برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی جهت صرف 50 تومن برای یک17 ساله

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016

iign0o0rr

Registered User
لایک‌ها
246
بهترین کار همون افزایش مهارت در زمینه it یا برنامه نویسی و... هست با 50 تومن هم وسیله مورد نیاز بخر مثل pc یا...

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,352
درسو و مدرک داشنگاهی وقت تلف کردنه...

saeed0c

Registered User
لایک‌ها
1,352
دوست عزیز لطفا دلایل خود را بفرمایید ، حرف بی دلیل ارزشی نداره
درس میخونی که کار پیدا کنی دیگه! در نهایت ازش پول در بیاری! الان طوریه که با پارتی فقط کار (دولتی پشت میز نشینی)میدن بعد که رفتی سر کار برای ارتقای حقوقت هم زمان یه دانشگاه آزاد کشکی هم میری مدرک هم میگیری . این طوری...
اگر میخای کار یاد بگیری برید فنی حرفه یی .
رشته خودم مهندسی برق تا آخرین واحدش چیزی یادت نمیدن! هیچیزش کاربرد نداره! 90%ش هم ریاضی بود. 9 واحد آزمایشگاه داره که اونم در حد تعوری یادت میدن.من اواخر دهه 80 دانشگاه رفتم تا اوایل 90 .... بعدش رفتم فنی حرفه یی PLC درجه دو! خیلی خیلی بهتر از کل دانشگاهم بود.
بیشتر این حوصله تایپ ندارم:rolleyes:

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
مدرک دانشگاهی داخل برای کار کردن داخل کشور ارزشی نداره ولی برای مهاجرت لازمه . اونم نه از هر جایی
اما اگه قصدت کار کردن داخل کشوره ، مدرک ارزشی نداره . فقط بر پایه مدرک کار پیدا کردن تقریبا غیر ممکنه . اگه کارت قراره آزاد باشه ، برو اون رشته ای که بهش علاقه داری
الان من کارشناسی شریف دارم . کارم از اولش آزاد بوده و قصدمم از اول استخدام نبود
حتی من گواهی فارغ التحصیلی رو به محض تموم شدن درسم نگرفتم . یه سال بعدش گرفتم :D
خود مدرک رو هم به خاطر مشکل سربازی نمیدن ( میدادنم به دردم نمیخورد )
همون برگه رو هم توی پک دکمه دار گذاشتم و اون پک هم توی خونه :rolleyes:

من توصیه میکنم هدفتون :
  1. مهاجرت نباشه
  2. داخل کشور کار آزاد بکنید
  3. سمت استخدام و کارمندی نرید . اگه برای یادگیری کاره ، میتونید برید ولی اگه برای حقوق گرفتن و دید بلند مدته ، به هیچ وجه خوب نیست . اگه کارمندی رو میخوای انجام بدی فقط و فقط و فقط مهاجرت !

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
هرچی افتک گفت برعکسشو انجام بده

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
«افتک» چیه دقیقا؟
افتک یکی از کاربرای پی تی هستش :p

قدیمی پی تیه
47splvo.gif

بنان هستش ( بسیار بَن شونده )
ugly_cafe.gif

از فعالین بخش پاتوق
hugly.gif

باید اینجا ظهور بکنه ولی اگه ظهور کرد ، مطمئن باش نظراتش با ارزشه
glassesf.gif

عشق منه
bav3_154fs759111.gif
154fs232528.gif

Webmoney-XCH

کاربر برتر سال 1399
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
12,553
«افتک» چیه دقیقا؟
افتک منمbav3_154fs759111.gif
افتک یکی از کاربرای پی تی هستش :p

قدیمی پی تیه
47splvo.gif

بنان هستش ( بسیار بَن شونده )
ugly_cafe.gif

از فعالین بخش پاتوق
hugly.gif

باید اینجا ظهور بکنه ولی اگه ظهور کرد ، مطمئن باش نظراتش با ارزشه
glassesf.gif

عشق منه
bav3_154fs759111.gif
154fs232528.gif

توی پیام خصوصی هرچی میدونستم به ایشون گفتم. امیدوارم سال سرنوشت زندگیشو از دست نده. همیشه برای بیزینس و کارهای متفرقه وقت هست، اما کنکور فقط یک باره

jomong777

Registered User
لایک‌ها
129
درس میخونی که کار پیدا کنی دیگه! در نهایت ازش پول در بیاری! الان طوریه که با پارتی فقط کار (دولتی پشت میز نشینی)میدن بعد که رفتی سر کار برای ارتقای حقوقت هم زمان یه دانشگاه آزاد کشکی هم میری مدرک هم میگیری . این طوری...
اگر میخای کار یاد بگیری برید فنی حرفه یی .
رشته خودم مهندسی برق تا آخرین واحدش چیزی یادت نمیدن! هیچیزش کاربرد نداره! 90%ش هم ریاضی بود. 9 واحد آزمایشگاه داره که اونم در حد تعوری یادت میدن.من اواخر دهه 80 دانشگاه رفتم تا اوایل 90 .... بعدش رفتم فنی حرفه یی PLC درجه دو! خیلی خیلی بهتر از کل دانشگاهم بود.
بیشتر این حوصله تایپ ندارم:rolleyes:
خدا خیرت بده . ای کاش زمان ما هم راهنمایی درست میکردن .

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
۱- زبان انگلیسی رو کامل تسلط پیدا کن
۲- زبان چینی رو اگر داری تخصصی میخونی خوب هست اگر مقصدتون چین هست
۳-شما اب دستت هست بزار زمین بشین برنامه نویسی تحت اندروید یا IOS رو قشنگ یاد بگیر در حدی که بتونی گیم بنویسی . شما ۱۷ سالت هست و زمان داری بشین ۲ سال وقت بزار روش حتی اگر دانشگاه ایران هم قبول شدی بخون چون میگی درس شما خوب هست که با نمرات بالا بتونی فارق التحصیل بشی . ولی جوری این برنامه نویسی رو یاد بگیر که انگار زندگیت به اون بسته هست .
۴-اگر پلن شما رفتن به خارج از ایران هست گزینه شماره ۳ برای شما نه تنها ثروت بلکه درامد پایدار به همراه داره ٬ شبکه و IT و .... این داستان ها رو بزار کنار ٬ آینده نت کلا توی Application ها هست .
5-Trade کردن و این کار ها رو هم اصلا توصیه نمیکنم به شما . شما در عرض چند ساعت میتونی کل سرمایت رو از دست بدی .
6-تحصیل رو تا جایی که میتونید ادامه بدید افکار پوسیده مدرک به درد نمیخوره و این مملکت فلان و .... همش حرف مفت هست مسیر شما میخواد به خارج از کشور منتهی بشه پس ربطی به بازار ایران نداره . شما اگر پلن دارید که برید خارج از ایران تا جایی که میتونی ادامه بده ٬ شماره ۳ رو که گفتم حتما روش فکر کن چون باعث عوض شدن زندگی شما میشه . من گیمر بازی های MMO هستم شدید . این بازی ها درآمد های نجومی دارن برای Developer هاشون .

۷-شما ۱۷ سالت هست فکر نکن چون سنتون کم هست باید منتظر بمونید که به سن قانونی برسید که بتونید تجارت کنید . شما فاکتور زمان رو دارید که بسیاری از افراد ندارند ٬ فاکتوری که قابل خریدن و جایگزینی نیست از اون درست استفاده کنید . گزینه ۳ رو قشنگ روش فکر کنید آینده شما رو به راحتی میتونه عوض کنه .

در مورد سرمایه ای که دارید فقط میتونم بگم تبدیل به چیزی که ارزشش حفظ بشه میخواد طلا ٬ ارز یا هر چی .

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
نظر من اینه

اول از همه یه لیسانس بگیر (چون همین ایران و هم اونور حداقل مدرک کارشناسی میخوان خداقل برای بچه های رشته IT اینحوریه)
اما توی این 4 سال حتما برو کار کن (کارمند باشی بهتره (البته بازم واسه رشته IT))
تو همین 4 سال لیسانس، زبانت رو عالی کن در حد آیلتس 7.5-8 چون زمانیه طولانیه ، میتونی
بعد از لیسانس هم سربازی میری ، در کنار سربازیت برو عشق و حالت رو بکن
بعد از سربازی هم پاسپورت بگیر و اپلای و بای بای
50 تومنت رو هم دلار بگیر تا 7 سال دیگه مطمئن بری سراغ مهاجرتت

kelaymer

Registered User
لایک‌ها
59
بهترین کار ممکن اینه که به رشته و شغلی که علاقه دارید وارد بشید و سرمایه گذاری کنید
سرمایه گذاری در بورس هم تخصصی هست و البته بسیار سودآور ولی ملت ایران از بورس فقط وارد شدن به بورس بدون دانششو بلدن
با توجه به سنی که دارین سرمایه گذاری در یه شرکت و مشغول به فعالیت در کنار تحصیل میتونه گزینه مناسبی براتون باشه
فقط سرمایه ای که دارین و بلااستفاده است به ازای هر دقیقه دارین ضرر میکنن زودتر یه فکری براش بکنین

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
گذینه ۴

kharidbacklink

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من روش 1رو پیشنهاد میکنم ولی باز هم خودت میدونی کمی برو تحقیق کن.

ukramin

Registered User
لایک‌ها
133
به نظر من با این پنجاه میلیون روی خودت سرمایه گذاری کن و به مهارت هات اضافه کن .
الان مهارت حرف اول رو میزنه نه تحصیلات .
برو اونایی که ثروتمند شدن رو نگاه کن ببین کدومش تحصیلات آکادمیک داشتن .
مهارت های که تو دوران تحصیل و دانشگاه بهت یاد میدن نه این که اصلا به درد نمیخورن اما کاربردی نیستن و تو زندگی روزمرت هیچ کاربردی ندارن.
بازم تاکید میکنم رو خودت سرمایه گذاری کن و تا میتونی به مهارت هات اضافه کن البته تو اون رشته های که علاقه داری . مطمین باش نتیجش رو در آینده خواهید دید

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

mohammad0937

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
عزیز حرف بقیه رو ول کن ینی ازش استفاده بکن اما راه اصلیت قرار نداده
فکر و خیال الکی هم نکن
آیندت به خیلی چیزا بستگی داره به خیلی چیزا( محل سکونت، دین، کشور، خانواده، ..... ) به نظر من خانواده و محل سکونت خیلی رو آینده تاثیر میزاره

اینکه گفتم فکر و خیال الکی نکن منم تو 16 سالگی طبق محاسبتی که کرده بودم باید الان یه روم دیتاسنتر داشته باشم اما الان پرونده های بدهی تو دادگاه دارم

برا آینده برنامه ریزی کن اما خیالت بابت آینده مطمئن نباشه آدمیزاد هیچی هیچی هیچی هیچی از فرداش خبر نداره

من طبق برنامه ریزی که تیرماه پارسال کردم باید تو بهمن یک عمل مهم روی فک صورت انجام میدادم، اما از قضا از بهمن که برنامه ریزی کرده بودم تا الان 3 بار عمل کردم اما عمل زانو چون رو مرز قطع شدن پا بودم ! اونم تو یه تصادف که اولش فکر کردم پام در رفته و قرار یه روزه جا بندازم و فرداش مرخصم هنوز هم تکلیف پام مشخص نشده و لقه

بالا