برگزیده های پرشین تولز

سایکو نرم افزار مجانی طراحی قالب برای بلاگفا، بلاگ اسپات و پرشین تولز منت کسی هم نکش

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
ا ؟! من چرا فکر میکردم با آژاکس ه ؟! البته اصلا سورسش رو ندیده بودم ... فقط یه کم باهاش کار کردم نمیدونستم آفلاین کار میکنه ... فکر کردم اینطوریه ( چون موقع کار یه کم تاخیر داشت بعضی جاهاش ... )

در هرصورت ... خوشحال میشیم بیشتر بدونیم در این مورد ... یا اگر کمکی از دستمون برمیاد انجام بدیم .

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از aideen :
والله کار من نبود! وقتی من رسیدم، یکی این‌جا رو گذاشته بود و در رفته بود! :blush:
بابک جان، می‌شه راجع به قالب یک صفحه‌ای (یا دو صفحه‌ای با آرشیو جدا)ی ام‌تی توضیح بدی و این‌که چه‌بدی‌هایی می‌تونه داشته باشه؟ :rolleyes:
ببين با اين سيستمي كه الان براي سايكو داري استفاده مي كني فكر نكنم بشه چند قالب داد.
در ام تي غير از صفحه ي اول چند آرشيو مهم داريم: آرشيو تكي، آرشيو موضوعي و آرشيو ماهانه.
كه هر كدوم از اينا در فايل جداگانه‌اي قرار گرفته و مي‌تونن قالب كاملا مستقل خودشون رو داشته باشن.
يعني مثلا براي ساخت آرشيو تكي به فايل و كدهاي متفاوتي نسبت به صفحه اصلي نياز هستش.
توضيحات بيشتر بدم؟

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
عجب چیزیه این سایکو
چطوری میشه یک همچین چیزی ساخت؟

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از babakweb :
ببين با اين سيستمي كه الان براي سايكو داري استفاده مي كني فكر نكنم بشه چند قالب داد.
در ام تي غير از صفحه ي اول چند آرشيو مهم داريم: آرشيو تكي، آرشيو موضوعي و آرشيو ماهانه.
كه هر كدوم از اينا در فايل جداگانه‌اي قرار گرفته و مي‌تونن قالب كاملا مستقل خودشون رو داشته باشن.
يعني مثلا براي ساخت آرشيو تكي به فايل و كدهاي متفاوتي نسبت به صفحه اصلي نياز هستش.
توضيحات بيشتر بدم؟
سلام،
این «فکر نکنم...» رو بی‌خیال شو! همه‌کاری می‌شه با سایکو کرد! اصولاً امّا فکر می‌کنم بد نباشه اگه یه «قالب حداقل» که به‌فرض صرفاً یه Index.html، یه comment.html و یه archive.html باشه رو فعلاً راه بندازیم. می‌تونی یه کد خیلی خیلی ساده (و کامل، که همه‌ی tagهای همه‌ی featureهای MT مثل recent posts، category list و از این چیزا همه توش باشه، بهم بدی؟ ممنون می‌شم.
راستی، سایکو صرفاً یه مشابه درست حسابی داره که اونم مال یه آدمیه که من هر چی به‌ش میل و اینا زدم، تحویل نگرفت! با این‌ حال اون این‌جاست و اصلاً هم WYSIWYG نیست ولی همون‌طور که می‌بینین MT رو ساپورت می‌کنه. اگه باش یه قالب ساده تو MT بسازین، می‌بینین که فقط ۲ تا دونه فایل می‌ده به‌تون، یکی index، یکی هم archive. من‌م فکر می‌کنم همین ۲ تا بتونه کار طرف رو راه بندازه. موافقین؟
یه چیز دیگه، برای این بقیه‌ی سرویس‌های ایرانی مثل mihanblog.com، caspianblgo.com، blogsky.com و از این‌چیزا که هر روز دارن زیاد می‌شن، ایده‌ای دارین؟ خوبه که سایکو اونا رو هم ساپورت کنه؟ اگه کسی یه قالب خیلی خیلی ساده (که مسلماً همه‌ی featureها رو هم tagهاشون رو داشته باشه) داره، یه ندا به من بده.
از همکاری‌تون ممنونم و خیلی خوش‌حالم که این‌جا می‌شه یه سری آدم پایه پیدا کرد!
راستی من یه تیکه از کد سایکو که در واقع اصلی‌ترین قسمت‌ش هم هست (که خروجی رو می‌ده بیرون)، این‌جا گذاشتم، اگه خواستین، ببینین و نظرتون رو بگین. اگه یه کم زیاد ببینین‌ش، می‌فهمین که اضافه کردن یه سرویس جدید به‌ش (چون همه‌ش با switch, case هست) اصلاً سخت نیست!

ارادت،
آیدین.

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از joliocesar :
عجب چیزیه این سایکو
چطوری میشه یک همچین چیزی ساخت؟
به سختی! فقط باید پایه بود.
امّا جداً، کجاش رو منظورته که چه‌جوری می‌شه؟

Romain_Gary

Registered User
لایک‌ها
6
منظورم کل یک همچین سیستمی رو چطوری می سازن؟ با چه تکنولوژی؟

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
آیدین داداش بابا خیلی معروف شدیا حرفه ای استاد المپیاد کامپیوتر:D
تو چلچراغ دیدم چقد ازت و از این پروژت تعریف شده.
امیدوارم هر جا که هستی موفق باشی و کلا هر روز بهتر از دیروز!:lol:

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
البته هم توی اون post قبلی گفتم و هم توی FAQی خود سایکو، که چه‌جوری می‌شه یه هم‌چین چیزی ساخت. با این حال، بازم اگه سؤالی داشتین، بگین.

یه چیز دیگه،
کلاً به نظر شما بدی‌های سایکو چیه (چی چیزهایی‌ش هست و بد هست) و featureهای پیشنهادی‌تون چیا هست (خوبه که چه چیزایی که نداره رو داشته باشه). در حال حاضر توی لیست featureهای پیشنهادی‌ای که خود من تو ذهن‌م هست، یکی اینه که MT و WP رو ساپورت کنه و یکی هم این‌که بیاد با AJAX، به صورت داینامیک RSS وبلاگی که قراره قالب براش زده بشه رو بگیره و به فرض، ۳ تا پست آخرش رو embed کنه توی سایکو. و دیگه هم این‌که خودش username و password بگیره و مستقیماً از داخل سایکو، قالب رو توی بلاگ قرار بده.
البته از اون‌جایی که طراحی UI سایکو، خیلی ناشیانه بوده (اولین کار جدی من بوده)، Interfaceش هم چندان جالب نیست که شاید تابستون درست‌ش کنم. امّا در عوض، Engineش چیز خوبی از آب در اومده! و با این Feed backهایی که ملت دارن می‌دن، psychokinesisش داره چیز قوی‌ای می‌شه!

--آیدین

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از aideen :
البته هم توی اون post قبلی گفتم و هم توی FAQی خود سایکو، که چه‌جوری می‌شه یه هم‌چین چیزی ساخت. با این حال، بازم اگه سؤالی داشتین، بگین.

یه چیز دیگه،
کلاً به نظر شما بدی‌های سایکو چیه (چی چیزهایی‌ش هست و بد هست) و featureهای پیشنهادی‌تون چیا هست (خوبه که چه چیزایی که نداره رو داشته باشه). در حال حاضر توی لیست featureهای پیشنهادی‌ای که خود من تو ذهن‌م هست، یکی اینه که MT و WP رو ساپورت کنه و یکی هم این‌که بیاد با AJAX، به صورت داینامیک RSS وبلاگی که قراره قالب براش زده بشه رو بگیره و به فرض، ۳ تا پست آخرش رو embed کنه توی سایکو. و دیگه هم این‌که خودش username و password بگیره و مستقیماً از داخل سایکو، قالب رو توی بلاگ قرار بده.
البته از اون‌جایی که طراحی UI سایکو، خیلی ناشیانه بوده (اولین کار جدی من بوده)، Interfaceش هم چندان جالب نیست که شاید تابستون درست‌ش کنم. امّا در عوض، Engineش چیز خوبی از آب در اومده! و با این Feed backهایی که ملت دارن می‌دن، psychokinesisش داره چیز قوی‌ای می‌شه!

--آیدین
سلام آیدین جان
با توضیحات شما من فهمیدم که چگونه میشه به سایکو قالب‌سازی برای مووبل تایپ رو هم اضافه کرد. تا روز سه شنبه یک ایمیل مفصل بهتون می‌زنم که همه‌چیز رو توش توضیح می‌دم. اون کدهایی رو که خواسته بودید رو هم باهاش می‌فرستم.
اوکی؟
موفق باشید.
بابک.

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از babakweb :
سلام آیدین جان
با توضیحات شما من فهمیدم که چگونه میشه به سایکو قالب‌سازی برای مووبل تایپ رو هم اضافه کرد. تا روز سه شنبه یک ایمیل مفصل بهتون می‌زنم که همه‌چیز رو توش توضیح می‌دم. اون کدهایی رو که خواسته بودید رو هم باهاش می‌فرستم.
اوکی؟
موفق باشید.
بابک.
دست‌ت درست! اما امروز چهارشنبه‌ست و من هنوز چیزی نگرفتم.
ارادت و سپاس
--آیدین

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
سلام
تمومه! الان ارسال میشه!

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
والا من فقط در حد اسم اژاکس میشناسمش و هیچی ازش نمی دونم خوشحال میشم اگر یک توضیح کامل درموردش بدهید
در ضمن اگر میشد این برنامه را به صورت فایل exe تبدیل می کردید و نه به این صورت بهتر میشد

maoolhacker

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستش درد نكنه
منم خوشم اومد

بالا