برگزیده های پرشین تولز

روش کاملا اشتباه مدیا اد mediaad.org برای پرداخت درامد وبمستر بدبخت

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
الان متاسفانه تبلیغات آنلاین دست تپسل و یکتانت افتاده، به نظر من واقعا برای سایتهاو وبمسترها روند کنونی بسیار خطرناک هست.

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
الان متاسفانه تبلیغات آنلاین دست تپسل و یکتانت افتاده، به نظر من واقعا برای سایتهاو وبمسترها روند کنونی بسیار خطرناک هست.
یکتانت واریزی داره یا نه

salamatfa

Registered User
لایک‌ها
163
من بازدیدم دو برابر شد ولی درامدم از سایت محتوایی دو برابر نشد . مدیا اد دیگه مث سابق نیست شده یکتانت دوم

این یه جنایت بزرگه !هولوکاست وبمسترها در جریان هست👻

وب فارسی خیلی خوب شده . قشنگ معلومه تولید محتوا به پایین ترین حد خودش رسیده . سایت به راحتی هر چه تمام بازدید میگیره اما به ازای بازدید کننده ورودی ، درامد زیاد نمیشه

باید یه فکری کرد ! فکری که فکر نباشه ، فکر نیست😵

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
من در ماهنامه و سایت شبکه به عنوان کارشناس فروش تبلیغات کار می کنم، سایت شبکه ماهاینه یک میلیون بازدید کننده دارد، نکته جالب اینجاست که خیلی از شرکتها مثل اسنپ و جاباما فقط با شرکتهای واسطه مثل یکتانت و تپسل همکاری می کنند و به هیچ عنوان حاضر نیستند مستقیما با ما همکاری کنند، یعنی ما به جای اینکه از اجاره فضا تبلیغاتی من پول ثابت بدست بیاوریم، باید از این دوقلوها بصورت کلیکی درآمد کسب کنیم.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
چرا اکثر تبلیغات پزشکی و زیبایی مدیـ*ــااد، حال به هم زنه؟! کاربر، این تبلیغات رو ببینه، ممکنه فرار کنه!
تو فوروم کسی بخواد این عکس های پزشکی رو بذاره، تو اسپویلر قرارش میده! ولی تو تبلیغات مدیـ*ــااد همینجوری پخش آنلاینه!

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
تا وقتی محتوا به صورت غیررایگان درنیاد، نه جای پیشرفتی هست و نه میشه درآمد مناسبی مانند بقیه شغل ها درآورد. باید کم کم فرهنگ سازیش شروع بشه. آخه تو دنیایی که بابت هر چیز کوچیک و بزرگی باید پول داد؛ چرا باید محتوا رایگان باشه؟! حتی کسانیکه در شبکه های اجتماعی هم تولید محتوای مفید دارن، باید فکر vip کردن محتواشون باشن وگرنه بعد از چند سال فعالیت چون درآمد مناسبی بدست نمیارن؛ فعالیت شون رو خیلی کم می کنند.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
واقعیت اینه باید محتوا پولی بشه، کانال های کسب درامدی غیر از تبلیغات نیاز هست برای وبمستر ها. حتی سایت های خارجی مثل medium هم برای مشاهده مقالات بعد از یه مدتی پول می خوان از بازدید کننده. اونا درامد تبلیغات خوبی هم دارن، ولی محتوا همیشه برای کاربر رایگان نیست.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
واقعیت اینه باید محتوا پولی بشه، کانال های کسب درامدی غیر از تبلیغات نیاز هست برای وبمستر ها. حتی سایت های خارجی مثل medium هم برای مشاهده مقالات بعد از یه مدتی پول می خوان از بازدید کننده. اونا درامد تبلیغات خوبی هم دارن، ولی محتوا همیشه برای کاربر رایگان نیست.
در واقع اگه بخواهیم با یک دید عمیق و آینده نگر نگاه کنیم، راه حل دیگه به غیر از پولی کردن مستقیم محتوا اینه که یک کیف پول جهانی برای کاربر تعریف بشه و کاربر اون کیف پول رو مثل هزینه اینترنتش به صورت دوره ای شارژ کنه و به ازای بازدید از هر صفحه مبلغی خودکار از اون کیف پول کسر بشه و به کیف پول صاحب محتوا منتقل بشه! در یک نمونه کوچیک ترش، مثلاً کاربر در اینستاگرام کیف پولش رو شارژ کنه و به ازای هر بازدید یا لایکی که انجام میده، مبلغ بسیار اندکی از کیف پولش کسر و به کیف پول صاحب محتوا اضافه بشه.

ولی در کوتاه مدت، همون غیررایگان کردن محتوا چاره کاره. الآن هم بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، دیگه محصولات دیجیتالی مثل قبل، به صورت رایگان در دسترس نیستند و خیلی از سایت های ارائه فایل های گرافیکی و اسکریپت و قالب، محصولاتشون رو پولی کردن و یا خیلی از ویدیوهای آموزشی فقط در ازای خرید اشتراک یا خرید دوره در دسترسه.

تبلیغات اصلاً راه حل خوبی برای داشتن درآمد و جبران هزینه های سایت نیست. حتی شما به فرض هم تبلیغات مستقیم، از صاحب آگهی بگیرید، متاسفانه خیلی از اون تبلیغ ها، ممکنه محصولات تقلبی یا کلاهبرداری باشن و در واقع انتشاردهنده آگهی، با انتشار چنین آگهی هایی اعتبار خودش رو زیر سوال میبره.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
ولی در کوتاه مدت، همون غیررایگان کردن محتوا چاره کاره. الآن هم بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، دیگه محصولات دیجیتالی مثل قبل، به صورت رایگان در دسترس نیستند و خیلی از سایت های ارائه فایل های گرافیکی و اسکریپت و قالب، محصولاتشون رو پولی کردن و یا خیلی از ویدیوهای آموزشی فقط در ازای خرید اشتراک یا خرید دوره در دسترسه.
حالا سوال اصلی اینجاست که چطوری وب مسترها رو می شه راضی کرد برای همکاری؟ مثلا اگه خواستن برای نشون دادن قدرت وبمسترها یه سیستم تبلیغاتی رو تحریم کنن به مدت یک روز، چطور می شه اکثر وبمستر ها رو راضی کرد (یا حداقل اطلاع داد) که انجام بدن؟

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
حالا سوال اصلی اینجاست که چطوری وب مسترها رو می شه راضی کرد برای همکاری؟ مثلا اگه خواستن برای نشون دادن قدرت وبمسترها یه سیستم تبلیغاتی رو تحریم کنن به مدت یک روز، چطور می شه اکثر وبمستر ها رو راضی کرد (یا حداقل اطلاع داد) که انجام بدن؟
حدود نیم میلیون ممبر پوش دارم
تیکت داده بودم یه سوال بپرسم پشتیبان اکانت که یک خانوم هست خیلی بد جوابمو داد
میخواستم بگم دوزار میندازن جلوت که بیای اینطور با ناشر برخورد کنی و به مدیرشون گزارش بدم
گفتم ولش کن الان بیکار میشه آه و نفرینش میگیره :LOL:

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
حدود نیم میلیون ممبر پوش دارم
تیکت داده بودم یه سوال بپرسم پشتیبان اکانت که یک خانوم هست خیلی بد جوابمو داد
میخواستم بگم دوزار میندازن جلوت که بیای اینطور با ناشر برخورد کنی و به مدیرشون گزارش بدم
گفتم ولش کن الان بیکار میشه آه و نفرینش میگیره :LOL:
احساس می کن قدرت دارن، باید حتما پی گیری کنین. حتی اگه احساس کردین مدیرش هم بد صحبت می کنه شکایت کنین.

فقط برای یک روز نذاشتن تبلیغ نشون می ده چقدر از درامد شرکت ها از این طریق وب سایت های ما بوده.

برای یه شرکتی سئو می کردم، به زور پول ما رو می داد. هزینه ریپورتاژش رو گاهی از جیب می دادیم. بعد از اینکه دیگه تحملم رو از دست دادم کارش رو گذاشتم کنار، طرف گفت آقا تو رو خدا ادامه بده همه فروش ما از سایته!

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
در مورد اتحاد، سوال اصلی همکاری سایتهای پربازدید مثل، فرار، خبرآنلاین و امثال آنها می باشد، زیرا اگر سایتهای پربازدید همکاری نکنند امکان تحرم خیلی کم هست

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
در مورد اتحاد، سوال اصلی همکاری سایتهای پربازدید مثل، فرار، خبرآنلاین و امثال آنها می باشد، زیرا اگر سایتهای پربازدید همکاری نکنند امکان تحرم خیلی کم هست
این دسته از وب سایت ها در صورت همکاری نکردن با بخش کوچیک تر، نشون می دن انحصار طلبی دارن.

در خیلی موارد افراد حقیقی صاحب این وبسایت ها هستن، می شه باهاشون صحبت کرد (تلفنی، ایمیل و ....) تا ببینن چطوری حمایت نکردنشون زندگی هزاران جوون ایرانی رو خراب می کنه.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
@omen13

باید خود وبمسترها تک تک به این درک برسن. دقیقاً مثل زمانیکه از پرداخت درب منزل، اومدن روی پرداخت نقدی و آنلاین. اینقدر هزینه ها و دردسرهای پرداخت درب منزل زیاد شد که به تدریج در یک بازه زمانی 3 تا 4 ساله، اکثر وبمسترها اومدن روی فروش نقدی. الآن هم وبمسترها میدونن که درآمد سایت های کلیکی ناچیزه ولی مشکل اینه که خود وبمستر نمیتونه به صورت مستقیم تبلیغات جذب کنه. شما برای تست، تلفن ده تا از آگهی دهنده هایی که بنرشون در سایت شما به واسطه شبکه تبلیغات نشون داده میشه، پیدا کنید و باهشون تماس بگیرید و بگید با نصفِ قیمت شبکه تبلیغات، بنرهاشون رو نمایش میدید. ببیند میتونید حتی یک نفرشون رو راضی کنید؟! من بعید میدونم، بتونید! (کلاً افکار بشر چیز عجیب و غریبیه! به هر چیزی اعتماد نمی کنه ولی ممکنه به بی کیفیت ترین سرویس ها اعتماد کنه!)
شبکه های تبلیغات هم دقیقاً همین نکته رو متوجه شدند و میدونند که اکثر سایت های عادی نمیتونند مستقیماً تبلیغات جذب کنند.

حالا برای حل مشکل، وبمسترها باید دنبال درآمد جایگزین و بدون واسطه بگردن. وقتی این مشکل حل بشه، اتوماتیک مشکل کم بودن درآمد از تبلیغات کلیکی هم حل میشه! چون دیگه وبمستر، یه درآمدی داره و حاضر نمیشه به هر قیمتی، تبلیغات نمایش بده.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
نظرتون در مورد ایجاد یه وبسایت عام المنفعه برای جذب تبلیغات بدون دریافت پورسانت از طرفین چیه؟ به نظرتون جدا از مسائل فنی، چطور می شه مدیریتش کرد؟

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
@omen13
متاسفانه در وضعیت حال حاضر دنیا، اینکه فکر کنید بدون سرمایه و صرفاً با ارائه خدمات خیلی خوب میشه محبوبیت و اعتبار بدست آورد، اشتباهه! منظورم اینه که فرضاً شما همچین سایت واسط طراحی و اجرا کردید، چطور میخواهید خود وبمسترها رو راضی کنید تا از خدماتتون استفاده کنند؟! برای راضی کردنشون نیاز به بودجه تبلیغاتی شاید در حد حداقل 500 میلیون داشته باشید. در مرحله بعد، چطور میخواهید آگهی دهنده رو راضی کنید؟! باز نیاز به چندین بازایاب اینترنتی دارید که براتون مشتری بیارن. مدیریت همچین سایتی خودش نیاز به حداقل 15 تا 20 نیرو داره که باید بیمه شون کنید و مطابق قانون بهشون حقوق بدید. کلی درگیری مالی و حسابداری داره. اسکریپت نویسی و باگ گیریش حداقل یکسال زمان میبره و پرهزینه است. وقتی اینا رو کنار هم بذارید، نتیجه اش این میشه که اون سایت واسط که ابتدا قرار بود به صورت عام المنفعه باشه، در نهایت، عملکردش شبیه همین سایت های موجود میشه! ببینید این سایت های تبلیغاتی که درحال فعایت هستند، اینجوری هم نیست که مثلاً سهم بزرگی از وبمسترها رو ندن و برای خودشون بردارن! بالاخره همچین تشکیلاتی هزینه هم داره.

البته ای کاش اینجوری نبود و مثلاً همین سایت واسطی که شما گفتید، میشد به راحتی راه انداخت و مورد استقبال هم قرار میگرفت ولی در عمل اصلاً و ابداً به همین راحتی نیست.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
50% بر می دارن از هر کلیک، اصلا کم نیست.
اون سیستم تبلیغات کلیکی هست که نیاز به توسعه طولانی مدت داره. این سیستمی که من مد نظرم هست برای تبلیغات ثابت استفاده می شه. مثلا بنر هایی که توی وب سایت قرار می گیره (روزانه، هفتگی، ماهیانه). بدون نیاز به پرداخت آنلاین در سایت واسط (فقط معرفی).

فقط بخش تبلیغاتش می مونه. اون بخش رو باید وبمستر ها یه زحمتی بکشن یاری برسونن به مدیر سایت عام المنفعه. کلی بازدید دارن برای کمک به تبلیغات.

حالا برای حل مشکل، وبمسترها باید دنبال درآمد جایگزین و بدون واسطه بگردن. وقتی این مشکل حل بشه، اتوماتیک مشکل کم بودن درآمد از تبلیغات کلیکی هم حل میشه! چون دیگه وبمستر، یه درآمدی داره و حاضر نمیشه به هر قیمتی، تبلیغات نمایش بده.

مطابق این جمله که شما گفتین مطرح کردم. یعنی یه جایی باشه که بنر ثابت حداقل مشتری پیدا کنه تا تبلیغات کلیکی وضعیتش بهتر بشه.

Last edited:

webs

Registered User
لایک‌ها
1,463
@omen13 اگه در حد معرفی سایت و اعلام تعرفه جایگاه های تبلیغاتی باشه، امکانپذیره ولی میگم که آگهی دهنده، تمایل نداره به سایت های عادی تبلیغ بده. حتی یه زمانی من با چندتا از آگهی دهنده های بزرگ صحبت می کردم، میگفتند کسر شأنشونه که بنرشون تو سایت های کوچیک و معمولی نمایش داده بشه، حتی اگه رایگان باشه. الآن هم اگه کسی بخواد تبلیغات ثابت بده، کافیه ده تا سایت تو گوگل پیدا کنه و از قسمت تماس با ما درخواست آگهی بده ولی در عمل آگهی دهنده اینکار رو انجام نمیده، حتی اگه براش ارزونتر و پربازده تر دربیاد.

بالا