برگزیده های پرشین تولز

سایکو نرم افزار مجانی طراحی قالب برای بلاگفا، بلاگ اسپات و پرشین تولز منت کسی هم نکش

Mortea

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
احتمالا دیدنش اما خوب ممکن هست بعضیا هنوز ندیده باشن!
چند خط از توضیحات آیدن طراح این برنامه:
سایکو نرم‌افزارِِ ِ تحت وب‌ی است که به شما کمک می‌کند قالب وبلاگ‌تان را خودتان شخصاً، به‌سادگی و بر اساس سلیقه‌ی شخصی بسازید؛ بدون این‌که به دانش فنّی دیزاین آشنا باشید!

پس از ورود به سایکو، ابتدا صبر کنید تا صفحه به طور کامل بارگزاری (دانلود) شود؛ بسته به سرعت اتصال شما به اینترنت، بارگزاری صفحه ممکن است بین ۲۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول بکشد. پس از آن، با تنظیم و تغییر گزینه‌های مربوط به رنگ، اندازه و نوع موارد قابل تغییر، صفحه‌ی سایکو را به فرم وبلاگ موردنظر خود در آورید. در پایان کافی‌ست با کلیک روی گزینه‌ی «دریافت کد قالب» کد HTML مربوط به قالب را از سایکو کپی کرده و در محل «ویرایش قالب» وبلاگ خود، به جای قالب کنونی قرار دهید. برای کار با سایکو نیازی به آنلاین ماندن نیست، می‌توانید در حالت آفلاین نیز به‌راحتی با آن کار کنید.

شرمنده هم لینکش یادم رفت هم دو بار فرستادم!

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اینو ۲ روز پیش دیدم ... شدیدا کف کردم ! خیلی عالی کار کرده ... اگر صاحبش ( ظاهرا اسمش آیدین هست ) رو میشناسید ... بگید بیاد اینجا یه کم بحث فنی بکنیم در موردش .

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
اقا کف کردم .دستش درد نکنه.

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
کسی اینو امتحان کرده؟
قسمت پرشین بلاگش انگار مشکل داره .. من کدارو past کردم ولی نوشته ها و بقیه چیزای وبلاگ نمیاد جاش یه سری کد میاد

Mortea

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بلاگفا که بیست جواب داد.
همین طور بلاگ اسپات.
نکنه اون بالا تو منوش پرشین بلاگ رو انتخاب نکردی؟

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
پرشین بلاگ هم انتخاب کردم

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام.
من آیدین ِ سایکو اینا هستم!
در خدمت‌م اگه سوالی، حرفی، حدیثی، چیزی دارین.

ممنون از این‌که معرفی کردین‌ش.

ارادت،
--آیدین.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از aideen :
سلام.
من آیدین ِ سایکو اینا هستم!
در خدمت‌م اگه سوالی، حرفی، حدیثی، چیزی دارین.

ممنون از این‌که معرفی کردین‌ش.

ارادت،
--آیدین.
برای آماده‌سازیش برای مووبل تایپ و وردپرس طرحی چیزی داری؟

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
به نقل از babakweb :
برای آماده‌سازیش برای مووبل تایپ و وردپرس طرحی چیزی داری؟
اینو هستم شدید

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرسی که پایه هستین.
حقیقت اینه که من اصلاً توی MT و WP هیچ تجربه‌ای ندارم و هیچ قالب‌شون رو هم ندیدم. فقط یه بار یه sample از یه جایی دانلود کردم و دیدم که یه ۷، ۸ تا فایلی داره! می‌خواستم ببینم آیا واقعاً اینا برای هر کدوم از صفحاتِ آرشیو، کامنتینگ، ایندکس و ... یه قالب می‌خوان؟
بذارین بهتر بگم، قالب بلاگ‌اسپات مثلاً، کلاً یه صفحه‌ست و هم‌چنین بلاگفا و پرشین بلاگ... حالا مال MT و WP رو هم این‌جوری می‌شه کرد؟ یعنی به فرض اگه بخوایم یه قالب بلاگر رو ببریم توی MT، چه طوری‌هاس؟ آیا با یه اسکریپت خالی می‌شه؟

راستی بابک، من همون موقع که داشتم بلاگفا و پرشین‌بلاگ رو به سایکو اضافه می‌کردم، برای MTش به‌ت پی‌ام دادم تو مسنجر، یه یه ربعی هم چت‌یدیم، اما تحویل نگرفتی من‌م بی‌خیال شدم!

TheMohammad

Registered User
لایک‌ها
18
به نقل از aideen :
مرسی که پایه هستین.
حقیقت اینه که من اصلاً توی MT و WP هیچ تجربه‌ای ندارم و هیچ قالب‌شون رو هم ندیدم. فقط یه بار یه sample از یه جایی دانلود کردم و دیدم که یه ۷، ۸ تا فایلی داره! می‌خواستم ببینم آیا واقعاً اینا برای هر کدوم از صفحاتِ آرشیو، کامنتینگ، ایندکس و ... یه قالب می‌خوان؟
بذارین بهتر بگم، قالب بلاگ‌اسپات مثلاً، کلاً یه صفحه‌ست و هم‌چنین بلاگفا و پرشین بلاگ... حالا مال MT و WP رو هم این‌جوری می‌شه کرد؟ یعنی به فرض اگه بخوایم یه قالب بلاگر رو ببریم توی MT، چه طوری‌هاس؟ آیا با یه اسکریپت خالی می‌شه؟

راستی بابک، من همون موقع که داشتم بلاگفا و پرشین‌بلاگ رو به سایکو اضافه می‌کردم، برای MTش به‌ت پی‌ام دادم تو مسنجر، یه یه ربعی هم چت‌یدیم، اما تحویل نگرفتی من‌م بی‌خیال شدم!
بله همینجوری هستن ، یعنی برای هر کدوم یه قالب اختصاصی دارن ، خوبی امتی این هست که مثل سایر سیستم های وبلاگی از تگ های آماده استفاده میکنه ولی وردپرس همه کداش php هست و فکر کنم جوذ در نیاد

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
ورد پرس صفحات جدا است و یک فایل با پسوند CSS داره که مربوط به اندازه و رنگ نوشته ها و راست به چپ و چپ به راست و اینجور چیزها است

Mortea

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چه خوب هست که اینجا شلوغ تر بشه تا ایده های جدید به آیدین داده بشه. بچه معروف های پی تی تو امضا هاشون اینجا رو در یابن.

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خب آیدین جان لطف کردن اومدن اینجا بد نیست یه کم در مورد ساخت این برنامه توضیح بدن ( از لحاظ برنامه نویسی )

و یه چیز دیگه جدا از این برنامه ... آیدین جان ... اگر وقت و حوصله و علاقه داری ، در مورد آژاکس فکر میکنم اطلاعات خوبی داشته باشی ... بعضی دیگه از بچه ها هم هستن که آژاکس کارن ... ( البته تو عمل سنگین ترین پروژه شون فکر میکنم ماله شما بوده ) ... من که خودم فقط تئوری یه چیزایی بلدم ...

یه تاپیک به صورت آموزش یا معرفی شروع کنی ... بقیه کسایی که بلد هستن هم کمک میکنن ... من پشتش رو میگیرم ... اگر خوب ادامه بدید شاید یه بخشی هم درست شد براش .

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام شایان عزیز،
راستش سایکو، صرفاً DHTML هست و نه آژاکس. مسلماً اگه آژاکس بود، آف‌لاین کار نمی‌کرد. البته من در این فکر هستم که با یه RSS-Reader ِ آژاکس، همون‌جا preview نهایی رو هم نشون بدم؛ با استفاده از محتویات پست‌های خود بلاگ -- این‌که بیاد به فرض ۳ تا پست آخر طرف رو بخونه و content متن و عنوان و اینا رو توی سایکو بذاره تا کسی که داره با سایکو کار می‌کنه دقیقاً همون چیزی که قرار ببینه، رو ببینه!
راجع به کارِ سایکو، یه کم توی FAQش توضیح دادم. این‌که صرفاً این‌جوری کار می‌کنه:
HTML:
...

<div id="myDiv" style="color: #00F;">
	Welcome!
</div>

...

<script language="javascript" type="text/javascript">
	document.getElementById('myDiv').innerHTML = "Bye!";
	document.getElementById('myDiv').style.color = "#FF6600";
</script>

...
و این‌که چون open source هست و under GPL، خیلی خوش‌حال می‌شم که پایه باشین تا پیش‌رفت‌ش بدیم و راجع به‌ش ایده و اینا بدین.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
ببخشيد متاسفانه من يادم نمياد كه با شما چت كرده باشم! به هر حال اميدوارم كم محلي من رو ببخشيد ... !
من فكر مي‌كنم بشه براي ام تي مثلا فقط صفحه‌ي اصلي رو بسازه.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
به نقل از aideen :
سلام شایان عزیز،
راستش سایکو، صرفاً DHTML هست و نه آژاکس. مسلماً اگه آژاکس بود، آف‌لاین کار نمی‌کرد. البته من در این فکر هستم که با یه RSS-Reader ِ آژاکس، همون‌جا preview نهایی رو هم نشون بدم؛ با استفاده از محتویات پست‌های خود بلاگ -- این‌که بیاد به فرض ۳ تا پست آخر طرف رو بخونه و content متن و عنوان و اینا رو توی سایکو بذاره تا کسی که داره با سایکو کار می‌کنه دقیقاً همون چیزی که قرار ببینه، رو ببینه!
راجع به کارِ سایکو، یه کم توی FAQش توضیح دادم. این‌که صرفاً این‌جوری کار می‌کنه:
HTML:
...

<div id="myDiv" style="color: #00F;">
	Welcome!
</div>

...

<script language="javascript" type="text/javascript">
	document.getElementById('myDiv').innerHTML = "Bye!";
	document.getElementById('myDiv').style.color = "#FF6600";
</script>

...
و این‌که چون open source هست و under GPL، خیلی خوش‌حال می‌شم که پایه باشین تا پیش‌رفت‌ش بدیم و راجع به‌ش ایده و اینا بدین.
راستي آيدين جان چرا تو عنوان اين تاپيك نوشتي طراحي قالب براي پرشين تولز؟ فكر كنم منظورت پرشين بلاگ بوده نه؟

aideen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والله کار من نبود! وقتی من رسیدم، یکی این‌جا رو گذاشته بود و در رفته بود! :blush:
بابک جان، می‌شه راجع به قالب یک صفحه‌ای (یا دو صفحه‌ای با آرشیو جدا)ی ام‌تی توضیح بدی و این‌که چه‌بدی‌هایی می‌تونه داشته باشه؟ :rolleyes:

بالا