برگزیده های پرشین تولز

ساخت آنتن و بشقاب:

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
من مقاله زیاد دارم. ولی توشون نمیدونم در مورد آنتنی که برای رسیور استفاده میشه هست یا نه.
فقط حجمشون زیاده نمیدونم چه جوری اینجا بذارم.
ولی برید دنباش .خیلی جاب هستند. حتی با نرم افزاراش می تونید تحلیلشون هم بکنید.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ..hamid.. :
من مقاله زیاد دارم. ولی توشون نمیدونم در مورد آنتنی که برای رسیور استفاده میشه هست یا نه.
فقط حجمشون زیاده نمیدونم چه جوری اینجا بذارم.
ولی برید دنباش .خیلی جاب هستند. حتی با نرم افزاراش می تونید تحلیلشون هم بکنید.
شما می توند چند تا از اونایی که بهره شون بالاست رو اینجا بذارید.نمی دونم حجمش چقدره.
با متلب میشه شبیه سازی کرد.البته من یه نرم افزار کوچیک و دم دستی هم گیر آوردم که واسه همین کار طراحی شده.کار کردن باهاشم برای کسی که به اصول پایه ی این آنتنها آشنایی کافی داره چندان مشکل نیست.

..hamid..

Registered User
لایک‌ها
0
با مطلب میشه آنتنهای دو قطبی و آرایه هاشون رو شبیه سازی کرد. اونم به خاطر اینکه یه فرمول مشخصی دارند. و گرنه نرم افزار اختصاصی این جور آنتن ها HFSS هست. اون نرم افزاری که میگید اسمش چیه؟

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
چیز چندان پیشرفته ای نیست منتهی کار کردن باهاش ساده ست.

bdw9hd.jpg

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
آقا اینجا رو سپردم به شما مواظبش باشید!
یا علی.

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستي قضيه بشقاب چي شد ؟؟؟ :eek:

منم با يه نرافزار طراحي آنتن كار كرده بودم
اسمش يادم نيست :(
نميدونم كجا گذاشتمش :(

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
بشقابو که تو فکرشم یه دونه 60 ساختم دیدم مفتم نمی ارزه اصلا" جالب نبود!

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از electronic :

به نظر من الك جون ارزش وقثت تلف كردن رو نداره
سواي ارزش علمي و ياد گيريش جنبه بهره برداريشو ميگم

برو يه دونه بخر راحت 7 و 8 تومن :)

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :

عوضش خیلی چیزها یاد گرفتی و تجربه کردی
اعم از فنی و غیرفنی ;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
عوضش خیلی چیزها یاد گرفتی و تجربه کردی
اعم از فنی و غیرفنی ;)
:happy: دقیقا".مثلا یه روش رسم سهمی رو چوب که خیلی جالب بود و ...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از Electronics Art :
به نظر من الك جون ارزش وقثت تلف كردن رو نداره
سواي ارزش علمي و ياد گيريش جنبه بهره برداريشو ميگم

برو يه دونه بخر راحت 7 و 8 تومن :)
این شکلیشو فکر نکنم گیر بیارم و کلا" اینجوری بیشتر می چسبه! :D

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
يكسال بعد...
پيمان: خب گمونم بهتره شروع كنم.
دو سال بعد:
پيمان: من دارم به يه جاهايي ميرسم.
سه سال بعد:
پيمان: دارم كلي حال ميكنم! دلتون بسوزه!
چهار سال بعد...
21.gif

شوخي كردم ها...
34.gif

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
می گم عجب شوخی هایی میکنی ها! یه دنیا حرف توشونه!:D

solarisco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شوخی با مزه ای بود D:
ولی اون اولا ی بحثتون گفتم که این کار یه جورایی مثل این جریان فرستنده های برد بالا میمونه که من خودم یادم نمیره چقد بهشون ور میرفتم و لی بی فایده بود ینی اگرم درست میشد اصلا ارزششو نداشت چون نهایتا من داشتم کار یه قدرت سنج یا تشعشع سنج یا یه اسیلوسکپ رو میکردم
این جریان انتن هم همینطوریه مثلا یکی از همین انتا رو چند وقت پیش گرفته بودیم اون اولا مشکلی نداشت مثلا vox رو 70-80 در صدی با استرانگ سیگنال داشت اقا بعد از چند ماه دیدیم این سیگنالش داره هی کم میشه تا 30-40 درصد شد هر کارشم میکردیم بالا تر از این نمیرفت تازه خوب بود فایندر داشتیم وگرنه با خود رسیور تنها که پدر ادم در میاد بخواد درست حسابی تنضیمش کنه خلاصه همینجور که بش ور میرفتیم دیدیم به یه طرف دیش که فشار میاریم عقربه فایندر کلی میره بالا اینجا بود که فهمیدیم انحنای دیش بهم خورده علتشم وزنه سنگینی بود که درست روی پایه های دیشه نزاشته بودیم و باعث شده بود که دیش به مرور به یه طرف بیفته و خلاصه انحناش به هم بخوره تازه دیشش از این جنسای به اصطلاح فروشنده ها فنری بود ینی مثل توپ پینگ پونگ فشارش که میدی میره تو باز بر میگرده سر جاش و از این خضعبلات
داشتم مگفتم که اره یه 2-3 ساعتی بش ور رفتیم که شاید انحناشو درست کنیم ولی نشد که نشد البته بگما این که میگم بهم خورده نه که فکر کنی قر و پر شده ها نه شکل ظاهریش کاملا عادیه ولی در عمل کانونش به هم خورده بعد حالا فرض کن که این انحنا رو خودمون بخواییم طراحی کنیم اونم بدون وسایلش واااااااااااااای چه حوصله ای گزشته از اون حیف وقت و اعصاب نیست که صرف این کار کنیم حالا میخواد نتیجه بده یا نه

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از solarisco :
شوخی با مزه ای بود D:
ولی اون اولا ی بحثتون گفتم که این کار یه جورایی مثل این جریان فرستنده های برد بالا میمونه که من خودم یادم نمیره چقد بهشون ور میرفتم و لی بی فایده بود ینی اگرم درست میشد اصلا ارزششو نداشت چون نهایتا من داشتم کار یه قدرت سنج یا تشعشع سنج یا یه اسیلوسکپ رو میکردم
این جریان انتن هم همینطوریه مثلا یکی از همین انتا رو چند وقت پیش گرفته بودیم اون اولا مشکلی نداشت مثلا vox رو 70-80 در صدی با استرانگ سیگنال داشت اقا بعد از چند ماه دیدیم این سیگنالش داره هی کم میشه تا 30-40 درصد شد هر کارشم میکردیم بالا تر از این نمیرفت تازه خوب بود فایندر داشتیم وگرنه با خود رسیور تنها که پدر ادم در میاد بخواد درست حسابی تنضیمش کنه خلاصه همینجور که بش ور میرفتیم دیدیم به یه طرف دیش که فشار میاریم عقربه فایندر کلی میره بالا اینجا بود که فهمیدیم انحنای دیش بهم خورده علتشم وزنه سنگینی بود که درست روی پایه های دیشه نزاشته بودیم و باعث شده بود که دیش به مرور به یه طرف بیفته و خلاصه انحناش به هم بخوره تازه دیشش از این جنسای به اصطلاح فروشنده ها فنری بود ینی مثل توپ پینگ پونگ فشارش که میدی میره تو باز بر میگرده سر جاش و از این خضعبلات
داشتم مگفتم که اره یه 2-3 ساعتی بش ور رفتیم که شاید انحناشو درست کنیم ولی نشد که نشد البته بگما این که میگم بهم خورده نه که فکر کنی قر و پر شده ها نه شکل ظاهریش کاملا عادیه ولی در عمل کانونش به هم خورده بعد حالا فرض کن که این انحنا رو خودمون بخواییم طراحی کنیم اونم بدون وسایلش واااااااااااااای چه حوصله ای گزشته از اون حیف وقت و اعصاب نیست که صرف این کار کنیم حالا میخواد نتیجه بده یا نه
می دونم این انحنا واقعا" کار رو مشکل میکنه اونم بدون ماشینهای دقیق اندازه گیری.به هر حال جوونی و دانشجویی و یه سر و هزار سودا!
با تموم این تفاسیر من هنوزم دلسرد نشدم و دنبال راههای بهتر می گردم اما باید قبول کنیم که نمیشه آدم همه ی وقتشو رو یه تیکه سهمی (به قول این استادمون چه گستاخی بی شرمانه ای!:D) بذاره.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
... و دريغت اومد اينجا هم مطرح كني :p
نه به خدا آخه تو اون مقطع اینقدر اینجا خلوت بود....
شما هم که لام تا کام حرف نمی زدید استاد. :D
چشم می ذارم.

بالا