برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی سایتی شبیه به ایسام

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
جناب شما نظرتون رو چند پست قبل گفتین از شما سپاسگزارم لطفا تاپیک بنده رو به بیراهه نبرید بذارید به یک نتیجه ای برسم

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
جالبه این بنده خدا خودش سوال می کنه، خودش هم جواب می ده.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
دوستان کس دیگه ای نظر نداره؟ در مورد بودجه مورد نیاز برای نوشتن اسکریپت ایسام نه صرفا از صفر
نظر خودم حدود سی تومنه

یک سایتی مثل ایسام به جز هزینه طراحی و برنامه نویسی هزینه های زیادی مثل پرسنل و دفتر و از همه مهمتر پشتیبانی داره
اگر تهران هستید و مایل به شراکت هستید بهم خبر بدید من خودم هم چند ساله دنبال همچین چیزی هستم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
جالبه که هر چی برنامه نویس اومده اینجا بر علیه ما موضع گرفته داداش وضع همه داغونه بهتون بر نخوره

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
یک سایتی مثل ایسام به جز هزینه طراحی و برنامه نویسی هزینه های زیادی مثل پرسنل و دفتر و از همه مهمتر پشتیبانی داره
اگر تهران هستید و مایل به شراکت هستید بهم خبر بدید من خودم هم چند ساله دنبال همچین چیزی هستم
ممنون خیر بنده تهران نیستم اصفهان دفتر دارم و پشتیبانیش هم در شروع کار خودم ازش بر میام البته من قصد ندارم خود ایسامو کپی کنم و ایده های خودمو دارم بگذریم
به نظر شما با چقدر میشه ایسامو نوشت ؟

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
6-بیشتر کسب و کاارها اول با وردپرس شروع می کنن اما وقتی کارشون گرفت و تو خیلی بخشا موندن میرن چند برابر هزینه می کنن و سیستم خودشون رو تولید می کنن
درست هست.
بهتره اول از یک اسکریپت آماده استفاده کنه و فقط هزینه فارسی سازی رو پرداخت کنه. اگر این کار نتیجه داد و امیدی به آن بود بعد هزینه ساخت یک اسکریپت اختصاصی رو پرداخت کند.
احتمالا عمده هزینه صرف تبلیغات خواهد شد تا به مخاطب این سرویس شناسانده بشه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
درست هست.
بهتره اول از یک اسکریپت آماده استفاده کنه و فقط هزینه فارسی سازی رو پرداخت کنه. اگر این کار نتیجه داد و امیدی به آن بود بعد هزینه ساخت یک اسکریپت اختصاصی رو پرداخت کند.
احتمالا عمده هزینه صرف تبلیغات خواهد شد تا به مخاطب این سرویس شناسانده بشه.[/QUOTE/
ممنون اتفاقا میخواستم نظر شما هم در مورد این مسأله بدونم
منم قصدم همینه که گفتین اگه اشتباه نکنم اون اوایل دیجی کالا هم از یه سی ام اس آماده استفاده میکرد
به نظر شما هزینه نوشتن اسکریپت ایسام به صورت ساده تر و نه از صفر چقدر میشه ؟

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
ممنون خیر بنده تهران نیستم اصفهان دفتر دارم و پشتیبانیش هم در شروع کار خودم ازش بر میام البته من قصد ندارم خود ایسامو کپی کنم و ایده های خودمو دارم بگذریم
به نظر شما با چقدر میشه ایسامو نوشت ؟

بله اینکه 100% نباید مثل ایسام باشه نمونش خود من که ایده های خیلی زیادی مثل اعتبار شخص رو میخواستم پیاده کنم که نیاز به گروگذاری نباشه یا مثلا ضمانت خود سایت و کاربرهای حرفه ای کارمز کم براشون و اپ موبایل که امکانات خاصی راشت رو به برنامه نویس گفته بودم شما هم اگر قصدتون جدی هست حتما ایده های جدید داشته باشید مطمعن باشید موفق میشید یادتون نره گوگل یا فیسبوک و .... هم اولین نبودن ولی بهترین شدن
در مورد هزینه حرفای همون برنامه نویس رو میگم بهتون که سیستم ایسام داشت : این باز هم بستگی به امکانات سیستمتون داره و نوع کدنویسی و ... ممکنه یه نفر یه سیستم کامل بهتون تحویل بده با هزینه 1 میلیون ولی این سیستم توانایی مدیریت 100 تا کاربر رو هم نداشته باشه
خود سیستم و امکاناتش یه طرفه قضیه هستش و نوع نوشتن سیستم و قدرت و هسته اون یه طرف
ولی فکر میکنم الان با هزینه 10 تا 20 میلیون یک سیستم خوب میتونید بدید براتون برنامه نویسی کنن
باز هم میگم یک نفر یا 2 نفر برای پشتیبانی این مدل سایت کافی نیست
سیستم که جور میشه حالا به یه مقدار هزینه بالا یا پایین
مهم نوع مشتری مداری و خدماتتون هست که کاربر رو راضی کنه

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
ممنون اتفاقا میخواستم نظر شما هم در مورد این مسأله بدونم
منم قصدم همینه که گفتین اگه اشتباه نکنم اون اوایل دیجی کالا هم از یه سی ام اس آماده استفاده میکرد
به نظر شما هزینه نوشتن اسکریپت ایسام به صورت ساده تر و نه از صفر چقدر میشه ؟
شما اگر قصدت جدیه هیچوقت به فکر استفاده از سیستم آماده و خارجی و فارسی شده نباش
فرض کن منه مشتری وقتی میام تو سایتت متوجه میشم پیش خودم میگم اینی که با اسکریپت آماده و فارسی کردن و مشکلات متعدد که ممکنه پیش بیاد تو سایت کار میکنه دیگه خدماتش هم مشخصه چیه !

همیشه سعی کن خودت رو بزاری جای مشتری و کاربری که میاد به سایتت

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
شما اگر قصدت جدیه هیچوقت به فکر استفاده از سیستم آماده و خارجی و فارسی شده نباش
فرض کن منه مشتری وقتی میام تو سایتت متوجه میشم پیش خودم میگم اینی که با اسکریپت آماده و فارسی کردن و مشکلات متعدد که ممکنه پیش بیاد تو سایت کار میکنه دیگه خدماتش هم مشخصه چیه !

همیشه سعی کن خودت رو بزاری جای مشتری و کاربری که میاد به سایتت
داداش مسأله مهم تر از قصد پوله اگر پولش باشه که یه تیم تشکیل میدم ماهی پنجاه تومن بهشون میدم میگم ایبی رو کپی کنید برام :D
منظورتون از ده تا بیست تومن از صفر بود ؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
دبوی شما میتونی اسکریپت خارجی بگیری بدی دست برنامه نویس تا هزینش کمتر دربیاد . موضوع مهم برند سازی و ومعرفی هست که هزینه برهست برات ، ایده جدید هم نیست بگی یهو میترکه و به درامد می رسه . الان من نشده یک ماه به ایسام سر بزنم و شاهد تغییرات جدید نباشم . و تازه وقتی شروع کردن کلی بیلبورد و تبلیغ گرفتن اونم برای اولین بار این ایده رو پیدا کردن . برای شروع این ایده خودت تنهایی کافی نیستی . ما میزاریم 10 تومن اسکریپت در بیاد . یه پشتیبان تلفنی میخوای - یه نفر اشنا به موارد وبمستری و سئو میخوای - یک نفر اشنا به برندینگ و ....

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
از 10 تا کاربر فکر نکنم یکیش هم علم اینو داشته باشه که بفهمه اسکریپت سایت چیه اصلا ! بازار این چنین سایتاهای خیلی عمومی هست خدمات تخصصی بود حرف شما صحیح . حالا اسکریپ هم فقط با فارسی سازی کارش حل نمیشه باید تغییر کنه ولی هزینش از صفر نوشتن ارزونتر در میاد .

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,247
از 10 تا کاربر فکر نکنم یکیش هم علم اینو داشته باشه که بفهمه اسکریپت سایت چیه اصلا ! بازار این چنین سایتاهای خیلی عمومی هست خدمات تخصصی بود حرف شما صحیح . حالا اسکریپ هم فقط با فارسی سازی کارش حل نمیشه باید تغییر کنه ولی هزینش از صفر نوشتن ارزونتر در میاد .
ممنون من ایده های خودمو دارم و میشه گفت اصلا با ایسام فرق می‌کنه اما پول تبلیغات و غیره رو که تو ذهنته صد در صد ندارم به هر حال بیشتر وقتا مفهوم استارت آپ همینه این که با دست خالی با پول کم استارت بزنی

این که میگی ارزون تر در میاد که منم قبول دارم مثلا چقدر؟
و این که در صورت ایده جدید چقدر به نظرت برای تبلیغات برای شروع باید داشته باشم حداقلی منظورمه

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
ممنون من ایده های خودمو دارم و میشه گفت اصلا با ایسام فرق می‌کنه اما پول تبلیغات و غیره رو که تو ذهنته صد در صد ندارم به هر حال بیشتر وقتا مفهوم استارت آپ همینه این که با دست خالی با پول کم استارت بزنی

و این که در صورت ایده جدید چقدر به نظرت برای تبلیغات برای شروع باید داشته باشم حداقلی منظورمه
از دوستان برنامه نویس بپرسی بهتره ولی فک نکنم زیر 10 تومن باشه به هر حال یا باید سرمایه داشته باشی و یا سرمایه گذار جذب کنی ولی اگه ایده ای که داری فروش جنس دست دوم هست باید توجه کنی که نمونه موفق وجود داره و میتونی باهاش رقابت کنی که قسمتی از بازارش رو بدست بیاری یا نه ؟

Last edited:

pouya4

Registered User
لایک‌ها
154

نظر منو بخوای ، یا باید خودت برنامه نویسی بلد باشی و یا وبسایتی بزن که با وردپرس بتونی بالا بیاری . همه دنیا میدونن وردپرس چیه .
وقتی میری سراغ برنامه نویس ، 2 سال دیگه اگه خواستی آپشنی به سایتت اضافه کنی ، باید بری سراغ همون برنامه نویس . ویا اگه به مشکلی برخورد کردی باید بری دنبال همون برنامه نویس .
میتونی سایتی رو با وردپرس بالا بیاری ، و اگه خواستی بخشی رو به سایتت اضافه کنی ، به هر کی بگی برات انجام میده .
بعد اینکه سایتتو زدی ، اصل هزینه ها شروع میشه .
اگه من جای تو بودم هزینه اضافب برای برنامه نویسی نمیکردم و به جای هزینه 30 تومنی برای برنامه نویسی ، هزینه 20 تومنی برای تبلیغات و برندسازی میکردم . با 20 میلیون تبلیغات میتونی راه 5 ساله رو یکجا بری . ولی با 30 تومن هزینه برنامه نویسی هنوز صفر صفری .

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
داداش مسأله مهم تر از قصد پوله اگر پولش باشه که یه تیم تشکیل میدم ماهی پنجاه تومن بهشون میدم میگم ایبی رو کپی کنید برام :D
منظورتون از ده تا بیست تومن از صفر بود ؟
خوب اگر سرمایه کافی ندارین بهتره وارد نشن
چون جدای از بحث خود سیستم و سایت بحث تبلیغات و بازاریابی هزینه بسیار زیادی میخواد

بله از 0 برنامه نویس های خیلی خوبی هستن که انجام میدن

اینارو سرچ کردم پیدا کردم برات

https://forum.persiantools.com/threads/اسکریپت-مشابه-ebay-com-و-ایسام-با-200-هزار-تومان-تخفیف-به-مناسبت-روز-پدر.402740/

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=72360

اصلا ربطی به این قضیه نداره
درسته کاربر معمولی متوجه نمیشه سیستم چیه ولی همین ایسام برو ببین چندین تاپیک در موردش زدن که فلان جاش مشکل داره و ....
خود من هم هیچی از برنامه نویسی سرم نمیشه ولی مشکلی داشته باشه میرم میگم
و این گفتنا مثل زهر برای سایت میمونه اعتبارشو نابود میکنه

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
نظر منو بخوای ، یا باید خودت برنامه نویسی بلد باشی و یا وبسایتی بزن که با وردپرس بتونی بالا بیاری . همه دنیا میدونن وردپرس چیه .
وقتی میری سراغ برنامه نویس ، 2 سال دیگه اگه خواستی آپشنی به سایتت اضافه کنی ، باید بری سراغ همون برنامه نویس . ویا اگه به مشکلی برخورد کردی باید بری دنبال همون برنامه نویس .
میتونی سایتی رو با وردپرس بالا بیاری ، و اگه خواستی بخشی رو به سایتت اضافه کنی ، به هر کی بگی برات انجام میده .
بعد اینکه سایتتو زدی ، اصل هزینه ها شروع میشه .
اگه من جای تو بودم هزینه اضافب برای برنامه نویسی نمیکردم و به جای هزینه 30 تومنی برای برنامه نویسی ، هزینه 20 تومنی برای تبلیغات و برندسازی میکردم . با 20 میلیون تبلیغات میتونی راه 5 ساله رو یکجا بری . ولی با 30 تومن هزینه برنامه نویسی هنوز صفر صفری .

اگر برنامه نویس خوب پیدا کنه که کارشو درست انجام بده برای سیستمش کامنت گذاری کنه فکر کنم منظورش همینه که میگن این قسمت کد برای اینه بزاره و داکیومنت کامل بده
سیستمو به هر برنامه نویسی بدی متوجه میشه و میتونه ادامه بده

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
اگر برنامه نویس خوب پیدا کنه که کارشو درست انجام بده برای سیستمش کامنت گذاری کنه فکر کنم منظورش همینه که میگن این قسمت کد برای اینه بزاره و داکیومنت کامل بده
سیستمو به هر برنامه نویسی بدی متوجه میشه و میتونه ادامه بده
یکی از اصول کد نویسی استاندارد داکیومنت سازی اون کار هست در هر حالتی یک برنامه نویس با صرف زمان می تونه بر یک سیستم مسلط بشه و کار رو ادامه بده اما زمانی که توضیحات برنامه نویس قبلی رو داره این زمان بسیار کوتاهتر میشه

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
جالبه که هر چی برنامه نویس اومده اینجا بر علیه ما موضع گرفته داداش وضع همه داغونه بهتون بر نخوره
کسی که با شما دشمنی نداره داداش گلم اما خب ادبیات استفاده شده به افراد فعال در این حوزه بر می خوره برا همون و فکر هم نکنم هیچ جای دنیا کسی رو پیدا کنید که برای کاری زحمت بکشه و فرد دیگری بره اون کار رو تحقیر کنه و اون افراد گن دستت درد نکنه
اما نکته که می تونم بگم به طور حتم شما برای این کار نیاز به یک سیستم کاملا حرفه ای و پیچیده دارید که شاید صد ها میلیون هزینه طراحی باشه اما صرف این هزینه در این زمان اشتباه هست چرا که شما هنوز نمی دانید آیا نتیجه خواهید گرفت یا نه در مورد سایت ها تجربه شخصی خودم این رو میگه که تبلیغات حتی از هاست و دامنه سایت هم مهمتره به طور مثال ما می خواهیم یک سایت تفریحی بزنیم یه بار هست یه دفتر بگیریم و 10 تا کارمند و اینا پست بزارن خب قطعا بعد از مدتی زیر بار هزینه از پا در میاییم یه بار هم هست ما یه نویسنده داشته باشیم و پول 9 کارمند دیگه و دفتر رو بدیم بک لینک و سایر انواع تبلیغات خب سایت رشد می کنه و باعث میشه اون 9 کارمند رو هم بیاری چون خودشو نشون داده.
پس توصیه می کنم با یک سیستم ساده چه خارجی چه حتی طراحی در ایران شروع کنید نیاز نیست همه ساختارها رو پایه ریزی کنید و تبلیغات کنید ببینید اصلا جواب می گیرید و بعد هم دقت کنید همه بودجه رو اول کار وارد نکنید تنها زمانی که دیدید از این راه ممکنه موفق بشید فازهای بعدی رو کار کنید امیدوارم موفق باشید

بالا