برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
بین 5100 تا 5200
البته وقتی همچین شرایطی پیش میاد معمولا کمتر کسی حاضر به فروش میشه، و همه میشن خریدار. که باعث بالا رفتن بیشتر قیمت میشه ...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

خوبه کشید بالا
کن رو ۵.۵۰۰ خریده بودم
احتمال داره بکشه رو ۵.۶۰۰ تا بفروشم بره ؟

kayvan.kh

Registered User
لایک‌ها
195
من یه مقدار پوال داشتم به پیشنهاد یکی از دوستان که گفت سکه بگیر تاریخ 15 اسفند ماه 97 یعنی دو هفته قبل عید امسال رفتم و یه نیم سکه گرفتم به قیمت 2500ت همون موقع یادمه که قیمت سکه تمام 4300ت و قیمت دلار 12900ت بود که آمار قیمت همه رو گرفتم ، با توجه به نوسنات چند روز اخیر بازار ارز و سکه تصمیم گرفتم دوباره یه سر به بازار بزنم که اگه قیمت خوب دادن سکه رو رد کنم و باز در مرحله دیگه خرید بزنم حالا بحث بازار فروش سکه وقتی به سکه فروشی ها مراجعه کردم متوجه شدم که 80% فروشنده ها خرید نمیکنن و اون 20% باقی مونده هم قیمت رو پایین میگن به طور مثال امروز قیمت نیم سکه در سایت 2700-2720ت بود که قیمت خریدشون از من 2600ت بود یعنی 100ت زیر قیمت من هم طمع نکردم و واسه اولین تجربم به 100ت سود راضی شدم نیم سکه رو فروختم درسی که گرفتم اینه که سکه تمام واسه خرید خیلی مناسب تر از نیم و ربع هستش اگه سکه تمام میگرفتم همون تاریخ الان 400ت راحت سود میکردم قصد دارم در اینده دلار خرید کنم و تجربمه به اشتراک بزارم به نطرم مبحث فروش دلار کمی بهتر باشه چون هم خریدار ها زیادن و هم قیمت نزدیک تر میدن.

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
من یه مقدار پوال داشتم به پیشنهاد یکی از دوستان که گفت سکه بگیر تاریخ 15 اسفند ماه 97 یعنی دو هفته قبل عید امسال رفتم و یه نیم سکه گرفتم به قیمت 2500ت همون موقع یادمه که قیمت سکه تمام 4300ت و قیمت دلار 12900ت بود که آمار قیمت همه رو گرفتم ، با توجه به نوسنات چند روز اخیر بازار ارز و سکه تصمیم گرفتم دوباره یه سر به بازار بزنم که اگه قیمت خوب دادن سکه رو رد کنم و باز در مرحله دیگه خرید بزنم حالا بحث بازار فروش سکه وقتی به سکه فروشی ها مراجعه کردم متوجه شدم که 80% فروشنده ها خرید نمیکنن و اون 20% باقی مونده هم قیمت رو پایین میگن به طور مثال امروز قیمت نیم سکه در سایت 2700-2720ت بود که قیمت خریدشون از من 2600ت بود یعنی 100ت زیر قیمت من هم طمع نکردم و واسه اولین تجربم به 100ت سود راضی شدم نیم سکه رو فروختم درسی که گرفتم اینه که سکه تمام واسه خرید خیلی مناسب تر از نیم و ربع هستش اگه سکه تمام میگرفتم همون تاریخ الان 400ت راحت سود میکردم قصد دارم در اینده دلار خرید کنم و تجربمه به اشتراک بزارم به نطرم مبحث فروش دلار کمی بهتر باشه چون هم خریدار ها زیادن و هم قیمت نزدیک تر میدن.
علت اینکه پایین تر می خریدند اینه که در وقتش مراجعه نکردید شما باید یه سطحی از سود در نظر می گرفتید وقتی قیمت رسید اون سطح می فروختید ولی قیمت ها به یه اوج رفت و برگشت مقداری پایین تر وقتی پایین برمیگرده همیشه اینطوریه که خیلی پایین تر از قیمت های اعلام شده می خرند. اگه وقتی در حال رشد بود می فروختید با اختلاف خیلی کم از سایت از شما می خریدند.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
درسی که گرفتم اینه که سکه تمام واسه خرید خیلی مناسب تر از نیم و ربع هستش
همیشه اینطوری نیست. 6 ماه اول سال 97 تمام سکه حباب بسیار زیادی داشت و نیم و ربع حباب خیلی کمی داشتند و برای خرید مناسب بودند. 6 ماه دوم سال 97 برعکس شد، حباب تمام سکه تخلیه شد اما نیم و ربع حباب زیادی گرفتند. مخصوصا ربع سکه که نزدیک 40% حباب گرفت و کماکان هم این حباب رو داره.

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
در یک زمان مشخص ، طلا فروشی هر شهر ، هر کانال تلگرام و هر سایتی یه قیمت و نرخ متفاوت برای سکه و طلا دارن حتی در زمانی که بازار آروم و بدون تشنج باشه
این یعنی طویله ، قانون جنگل :general502:

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456

شما اگر قصد نوسانگیری با اختلاف خرید و فروش (Spread) جزیی و نقدشوندگی بسیار بالا رو در ایران دارید در حال حاضر بهترین گزینه صندوقهای ETF طلا به ویژه پرمعامله ترینشون یعنی "صندوق پشتوانه طلای لوتوس پارسیان" با نماد "طلا" در بورس هست و بعد از اون گواهی های سپرده سکه طلا در بورس کالا.

(اطلاعات بیشتر)

mercedes62

کاربر حرفه ای سیستم عامل
لایک‌ها
941
شما اگر قصد نوسانگیری با اختلاف خرید و فروش (Spread) جزیی و نقدشوندگی بسیار بالا رو در ایران دارید در حال حاضر بهترین گزینه صندوقهای ETF طلا به ویژه پرمعامله ترینشون یعنی "صندوق پشتوانه طلای لوتوس پارسیان" با نماد "طلا" در بورس هست و بعد از اون گواهی های سپرده سکه طلا در بورس کالا.

(اطلاعات بیشتر)

اقا سیستمش اینجوری که رو نوسان طلا میفروشید و میخرید؟
و سود میگیرید روش؟

آرتیمس محتشم

Registered User
لایک‌ها
158
به نظرتون با توجه به افت فروش نفت و لغو معافیت های نفتی دوباره سکه و طلا بالاتر میره؟

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
پس چرا کشید پایین دوباره دلار :general208:

۷ میلیون تو ضرر هستم :(

یا حضرت ترامپ خودت فرجی کن :general503:

TANHA81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36

داداش از نظرتو فرج یعنی چی؟یعنی دلار گرونتر بشه تا شما که دلار انبار کردی ضرر نکنی ولی در عوضش کالاها گرونتر بشه وتو بگی گور بابای مردم فقط خودم

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
داداش از نظرتو فرج یعنی چی؟یعنی دلار گرونتر بشه تا شما که دلار انبار کردی ضرر نکنی ولی در عوضش کالاها گرونتر بشه وتو بگی گور بابای مردم فقط خودم
یعنی دقیقا اینجور مردمی هستیم
واقعا خجالت آوره

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414

خدا کنه انقدر بیاد پایین که بدبخت شی تا یکم به فکر هموطنات بیافتی که تو همین یک سال بدبختی کشیدن

jan_sakht

Registered User
لایک‌ها
443
دلار جونه مادرت بیا رو ۱۸ تومن

یا حضرت دلااااار فوران کن

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,016
این شرایط مختص این روز ها نیست
همیشه همه طلافروشی ها همینطور هستن :general306: مگرنه سود نمیکردن
من چند سال پیش که ارزونی هم بود به زور یه دونه سکه رو فروختم به 15 تا طلافروشی مراجعه کردم فقط یه نفرش خرید اون هم کارمزد خودش رو کم کرد . برای سود خوب نیست ولی برای حفظ ارزش پول خوبه . اگر نمیفروختمش پس اندازم بی ارزش نمیشد ، ریال همیشه :general502: بوده و هست

برای صندوق امانات بانک ملی رفتم شرایطش را پرسیدم
میگن حساب از کوچه تا بازار دو تا هست همینه
اینجا میپرسیدم دوستان میگفتن هزینه 50 تومن سالیانه!
از نزدیک رفتم پرسیدم گفتن که 50 تومن هزینه سالیانه صندوق کوچیک + 450 هزار تومن مبلغ ضمانت + 5،500،000 سپرده با سود :general502: درصد + داشتن یک نفر معرف که کارمند بانک باشه (پارتی) جمعا تقریبا میشه 6 میلیون تومن با کلی تعهد و پارتی حالا 6 میلیون کجا 50 هزار تومن کجا !! خب با داشتن این همه شرایط مسخره، دزدی از خونه مردم بیشتر میشه و طرف سکه و دلار را توی باغچه چال کنه خیلی بصرفه تر و راحت تره تا صندوق امانات بگیره ، اینم از سیستم بانکی!
من تجربه خودم رو کامل در اختیارتون گذاشتم پس دوباره نگید 50 تومن هزینشه ، آخه چرا یک نفر هم این ها رو بهم نمیگفت؟ الان من براتون تعریف کردم برام هزینه ای داشت یا چیزی ازم کم شد؟
دوستان کسی جای بهتری سراغ داره برای صندوق امانات با شرایط آسون تر؟

Last edited:

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
این شرایط مختص این روز ها نیست
همیشه هممه طلافروشی ها همینطور هستن
من چند سال پیش که ارزونی هم بود به زور یه دونه سکه رو فروختم به 15 تا طلافروشی مراجعه کردم فقط یه نفرش خرید اون هم کارمزد خودش رو کم کرد . برای سود خوب نیست ولی برای حفظ ارزش پول خوبه . اگر نمیفروختمش پس اندازم بی ارزش نمیشد ، ریال همیشه :general502: بوده و هست

دوستان کسی جای بهتری سراغ داره برای صندوق امانات با شرایط آسون تر؟

بانک ملت صندوق کوچک
دو نیم میلیون ته حسابت بلوکه میشه
تقریبا ۹۰۰ هزار تومن رهن صندوق میشه
و سالی نزدیک ۹۰۰ اجاره

ssh3614

Registered User
لایک‌ها
380
به نظر میرسه دیگه امسال کف سکه همون ۴۷۰۰ باشه ، دوستان نظری در این مورد ندارن؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

فعلا که به قیمت خرید خودم نرسیده
بالا ۵ خریدم امامی ۸۶ ی تمام

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
امسال کف قیمت ۵ هست چند وقت دیگه بنزین ۲ نرخی میشه صحبت لیتری ۳ تومن هست دوباره یه جهش دیگه قیمتها رو داریم اوضاع بهم نریزه خوبه

بالا