برگزیده های پرشین تولز

سربازی آری یا نه

آیا با اجباری بودن سربازی موافقید مخصوصا برای تحصیل کردگان و متاهلین؟

• Total voters
    61
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Armadillo

Registered User
لایک‌ها
6,374
چطور بعضی ها اینقدر قوه ...س گوییشون فعال هست آخه؟!:mad:،با کدوم دلیل و منطق عقلانی میاید از اجباری دفاع میکنید؟خودتون رفتین خدمت؟واقعا بعضی ها مخشون تعطیله
They say ...os for a living! :)
کسی که خوابه را میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش را زده به خواب عمرا!!!!کدام خراب شده ای مثل این ویرانه،میاد سرباز 0 را با حقوق کمتر از ماهی30 $(یعنی روزی 1$ هم حقوق نمیدهن!!!)میذاره لب مرزی که اشرارش از بچگی با سلاح و بوی باروت بزرگ شدن!!!!!شما اگه نمونه موردی دارین برای ما بیارید!!!!جالبه گروگانگیری برای ایشون چیز عادی هست!!!!ولی تا توی یک شهر کوچک آمریکا که سلاح آزاد هست فقط یک تیر در مدرسه شلیک میشه کل دنیا خبر دار میشه!!(اونم در حالتی که در اون کشور حمل سلاح آزاد هست!!!)درضمن مگه همه چی برای من فراهم بوده که وظیفه من هست دفاع کنم!!!واقعا تحصیل رایگان وبهداشت رایگان و..وجود خارحی داشته؟؟؟؟؟مطمئن هستم خودت از همون ترسوهایی هستی که اگه یک روزی نتونستی خدمت را بپبیچونی، اولین کارت پیدا کردن پارتی هست تا بیفتی یک جای هتل نه اینکه عمودی بری لب مرز تا افقی برت بگردونن...اگه هم رفتی اونجا؛عقده اش را داری که چرا خودت رفتی و باید بقیه برن!!!پس دم از میهن پرستی نزن که اینجا که نماد کشور دزدها هست،حرف خنده داری هست....واقعیت برای بعضی خیلی تلخه که قبولش کنن
یکم به این لینک نگاه کن شاید سطح سوادت بره بالا،ببین مردم کجا زندگی میکنن و ما بالاجبار توی چه آشغالدونی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/سربازی
تکبیر! حق مطلب رو ادا کردی..

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
کسی که خوابه را میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش را زده به خواب عمرا!!!!کدام خراب شده ای مثل این ویرانه،میاد سرباز 0 را با حقوق کمتر از ماهی30 $(یعنی روزی 1$ هم حقوق نمیدهن!!!)میذاره لب مرزی که اشرارش از بچگی با سلاح و بوی باروت بزرگ شدن!!!!!شما اگه نمونه موردی دارین برای ما بیارید!!!!جالبه گروگانگیری برای ایشون چیز عادی هست!!!!ولی تا توی یک شهر کوچک آمریکا که سلاح آزاد هست فقط یک تیر در مدرسه شلیک میشه کل دنیا خبر دار میشه!!(اونم در حالتی که در اون کشور حمل سلاح آزاد هست!!!)درضمن مگه همه چی برای من فراهم بوده که وظیفه من هست دفاع کنم!!!واقعا تحصیل رایگان وبهداشت رایگان و..وجود خارحی داشته؟؟؟؟؟مطمئن هستم خودت از همون ترسوهایی هستی که اگه یک روزی نتونستی خدمت را بپبیچونی، اولین کارت پیدا کردن پارتی هست تا بیفتی یک جای هتل نه اینکه عمودی بری لب مرز تا افقی برت بگردونن...اگه هم رفتی اونجا؛عقده اش را داری که چرا خودت رفتی و باید بقیه برن!!!پس دم از میهن پرستی نزن که اینجا که نماد کشور دزدها هست،حرف خنده داری هست....واقعیت برای بعضی خیلی تلخه که قبولش کنن
یکم به این لینک نگاه کن شاید سطح سوادت بره بالا،ببین مردم کجا زندگی میکنن و ما بالاجبار توی چه آشغالدونی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/سربازی

سواد خودتو با این جملات نورانیت مشخص کردی. یعینی اینقدر سواد نداری که من صد بار گفتم که خدمت سربازی ایرادات زیادی داره اما با اصلش موافقم. یعنی تو حالیت نیست این جمله رو. می خوای اینگلیسیشو بگم تا بفهمی؟
Military service in Iran has lots of problems from my opinion but i agree with the PRINCIPLE of conscription.
ok???
حالا هی بگو سربازی ال و بل. سربازی ایرادات زیادی داره مثل فرستادن سرباز صفر به مرز و ندادن حقوق کافی و هزار تای مشکل دیگه. اما من میگم با اصلش موافقم که باید یک دوره ای فراگیر و برای همه بزارن و اجباری. حالا روشش و مدتش و نوعش و... باید تغییر کنه.
اینو یعنی حالیتوتون نیست؟ میاد واسم منبر میرید اینجا که تو هیچی خبر نداری و تو عقده ای هستی و خواب هستی و .... .
یه حرف دیگه هم زدی خیلی جالب بود. آخه انسان با سواد که ویکی پدیا می خوانی واسه من تو چرا نمی خوای بفهمی. من کی گفتم گروگانگیری عادیه؟؟ عبارتی که نوشتمو دقیقا کپی پیست می کنم اینجا:
((در همه جای دنیا که مرزهای خطرناک و پر از تروریست و قاچاقچی وجود دارد حادثه گروگانگیری حادثه نادری نیست)). این یعنی عادیه؟؟؟ چرا آخه...
علم غیب هم که داری هزار ماشالله که فرمودی: خودت از همون ترسوهایی هستی که اگه یک روزی نتونستی خدمت را بپبیچونی، اولین کارت پیدا کردن پارتی هست تا بیفتی یک جای هتل نه اینکه عمودی بری لب مرز تا افقی برت بگردونن...اگه هم رفتی اونجا؛عقده اش را داری که چرا خودت رفتی و باید بقیه برن.
کافر همه را به کیش خود پندارد. خوشگل جون ما اینقدی معرفت داریم که هم سربازی برم و هم مرز باشم هم پدرمو درآوردن اما به خودم اجازه نمیدم که مثل شما بگم که چی برای من فراهم بوده که وظیفه من هست دفاع کنم!!!واقعا تحصیل رایگان وبهداشت رایگان و..وجود خارحی داشته.
نگو که کشورت به تو چه خدمتی کرده. بگو تو واسه کشورت چه خدمتی کردی.
جز اینکه یارانه و سوبسید گرفتی؟ جز اینکه بنزین لیتری 100 تومن می زدی؟ جز اینکه مفت و مجانی خوردی حالا دم درآوردی میگی به من تحصیلات و بهداشت رایگان ندادن.
اون رفیقمون Abbath هم که تعطیله کلا. اینم سخن گهر بارش:
چطور بعضی ها اینقدر قوه ...س گوییشون فعال هست آخه؟!:mad:،با کدوم دلیل و منطق عقلانی میاید از اجباری دفاع میکنید؟خودتون رفتین خدمت؟واقعا بعضی ها مخشون تعطیله
فقط عادت داره این کاربر محترم پی تی که با فحش کاراشو پیش ببره. اینم جمله بود تو گفتی آخه. ادب و شعور و تربیت خانوادگی هم که تعطیل. آخه مرد بالغ، چرا دوس داری فحش بدی به کسی که نظرش مخالف نظر تو هست؟ چرا تحمل انتقاد نداری؟ چرا حرفی که دوست نداری بشنوی اینقدر تورو عضبانی می کنه؟
4تا آدم عقده ای تر از خودشم از اون مطلب سخیفش تشکر کردن. واقعا که معلومه که توی چه کشوری زندگی می کنم که یه همچین آدمایی داره باز خیلی خوب پیشرفت کرده.

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
مگه با سربازی اجباری مشکل دفاع ما حل میشه مگه آمریکا سربازی اجباری داره که هیچکس جرات حرف زدن باهاشو نداره ضمنا الان اگه خدایی نکرده جنگ بشه جنگ علم و دانش و دستاورد و دانش نظامیه نه مثل عهد بوق جنگ تن به تن.
با تشکر از این دوستمون که شعورش از خیلیای دیگه بیشتر هست و بدون فحش و تمسخر نظر میده.
من نظر خودمو گفتم. آمریکا بعلت درآمد زیادش و حقوق بالایی که به سرباز ها میدن مشکل کمبود نیرو نداره. ضمن اینکه در بخش هایی از تاریخ آمریکا سربازی اجباری بوده. اگر هم به قول شما جنگ فقط جنگ علم و دانش هست پس چرا خود آمریکا نیرو های خودشو ورزیده می کنه؟ در جنگ عراق و افغانستان تن به تن بود. در جنگ 33 روزه تن به تن بود. پس چرا مدام روش های جدید برای عملیات های جنگی و چریکی درست می کنه. مدام بمب های اتمی و غیر اتمیشو ارتقا میده؟ فرقی که الان با عهد بوق کرده که جنگ علمی و سایبری و ... هم اضافه شده به انواع مدل های جنگ.
من نمیگم که با سربازی اجباری مشکلات دفاعی مون حل میشه کلهم. میگی که با آموزش دیدن نسبی همه مردم، آمادگی مردم در مقابل تهدیدات و جنگ بالاتر میشه. مثل **** جعلی اسرائیل که سربازیش 3 ساله هست و زنان هم مجبورند که سربازی بروند.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
با تشکر از این دوستمون که شعورش از خیلیای دیگه بیشتر هست و بدون فحش و تمسخر نظر میده.
من نظر خودمو گفتم. آمریکا بعلت درآمد زیادش و حقوق بالایی که به سرباز ها میدن مشکل کمبود نیرو نداره. ضمن اینکه در بخش هایی از تاریخ آمریکا سربازی اجباری بوده. اگر هم به قول شما جنگ فقط جنگ علم و دانش هست پس چرا خود آمریکا نیرو های خودشو ورزیده می کنه؟ در جنگ عراق و افغانستان تن به تن بود. در جنگ 33 روزه تن به تن بود. پس چرا مدام روش های جدید برای عملیات های جنگی و چریکی درست می کنه. مدام بمب های اتمی و غیر اتمیشو ارتقا میده؟ فرقی که الان با عهد بوق کرده که جنگ علمی و سایبری و ... هم اضافه شده به انواع مدل های جنگ.
من نمیگم که با سربازی اجباری مشکلات دفاعی مون حل میشه کلهم. میگی که با آموزش دیدن نسبی همه مردم، آمادگی مردم در مقابل تهدیدات و جنگ بالاتر میشه. مثل **** جعلی اسرائیل که سربازیش 3 ساله هست و زنان هم مجبورند که سربازی بروند.
از کی تا حالا اسراییل رو کشور حساب میکنید؟ الان اونا آدم هستن 3 سال سربازی دارن؟ پس دینشون هم اجرا کنیدوووو چرا نمیکنید!؟ ولایت فجیع چیه پس؟

Sent from my C6903 using Tapatalk

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
از کی تا حالا اسراییل رو کشور حساب میکنید؟ الان اونا آدم هستن 3 سال سربازی دارن؟ پس دینشون هم اجرا کنیدوووو چرا نمیکنید!؟ ولایت فجیع چیه پس؟

اسرائیل خر کیه بابا. من گفتم **** جعلی اسرائیل.
چرا منظورو نمی فهمید. چون اسرائیل احساس می کنه که توسط ایران و حزب الله مورد تهدید هست و از سایر گروه های مقاومتی هم تهدید میشه سربازی رو 3 ساله کردن و اجباری زن و مرد.
یعنی اینکه ما هم چون مورد تهدید اسرائیل و چندتا کشور هستیم باید یه حرکتی زد.
ولایت فجیع رو هم نفهمیدی و گرنه نمی گفتی وجیع.
نونشو می خوری فجیع هم بهش میگی؟
حاشا به ...

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اسرائیل خر کیه بابا. من گفتم **** جعلی اسرائیل.
چرا منظورو نمی فهمید. چون اسرائیل احساس می کنه که توسط ایران و حزب الله مورد تهدید هست و از سایر گروه های مقاومتی هم تهدید میشه سربازی رو 3 ساله کردن و اجباری زن و مرد.
یعنی اینکه ما هم چون مورد تهدید اسرائیل و چندتا کشور هستیم باید یه حرکتی زد.
ولایت فجیع رو هم نفهمیدی و گرنه نمی گفتی وجیع.
نونشو می خوری فجیع هم بهش میگی؟
حاشا به ...
راس میگی ها نون آقا رو دارم میخورم خبر ندارم:confused:

sibmoz

Registered User
لایک‌ها
43
منم فعلا آموزشی هستم اونقدرا هم که میگین بد نیست فقط اونجای آدم جر میخوره :))

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
راس میگی ها نون آقا رو دارم میخورم خبر ندارم:confused:

یارانه، بنزین یارانه ای، نون یارانه ای، شیر یارانه ای، سیمان یارانه ای و ... اینارو دولت میده نوش جان می کنی.
گرچه داری بحث و از تاپیک دور می کنی. چون به تاپیک ربطی نداره بحث غیر موضوع تاپیکو ادامه نمیدم.

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
در پاسخ جناب jalalesh

نه بابا !!
ظاهرا این ملت یه چی هم بدهکار شد ، همین شندرغازایی هم که شما به دهنت خیلی مزه کرده رو به زودی درشو تخته می کنن.

جنابعالی برو آرمان های عمام و ********** ت رو مطالعه کن ببین چی وعده داده شده بوده و الان چطور هست.

ببین قرار بوده هزینه های درمانی چطور بشه و الان چطور هست

از اونجایی که با خوندن پست هات کاملا متوجه شدم چه تیپ آدمی هستی هیچ گونه بحثی باهات ندارم

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
منم از اونجایی شروع بسیار طلایی در این تاپیک داشتی و بحث با شما رو آب در هاون کوبیدن می دونم از بحث کردن با شما خودداری می کنم.
فقط میگم که هیشکی طلب کار یا بدهکار نیست. همه باهم باید کشورو بسازیم.

Last edited:

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
بحث با من آب در هاون کوفتن نیست ، مشکل اینه که حرفای آدمایی امثال شما انقدر دیگه نخ نما و تو خالی شد که فقط امثال خودتون که تعدادشون هم زیاد نیست خریدارن

پس این حرفا رو فقط جایی بزنید که خریدار داشته باشه نه جایی که فقط بهتون بخندن

jalalesh

Registered User
لایک‌ها
22
نخ نما و تو خالی؟ مثلا من الان چی گفتم که نخ نما و تو خالی بود؟
مشکل شما اینه که حرف هایی که متوجه نمیشی رو تو خالی می دونی.
شما چه حرف هایی برای گفتن دارین که نخ نما و تو خالی نباشه؟
جایی که به حرف های مردم می خندن جایی هست که فرهنگ گفتگو رایج نباشه و فقط مستبدانه حرف خودشونو بخوان بزنن. شما بجای خندیدن با رعایت آزادی بیان حرف های منو گوش بدین و حرف های خودتونو بزنین من گوش بدم. با خندیدن به هیچجا نمی رسه آدم
در ضمن کلمه صحیح امام هست نه عمام. کلاس 4 ابتدایی اینو یاد میدن
برای اینکه حق استارتر هم ضایع نشه راجع به عنوان تاپیک لطفا بحث کنید.

Last edited:

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
سرباز های ایران رو با سرباز های آمریکا مقایسه کنید !!!!
فرقشون خیلیه . سربازی رفتن یعنی 2 سال حمالی کردن برای این ها . یه سرباز باید نبرد تن به تن و خیلی چیز های دیگه رو آموزش ببینه نه اینکه مثل رفیقه بنده بره دیگه غذا جا ب جا کنه . یه سربازه آمریکایی رو آدم می بینه لذت می بره اما سر باز های ما حتی بلد نیستن مانور معمولی رو بدن . اینم شد سربازی ؟ الکی 2 سال بریم خدمت ؟ در صورتی که تو همون 2 سال خیلی ها میتونن مثل آدم درسشون رو ادامه بدن , خیلی ها می تونن تو یه کاری حرفه ای بشن , خیلی ها می تونن تشکیله خانواده بدن .....کی میگه سربازی آدم رو مرد می کنه ؟ مرد شدن یعنی زمانی که از لحاظه عقلی به جایی بری که بفهمی زندگی کردن آسون نیست نه اینکه بری سربازی 2 تا بشین پاشو بهت بدن خوب دیگه برو تو مرد شدی نفر بعدی .

hdsd

Registered User
لایک‌ها
321
سواد خودتو با این جملات نورانیت مشخص کردی. یعینی اینقدر سواد نداری که من صد بار گفتم که خدمت سربازی ایرادات زیادی داره اما با اصلش موافقم. یعنی تو حالیت نیست این جمله رو. می خوای اینگلیسیشو بگم تا بفهمی؟
Military service in Iran has lots of problems from my opinion but i agree with the PRINCIPLE of conscription.
ok???
.
ای انگلیسی دان بزرگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ دی:

مرد خدا

Registered User
لایک‌ها
91
سربازی زمانی خوب است که هم برای مردان و هم برای زنان اجباری باشد. و فقط هم مسایل نظامی اموزش داده شود

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا