برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
دوستان الان به نظرتون وقت خرید هست ؟ یا شاهد کاهش قیمتها خواهیم بود ؟
میخوای بخری سریع برو بخر که داره گرون میشه و تا عید سکه ۵ به بالا قیمتش میشه این ذره ذره بالارفتن سکه یعنی میره رو ۵ تومن پایین هم نمیاد

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
میخوای بخری سریع برو بخر که داره گرون میشه و تا عید سکه ۵ به بالا قیمتش میشه این ذره ذره بالارفتن سکه یعنی میره رو ۵ تومن پایین هم نمیاد

اولا اینکه اینقد متقن و مطلق به کسی توصیه نکن، اونهم در چنین موردی که با سرمایه و زندگی طرف در ارتباطه.

ثانیا شما تا همین چند ماه پیش وقتی دلار 8 تومن بود(قبل از اینکه تا 18 بره) به طور مطلق مخالف خرید دلار و سکه بودی و میگفتی توافق میشه و دلار تا 5 تومن میاد پایین. چی شده حالا نظراتت کن فیکون و زیر و رو شد و بقیه رو تشویق به خرید میکنی؟

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
اولا اینکه اینقد متقن و مطلق به کسی توصیه نکن، اونهم در چنین موردی که با سرمایه و زندگی طرف در ارتباطه.

ثانیا شما تا همین چند ماه پیش وقتی دلار 8 تومن بود(قبل از اینکه تا 18 بره) به طور مطلق مخالف خرید دلار و سکه بودی و میگفتی توافق میشه و دلار تا 5 تومن میاد پایین. چی شده حالا نظراتت کن فیکون و زیر و رو شد و بقیه رو تشویق به خرید میکنی؟
اگه راهکار دیگه ای بلدی که سرمایه طرف از بین نره و ارزشش روز به روز پایین نیاد بفرمایید استفاده ببریم بعدشم طرف نظر خواست یعنی درخواست نظر کرد هر کسی میتونه به دوستمون راهکاری نشون بده اونم عقل داره یکیشو که فکر میکنه درسته انتخاب میکنه من که نگفتم حرف هیچکی رو باور نکن به من گوش کن:general405:ایشون میتونه نصف سرمایشو سکه بخره سود کنه الان هرکی دیگه میدونه نزدیک عید سکه بالا خواهد رفت هرکی توی این مدت بخره و بعد بفروشه سود کرده توی این یکماه سکه ۳۰۰تومن افزایش قیمت داشت یعنی اگه ۴تومن توی بانک میذاشتی با سود ۲۰ درصد تهش ۶۰تومن سود میداد اما اگه سکه خریده بودی ۳۰۰تومن سود میکردی الان کدومش خوبه؟بله من یک زمانی مخالف دلار بازی این حرفها بودم ذره ای امید داستم به این دولت اما وفتی اوضاع شتر گاو پلنگی این مملکت رو دیدم دیگه هیچ وقت به هیچ کس توصیه نخواهم کرد که پولتو زیر بالش نگهدار اما سکه و دلار نخر این حماقت محضه:angrybirds10:

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
بنظر من هرچی رو که همه روش دست بذارن و برای حفظ ارزش پولشون رو اون سرمایه بذارن اینده خوبی نداره! نمونش همین بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال کریپتوکورنسی که اینجا همه گذشته رو مثال میزدن و میگفتن تا چند سال دیگه ارزشش چند برابر میشه یهو 37 درصد کاهش ارزش داشت که حتی تو تلویزیون هم اعلام شد و هنوزم اون افراد میگن نگه دارین تا 6 سال دیگه دوباره قیمتش میره بالا!

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تجربه شخصی من میگه که هیچوقت کسی از خرید طلا و ارز ضرر نکرده. شما به سابقه 40 سال گذشته یک نگاه مختصر که بندازی به راحتی این قضیه رو متوجه میشی و دیگه نیازی به مشورت کسی هم نداری!

Afshin75

Registered User
لایک‌ها
109
تجربه شخصی من میگه که هیچوقت کسی از خرید طلا و ارز ضرر نکرده. شما به سابقه 40 سال گذشته یک نگاه مختصر که بندازی به راحتی این قضیه رو متوجه میشی و دیگه نیازی به مشورت کسی هم نداری!
بله کسی از خرید طلا و ارز ضرر نمیکنه اینکه ضرر میکنید یا نه رو فروش اونها مشخص میکنه. چهار پنج سالی قیمت طلا و ارز تقریبا ثابت بود در حالی که بانکها تو اون دوره سودهای بالای بیست درصد میدادند حالا اگر کسی ابتدای این دوره سرمایش رو طلا کرده بود و قبل از این جهش پول لازم میشد و فروخته بود قطعا از خرید طلا ضرر زیادی کرده و حتی از سود بانکی هم عقب مونده. اگر میخواهید سرمایتون رو طلا کنید باید متوجه باشید در کوتاه مدت تضمینی برای سود کردن نیست اما برای دوره های بیشتر از چهار سال سرمایه گزاری خوبیه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
بله کسی از خرید طلا و ارز ضرر نمیکنه اینکه ضرر میکنید یا نه رو فروش اونها مشخص میکنه. چهار پنج سالی قیمت طلا و ارز تقریبا ثابت بود در حالی که بانکها تو اون دوره سودهای بالای بیست درصد میدادند حالا اگر کسی ابتدای این دوره سرمایش رو طلا کرده بود و قبل از این جهش پول لازم میشد و فروخته بود قطعا از خرید طلا ضرر زیادی کرده و حتی از سود بانکی هم عقب مونده. اگر میخواهید سرمایتون رو طلا کنید باید متوجه باشید در کوتاه مدت تضمینی برای سود کردن نیست اما برای دوره های بیشتر از چهار سال سرمایه گزاری خوبیه
بارها و بارها اینجا در این مورد صحبت شده و هر چی گفته بشه تکرار مکرراته اما باز هم تاکید میکنم در بلندمدت طلا و ارز به اندازه ای سود میده که از سود بانکی چند سال میزنه جلو. در بدترین حالت ارزش پولتون حفظ میشه. اما بودن پول داخل بانک باعث میشه که ارزش پول لحظه به لحظه کمتر بشه.

saeedmustang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
اگه راهکار دیگه ای بلدی که سرمایه طرف از بین نره و ارزشش روز به روز پایین نیاد بفرمایید استفاده ببریم بعدشم طرف نظر خواست یعنی درخواست نظر کرد هر کسی میتونه به دوستمون راهکاری نشون بده اونم عقل داره یکیشو که فکر میکنه درسته انتخاب میکنه من که نگفتم حرف هیچکی رو باور نکن به من گوش کن:general405:ایشون میتونه نصف سرمایشو سکه بخره سود کنه الان هرکی دیگه میدونه نزدیک عید سکه بالا خواهد رفت هرکی توی این مدت بخره و بعد بفروشه سود کرده توی این یکماه سکه ۳۰۰تومن افزایش قیمت داشت یعنی اگه ۴تومن توی بانک میذاشتی با سود ۲۰ درصد تهش ۶۰تومن سود میداد اما اگه سکه خریده بودی ۳۰۰تومن سود میکردی الان کدومش خوبه؟بله من یک زمانی مخالف دلار بازی این حرفها بودم ذره ای امید داستم به این دولت اما وفتی اوضاع شتر گاو پلنگی این مملکت رو دیدم دیگه هیچ وقت به هیچ کس توصیه نخواهم کرد که پولتو زیر بالش نگهدار اما سکه و دلار نخر این حماقت محضه:angrybirds10:
دقیقا موافقم ! منم تا همین سال پیش مخالف شدید دلاربازی و سکه بودم یه پولی سپرده گذاشته بودم توی بانک و سودشم دست نمیزدم .
اما به لطف علما و گرونیهای پیش اومده ارزش پولم به نصف و حتی کمتر رسیده اونم با سود بانکیش
شرایط مملکت شما رو مجبور میکنه بری سمت سرمایه گذاری غیر بانکی مثل دلار و سکه تا حداقل ارزش پولتون از بین نره .
در بلندمدت طلا و ارز به اندازه ای سود میده که از سود بانکی چند سال میزنه جلو
همونطور که دوستمون میفرمایند برای بلند مدت طلا و ارز همیشه سودده خواهد بود

saeedmustang

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
55
برای بلند مدت که بله 100% . اما شاید در چند ماه آینده به پولش احتیاج داشته باشم و مجبور بشم بفروشمش واسه همین باید محتاط تر عمل کنم .

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
برای بلند مدت که بله 100% . اما شاید در چند ماه آینده به پولش احتیاج داشته باشم و مجبور بشم بفروشمش واسه همین باید محتاط تر عمل کنم .
نظر شخصی من هم منطبق با نظر شماست.
به نظر من هم اگر تا چند ماه آینده به پولش احتیاج پیدا میکنید با دقت بیشتری عمل کنید. مورد داشتیم که طرف پول داده سکه خریده و سکه 200 تومن اومده پایین و ایشون چون پول لازم بوده و دیگه نمیتونسته صبر کنه رفته سکه ها رو با ضرر فروخته اما 2 ماه بعد نسبت به قیمت خرید ایشون 800 تومن رفته رو هر سکه.
کوتاه مدت این مشکلات رو داره اما برنده واقعی کسی هست که آینده نگرانه رو بازار ارز و سکه سرمایه گذاری میکنه و نگاه بلند مدت داره.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179

اون 4 5 سالی که میگید قیمت طلا ثابت بود به خاطر این بود که اونس از 1750 تا 1100 سقوط کرد و 4 سال روند نزولی داشت.

شهریور 91 قیمت اونس = 1750 ، شهریور 94 قیمت اونس = 1100

این سقوط 30 40 درصدی اونس همزمان شد با اوج تحریم های ایران و افزایش قیمت دلار و همین موضوع(سقوط شدید قیمت جهانی طلا) جلوی رشد فزاینده قیمت طلا و سکه در بازار داخل رو گرفت و از یه جایی به بعد سقوط جهانی طلا اینقدر شدید شد که بازار داخل هم کاهشی شد. خیلی ها که در جریان این قضیه نیستن و اطلاعات کافی ندارن فکر میکنن الان هم مثل اون دوره سکه و طلا 5 سال تو همین قیمت میمونه

الان نوسانات قیمت اونس چه کاهشی و چه افزایش خیلی کمتر از اون دورست، ضمن اینکه در کل روند میان مدت و بلند مدت اونس افزایشی پیشبینی میشه

خیلی ساده بگم در صورت عدم توافق از الان به بعد قیمت سکه و طلا به صورت پلکانی و مداوم افزایشی خواهد بود(2 پله افزایش 1 پله کاهش، 3 پله افزایش 1 پله کاهش و ...)

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
این متن خلاصه شده مربوط به چند ماه قبله ولی انگار برای کنترل و کاهش قیمتش هنوز چاره اندیشی نشده:
بازار غیررسمی ارز که قبلا توسط دلالان مدیریت می‌شد حال به کوچه پس‌کوچه‌ها برای معاملات قاچاقی ارز رفته و با محدودیت امنیتی و بگیر و ببند، دلالان سودجو در خلا نظارت‌ها و کنترل بازار، این بار وارد بازار سکه شده‌اند و از آنجا که بازار سکه نیز عرضه و تقاضای متعادلی ندارد و مستعد التهاب است، قیمت سکه روز به روز حباب‌گونه بالا می‌رود. التهاب و نابسامانی بازار از یک طرف و رکود حاکم در بخش‌های اقتصادی از سوی دیگر موجب شده است اکنون سرمایه‌های سرگردان سیل‌آسا هر روز سر از بازاری درآورند.
با کاهش نرخ سود بانکی در سال گذشته و خروج سرمایه‌ها از بانک‌ها، سایر بازارهای غیررسمی فعال شده‌اند و باید دید دولت چه راهکاری برای ساماندهی درست بازارهای اقتصادی در پیش می‌گیرد تا سیل نقدینگی، اقتصاد کشور را به ورطه نابودی نکشد. قیمت سکه مدت‌هاست سیر صعودی در پیش گرفته، بار دیگر بازار طلا و سکه شاهد نرخ‌های جدید و البته نجومی باشد.
فعالان بازار طلا نمی‌توانند پیش‌بینی دقیقی از آینده این بازار داشته باشند ولی همگی اذعان دارند قیمت‌های این روزهای سکه واقعی نیست و حباب بالایی دارد. این نخستین‌بار نیست که بازار طلا حبابی شده است؛ سال قبل و زمانی که قیمت سکه رشد چشمگیری داشت، مسوولان بانکی و بازاری‌ها از حباب ۴۰۰-۳۰۰ هزار تومانی قیمت سکه سخن می‌گفتند و بعد از آن شد که بانک مرکزی دستور آغاز حراج سکه در بانک کارگشایی را داد. حراج سکه در بانک کارگشایی چند ماه ادامه داشت و بانک مرکزی به منظور مدیریت بیشتر بازار تصمیم گرفت بار دیگر طرح پیش‌فروش سکه را برای مردم اجرا کند و با این حساب پیش‌فروش نیز چند ماه اجرا شد ولی با این حال هنوز بازار سکه به آرامش نرسیده است که مهم‌ترین علت این ناآرامی‌ کوچ سرمایه‌های سرگردان به بازار سکه است؛ با نجومی شدن قیمت‌ها در بازار مسکن و خودروهای لوکس، بسیاری از دارندگان سرمایه ترجیح داده‌اند سرمایه‌های خود را در طلا به کار گیرند تا سود بیشتری عایدشان شود، البته نباید از نقش معامله‌گران بازار آتی سکه در افزایش قیمت‌های اخیر سکه غافل شد.
اکنون میزان عرضه و تقاضا در چنین کالایی متعادل نیست. افزایش لحظه‌ای قیمت سکه ناشی از عوامل متعدد است: یکی از عمده دلایل رشد کاذب قیمت سکه، امنیتی شدن بازار ارز از سوی دولت است، چرا که فعالان این بازار از بیم رصد معاملات ارز و برخورد و محدودیت‌های موجود به بازار سکه کوچ کرده‌اند و با روانی کردن جو بازار موجب التهاب‌آفرینی بازار سکه و گرانی آن شده‌اند.
دلیل دیگر گران شدن سکه عدم همخوانی میزان عرضه و تقاضای آن در بازار است: از آنجایی که سرمایه‌گذاران برای کسب سودآوری هنگفت در کوتاه‌مدت همیشه به شکل سیل‌آسا وارد بازارهای جذاب می‌شوند. در چنین شرایطی بازار سکه با توجه به کمبود آن می‌تواند برای سفته‌بازان بازاری جذاب باشد. وجود رکود اقتصادی در بخش‌های مختلف اقتصاد کشور و نوسان نرخ طلا و ارز دلیل دیگر هجوم سرمایه‌گذاران به بازار سکه است. سفته‌بازان در بازارهای موازی غیررسمی با رصد بازارها، نقدینگی‌های خود را به سمت چنین بازارهای مستعدی روانه می‌کنند که این موضوع به افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود.
نوسان قیمت طلا در بازار موجب سردرگمی تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و فروشندگان صنف طلا در کشور شده است. در چنین شرایطی دولت باید با تدابیر ویژه و ایجاد راهکارهای درست مانع رشد لحظه‌ای قیمت سکه شود.
بازار دلالان سکه شده است

تاثیر ضعف مدیریت در بازار ارز، در بازار سکه نیز نمایان شده و این بازار را به دست دلالان داده است. کنترل بازار ارز و سیاست‌هایی که بر این بازار حاکم شد باعث افزایش قیمت ارز و در کنار آن گرانی سکه شده است. اقدامات دولت برای مدیریت بازار ارز خوب بود اما این سیاست‌ها و گام‌هایی که برداشته شد ناکافی بود.

ehsanmortazavi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بنظر من هرچی رو که همه روش دست بذارن و برای حفظ ارزش پولشون رو اون سرمایه بذارن اینده خوبی نداره! نمونش همین بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال کریپتوکورنسی که اینجا همه گذشته رو مثال میزدن و میگفتن تا چند سال دیگه ارزشش چند برابر میشه یهو 37 درصد کاهش ارزش داشت که حتی تو تلویزیون هم اعلام شد و هنوزم اون افراد میگن نگه دارین تا 6 سال دیگه دوباره قیمتش میره بالا!
البته کریپتو داستانش متفاوته، کریپتو فضای کامل غیر متمرکز و مطمئن ترین نسبت به همه ی فضاهای سرمایه گذاری هست.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
قیمت های یکشنبه 21 بهمن 97

سکه = 4270 نرخ تابلو(خرید از طلافروشی 4320)

آبشده = 1624

گرم18 = 375

دلار = 12200

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443

الان وقت گریه هست داداش ، قیمتهای سالو پیشو دربیار بشین بالا سرش زار زار گریه کن

leily_17

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
82
خود منم سکه گرفتم هر چه بادا باد خ:(:rolleyes:

بالا