برگزیده های پرشین تولز

روش کاملا اشتباه مدیا اد mediaad.org برای پرداخت درامد وبمستر بدبخت

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
هرچی سایت قدرتمند تر و بازدید بالاتر باشه امکان این که مشتری مستقیم جذب بشه بیشتر هستش. یعنی بازدید خیلی بالایی داشته باشی و رتبه بالا باشه از نظر درآمد تبلیغاتی زیاد مشکل نیست. همین یکتانت و مدیا هم واست تعظیم میکنن

اما سایت ضعیف باشه هی میزنن توی سرش. من با یکی از شبکه ها تماس گرفته بودم. میگفت بازدید زیادی که ندارید مثلا 30k سایت شما جز گرید چندم هستش. حالا اونی که این حرف رو به من میزنه تا حالا توی عمرش یک خط کد ننوشته و بخاطر دوزار پولی که شبکه تبلیغاتی میندازه جلوش ، شده پشتیبان شبکه تبلیغاتی.

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
هرچی سایت قدرتمند تر و بازدید بالاتر باشه امکان این که مشتری مستقیم جذب بشه بیشتر هستش.
تمام شد و رفت! یکی از مهمترین فاکتورهای قوی شدن هم پول و ثروته! وقتی سایت قوی باشه، شبکه های تبلیغات هم دیگه بهش به صورت کلیکی پول نمیدن، بلکه جایگاه هاش رو نقداً خریداری می کنند.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
@omen13 اگه در حد معرفی سایت و اعلام تعرفه جایگاه های تبلیغاتی باشه، امکانپذیره ولی میگم که آگهی دهنده، تمایل نداره به سایت های عادی تبلیغ بده. حتی یه زمانی من با چندتا از آگهی دهنده های بزرگ صحبت می کردم، میگفتند کسر شأنشونه که بنرشون تو سایت های کوچیک و معمولی نمایش داده بشه، حتی اگه رایگان باشه. الآن هم اگه کسی بخواد تبلیغات ثابت بده، کافیه ده تا سایت تو گوگل پیدا کنه و از قسمت تماس با ما درخواست آگهی بده ولی در عمل آگهی دهنده اینکار رو انجام نمیده، حتی اگه براش ارزونتر و پربازده تر دربیاد.
نه قطعا فقط ROI مهمه نه چیز دیگه ای. کسی به کسر شان فکر نمی کنه هیچ وقت توی بیزینس، نسبت هزینه به درامد رو حساب می کنه. سرمایه گذاری مثل بقیه روابط اجتماعی مثل ساعت گرون بستن نیست.

همین الان بنر شرکت های بزرگ توی سایتای کوچیک نمایش داده می شه توسط یکتانت و کسی هم نمی فهمه یکتانت داره نشون می ده این بنر رو.

من خودم برنامه نویس هستم و وبمستر نیستم. تجربه من نشون داده بزرگ ترین شرکت ها هم به کاهش هزینه فکر می کنن. مخصوصا در زمینه تبلیغات (خدا نکنه بخوای پول سئو بگیری ازشون).

شرکتی که روی اتوبوس خط واحد تبلیغ می کنه دیگه به بزرگ و کوچیک بودن سایت فکر نمی کنه قطعا. می شه باز طبق سیستم نمایش به هزینه حساب کرد با شرکت که نگران حروم شدن هزینه هاشون نباشن.

در کل راه حل های زیادی هست، ولی نیاز به همکاری وبمستر ها داره.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
تمام شد و رفت! یکی از مهمترین فاکتورهای قوی شدن هم پول و ثروته! وقتی سایت قوی باشه، شبکه های تبلیغات هم دیگه بهش به صورت کلیکی پول نمیدن، بلکه جایگاه هاش رو نقداً خریداری می کنند.
یکتانت با من قرداد 70-30 داره. این تفکر رو اگه داشتم قرارداد 70-30 رو جلوم نمی ذاشت.

می دونی چی شد که گفتن 70-30؟ گفتم نمی ارزه می خوام بنرتون رو بردارم.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
یکتانت با من قرداد 70-30 داره. این تفکر رو اگه داشتم قرارداد 70-30 رو جلوم نمی ذاشت.
هفته اولش 70-30 هست.بعدش به مرور کم میکنن که باز میشه همون 50-50

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
قرارداد رسمی دارن (امضا شده)، دو ساله دوست عزیز. نرخ 50-50 هم دستمه.

عقل که دارم دوست عزیز وقتی نرخ کلیک کم بشه می فهمم. پول دریافتی به ازای هر کلیک کم بشه می فهمم، نمایش تبلیغات کم بشه کاری از دست کسی بر نمیاد، تخلف نیست. آمار دقیق بهتون ارائه می کنن، از روی هوا که پول نمیاد حساب.

ده ماده قرارداد امضا کردیم، هر کدوم از مواد قرارداد چندین بند داره که مسئولیت های سنگینی رو هم متوجه رسانه و شرکت ایماژ رایور (یکتانت) می کنه. طبق ماده فسخ، در صورت تخلف هر کدام از طرفین، قرارداد یک ماه رسانه به عنوان جریمه دریافت می شه از متخلف و قرارداد فسخ می شه.

مهم ترین تعهد رسانه هم اینه که تبلیغات کلیکی دیگه ای نباید بذاره، آمار سایت رو باید در اختیارشون قرار بده و کلیک تقلبی نفرسته.

Last edited:

omen13

Registered User
لایک‌ها
116

اگه تونستی اینو اثبات کنی، نصف پولی که جریمه باید بدن رو می فرستم برای خودت، آبروشون رو هم همه جا می برم.

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
الان برای رپورتاژ آگهی هم سایتهای معروف مثل اسنپ، علی بابا و... با تریبون همکاری می کنند که زیر مجموعه یکتانت هست.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
الان برای رپورتاژ آگهی هم سایتهای معروف مثل اسنپ، علی بابا و... با تریبون همکاری می کنند که زیر مجموعه یکتانت هست.
با reportaj.ir هم کار می کنن. من برای چند تا شرکت ریپوتاژ می خرم، هر دوتاشون میان پیشنهاد می دن که تخفیف بیشتر می دیم بهت، همه ریپورتاژات رو از ما خرید کن.

منم هر سری به اون یکی می گم رقیبت داره تخفیف بیشتر می ده، تحریکش می کنم پیشنهادای ویژه می دهن که به بقیه مشتریا نمیدن.

ماهیانه خرید ریپورتاژ من حدود 10-15 میلیون هست. اونقدم بالا نیست ولی کارشناساشون دائم زنگ می زنن و پیشنهاد می دن متنتون رو اگه بدین خودمون بنویسیم، 70% تخفیف تولید متن می دیم.

bozorg2015

Registered User
لایک‌ها
63
با reportaj.ir هم کار می کنن. من برای چند تا شرکت ریپوتاژ می خرم، هر دوتاشون میان پیشنهاد می دن که تخفیف بیشتر می دیم بهت، همه ریپورتاژات رو از ما خرید کن.

منم هر سری به اون یکی می گم رقیبت داره تخفیف بیشتر می ده، تحریکش می کنم پیشنهادای ویژه می دهن که به بقیه مشتریا نمیدن.

ماهیانه خرید ریپورتاژ من حدود 10-15 میلیون هست. اونقدم بالا نیست ولی کارشناساشون دائم زنگ می زنن و پیشنهاد می دن متنتون رو اگه بدین خودمون بنویسیم، 70% تخفیف تولید متن می دیم.
کار شما در چه زمینه ای هست؟

بالا