برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

microlab pro

Registered User
لایک‌ها
387
دوستان سکه طرح قدیم رو معمولا چقدر پایین تر میخرن ؟
یه طلا فروشی پرسیدم گفت نسبت به وزنش قیمت طلا میخره

azita57

Registered User
لایک‌ها
109
سلام الان سکه بخواهیم بخریم حباب نداره؟ بورسی بگیرم بهتره یا حضوری؟ اگر بورسی بخوام بگیرم کجا بهتره؟

HALO

Registered User
لایک‌ها
293
موقع فروش سکه،قیمت فروش سکه چقدر کمتر از قیمت سکه در اون تاریخه؟

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
موقع فروش سکه،قیمت فروش سکه چقدر کمتر از قیمت سکه در اون تاریخه؟
بستگی به وضعیت بازار و انتظارات بازار داره.یه موقع که بازار ارام باشه و روال عادی باشه معمولا 150 تومن....ولی اگر مثلا بازار بلاتکلیفه و طلا فروشه فکر میکنه که ممکنه ارزونتر هم بشه ممکنه تا 300 تومن حتی 400 تومن کمتر هم بخرن...اعتراض هم بکنید یا میگن اصلا لازم نداریم و نمیخریم یا میگن همینه که هست./

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
بستگی به وضعیت بازار و انتظارات بازار داره.یه موقع که بازار ارام باشه و روال عادی باشه معمولا 150 تومن....ولی اگر مثلا بازار بلاتکلیفه و طلا فروشه فکر میکنه که ممکنه ارزونتر هم بشه ممکنه تا 300 تومن حتی 400 تومن کمتر هم بخرن...اعتراض هم بکنید یا میگن اصلا لازم نداریم و نمیخریم یا میگن همینه که هست./
در مورد آب شده چطوریه ؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
در مورد آب شده چطوریه ؟
اب شده وضعیتش فرق داره....اب شده رو اولا هر طلا فروشی نمیخره.دوما اب شده باید انگ داشته باشه....تاریخ اعتبار انگ ها معمولا 1 سال هست.بعد از اون باید بدید براتون عیار سنجی کنن معمولا تا بتونید بفروشید. سوما اینکه قیمت اب شده قیمت طلای روز هست بسته به عیارش مثلا چقدر باشه....باید حساب کنید...ممکنه یه اب شده مثلا 25 گرم باشه ولی عیارش 745 باشه این باید تبدیل بشه به عیار 750 و در تبدیل میشه حدودا 24.5 گرم( اینا رو دارم حدودی میگما دقیق حساب نکردم) و براساس اون ازتون میخرن....در کل خرید فروش اب شده برای ادم های عادی کار راحتی نیست مگر اینکه یه اشنایی داشته باشید.

ولی خودشون (یعنی طلافروشا) کار و زندگی شون همین اب شده اس یعنی با همون با هم معامله میکنن میخرن میفروشن و دارن کار میکنن/

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام دوستان بنظرتون الان وقت خرید سکه و طلا هست یا نه؟؟؟

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
اب شده وضعیتش فرق داره....اب شده رو اولا هر طلا فروشی نمیخره.دوما اب شده باید انگ داشته باشه....تاریخ اعتبار انگ ها معمولا 1 سال هست.بعد از اون باید بدید براتون عیار سنجی کنن معمولا تا بتونید بفروشید. سوما اینکه قیمت اب شده قیمت طلای روز هست بسته به عیارش مثلا چقدر باشه....باید حساب کنید...ممکنه یه اب شده مثلا 25 گرم باشه ولی عیارش 745 باشه این باید تبدیل بشه به عیار 750 و در تبدیل میشه حدودا 24.5 گرم( اینا رو دارم حدودی میگما دقیق حساب نکردم) و براساس اون ازتون میخرن....در کل خرید فروش اب شده برای ادم های عادی کار راحتی نیست مگر اینکه یه اشنایی داشته باشید.

ولی خودشون (یعنی طلافروشا) کار و زندگی شون همین اب شده اس یعنی با همون با هم معامله میکنن میخرن میفروشن و دارن کار میکنن/

ممنون
برای فروش آب شده حتما باید فاکتور داشته باشیم یا همون انگ کافیه؟

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
ممنون
برای فروش آب شده حتما باید فاکتور داشته باشیم یا همون انگ کافیه؟
بله مخصوصا که اب شده زیر 30-40 گرم که اصلا نمیدن به ادم معمولا....2 گرم اب شده که نداریم که بگیم مبلغ میشه مثلا 2 تومن حالا عددی نیست .....شما حداقل دارید 30-40 میلیون به بالا معامله میکنید حتما فاکتور میخواد/

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
بله مخصوصا که اب شده زیر 30-40 گرم که اصلا نمیدن به ادم معمولا....2 گرم اب شده که نداریم که بگیم مبلغ میشه مثلا 2 تومن حالا عددی نیست .....شما حداقل دارید 30-40 میلیون به بالا معامله میکنید حتما فاکتور میخواد/

فاکتور را دارم ولی مهر شده نیست
شماره تلفن اون طلافروشی بالای فاکتور هست و مقدار وزنی و عیار و همه چیز نوشته شده ولی مهر نداره ، اون موقع که می خواستم بخرم طلافروش ها می گفتن مهر نمی کنیم به خاطر مالیات ولی همون موقع که خریدم با شماره گویای اتحادیه طلا و جواهر که تماس گرفتم و اون شماره انگ روی آب شده را وارد کردم عیار دقیق آب شده من و اون محلی که عیار سنجی شده بود را بهم گفتن که منطبق با فاکتور بود
با این شرایط فاکتور بدون مهر را قبول می کنن؟

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
فاکتور را دارم ولی مهر شده نیست
شماره تلفن اون طلافروشی بالای فاکتور هست و مقدار وزنی و عیار و همه چیز نوشته شده ولی مهر نداره ، اون موقع که می خواستم بخرم طلافروش ها می گفتن مهر نمی کنیم به خاطر مالیات ولی همون موقع که خریدم با شماره گویای اتحادیه طلا و جواهر که تماس گرفتم و اون شماره انگ روی آب شده را وارد کردم عیار دقیق آب شده من و اون محلی که عیار سنجی شده بود را بهم گفتن که منطبق با فاکتور بود
با این شرایط فاکتور بدون مهر را قبول می کنن؟
شما ببر بازار تهران بدون آب خوردن بفروش نتونستی آدرس میدم برو اونجا بفروش
این چیزی هم که طرف گفته اعتبار عیار سنجی یک سال هست مزخرفی بیش نیست و تا آخرش اعتبار داره

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
شما ببر بازار تهران بدون آب خوردن بفروش نتونستی آدرس میدم برو اونجا بفروش
این چیزی هم که طرف گفته اعتبار عیار سنجی یک سال هست مزخرفی بیش نیست و تا آخرش اعتبار داره

ممنون از توضیحتون
بهتون پی ام دادم

7star

Registered User
لایک‌ها
280
سلام،
سکه توی بورس، از نوع طرح جدید (امامی) هستش یا طرح قدیم (بهار آزادی)؟

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
سکه باید پلمپ باشه بدون درز و غیره از جاهای معتبر بخرید ترجیحا با پلمپ خودشون.توی فاکتور خرید قید کنن سکه بانکی بعدا مشکل شد پس بگیرن.
اگه هم گرمی گرفتید حتما باید اضافه داشته باشه دورش قیچی شده نگیرید که از قیمتش کم میکنن

بالا