برگزیده های پرشین تولز

ریویو - وقتی قیصر پاشنه ی وی جی ایش پایین بود -

alireza_simkesh

Registered User
لایک‌ها
4
منم همينو ميخواستم بپرسم؛ اين جريان توربو چيه؟ البته يادمه عليرضا يه بار گفت پاكت پي سي هاي ايسوس همچين فيكچري دارند كه حالت سي پي يو رو تغيير بديم (اميدوارم درست نقل قول كرده باشم).

آره گوشی های Asus 3 حالت Turbo,Standard و Power saving دارن که روی سرعت cpu اثر میزارن.
یه گزینه Automatic Mode هم هست که خودش تنظیم می کنه به صورت automatic:blush:
که من همیشه از گزینه auto استفاده می کنم

ولی من به این نتیجه رسیدم که نباید صبر کرد برای گوشی خوب چون هیچ گوشی ای خوب نیست (به معنی کامل)
و تا n سال دیگه هم پیدا نمیشه

درسته ولی به نظر من با توجه به اینکه Photon گویا upgrade برای گوشی های فعلی نخواهد داد, بهتره که حداقل صبر کنیم یه گوشی photon دار بیاد که البته به این زودیها نخواهد بود:(

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام
درسته ولی به نظر من با توجه به اینکه Photon گویا upgrade برای گوشی های فعلی نخواهد داد, بهتره که حداقل صبر کنیم یه گوشی photon دار بیاد که البته به این زودیها نخواهد بود:(
علي رضا، خودت جواب خودتو دادي.
البته به این زودیها نخواهد بود:(

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
فوتون یک سال - یک سال و نیم دیگه میاد ...

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام آقا شاید سوالم مسخره باشه ولی من اصلا گوشی ای به نام فوتون یادم نمیاد
یکی یه لینکی چیزی بده تا ما هم بفهمیم :blush:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
سلام آقا شاید سوالم مسخره باشه ولی من اصلا گوشی ای به نام فوتون یادم نمیاد
یکی یه لینکی چیزی بده تا ما هم بفهمیم :blush:
حسین عزیز ، فوتون اسم ویندوز موبایل بعدی مایکروسافت هست
مثل کراسبو که همو ن ویندوز موبایل 06 هست

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
خوب بابا زود تر بگین
من هرچی گشتم گوشی ای به این نام پیدا نکردم
نگو که .......
راستی لینک بدید که ما هم ببینیم چه جوریاست

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خوب بابا زود تر بگین
من هرچی گشتم گوشی ای به این نام پیدا نکردم
نگو که .......
راستی لینک بدید که ما هم ببینیم چه جوریاست
هنوز کسی اطلاعات زیادی ازش نداره چیزایی که تقریبا" میدونیم :

- اوائل 2009 میاد
- روی پی پی سی های فعلی قابل نصب نیست
- ظاهرش بسیار زیبا تر خواهد بود
- و مشخصه که قدرت و برتری بیشتری داره

همینا

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
ولی در حالت عادی اگر ایندکس سی پی یو اتم که یک سی پی یو صرفا ً متوسط هست ، یا ام700 ( و ایضا ایکس 500 پلاس ) برتر از کوالکام باشند ، حسابی ناامید کننده هست.البته یادتون باشه که کوالکام سی پی یو های همگرایی در راه داره که تا 1 گیگا هرتز کلاک می شن
موفق باشید

سلام خدمت استاد و دوست عزيز دکتر جان
دکتر جان اطلاعاتي که در پست مربوط به بنچمارک ارسال کردم مطمئن باشيد درست هستند و قطعا منابع رو پيدا و ارسال خواهم کرد. اندکس سي پي يوي قيصر هم از اتم و هم از m700 بالاتر هست ولي حقيقتش رو بخواهيد انتظار بيشتري داشتم . از نظر من اختلاف کمتر از 10% در بنچمارک در حد خطاي اندازه گيري است و معني دار محسوب نميشه و در تمام بنچمارکهايي که ديدم اختلاف پرفورمانس در اندکس سي پي يوي اين 3 ديوايس کمتر از 10% بوده که براي قيصر چندان جالب نيست .

اندکس سي پي يو همونطور که در همون پست هم اشاره کردم تنها اندکسي است که بيشتر از بقيه متاثر از فرکانس هست البته معماري سي پي يو تاثير زيادي روي اون داره . متاسفانه اينقدر اين جمله که 400 سامسونگ مثل 500 اينتل ميمونه تکرار شده که يادمون ميره بپرسيم کدوم سامسونگ و کدوم اينتل .

دو سي پي يوي pxa270 و pxa272 اينتل بسيار شبيه به هم هستند و از نظر سخت افزاري فقط يک فرق عمده دارن در واقع pxa272 علاوه بر يک سي پي يوي pxa270 داراي 64 مگابايت رم سريع روي چيپ هست که سرعت فوق العاده بالايي داره . واقع مقايسه پرفورمانس ديوايسهاي مبتني بر pxa270 با pxa272 از هر نظر قابل تعميم هست (بخصوص از نظر سي پي يو اندکس) به جز در مورد فايل اندکس که بخاطر رم روي چيپ pxa272 نمره بطور عجيبي بالا دريافت ميکنه که باعث ميشه اندکس پلتفرم به طور غير منطقي تغيير کنه . اندکس سي پي يوي ايسوس 735 بسيار نزديک به تمام ديوايسهاي مبتني بر بولورد 520 مگاهرتزي است همچون جسجار و اتم لايف و ايسوس 535 و ...

از pxa272 اقتصادي تر چيپ sc32442A سامسونگ هست که ساختار multi stack داره و علاوه بر سي پي يو شامل رم و رام نيز هست (در 3 طبقه ار پيش مونتاژ شده روي هم) کل کيت بصورت و يکپارچه تحويل سازنده برد ميشه که اين فاجعه محدوديت رم و رام سامسونگ ها مربوط به همين هست که هنوز ورژن 128/256 مگابايت رم و رام اين چيپ توليد نشده!!! در واقع ديوايس هاي مبتني بر sc32442A در صف اعدامي ها هستند (در کنار pxa272 يي ها) و همونطور که دارندگان سي پي يوي قديمي سامسونگ يعني s3c2440 مثل دارندگان m600+ ايتن در همين wm5 گير کردند و هيچ اميدي هم به آينده نيست دارندگان اين دو چيپ نيز همين بلا سرشون مياد .

در واقع احتمال ساپوت فوتون روي ديوايسهاي فعلي کم هست اما ميشه با خريد ديوايسهاي مبتني بر دو چيپ فوق مثل ايسوس 735 اين احتمال رو صفر کاهش داد و خيال خودمون رو راحت کنيم!!!!!

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
كم اوردن Kaiser جلوي P735:
ببينيد:

جناب Athlon64x2 خوشحال ميشم درمورد اين Benckmarkهاي ضعيف Kaiser (بدور از انتظار) توضيح بديد...

سلام دوست عزيزم
واقعا ممنون از بنچمارک کامل و شرمنده هستم دير پاسخ ميدم و ناقص چون تهران نيستم و متاسفانه کامپيوترم هم همراهم نيست که به اطلاعات روش دسترسي داشته باشم ولي در کل بنچمارکهاي ارائه شده در مورد قيصر با آنچه من ديده بودم و در پست قبليم ارسال کرده بوده همخوان هستند . در واقع اطلاعاتي که در پست قبلي نوشتم يعني اندکس سي پي يو 1550 اندکس گرافيک 3530 اندکس فايل سيستم 168 اندکس سيستم 401 که با اطلاعاتي که بنچمارک ارائه شده توسط شما دوست خوبم داره يعني 1512.7 و 3779.1 و 177 و 421 با مارژين نزديکي يکي هست.

در مورد اينکه چرا چنين اتفاقي ميفته نيز به راحتي ميشه توضيح داد و تا حدي هم قابل انتظار بود . ايسوس 735 از سي پي يوي pxa272 با فرکانس 520 مگاهرتز بهره ميبره . اين سي پي يو پياده سازي بسيار مدرني از آرم نسخه 5 هست. از نظر قدرت خام دو سي پي يوي اينتل pxa270 و چيپ pxa272 يکي هستند (چون پروسسور مشترک دارند) و عملا ميتونيد در فرکانس مساوي اندکس سي پي يوي مساوي انتظار داشته باشيد . به همين دليل اين اندکس سي پي يو کاملا قابل پيش بيني بود و در واقع 5/6 اندکس سي پي يوي اتم لايف هست .

در بعد اندکس گرافيک چيپست اينتل هرمون داراي کنترلر گرافيکي است . البته اين چيپ فاقد شتابدهنده سه بعدي است (مثل اينتل 2700 که در سري آکسيم خدابيامرز نصب بود) ولي سرعت گرافيک 2D خوبست و قبلا هم در اتم لايف و اتم اگزک همين پرفورمانس خوب دوبعدي مشاهده شده بود . مسئله اينه که طي اين دو سال رام ها بسيار بهينه سازي شده اند. من حدود 16 ماه پيش يک فروند x51v خريدم که پرفورمانس گرافيکي اون فاجعه تمام عيار بود . بسيار عجيب بود چون کوپروسسور گرافيکي 2700 اينتل داره . 2 ماه بعد رام دستکاري شده اومد و اندکس گرافيکي چند برابر شد .

در مورد ايندکس فايل سيستم هم همونطور که گفتم چيپ pxa272 داراي 64 مگ رم روي چيپ هست. اين باعث ميشه اندکس فايل سيستم چندين برابر بالا بره چون سي پي يو براي دسترسي به رم از باس سيستم استفاده نميکنه و نتيجه بالارفتن چندين برابر سرعت دسترسي به رم و به طبع تغيير کاذب اندکس پلتفرم هست . چرا ؟ اصولا مقدار اين اندکس هميشه کم بوده و سبب شده براي دخالت دادن اون در اندکس پلتفرم ضريب بالا براش انتخاب بشه. همين عامل سبب شده چند برابر شدن اون اندکس پلتفرم رو بطور کاذب در مقايسه با ساير ديوايس ها بالا ببره . به همين دليل هميشه تاکيد ميکنم که بايد با توجه به نوع کاربرد خودمون روي اجزاء اين بنچمارک تصميم گيري کرد نه اندکس پتلتفرم . مثلا خنده داره اگر بگيم بر اساس اين اندکس 735 نزديک به 2 برابر 535 سرعتشه!!! :blink:

n6f878.jpg

2vw6a7d.jpg

57jgm.jpg

پرفورمانس کايزر ضعيف نيست . براي چيپي که شتابدهنده 3 بعدي + چيپ جي اس ام و بسيار ادوات ديگر رو يکجا کنار هم آورده اتفاقا قابل اعتناست . توجه کنيد که برخلاف آنچه نوشته ميشه ساختارهاي چند چيپي عمر باتري کوتاهي دارن. مثلا جسجار اگر فقط به عنوان موبايل استفاده بشه عين بچه خوب مثل تمام پي پي سي ها است. امان از وقتي که بخواهيد برنامه اي روش اجرا کنيد که اسکرين رو روشن نگه داره و لود سي پي يو رو بالا نگه داره باتري عين يخ جلوي آفتاب ذوب ميشه. ديوايسهاي با چيپ به شدت مجتمع شده مصرف انرژي کمتري دارند و هزينه طراحي بسيار بسيار کمتر.

بازار پي پي سي ها بسيار جالبه. O2 با اينکه ميتونسته براي پلتفرم هرمون 64 مگابايتي خيلي راحت pxa272 رو انتخاب کنه اينکار رو نکرده و همون pxa270 رو استفاده کرده ولي با 64 مگ رم کمر اونو شکسته . چرا ؟ پلتفرم اتم قديمي است و با ما بوده و همچنان خواهد بود و پرفروشترين گوشي o2 رو تشکيل ميده . از اين نظر طراحي گوشي به شکلي که براي سيستم عامل بعدي مجبور به تغيير بشه منطقي نيست . بهترين کار طراحي آينده نگرانه اما محدود کردن خريداران به wm6 با نصب فقط 64 مگ رم هست که اين دوستان نيز از رويت فوتون روي گوشيشون معاف خواهند بود مگر نسخه بعدي اتم رو که احتمالا فقط رم بيشتري داره ابتياع فرمايند!! اينو ميگن مديريت بازار.

در کل ديوايسهاي چون قيصر و اتم لايف و بسياري از ايتنهاي جديد ديوايسهاي زيبا ولي با عمر بسيار کوتاه از نظر به روز بودن هستند يک جور جوان ناکام! به نظر من براي کسي که ميخواد همين الان زوده زود از شر موبايل خنگش راحت بشه و يک پي پي سي بخره که نسبتا مدرن و کامل باشه مشخصات کاري ارگونوميکي قابل قبول و امکانات سخت افزاري نسبتا کاملي داشته باشه قيصر انتخابي نسبتا قابل قبوله اما براي کسي که الان يک ديوايس پي پي سي داره خريدش اشتباهه چون سال ديگه هيچ اسمي از قيصر نخواهد بود. بخصوص براي اغلب ما که خريد پي پي سي بخاطر بار مالي سنگين تصميمي جدي و با در نظر گرفتن کلي فاکتوره به نظر اين بنده حقير قيصر يک آپگريد آينده نگرانه محسوب نميشه همونطور که تمام ديوايسهاي مبتني بر سامسومگ sc34242A و اينتل pxa272 نيز آينده نگرانه نيستند و به قول طغرل "صداي کلنگ قبرشان به گوش ميرسههههه!" ديوايسهايي با عمر بازار کمتر از يکسال! فعلا براي پي پي سي داران بخصوص اگر کارشون با ديوايس فعلي رتق و فتق ميشه کمي صبر توشه کردن منطقي است . براي کساني هم که پلتفرم گوشيشون به ملکوت اعلي پيوسته وضع بدتر نخواهد شد چون سال ديگه در خوشبينانه ترين حالت بيش از 90% ديوايسهاي فعلي هم به آنها خواهند پيوست که اغلب اومپ هستند يا 64 مگ رم حتي فکر ميکنم 128 مگ رام هم کافي نباشه و تنها ديوايسهاي 520 به بالا با 128 مگ رم و 256 مگ رام به حياتشون ادامه بدن و همينطور وي جي آ شايد الزامي باشه فعلا که هيچ چيزي در مورد حداقل نيازهاي فوتون درز نکرده که همين نشون ميده خطري جدي ديوايسهاي فعلي و در نتيجه بازار فروششون رو تهديد ميکنه. از نظر فوتون در مورد 735 خيالمون از هر طرف راحته که با 64 مگ رم کل پلتفرم pxa272 به ملکوت اعلي خواهد پيوست . فعلا در پلتفرم بولورد و هرمون فعلي انتخاب pxa270 با 128 مگ رم و حداقل 256 مگ رام و قطعا وي جي آ آينده نگرانه ترين خريديه که ميشه انجام داد مثلا o2 فليم انده آينده نگريه! :blush:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
علی جان ممنون از وقتی که می گذارید واین طور کامل در مورد یک مسئله تحقیق می کنید ، امیدوارم همه از جمله خودم یاد بگیریم که چنین حرفه ای باشیم.

در مورد توضیحات شما ، قصد تایید ندارم که پرواضح ست همگی واقعیت ست. اما در مورد توضیح اینکه استک رم سری 272 اینتل در روی خود سی پی یو بارگذاری می شه ، می شه یکم بیشتر توضیح بدید و احتمالا لینک منبع ؟ من فکر می کردم ، دستگاه ها ، واجد چیپ ست رم ، در جایی جدا از سی پی یو هستند

در مورد فرمایش تون، به نظر من آینده نگرانه ترین گزینه ، همان طور که فرمودید ، همین فلیم هست ، اگر که همین امروز به یک دستگاه احتیاج دارید ، حسابی جیب چاقی دارید ، و مطمئن هستید که از همه امکانات ش استفاده خواهید کرد.

اما یک نکته رو بگم ، مایکروسافت در این سال ها نشون داده که ، ابدا ً وارد جنگ میان مشتری و این غول های تجاری تکنولوژیک نمی شه ،
it's simply not his war
مثلا همین که گفته شد اچ تی سی برنامه داره که یک سری آپدیت رام رو به صورت over the air بکنه ، خیلی از حرفه ای ها آرزو کردند که دوران التماس به OEM ها به پایان برسه و امکان آپگرید از خود مایکروسافت میسر بشه.
به یاد داشته باشید برای ما ایرانی ها که ویندوز مون رو 2 هزار تومان خریده ایم ( منظورم پی سی ست ) ، اصلا آپدیت مفهومی نداره. ولی برای کسانی که خداتومن پول داده اند و به سرویس پر سرعت دسترسی دارند ، از مایکروسافت پشتیبانی شدن ، براشون یک عادت شده ، مثلا فرض می کنند که مایکروسافت باید مرتب حفره های امنیتی سیستم عاملش رو کشف و پوشش بده.بنابراین ، خیلی نیازی ندارند به مسایل اینچنینی فکر کنند آپدیت برایشون این نگرانی ها رو از بین برده

ولی در دنیای بی رحم پی پی سی ، مایکروسافت ، راحت کشیده کنار ، یک بسته او اس هر 2-3 سال بیرون می ده ، و دست OEM ها رو در خرابکاری کاملاً باز می ذاره. درسته که بعضی وقت ها ، addition های OEM ها واقعا ً به کار می یاد ، ولی به قول اون وری ها ، 90درصد مواقع نرم افزار هایی که توسط OEM ها ارایه می شه ، "چاق افزار" bloatware هستند !! که تنها ظاهر دستگاه رو ماست مالی کنند.
می خوام نتیجه بگیرم که ، در آمدن فوتون نباید شک کرد ، قطار ویندوز موبایل ، خیلی وقت هست که راه افتاده و با بی رحمی تمام داره روز به روز مشتری های بیشتری رو ( یا تازه وارد ها ، یا مشتری های او اس های دیگر قبلی ) به خودش جذب می کنه. اما تقریبا ً مطمئن هستم که ، تا 2 سال آینده ، فوتان رو توی بازار نخواهیم دید.
مایکروسافت ، press release ش رو به وقت برگزار می کنه و با رو کردن احتمالا ً یک پروتوتایپ که دل همه رو خواهد برد ، و باز هم احتمالا توسط اچ تی سی شریک بزرگ مایکروسافت تولید خواهد شد ، حسابی قدرت نمایی خواهد کرد ، ولی فاصله این اتفاق به نظر من تا زمانی که پوست و گوشت این دستگاه ها رو ( پلت فورم های مبتنی بر فوتان ) لمس کنیم ، حداقل 1.5 سال دیگه هست. تا اون موقع خیلی از سازنده ها مجبور می شن که خطوط تولید رو عوض کنند ، ساپلایر هایشون رو عوض کنند ، و همه این ها به شدت مطول خواهد بود.
دقت کنید که مایکروسافت در تمام این مدت ، آبرو داری کرده ، چون خواهد گفت که نرم افزار رو در اختیار اینها قرار داده ، و این سازندگان هستن که تکنولوژی شو در اختیار ندارند.

البته ، امید اخرین چیزی ست که باید در آدم از بین بره ، من همیشه یک رویا باف بوده ام ، بنابراین ، باز هم دوست دارم فکر کنم ، یک شرکت پا پیش می ذاره و برای دست گرفتن بازار هم که شده ، دست از تبانی بر می داره و ما رو به جلو می بره

در مورد خرید دستگاه هم ، من با اجازه تون ، ایتن گلافیش ایکس 800 رو سفارش داده ام ، اگر مشکلی پیش نیاید تا ماه دیگر در دستم خواهد بود ، ترسی هم ندارم ، دستگاه قبلی من کمی بیش از 2 سال عمر کرده ، همین مقدار رو من برای رسیدن به فوتان کنار گذاشته ام ،
اما در هر حال ،من یک رویاباف ام

پاینده باشید

راستی، علی جان ، دوستان زیادی مطالب شما رو می خوانند و برای اینکه اسپم به حساب نیاد ، در بخشی گفتگوی آزاد پاکت پی سی از شما تقدیر و تشکر کرده اند ، اگر فرصت کردید آنجا هم سر بزنید

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
سلام بر 2 استاد گرامی ...

پیرو فرمایشاتتون عرض کنم که فوتان رو باید بیشتر از 2 سال روش فکر کرد ...
چون وقتی این ویندوز موبایل وارد بازار بشه و شرکت ها توانایی ارائه ش رو داشته باشند ، از این فرصت سوء استفاده میکنند و چون همه میخوان فوتان رو تجربه کنند ، با قرار دادن این سیستم عامل روی ضعیف ترین دستگاه های ممکن، در واقع دستگاه رو به مشتری تحمیل میکنند ... پس 6 ماهه ی اول حضور فوتون موقعیه که شرکتها با عجله میخوان با کمترین هزینه بیشترین سود رو ببرین ، اما در عین حال دولوپر ها دارن دستگاه های ایده آل ما رو با سر وقت طراحی و او اس فوتان رو به بهترین شکل باهش تطبیق میدن که این یعنی 1 - 1.5 سال بعد از اویلبل شدن سیستم عامل فوتان .
اگه یادمون باشه شروع حضور و بال و پر گرفتن اومپ های ننگین از همون جا شروع شد که همه ی شرکت ها قصد ارائه ی پوچ دستگاه هاشونو با ویندوز موبایل 5 داشتن اما اگه نگاه کنین میبینین بهترین دستگاه هایی که بصورت دیفالت با ویندوز موبایل 5 اومد ، موقعی بود که سر و صدای کراس بو بلند شده بود . اینجوری مایکروسافت هم از دادن کراسبو به دستگاه های جدید سود برد هم از آپگرید هایی که روی قبلی ها میشد . حالا همین بلا داره سر ویندوز موبایل 6 میاد ، بهترین ها دارن قربانی میشن و اینجوریه که مایکروسافت همیشه یه قدم از اربابان پاکت پی سی جلو تره و فرمون به دست اونه ! واسه همین شرکت ها هم ناچار فقط به مسیر مایکروسافت نگاه میکنن .

پس اگه بصورت منطقی بخوایم نگاه کنیم مایکروسافت باز هم کاری میکنه که دستگاه های فوتان دار تلف بشن و با دادن Code Name ِ ویندوز موبایل بعدی ، همه رو به روزگار فعلی ما میندازه و اون موقعیه که بهترین دستگاه ها دارن با فوتان عرضه میشن . مایکروسافت افسار رو بدجوری گرفته توی دستش . پس با این حساب دستگاه های ارزشمند فوتان دار چیزی حدود 3 سال دیگه رخشونو به ما نشون میدن که توی این مدت پی پی سی باز ها 2 تا دستگاه عوض کردند .
نظر شخصی من آسودگی خاطر هست . دست نگه داشتن از خرید تنها وقتی ارزشمنده که اولین دستگاهی که فوتان داره بیرون اومده باشه چون اون وقته که تازه یه سال باید به انتظار قیصر ها و فلیم های اون زمان نشست .

از طرفی اینترفیس حال حاضر ویندوز موبایل ها عادی شده و همینطور مقایسه هایی که او اس های M$ & Mac با هم شدند مطمئنا" مایکروسافت رو به سمت سیستم عاملی جذاب تر میبره ، اما بدون شک اشتباهی رو که در مورد ویستا کرد نخواهد کرد و اجازه ی نصبش رو روی هیچ دستگاهی که compatible نیست رو نخواهد داد تا هیچگونه ایرادی بهش گرفته نشه تا شاید خاطرات نقد های سنگینی که از شکستش در مقابل Mac OS X شد رو از یاد ببره و همینطور یوزر های متوسط نتونن از پسرفت مایکروسافت حرفی بزنن و این کار رو مایکروسافت با ارائه ی سیستم عاملی بهبود یافته نمیکنه ، بلکه با ارائه ی یک سیستم عامل صرفا" قدرتمند تر در سایه ی دیوایس های تقویت شده ی شرکت ها میکنه .

مایکروسافت داره 2 دوزه بازی میکنه

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام بر 2 استاد گرامی ...

پیرو فرمایشاتتون عرض کنم که فوتان رو باید بیشتر از 2 سال روش فکر کرد ...
چون وقتی این ویندوز موبایل وارد بازار بشه و شرکت ها توانایی ارائه ش رو داشته باشند ، از این فرصت سوء استفاده میکنند و چون همه میخوان فوتان رو تجربه کنند ، با قرار دادن این سیستم عامل روی ضعیف ترین دستگاه های ممکن، در واقع دستگاه رو به مشتری تحمیل میکنند ... پس 6 ماهه ی اول حضور فوتون موقعیه که شرکتها با عجله میخوان با کمترین هزینه بیشترین سود رو ببرین ، اما در عین حال دولوپر ها دارن دستگاه های ایده آل ما رو با سر وقت طراحی و او اس فوتان رو به بهترین شکل باهش تطبیق میدن که این یعنی 1 - 1.5 سال بعد از اویلبل شدن سیستم عامل فوتان .
اگه یادمون باشه شروع حضور و بال و پر گرفتن اومپ های ننگین از همون جا شروع شد که همه ی شرکت ها قصد ارائه ی پوچ دستگاه هاشونو با ویندوز موبایل 5 داشتن اما اگه نگاه کنین میبینین بهترین دستگاه هایی که بصورت دیفالت با ویندوز موبایل 5 اومد ، موقعی بود که سر و صدای کراس بو بلند شده بود . اینجوری مایکروسافت هم از دادن کراسبو به دستگاه های جدید سود برد هم از آپگرید هایی که روی قبلی ها میشد . حالا همین بلا داره سر ویندوز موبایل 6 میاد ، بهترین ها دارن قربانی میشن و اینجوریه که مایکروسافت همیشه یه قدم از اربابان پاکت پی سی جلو تره و فرمون به دست اونه ! واسه همین شرکت ها هم ناچار فقط به مسیر مایکروسافت نگاه میکنن .

پس اگه بصورت منطقی بخوایم نگاه کنیم مایکروسافت باز هم کاری میکنه که دستگاه های فوتان دار تلف بشن و با دادن Code Name ِ ویندوز موبایل بعدی ، همه رو به روزگار فعلی ما میندازه و اون موقعیه که بهترین دستگاه ها دارن با فوتان عرضه میشن . مایکروسافت افسار رو بدجوری گرفته توی دستش . پس با این حساب دستگاه های ارزشمند فوتان دار چیزی حدود 3 سال دیگه رخشونو به ما نشون میدن که توی این مدت پی پی سی باز ها 2 تا دستگاه عوض کردند .
نظر شخصی من آسودگی خاطر هست . دست نگه داشتن از خرید تنها وقتی ارزشمنده که اولین دستگاهی که فوتان داره بیرون اومده باشه چون اون وقته که تازه یه سال باید به انتظار قیصر ها و فلیم های اون زمان نشست .

از طرفی اینترفیس حال حاضر ویندوز موبایل ها عادی شده و همینطور مقایسه هایی که او اس های M$ & Mac با هم شدند مطمئنا" مایکروسافت رو به سمت سیستم عاملی جذاب تر میبره ، اما بدون شک اشتباهی رو که در مورد ویستا کرد نخواهد کرد و اجازه ی نصبش رو روی هیچ دستگاهی که compatible نیست رو نخواهد داد تا هیچگونه ایرادی بهش گرفته نشه تا شاید خاطرات نقد های سنگینی که از شکستش در مقابل Mac OS X شد رو از یاد ببره و همینطور یوزر های متوسط نتونن از پسرفت مایکروسافت حرفی بزنن و این کار رو مایکروسافت با ارائه ی سیستم عاملی بهبود یافته نمیکنه ، بلکه با ارائه ی یک سیستم عامل صرفا" قدرتمند تر در سایه ی دیوایس های تقویت شده ی شرکت ها میکنه .

مایکروسافت داره 2 دوزه بازی میکنه

بسیار هوشمندانه بود
دست شما درد نکنه :cool:

Simpson

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
4
تعدادی Benchmark از باتری TyTN II :

Movie Mode:
B9113_01_HTC_Kaiser&Artemis_Video_Original.jpg

GPS Mode:
23C65_03_Artemis_GPS_Original.jpg

WiFi Mode:
37D1A_02_Artemis_Wi-Fi_Original.jpg

یه Benchmark هم از CPU:
01cpunz9.png

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
سلام دکتر جان

حقيقتش رو بخواهيد اونقدر دوستان و مديران گرانقدر انجمن خوب پي پي سي نسبت به بنده لطف و محبت روا داشتند که نميدونم با چه زبوني بايد تشکر کنم. من هيچ کاري نکردم صرفا اندک مطلبي که جمع اوري کرده بودم و حتي يکبار قولشو به شما دادم که در مورد سي پي يوها ارسال کنم به تناسب بحث بخشي رو ارسال کردم آنهم در سپاس از انبوه مطالبي که از شما و همه اساتيد آموختم و مشکلاتي که به سرانگشتان دوستان حل شده بود. اين من هستم که سپاسگزارم

در مورد ديتا شيتهاي سي پي يو هاي xscale اينتل بدترين اتفاقي که افتاده حذف شدن لينکها در سايت اينتل هست و متاسفانه سايت مارول هم اون داکومنتها رو عرضه نميکنه . من دارم همه رو و سعي ميکنم روي آرشيوم پيدا کنم و ارسال کنم اما هنوز تک و توک ميشه مطالبي يافت

http://www.pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a270
http://www.pdadb.net/index.php?m=cpu&id=a272

به وضوح در مورد pxa272 ذکر شده که
Special Features: 64MB embedded Intel StrataFlash ROM (32 bit wide), Wireless Intel SpeedStep Technology, Intel Wireless MMX

همينطور سايت ويکي پديا که منبعش همون داکومنتهاي اينتل بوده
http://en.wikipedia.org/wiki/XScale

The PXA270 is clocked in four different speeds: 312 MHz, 416 MHz, 520 MHz and 624 MHz and is a stand-alone processor with no packaged memory. The PXA271 can be clocked to 312 MHz or 416 MHz and has 32 MiB of 16-bit stacked StrataFlash memory and 32 MiB of 16-bit SDRAM in the same package. The PXA272 can be clocked to 312 MHz, 416 MHz or 520 MHz and has 64 MiB of 32-bit stacked StrataFlash memory.

سعي ميکنم د يتاشيتها رو پيدا کنم و ارسال کنم که خيلي دقيقتر و کاملتر توضيح داده شده

در مورد فوتون هم با نظر شما موافق هستم . گرچه قراره q1/q2 2008 گوشي هاي مبتتي بر اونو در بازار ببينيم اما سکوتي عجيب و غريب در موردش وجود داره که ميتونه دو دليل داشته باشه . يکي تاخير در انتشار اون که اتفاقا محتمل هست و ديگري تغييرات راديکال در مينيمم نياز سخت افزاري که باعث ميشه گوشي هاي موجود در بازار روي دست توليد کننده ها باد کنه که به نظر من اينهم مهمه .

در مورد ويندوز موبايل 5 همين اتفاق افتاد . وفتي اچ تي سي يونيورسال (جسجار خودمون) ماهها روي هوم پيج ميکروسافت جا خشک کرد اما حتي تا 6 ماه بعد گوشي هاي 2003SE معرفي ميشد! هر چه اختلاف در پلتفرم حداقل مورد نياز با آنچه امروز ست شده بيشتر باشه مسلما مدت زماني طولاني تر طول خواهد کشيد که گوشي هاي مبتني بر فوتون بصورت انبوه و به شکلي که حق انتخاب براي خريدار محفوظ باشه و قيمت نيز مناسب باشه در دسترس قرار بگيره .

در مورد انتخاب گوشي x800 از سوي شما فکر ميکنم من مجددا سو تفاهمي رو سبب شدم که عذر ميخوام . اتفاقا در ايميلي که يکي از دوستان بسيار عزيز سايت ارسال کرده بودند اين جمله رو نوشتم که براي کسي که عمر ديوايس مورد استفادش يکي دوساله انتخاب اين ديوايسهاي نسل سوم wm5 (ترجيح ميدم به اين نام صداشون بزنم تا wm6( بسيار هم منطقيه و اتفاقا به عنوان الگو دکتر جان خودمونو مثال زدم اما اونطرف قضيه رو نگاه کنيد . دوستي ديوايسي واقعا عالي همچون اتم اگزک داره که چه در پرفورمانس سي پي يو چه در پرفورمانس گرافيکي برتري محسوسي نسبت به بخش عمده گوشي هاي امروزي بازار داره . شخصا اعتقاد دارم بسياري از ديوايسهاي امروزي بازار کمبود عمده اي نسبت به ديوايسهاي نسل سوم ندارند بخصوص که قابليت آپگريد همه آنها به فوتون در آينده زير سواله . در مورد فليم هم واقعا نميشه ساپورت افتضاحش رو دور از نظر داشت . اتم لايف صاحب wm6 شد چراکه o2 همين گوشي رو با نامي ديگه در بازار اروپا توزيع کرد و صد البته با wm6. ولي هنوز فليم جزو هيچ پکيجي توزيع نشده و اتفاقا بازار عمده توزيعش آسيا بوده که کمي دل آدمو ميلرزونه .

بنده کوچکتر و بسيار کم اطلاع تر از آنم که انتخاب شما رو تاييد کنم اما حس ميکنم با توجه به نوع کاربردي که شما از ديوايس داريد و مدت زماني که از گوشي بصورت 150% کار ميکشيد انتخابي بسيار خوب و منطقي انجام داديد بخصوص که کمتر ديوايسي با سطح تجهيزات x800 و قيمت مناسب در بازار پيدا ميشه و با افزايش سرعت سي پي يو 25% افزايش سرعت نسبت به x500+ نيز شاهد خواهيم بود و با رامي بهينه سازي شده قطعا ميشه پرفورمانسي کاملا قابل قبول ازش انتظار داشت.

ارادتمند و دوستدار هميگشي
علي

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
دوست عزيز manuelcalavera

بسيار هوشمندانه بود ولي اگر درست نگاه کنيم oem ها هيچگاه توجهي درست به نيازهاي کاربران نداشته اند. ساپورت حتي در بهترين شرايط هم نيم بند بوده و هست . در واقع ميکروسافت هست که نياز جديد تعريف ميکنه و کاربران رو با سطحي بالاتر و بهتر از کاربرد هوشمند ديوايس اشنا ميکنه و از اين نظر موتور محرکه پيشرفت بازار بيش از نياز کاربران در واقع سيستم عامل هاي جديد ميکروسافت هست! با نظرتون موافقم شايد بنده در ارائه نظرم در صبر توشه کردن بهتر بود جانب احتياط رو رعايت کنم و چنين تصوير محافظه کار و خسيسي! از خودم بروز ندم اما در نظر بگيريدمثلا دوستي که اتم يا اتم اگزک داره آيا به نظرتون با تعويض با قيصر احساسي ديوايسي کاملا برتر رو خواهد داشت ؟ اينجا ايرانه و رانت خواري و روابط بر ضوابط حاکمه . وقتي ديوايسي 250 دلاري با کمال وقاحت به قيمت 590 هزار تومان فروخته ميشه و هر ايرادي داشته باشه تنها مسوولش خودمونيم . وقتي همون لحظه ايشون ديوايس باز شده رو از شما 150 دلار بر ميداره ميگه قيمت خريد من اينه من شخصا درست نميدونم جيب اين دزدها چاق بشه . اگر اينجا اروپا بود و ميتونستيم در سيستم exchange discount گوشي رو معاوضه کنيم حتما موافق بودم اما فکرش رو بکنيد گوشي رو بايد نصف قيمت بفروشيد و ديوايسي به 2 برابر قيمت واقعي بخريد! من منظورم اين بود وگرنه کاملا موافق پيشرفتم و باور کنيد خودم هم چندان به يک ديوايس گير نميدم ولي راحتي هم معاوضه نميکنم مگر دليلي منطقي و نيازي برآورده نشده پيدا کنم يا پيشرفتي محسوس ببينم که کاربردهاي فعليم رو متحول ميکنه و کاري جديد انجام ميده که به من کمک ميکنه.

بازهم از شما ممنونم و تاکيد ميکنم نظر شما در مورد نسل اول فوتونها با سخت افزار ضعيف موافقم . همون اتفاقي که در مورد wm6 افتاد. دوستاني که با htc touch کار کرده اند بخوبي اين مسئله رو حس کردند . همان عاملي که سبب شد مدل بعدي اين ديوايس در مدتي کمتر از يک فصل با مشخصات سي پي يو و رم و رام دو برابر عرضه بشه.

بالا