نیاد:)حالا اونو کاری نداریم...:):):)
من کی بی احترامی کردم؟شما حرف زدین و من هم قبول نکردم و گفتم اشتباه میکنید..این یعنی تحقیر و توهین؟
در مورد اوم مطلب آخر هم فقط گفتم که شوخی بود...اصلا قصد توهینی نداشتم.چون حرف هر دو نفر درست بود و اصلا جای بحثی نبود...اوکی شوخی این مدلی موقوف:):):)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
فرض کنید که من یه بچه کودکستانی هستم که بعدا اینطوری جنجال نشه و کدورتی پش نیاد
یعنی شما واقعا خودت رو در حد یه بچه کودکستانی می دونی ؟!!!!!
1847.gif
... باشه ؛ من از این به بعد سطح پایین تر حرف می زنم !!!!
xlb.gif
salam
kahste nabashid
man mikham beram malesiya bayad madrake mche ham dashte basham ta vezarete olum ejazeye khoruj behem bede
akhe sarbazi naraftam in ham ghanune dighe
velesh kon
mikham bedunam
chejury bayad shoru konam be zaban zabanam badak nist vali khili vaghte kar nakardam
nemidunam chejury shoru kona...............mnoonam
sarsabz bashid
دوست خوب ... اگه میشه به فارسی تایپ کن ... مرسی ...

isatis2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بحث داره بالا ميگيره اين توصيه هايي از استاد رضا لطفيان مدرس كانون زبان به شدت قبولشون دارم!!

براي مطالعه درس زبان انگليسي چهارمهارت را بايد فرابگيريم كه عبارتند از:

listening – speaking – reading – writing

گفته مي شود بهتر است براي يادگيري زبان خارجي همان ترتيب يادگيري زبان اول را رعايت كنيم يعني:

گوش دادن (listening)

صحبت كردن (speaking)

خواندن (reading)

نوشتن (writing)

تا حدودي اين توصيه درست است اما اگر قرار باشد زبان خارجي را هم مثل زبان اول در طول چندين سال يادبگيريم ممكن است سرخورده شويم و بعد از صرف وقت و عمر و انرژي و هزينه زياد از يادگيري زبان دوم صرف نظر كنيم.بنابر اين بهتر است يك برنامه مدون داشته باشيم و تكنيكهايي را بياموزيم كه در مدت بسيار كوتاهي به اين هدف نايل شويم.اصل مهم و اصولي در آموزش زبان مداومت است. اما بايد بدانيم كه مهارتهاي چهارگانه زبان را چگونه بهتر و سريعتر و با جذابيت بيشتر فرابگيريم.

مهارت گوش دادن و صحبت كردن (listening & speaking skills)

A good listener is a good speaker. اين اصل مبين اين است كه يك شنونده خوب خواهد توانست به خوبي صحبت كند. به عبارت ديگر خوب گوش دادن منجر به خوب صحبت كردن مي شود. يعني گوش دادن مقدمه صحبت كردن است. منظوراز (a good listener) اين است كه زبان آموز بداند به چه مطلبي و چگونه گوش كند. راههاي متفاوتي براي اين منظور وجود دارد.مثلا مي توانيد از كتابهاي Tactics for Listening استفاده كنيد. همچنين مي توانيد از سايتهاي اينترنتي مانند: englishtown يا studioclassroom و يا دهها سايت ديگر استفاده كنيد.اين روشها بسيار خوب است اما مستلزم وقت و هزينه است و معمولا موفقيت زيادي در پي ندارد.روش ديگر(كه بسيار مناسب به نظر مي رسد) اين است كه هر شب مدت 5 دقيقه برنامه انگليسي BBC يا VOA را ضبط كنيد.سپس چندين بار به مطلب ضبط شده گوش كنيد.هر بار كه به مطلب گوش مي كنيد بايد فقط به يك مورد خاص توجه كنيد. مثلا بار اول سعي كنيد فقط افعال را بشنويد(دقت كنيد كه در اين مرحله دانستن معني عبارات شنيده شده هدف نيست) باردوم سعي كنيد فقط حروف اضافه را بشنويد.دفعه بعد به اسامي خاص توجه كنيد.بعد به صفتهاو...به همين ترتيب اين فعاليت را دنبال كنيد و در آخرين مرحله يك بار ديگر گوش كنيد و به معني و مفهوم هم توجه كنيد. و سپس كلماتي را كه مبهم هستند چندين مرتبه ديگر گوش كنيد.اين كاررا بايد هرروز يا هرشب به طور مداوم و در زمان معين انجام دهيد.اين فعاليت را مي توانيد فقط در 20 دقيقه به انجام برسانيد.البته همان طور كه گفته شد بايد با صبروحوصله اين كاررا ادامه دهيد.پس از مدت كوتاهي نتايج شگرف آن را خواهيد ديد و توفيقتان در امر يادگيري باعث شگفتي ديگران و حتي خود شما خواهد شد!

زبان انگليسي با لحن (accent) هاي مختلفي صحبت مي شود ولي كسي كه مي خواهد انگليسي بياموزد بايد يك لحن استاندارد را دنبال كند. راديو بي بي سي British English و صداي آمريكا American English مي باشد. البته امروزه لحن غالب American Accent يعني همان VOA است ولي اين كه شما با چه لهجه اي صحبت كنيد انتخاب با خود شمااست. نكته مهم اين است كه شما نبايد از دو لهجه متفاوت استفاده كنيد.يعني نبايد بعضي از كلمات را با لحن British و بعضي ديگر را با لحن American ادا نماييد. به برخي از تفاوتهاي انگليسي آمريكايي و انگليسي بريتانيايي توجه كنيد:

تفاوت در تلفظ : در انگليسي آمريكايي برخي كلمات با صداي ( اَ )تلفظ مي شوند در حاليكه همان كلمات در انگليسي بريتانيايي با صداي (آ) ادا مي شوند. مثال : pass

البته از اين نظر اكثر كلمات در هر دو لهجه تلفظ يكسان دارند.

مثال: cat – mat – sad

father – harm – car

البته تفاوتهاي تلفظي ديگري هم وجود دارند كه به تجربه درخواهيديافت.

تفاوت در نگارش: برخي كلمات در انگليسي بريتانيايي با ou و در انگليسي آمريكايي با o نوشته مي شود مثل colour / color

زبان انگليسي در برخي كشورها second language است يعني مردم آن كشور به دو زبان صحبت مي كنند و دروس در مراكز علمي معمولا به زبان انگليسي ارايه مي شود بنابراين حتي كودكان در چنين كشورهايي مي توانند به راحتي به زبان انگليسي تكلم كنند. در كشور ما زبان انگليسي foreign language است.بنابراين ما كسي را نمي يابيم تا با كمك وي speaking practice داشته باشيم بنابر اين بايد به دنبال راه ديگري باشيم.به اين اصل توجه فرماييدA good reader is a good writer. منظور اين است كه يك خواننده خوب در نوشتن به همان زبان هم مشكلي نخواهد داشت.در واقع اگر بخواهيد قادر به نوشتن باشيد ابتدا بايد يك خواننده خوب باشيد. خواننده خوب كسي است كه مي داند چه مطلبي را بخواند و چگونه بخواند. بهترين كاراين است كه كتابهاي داستان انگليسي را مطالعه كنيد.اين كتابها در سطوح مختلف و تحت عناويني از قبيل Easy English و stage و يا simplified موجود مي باشند.لازم است شما هر ماه دو يا سه عدد از اين كتابها را به اين ترتيب مطالعه نماييد:ابتدا كتاب را با سرعت تمام و بدون توجه به معني از اول تا آخر مطالعه كنيد. دور دوم با تامل بيشتر مطالعه كنيد.در اين مرحله به دو گروه از لغات مشكل برخورد خواهيدكرد.دسته اول لغاتي هستند كه مي شود معني آنها را حدس زد.زيرچنين لغاتي خط بكشيد. دسته دوم لغات كليدي (key words) هستند. دور چنين لغاتي خط بكشيد. سپس با استفاده از يك فرهنگ لغت انگليسي به فارسي فقط معني لغات كليدي را بيابيد و ترجمه آنها را در حاشيه ( و نه بين خطوط) يادداشت كنيد. سپس شروع كنيد به مطالعه كتاب به قصد لذت بردن.در اين مرحله ديگر نبايد به فرهنگ لغت مراجعه كنيد. حتي نبايد به فارسي فكر كنيد يعني به جاي ترجمه عبارات سعي كنيد جريان داستان را در ذهن خود بازآفريني و تخيل كنيد. چنين مطالعه اي لذت وافري به شما خواهد بخشيد.ضمن اين كه دامنه لغت شما افزايش يافته و دستور زبان هم در شما تقويت خواهد شد و دو ابزار مهم براي نوشتن (يعني واژگان و دستور زبان را به درستي و در مدت بسيار كوتاهي كسب خواهيد كرد.)

براي مهارت نوشتن علاوه بر آنچه گفته شد بايد دفترچه خاطرات همراه داشته باشيد تا وقايع روزمره و نكات جالبي را كه مي بينيد, مي خوانيد و يا به ذهنتان مي رسد به زبان انگليسي يادداشت نماييد. البته نبايد نگران نحوه نگارش باشيد و اصلا نبايد قدرت قلمتان را در انگليسي با زبان فارسي مقايسه كنيد.مهم اين است كه به اين فعاليت مشغول باشيد تا در مدت كوتاهي در نوشتن مهارت پيدا كنيد.

به طور خلاصه: ابزار لازم براي كسب مهارت listening گوش دادن فعال است. صحبت كردن با خارجي زبانها هم مفيداست كه البته معمولا اين امكان براي همه فراهم نيست.

ابزار لازم براي كسب مهارت speaking توسعه دايره لغات است. براي اين كار راههاي زيادي پيشنهاد مي شود.مثلا مي توانيد هر روز يك ليست لغت روي برگه هاي كاغذ بنويسيد و معني آنها را پشت برگه بنويسيد و در فرصتهايي كه پيش مي آيد آنها را مرور كنيد.از چمله سريع ترين روشهاي يادگيري واژگان تصوير سازي ذهني است

salam mikham beram malesiya madrake mche mikhan
chetury bayad bekhunam az koja chejury kar konam

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
1847.gif
xlb.gif

ای بابا:)منظور من این بود که خب وقتی منظور جملاتتون رو درست متوجه نمیشم شما کمی واضح تر بگین...نه اینکه با هم کلکل کنیم و کدورتی باشه..چون اونطوری همش هم من و هم شما فکر میکنیم که نظر خودمون هست که درسته:)بد میگم؟
من یه مثالی زدم شما هم ما رو دست بنداز:(:(:):):)

isatis2006

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1847.gif
xlb.gif

سلام من ميخوام برم مالزي مدرك mcheرا ازم ميخوان اخه سربازم
ميخوام ببينم چطوري بايد شروع كنم
از چه منابعي بخونم
مرسي

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
سلام ، اول اينو بگم که واقعا واسه خودم متاسفم که الان تازه اين تاپيک رو پيدا کردم!

آهان اينو بايد اول ميگفتم که تاپيکتون خيلي خوبه مرسي .

خوب حالا سوالمو بگم اگر ممکنه راهنماييم کنيد ، قوانين پست اول رو هم کامل خوندم ، بنده به قول سيمور عزيز که تو پست اول فرمودن ، از بچگي کلاس برو هستم! البته از بچگي تا بهار امسال ، تو اين مدت کتابهاي InterChange رو خوندم و بعد از اونا دو تا کتاب Passages رو هم خوندم و به قول خودشون ديپلمشون رو گرفتم . اما از بهار تا حالا دنبال اينم که در ادامه چي کار کنم؟! ميخوام مکالمم قويتر بشه ، Listening رو هم دارم تو خونه تمرين ميکنم (با کتاباي Tactics fot Listetning) . چند نفر دوره هاي FCE رو پيشنهاد کردن ، ميخواستم بدونم کسي ميدونه اين دوره ها در چه حد هست؟

پيشاپيش از راهنماييتون ممنونم.

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
سلام ، اول اينو بگم که واقعا واسه خودم متاسفم که الان تازه اين تاپيک رو پيدا کردم!
آهان اينو بايد اول ميگفتم که تاپيکتون خيلي خوبه مرسي .
خوب حالا سوالمو بگم اگر ممکنه راهنماييم کنيد ، قوانين پست اول رو هم کامل خوندم ، بنده به قول سيمور عزيز که تو پست اول فرمودن ، از بچگي کلاس برو هستم! البته از بچگي تا بهار امسال ، تو اين مدت کتابهاي InterChange رو خوندم و بعد از اونا دو تا کتاب Passages رو هم خوندم و به قول خودشون ديپلمشون رو گرفتم . اما از بهار تا حالا دنبال اينم که در ادامه چي کار کنم؟! ميخوام مکالمم قويتر بشه ، Listening رو هم دارم تو خونه تمرين ميکنم (با کتاباي Tactics fot Listetning) . چند نفر دوره هاي FCE رو پيشنهاد کردن ، ميخواستم بدونم کسي ميدونه اين دوره ها در چه حد هست؟
پيشاپيش از راهنماييتون ممنونم.

سلام ..خوش اومدین...عرض شود که بذارین کامل براتون بگم..کمی زیاده اما مشکلی نیست:)

ببینید:

دور های FCE خودم هم شرکت کردم.....این دوره بسیار دوره بی نظیر...عالی هست...حتما میدونید که مخفف
first certificate in english هست....در این دوره بستهبه آموزشگاهی که شما ثبت نام میکنید...ازشیوه هاو کتب درسی مختلفی استفاده میکنن....برای مثال موسسه زبان شکوه رو خدمتتون عرض میکنم...از کتابی استفاده میکنه به اسم Advanced gold coursebook بچههای فروم زبان ..بهش آشنایی دارن چونمنچندین بار از این کتاب سوال مطرح و توضیحاتی رو دادم...البته سطح این کتاب از دوره FCE دقیقا یک درجه بالاتره یعنی بعد از اتمام دوره FCE شما این کتاب رو میخونید....
خود این کتاب کاملا بریتیش و شدیدا سنگین هست...بیش از هر کتاب که بگین...در نگاه اول اگه به مطالبش نگاه کنید ساده هست ...اما در کلاس درس پوست میکنه....

0582338042%20CAE%20Gold%20CB.jpg

جدا از اون کتاب های دیگری هم هستند که از سیستم های آموزشی اونها استفاده میشه...مثلا...:

Get on track to FCE

9780582451056.gif

در حال حاضر تا اونجایی که من میدونم نسخه ای از این کتاب دیگهدرایران منتشر نشده...اما دیگر کتاب هایی اومدن....مثل:

TIFINEuppergrammarforFCE.jpg

کتابی بسار عالی.....از گرامر در اون توضیح داده شده....خود من هم ندیدمم چون گویا اینهم گیر نمیاد و چندین سال پیش یه نسخه اش رودرکتاب خانه دانشگاه دیدم....مگر اینکه E-book این کتاب رو از اینترنت گیربیاریم
ناگفته نماند کتاب هایی با چنین عنوان های هم به بازار اومده که خب طبیعتا کپی نسخه الی و اونی که گفتم هست....اما به کاملی اون نیست:)

اما کتاب اصلی این دوره اینها هستند:

41CDTX80SYL._AA240_.jpg

418CGMF1HPL._AA240_.jpg

fce_book.gif

100% این کتاب ها رو میتونیدگیر بیارین...خب فکر نمیکنم نیاز آنچنانی برای توضیح این کتاب باشه:)

حالا بعد از توضیح چندتا از کتاب های این دوره در مورد خود این دوره:

شما میخوای که مکالمه تون خوب بشه....هر کسی که به شما گفته به این دوره برین...بیخودی گفته...چرا؟

چون:

این دوره هر کسی که بخواد شرکت کنه...یه امتحان placement داره...
همون تعیین سطح یا به عبارتی مصاحبه (interview) که هزینه اون 6000 تومان ناقابل هست:D باشه حالا...:happy:

دوم اینکه این دوره شما هم گرامر میخونید...هم مهارت listening اره...speaking داره writing skill داره....vocabulary و در نهایت english in use داره........در این دوره بر خلاف اونچه که تصور میشه مکالمه یا همون speaking نسبت به بقیه از درجه کمی برخورداره.....چرا؟چون در پایان آزمونی به عمل میاد که کلیه موارد فوق همگیشون رو باید تسلط داشته باشین....و کلا مهارت مکالمه و speaking تحت پوشش مهارت های دیگه هست....حالا چطوری ممکنه؟
برای مثال شما در مهارت writing یا نوشتاری...ابتدا چیزی رو که میخواین بنویسین به زبان بازگو میکنید...بعد تحت اصول دیگه که همون vocabulary و english in use هست مطلبتون رو میگین یعنی مینویسید..و در نهایت از اون نوشته یه synopsis یا به قولی همون summary گفته میشه....و تنها در کلاس برای صحبت فقط یک جا هست که شما آزادین هر چی دلتون خواست بگین...اونم free discussion هست..که خب در هر سیستم آموزشی که باشه...مسلما بیشتر از 15 دقیقه فرصت نیست...حالا شما حساب کنید یه کلاس مثلا حداقل 15 نفری هم که باشه ....خیلی که زور بزنید میشه نفری 1 دقیقه:rolleyes::f34r:...خب مادر اصطلاح به این میگیم یعنی باد هوا:D

پس آبجی بازگو میکنم....این دوره از اسمش هم پیداست ..در ایندوره شما بیشتر به مهارت های زبان توجه دارین ولی Speaking کمی کمتر....:)و اصلا برای مکالمه جایز نیست....این دوره هم بسیار سنگینه...

ب سرتون درد نگرفت که؟ها؟:D:f34r::eek:...بهترین چیزی که من به شما پیشنهاد میکنم...دور های Chat Course هستن......خیلی هم خوب هستن......
در این دوره ها اگه استاد درپیتی بهتون نیوفته:D...خیلی چیزها بحث میشه...مثل idioms & expressions ...street talks..که کتابش هم در 3 جلد هست...هر جلد 3200 تومان:D:happy:

و خود کتاب ها این دوره که به اسمشون هست..مثل Chat course Student book
هر کلاسیش 2:30 دقیق هست و حداکثر ظرفیت کلاس ها هم اگه خود موسسه پر رو بازی در نیاره:D حداکثر 10 نفر هست....در این کلاس ها برای شما فیلم....موسیقی...رادیو گذاشته میشه و در مهارت ترجمه شما و تسلط شما هم به انواع لهجه های گویشی اعم از استرالیایی...بریتیش...آمریکایی افزون میشه....به شما در درک بهتر متن موسیقی و درک انها کمک میکنه....انواع موسیقی ها حتی rock ....که دیگه گویا جدیدا این قسمت رو بعضی ازموسسات برداشتن و بجاش موسیقی شجریان میذارن:lol:(منع شده):eek::f34r::blink:

در کل و خلاصه این همه حرف زدیم که بگیم برای مکالمه دوره chat خوبه......البته منظور یاهو نیستا:D:lol::lol:

آبجی...نمیدونم جوابتون روگرفتین یا نه..اما اگه سوالی بود در خدمتنم:rolleyes::)...(سرتون که درد نگرفت؟:D)

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
بسیار ممنونم از راهنماییتون . توضیح خیلی کاملی بود مرسی .:)

چند تا مسئله (!) ، اول اینکه من اگر بخوام ادامه بدم به کتاب اکتفا نمیکنم ، چون اولا اونقدر بچه ی خوبی نیستم که بشینم به موقع بخونم و یادبگیریم(!!:lol:) و دوم اینکه به نظرم اونی که سر کلاس یادمیگیرم خیلی بهتره ، در کل برام مهمه که سر کلاس باشم .

من هدفم مکالمه ی بهتره ، اما بقیه با توجه به سطحی که هستم پیشنهاد کردن که بهتره که در همه ی قسمتها ادامه بدم و نه فقط مکالمه . منم احساس میکنم اون کلاسی که مدنظرم هست و اون دیسکاشن ایده آل که من میخوام بعیده که بتونم پیدا کنم پس بهتره تا زیاد فاصله نیفتاده دوباره سر کلاس باشم تا چیزی از ذهنم دور نشه .

توضیحاتی که در مورد FCE فرمودین به نظرم خیلی خوبه . یعنی افزایش همه ی مهارتها خیلی مفیدتر هست .
احساس میکنم با این تفاسیر به Interchange شبیه باشه با این تفاوت که تعداد Conversation کمتری داره .

در مورد Free discussion هم باز همونطور که گفتین بستگی به سیستم آموزشی داره ، و این مسئله مهمی هست که به دنبال راه حلش هستم . من از این قسمت کلاسهام همیشه لذت میبردم ، به خصوص که ما از ابتدای کتاب سبزه تا آخر پسیج2 رو 6 نفره گذروندیم و خیلی جای صحبت کردن بود ، خیلی خیلی برام لذتبخش بود . (یادش بخیر...)

و در مورد دوره های چت که فرمودین (منم منظورم چت ایرانسل نیستا!:lol:) ، فکر میکنم که نیاز به افزایش مهارت بیشتری دارم ، یعنی دوره ای رو برای افزایش مهارت ها (به خصوص Vocabulary) باید بگذرونم تا به اندازه ی کافی ظرفیت برای مکالمه داشتم باشم .

تقریبا راجع به این دوره که مد نظرم بود خیلی خوب پاسخم رو دادین ممنونم ، اما مسئله ی مهمی که دارم در حال حاضر یافتن یک آموزشگاه هست ، میخوام جای مطمئنی برای دوره های FCE باشه .:rolleyes:
تا حالا بهم علامه قطب راوندی و کاوندیش کالج رو پیشنهاد کردن ، که راجع بهشون هنوز مطمئن نیستم .

حالا شما میتونید آموزشگاه (هایی) رو پیشنهاد بکنید که این دوره رو داشته باشند؟ :happy:

shahram_k-jam

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
5

...

حالا شما میتونید آموزشگاه (هایی) رو پیشنهاد بکنید که این دوره رو داشته باشند؟ :happy:

من هم دنبال يه آموزشگاه خوب زبان EN هستم! مي خوام كه تمامي Level ها رو داشته باشه! يعني از مبتدي تا پيشرفته... هزينشم اصلا مهم نيست! :wacko: فقط دلم نمي خواد كه بعد از اتمام اين كلاس هيچ تغييري نكرده باشم! :f34r: من برنامه نويسم! با زبان EN هم آشنايي خيلي دوري دارم! در حدود مبتدي مي تونم بخونم! ولي حتي در حد مبتدي نمي تونم صحبت كنم!:( اگه دوستان آموزشگاهي رو مي شناسن كه مدرك معتبر هم ارائه بده كه چه بهتر! :blink:
ممنون از همه دوستان ;)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
هزينشم اصلا مهم نيست! :wacko: فقط دلم نمي خواد كه بعد از اتمام اين كلاس هيچ تغييري نكرده باشم! :f34r:

ممنون از همه دوستان ;)
حالا در مورد آموزشگاه های مختلف ، دوستان میان و میگن... ولی آخرش اگه بهترین آموزشگاه بری ، اما انگیزه و علاقه نداشته باشی موفق نمیشی ... مشکل قریب به اتفاق دوستان (حداقل دور و بر من ... می تونم بگم 60 درصد) همینه ... یعنی تا آخرین level های فلان موسسه معروف رو رفته ، اما هیچی بلد نیست ...

ایشالا شما موفق بشی ...
yes4.gif

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97

چند تا مسئله (!) ، اول اینکه من اگر بخوام ادامه بدم به کتاب اکتفا نمیکنم ، چون اولا اونقدر بچه ی خوبی نیستم که بشینم به موقع بخونم و یادبگیریم(!!:lol:) و دوم اینکه به نظرم اونی که سر کلاس یادمیگیرم خیلی بهتره ، در کل برام مهمه که سر کلاس باشم .

خب چیزی که من دقت کردم در حرفاتون دقیقا گفتید بشینم به موقع بخونم و یادبگیریم"خب چیزی که من دقت کردم در حرفاتون دقیقا گفتید بشینم به موقع بخونم و یادبگیریم
خب من نمیدونم چی بگم...اینطور که معلومه شما اصلا به کتاب اکتفا نمیکنید ..چرا؟
چون اصول اصلی زبان پیروی از یک شیوه هست که شما میتونید این شیوه رو فقط در کتاب پیدا کنید...شما باید علاقه به کتاب داشته باشید...چون در غیر اینصورت..اگه فقط مکالمه میخواین همونطور که گفتم دوره های Chat course خوبه و با اینکه کتابی داره اما اصلا از کتاب زیاد استفاده نمیشه و فقط در اونها بشتر subject هست و مقداری زیادی کلمه....
من در پایان این پست تجربه خودم رو براتون عنوان میکنم...اگه براتون مقدوره بهش عمل کنید...قول میدم پیشمونی در کار نخواهد بود....:)سر کلاس بودن هم درست اما چه کلاسی؟کلاسی که بحث درش باشه یا تدریس و آموزش؟هر دوی اینها در یک زمان و در یک کلاس عملا غیر ممکنه...توی پست قبلی گفتم حداکثر 15 دقیقه:)

من هدفم مکالمه ی بهتره ، اما بقیه با توجه به سطحی که هستم پیشنهاد کردن که بهتره که در همه ی قسمتها ادامه بدم و نه فقط مکالمه . منم احساس میکنم اون کلاسی که مدنظرم هست و اون دیسکاشن ایده آل که من میخوام بعیده که بتونم پیدا کنم پس بهتره تا زیاد فاصله نیفتاده دوباره سر کلاس باشم تا چیزی از ذهنم دور نشه .

خب مسلما برای تقویت مکالمه باید ضمینه های دیگه تقویت بشه..مثلا الان شما به تاپیک اصطلاحات یه سری بزنید...به این میگن یک vocabulary دقیق.......خب شما باید اینا رو بدونید...تلفظ اش رو بدونید بعد گفتار و مکالمه خودتون رو تصحیح و تقویت کنید

توضیحاتی که در مورد FCE فرمودین به نظرم خیلی خوبه . یعنی افزایش همه ی مهارتها خیلی مفیدتر هست .
احساس میکنم با این تفاسیر به Interchange شبیه باشه با این تفاوت که تعداد Conversation کمتری داره .
ابجی سیستم آموزشی interchange در مقابل سیستم آموزشی Gold زمین تا آسمون فرق داره و اصلا قابل قیاس نیست...اصلا اینترچنج در قبال اون مورچه هست:D قبلا گفتم..سیستم آموزشیش شدیدا سنگینه..من تابحال هیچ آموزشگاهی ندیدم که از سیستم اون استفاده کنه و تنها از سری کتاب Advanced Gold استفاده میکن اون هم نه همه ...تک و توکی از موسسات...شما این کتاب رو وقتی میخرین دوتا هست..کتاب اصلی(آموزشی) 7000 تومان..کتاب تمرینش 4000 تومان.....تمرینات بسیاز سنگینه....اصلا این کتاب یه چیز دیگه هست...اگه نوارش رو بذازین یا سی دیش رو یا دی وی دیش در 100 کلمه ای که میگه حداکثر 20 تاش رومتوجه میشین....خیلی پیچیده هست(نه بخاطر لهجه بریتیش)...ناگفته نماند بستگی به استادش هم داره...حالا بی خیال اصلا ربطی به موضوع نداشت:)
اما با جمله اولتون موافقم که افزایش همه مهارت ها خیلی مهمتره:)

در مورد Free discussion هم باز همونطور که گفتین بستگی به سیستم آموزشی داره ، و این مسئله مهمی هست که به دنبال راه حلش هستم . من از این قسمت کلاسهام همیشه لذت میبردم ، به خصوص که ما از ابتدای کتاب سبزه تا آخر پسیج2 رو 6 نفره گذروندیم و خیلی جای صحبت کردن بود ، خیلی خیلی برام لذتبخش بود . (یادش بخیر...)

خب کی هست که لذت نبره..ادم این همه خرج میکنه..وقت میزاره که دو کلوم صحبت کنه:)
منطظورتون کتا های اینترچنج هست..درسته؟خب اگه آره که قبلا هم گفتم...من یک سری توضیحاتی رو در مورد چند کتاب در صفحه قبل یا دوصفحه قبل دادم اون رو هم بخونید بد نیست:)اما در حال حاضر در ایران غریب به 90% موسسات آموزشی از کتاب های interchange استفاده میکنن..که خب واقعا هم عالی هست....خیلی خوبه و کارساز:) و مطالب قابل توجهی درش ذکر شده:)

و در مورد دوره های چت که فرمودین (منم منظورم چت ایرانسل نیستا!:lol:) ، فکر میکنم که نیاز به افزایش مهارت بیشتری دارم ، یعنی دوره ای رو برای افزایش مهارت ها (به خصوص Vocabulary) باید بگذرونم تا به اندازه ی کافی ظرفیت برای مکالمه داشتم باشم .

اگه دوست ندارید به کلاس های chat بریدخب چندتا کتاب هست که میتونید ازشون برای یادگیری Vocabulary استفاده کنید...
نمونه های زیاد و بسیار خوب و کارسازی هستن که طرفدار هم زیاد دارن:)
برای مثال:

Something to say
the concise oxford dictionary of proverbs
the concise oxford dictionary of Quotations
international express ways
advned steps to understanding
vocabulary builder
the dictionary of contemprary slang
oxford dictionary of current idiomatic english
english idioms
Words

خب نترسید ...یادگیری زبان واقعی دیگه زحمت داره و وقت لازم داره......اما شما میتونید یه کتابیش رو انتخاب کنید....این یک راه حل بود...منتها گویا شما به کتاب علاقه ای ندارید...پس من به شما تنها چیزی که الان در ذهنم هست میتونم بگم فیلم ببینید..گرچه ناکافی هست و و روشی کاذب.....ببین ابجی ساده بگم شما اگه میخوای یاد بگیری و علاقه داری باید وقت بذاری....بر خلاف میلتون رفتار کنی و تن به خودندن کتاب بدی...من خودم کسی بودم که به زور فرستادنم کلاس ولی حالا طوری هست که دنبال ایتالیایی-چینی و ژاپنی هستم..اون هم شدید...پس شما اگه تن بدی و پی همه چیزو به تنتون بمالید خودبخود بطرفش کشیده میشد....کتاب لازمه به معنای نسبتا مطلق:)

دوتا کتاب دیگه رو هم معرفی کنم تا یادم نرفته..اینو تمام استادهای زبان تائید میکنن:

For or Against....در این کتاب کامل سوال پرسیده و نظر شما رو میخواد که موافقی یا مخالف و دلیلتون رو باید عنوان کنید که چرا؟این کتاب بیش از 3500 سوال در زمینه ای مختلف..علمی فرهنگی هنری اقتصادی و الی آخر پرسیده و خودش هم برای راهنمایی چندین کلمه گفته که میتونید برای ذکر دلیلتون از اونها استفاده کنید..یعنی کتابی هست برای مکالمه و شما رو شدیدا مجبور میکنه که صحبت کنید:)

Advaned vocabulary in use.....من واقعا ندیدم کسی این کتاب رو پس بزنه و حتی اگه از کتاب خوندن هم بدش بیاد اینو نخره و نخونه...دیگه میل خودتونه(آخه شما یه حرفی زدی که من دیگه جام کردم...مگه میشه قید کتاب رو زد):)

تقریبا راجع به این دوره که مد نظرم بود خیلی خوب پاسخم رو دادین ممنونم ، اما مسئله ی مهمی که دارم در حال حاضر یافتن یک آموزشگاه هست ، میخوام جای مطمئنی برای دوره های FCE باشه .:rolleyes:
تا حالا بهم علامه قطب راوندی و کاوندیش کالج رو پیشنهاد کردن ، که راجع بهشون هنوز مطمئن نیستم .

و اما در این مورد بخصوص:
موسسه شکوه اندیشه...کانون زبان ایران (اینو قبلا میدونستم که داشت اما الان رو نمیدونم و باید تماس بگیرید).....
من خودم شکوه بودم که مثل کانون زبان ایران زمین در تمام ایران شعبه داره ولی هر شعبه نامی مجزا واسه خودش:)

من شکوه رو بشما معرفی میکنم.....و این کاوندیج کالج رو بی خیال....اون علامه هم حقیقتش خبر ندارم
خود موسسه شکوه صاحبش خودش متولد لندن هست(بیوگرافی:lol:)..از اساتیدش..خانم قهرمانی رو میشناسم ایشون هم متولد لندن هستن و زنگیشون در اصل اونجاست...اساتید دیگری هم از آقایونش هستن که یکیشون فوق لیسانس الکترونیک از آمریکا داشت..یکیشون 20 سال درآمریکا زندگی کرده و باباش سرهنگ **** شاهنشاهی بوده و غیره
حالا اینا که من گفتم چه ربطی داشت:D:lol:خلاصه اساتیدش همگی توپ...با سواد حتی چندتا استاد داشت که یکیش 7 زبون یکی 5 زبون بلد بود:eek::blink::f34r:......من این موسسه رو خوب میشناسم و به شما اطمینان میدم..در مورد باقی موسسات نظری ندارم چون نمیشناسم و الان مدت زیادی هست که بخاطر مسائل کاری از این چیزها دور بودم:)

و اما تجربه خودم که گفتم براتون میگم....آبجی دقیقا 11 سال پیش من و دوستم برای کار کردن میرفتیم توی یه هتل گارسونی میکردیم...خلاصه کنم..شب ها و ظهرها خارجی ها میومدن...مفصل با هم گفتمان میزدیم...میزگرد سیاسی:lol::lol::lol:
اینو گفتم که بگم بهترین راه برای شما حتی اگه کلاس نرین اینه که در محیطش باشین...اگه یه خارجی دیدن نترسین..لولو خورخوره نیست بار اولش ترس داره ولی بعدا عاشقش میشین....دوست پیدا میکنین...اونقدر زبانتون تقویت میشه در عرض چندماه که حتی تصورش رو هم نمیتونید بکنید....همین چند وقت پیش دوست خودم وقتی با یکیشون حرف زد خارجیه بهش گفت شما چندسال در آمریکا زندگی کردین:blink:رفیق ما هم گفت ارزومه...میخوام بگم در این حد قوی شد که حتی اونها هم به شک افتاده بودن.....این بهترین روشیه که مجانی هم هست..بعد از یه مدت میتونید از این راه هم کسب درامد کنید...روشی که خرجی هم نداره...اولین دوستانی که من پیدا کردم یک پیرمرد 62 ساله و یه دختر 14 ساله بود........برای من لذت بخش تر از اون دوران نبود..چقدر گفتمان داشتیم و تته پته میکردیم:rolleyes:....

فکر کنم این دفعه جوابتون رو نگرفتید:D درست میگم؟:D:(:(:(:(
فقط یه نکته دیگه میگم شما اگه علاقه دیدی داشته باشین کلاس اش زیاد مهم نیست..پشتکار مهمه...:)من خودم هرروز مثل دیوونه ها باخودم انگلیسی حرف میزنم...چون نه فرصت فیلم دیدن دارم نه حرف زدن با دیگرون وخارجی ها
:):):):):)
باز هم میگماضهار نظر درباره موسسات کار من نیست..که بگم فلان جا خوبه ولی به مذاغ شما خوش نیاد:(و بهتره کمتر در این باره از کسی سوال کنید...(البته بنظر من):)
خیلی زیاد حرف زدم اما بنظر من نکات بسیار مهمی بودن:)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
من هم دنبال يه آموزشگاه خوب زبان EN هستم! مي خوام كه تمامي Level ها رو داشته باشه! يعني از مبتدي تا پيشرفته... هزينشم اصلا مهم نيست! :wacko: فقط دلم نمي خواد كه بعد از اتمام اين كلاس هيچ تغييري نكرده باشم! :f34r: من برنامه نويسم! با زبان EN هم آشنايي خيلي دوري دارم! در حدود مبتدي مي تونم بخونم! ولي حتي در حد مبتدي نمي تونم صحبت كنم!:( اگه دوستان آموزشگاهي رو مي شناسن كه مدرك معتبر هم ارائه بده كه چه بهتر! :blink:
ممنون از همه دوستان ;)

معرفی آموزشگاه زبان خوب در تخصص من نیست:)ولی این بستگی به خود شما داره که چقدر پشتکار داشته باشین و وقت بذارین...هزینه رو که بله..بهر حال باید خرج کرد..حالا هر چقدر که میخواد باشه:)اما تغییر شما بعد از کلاس همونظطور که گفتم به اونها بستگی داره...شما اگه مثلا نخوا کاری رو انجام بدی آتیشتون هم بزنن انجام نمیدی..یا اگه انجام بدی دستو پا شکسته:)(شما اگه استادتون هم انیشتین باشه ولی نه کوشش کنی و تلاش خب انیشتین بچه درد میخوره؟پس بهترین استاد هم اگه باشه باز به خود شما و استعدادتون بر میگرده- پس اینگونه فکرتون بنظر من غلطه که دنبال یک موسسه خوب باشین...من ده ها ادم میشناسم که خداوکیلی توی خونه خوندن و حالا واسه خودشون زباندا قهاری هستن:)در مورد مدرک هم بگم که اصلا بدرد نمیخوره..مهم اطلاعات شما هست نه مدرک...

خب شاید کمی تند حرف زدم و بهظاهر در مطالبم ادعایی کردم اما اینها نظر من بود که حداقل 90%شون صحیحه....
من تنها موسسه شکوه رو میشناسم و لاغیر....در حوزه اطلاعات من نیست اما همون شکوه رو تائید میکنم....اگرچه مقایسه صحیحی نیست یعنی نمیتونم بگم فلان جا خوبه در حالی که با هیچ جایی مقایسه نکردمو از هیچ جا اطلاعاتی ندارم
نکته قابل توجه دیگر هم دوست عزیز اینه که هر کسی تجربه خودش رو میگه اگه کسی بهار باشه بهار رو معرفی میکنه اگه کسی شکوه اندیشه باشه اون....اگه کسی کانون باشه اونو......(این عقیده من هست)

حالا در مورد آموزشگاه های مختلف ، دوستان میان و میگن... ولی آخرش اگه بهترین آموزشگاه بری ، اما انگیزه و علاقه نداشته باشی موفق نمیشی ... مشکل قریب به اتفاق دوستان (حداقل دور و بر من ... می تونم بگم 60 درصد) همینه ... یعنی تا آخرین level های فلان موسسه معروف رو رفته ، اما هیچی بلد نیست ...

ایشالا شما موفق بشی ...

من الان دیدم گویا سیمور هم نظرشون رو گفتن....خب کاملا درسته..اینهمه من اون بالا حرف زدم که اینو بگم منتها دوست عزیز به آخرین جمله من در بالا( در بولد) بسیار دقت کنید.

پس بهتره خودتون تحقیق کنید و درصد کمتری تاثیر پذیری از نظرات بچه ها داشته باشید:)...والا همون دانشگاه آکسفورد هم با اون همه دانشجوی خوبش ترمی حداقل یه اخراجی رو داره....توی اخبار روزنامه و اینترنت این چیزها گفته شده...پس هر جایی که برین بستگی به خودتون داره...من دیگه ایناز میشه 1000 بار که میگم:)

استعداد...استاد خوب...پشتکار......اما اگه اون دوتا باشه زیاد هم استاد خوب نیازی نیست با اینکه خیلی زیادن هستن و همه جا اساتید خوب هست:)

متاسفانه معرفی موسسه در حیطه اطلاعات بنده نیست:(

بالا