برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
نوشته قبلی رو اطلاح می کنم:

الآن میتونه وقت مناسبی برای خرید سکه برای سرمایه گذاری 3 ساله باشه؟ که حداقل به اندازه سود بانکی جوابگو باشه؟ مثل بورس نشه که میگفتن حداقل به اندازه تورم جوابگو است ولی در دو سال اخیر، نه تنها به اندازه سود بانکی، جواب نداد؛ بلکه از اصل سرمایه هم کسر شد.
صفحه 1 همین تایپک قیمت رو بخون سال 2008 :دی ( سکه خریدند 187 هزار وناراحتند)
البته به نظر من انس (جهانی) روند کاهشی داره در بلند مدت و در ایران بخاطر دلار هست که طلا هم گرون میشه

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
این داستان حذف مالیات از طلا چیه و چه تاثیری خواهد داشت ؟

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
این داستان حذف مالیات از طلا چیه و چه تاثیری خواهد داشت ؟
بازار طلا فروشا کساد شده گفتن یک 7 درصد که سود فروشنده هست اون 9 درصد مالیات رو پیشنهاد بدین نگیرین بلکه بازار بهتر بشه هنوز در حد حرفه قطعی نشده شاید قیمت طلا کمی کاهش پیدا کنه ولی اگر بعدش بازم تقاضا کم باشه عملا بی تاثیر هست الان هم خیلی ها 7+9 درصد رو نمیگیرین فقط اجرت ساخت رو میگیرین که یک فروشی داشته باشن

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
نحوه محاسبه قیمت طلا با قانون جدید مالیات
قبلا این طور بود
۹% مالیات بر ارزش افزوده + ۷% سود طلافروش + (وزن طلا × (اجرت ساخت + قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار))

logofun

Registered User
لایک‌ها
1,115
نحوه محاسبه قیمت طلا با قانون جدید مالیات
قبلا این طور بود
۹% مالیات بر ارزش افزوده + ۷% سود طلافروش + (وزن طلا × (اجرت ساخت + قیمت یک گرم طلای ۱۸ عیار))
رو کارکرده دیگه نباید مالیات داد
درسته ؟

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
دوستان راهنمایی میخوام

یه مقدار طلا میخوام بخرم میگن ۱۳ دی قراره طرحی اجرا بشه و تو گرمی حدودا ۱۵۰ تومن مالیات کمتر بگیرن ...

الان بخرم یا صبر کنم ؟

لطفا در مورد طلای کاغذی هم اطلاعی دارید بگید خصوصا چقدر طلا فروش سود میخواد ؟

pedro88

Registered User
لایک‌ها
1,016
دوستان راهنمایی میخوام

یه مقدار طلا میخوام بخرم میگن ۱۳ دی قراره طرحی اجرا بشه و تو گرمی حدودا ۱۵۰ تومن مالیات کمتر بگیرن ...

الان بخرم یا صبر کنم ؟

لطفا در مورد طلای کاغذی هم اطلاعی دارید بگید خصوصا چقدر طلا فروش سود میخواد ؟
قراره اجرا بشه طلای کاغذی اطلاع ندارم

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
من همه سرمایه ام را از فروردین ماه به تدریج دلار و سکه خریدم. به شما هم عرض می کنم چرا؟ قبل از این توضیح باید به اطلاع برسانم که حدود 20 سال با شرکت های خارجی کار کردم و انواع دوره های عالی را در خارج یا ایران گذرانده ام.
اولا موردخود من . من از فروردین امسال تا مهر ماه دلار از 920 الی 986 تومان خریدم. سکه هم از مقعی که طلا گرمه 19200 یا 18700 بود خریدم.تمام سپرده هایم را بستم و این هم دلایل من:
فرض می کنیم ما در دولت بهترین تیم اقتصادی را داریم و آنان قادر به فائق آمدن بر هر مشکلی هستند. اگر به قول خودشان اقتصاد را راه بیاندازند و تمام کارخانه ها فعال و صادراتی شود که چارهای جز کاستن از ارزش ریال نیست و ددلار باید به مرز 1400 تومان حداقل برسد و ایضا طلا.
فرض کنیم انان بهترین سیاستمدار باشند. چاره ای جز کاستن از ارزش ریال و بالا بردن دلار ندارند چون دولت حداقل 50 میلیارد نقد دارد و اگر دلار 100 تومان بالا رود و ضرب در 50 میلیارد شود مبلغ را حساب کنید و دولت تمام بدهی های خود را بخه سیستم بانکی و آموزش و پرورش می پردازد و غیره
فرض کنیم کشور را ورشکست کنند باز قیمت دلار و طلا افزایش شدید می یابد غیر از این بر پدر و مادر من لعنت.....

طرف چه فکری داشته ....

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
یکی از دوستان نزدیک من ۳۰ تا سکه فروخت برای ساختمان نیمه کارش.به گفته خودش ۲۱ میلیون براش مالیات بریدن .نریخت به حساب با جریمه شد ۲۹ تومن.با مکافات ۲۱ ریختن به حساب.
سکه هم رو ۱۶ خریده بود .....

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
یکی از دوستان نزدیک من ۳۰ تا سکه فروخت برای ساختمان نیمه کارش.به گفته خودش ۲۱ میلیون براش مالیات بریدن .نریخت به حساب با جریمه شد ۲۹ تومن.با مکافات ۲۱ ریختن به حساب.

یعنی هر کسی سکه خرید و فروش کنه مشمول مالیات میشه؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,653
یعنی همون سکه های که چندین سال پیش توی بانک ملی نوشتن؟

کد:
https://www.isna.ir/news/1400021106971/%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,683
مالیات رو طلا رو حذف کردن ، جالب اینکه طلا فروشا خوشحالترن ...

گرم طلا : ۱۲۶۰

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379

همۀ 30 سکه رو یکجا و به صرافی (و نه طلافروشی) فروخته؟ در مجموع نظر به اینکه مالیات بر عایدی سرمایه هنوز اجرایی نشده و از طرفی هم سکه‌ها رو 16 میلیون خریده بوده، یعنی اسم‌نویسیِ بانکی نبوده که مشمول مالیات مستقیم بشه، دقیقاً مالیات از چه نوعی براش بریدن :unsure:

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
همۀ 30 سکه رو یکجا و به صرافی (و نه طلافروشی) فروخته؟ در مجموع نظر به اینکه مالیات بر عایدی سرمایه هنوز اجرایی نشده و از طرفی هم سکه‌ها رو 16 میلیون خریده بوده، یعنی اسم‌نویسیِ بانکی نبوده که مشمول مالیات مستقیم بشه، دقیقاً مالیات از چه نوعی براش بریدن :unsure:
شهر ما یه صرافی بیشتر نداره. ننه این رفیقمون هم 30 تا سکه رو میبره میفروشه به همون. نمیدونم دیگه چجور مالیاتی ازش گرفتن

بالا