برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بازار خودرو + اخبار و رویدادهای مربوط به خودرو

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان ی جوری تعریف میکنن از کوییک ی ادم خارجی بیاد تو فروم فک میکنه در مورد هیوندایی چیزی حرف میزنن ،،حالا سرمایتون ماشین کردید ضرر نکنید جدا ولی خدا وکیلی اینجوری تعریف نکنید. خوش باشید
انشالله با کوییکتون به پای هم پیر شید،ولی بهت پیشنهاد میدم بری ۲ ساعت ی ماشین خوب کرایه کنی بشینی توش ،مطمئنن نظرت عوض میشه و دگ انقدر تعریف نمیکنی،خوشبخت بشید با کوییک جونتون خخخ،ولی خدایی اسن کارو انجام بده ی بار بالاتر از پرشیا سوار شو بعد بیا اینجا نظرتو بگو

دوست عزیز
هرکسی از خرید و سطح زندگی خودش ، لذت میبره
میزان لذتی که یک نفر از خرید موتور میبره با اون شخصی که پراید میخره ، یا اونی که خودرو کره ای و اونی که آلمانی و اون شخصی که سوپر لوکس میخره برابره !
کسی که ماهی 5 میلیون حقوق میگیره لذت برابر با اون شخصی که ماهی 100 میلیون درمیاره خواهد داشت !

میزان لذت با هم برابره .
همیشه هم بالاتر وجود داره . یکی پراید میخره و دوست داره یه پله بالاتر و خودروهای ایرانی بخره
اونی که خودروهای ایرانی خوب رو میخره ، دوست داره کره ای داشته باشه
اونی که کره ای میخره ، دوست داره آلمانی بخره
آلمانی هم دوست داره سوپر لوکس بخره
سوپر لوکس هم دوست داره کلاسیک و ... بخره که خاص تر باشه ...

من به شخصه ، اینارو سوار شدم : پیکان جوانان ، وانت پیکان ، وانت آریسان ، پراید ، تیبا ، 405 ، پرشیا ، 206 تیپ 5 و 6 ، ماتیز ، سمند قدیمی ، ال 90 ، زانتیا ، ماکسیما ، سوناتا قدیمی و هیبرید ، موهاوی ، سراتو ، لکسوس RX350 ، هیوندا IX55 ، بی ام و 740LI، آریون ، آزرا قدیمی ، برلیانس V5 ، مورانو قدیمی و جدید
اینکه چرا اینقدر متنوع بوده داستان داره که مهم نیست . فقط میخوام بگم تجربه رانندگی با همه اینا رو داشتم اونم نه یک روز و دو روز ! از یک ماه تا چند سال ...

نظر شخصی :
پیکان > خاطره !
وانت آریسان > واسه کارای حمل و نقل تا 1 تن عالیه
پراید > شدیدا سری قدیمی رو دوست دارم !
پرشیا و ال 90 و سمند واقعا در حد مبلغی که پرداخت میکنید عالیه ! ( کاری ندارم گمرک رو بردارن چه اتفاقی میوفته !!! )
ماکسیما تاج سر همه اینا بود ! شاید خنده دار باشه ولی بعد از رد کردنش ناراحت بودم ... شما بگو 1 ریال خرج الکی داشته باشه !!!:rolleyes:

توی خارجی ها هم سوناتا هیبرید و آریون ( اوریون ) یه سر و گردن از بقیه بالاتره !
توی شاسی ها هم موهاوی !!
بی ام و هم جای خودش:D

ولی خرید خودروی بالای 600 تومن واقعا توی ایران به درد نمیخوره و فقط اعصاب خوردی الکیه ! خودرو توی ایران فقط برای جابجایی و آرامشه نه بیشتر . هروقت گمرکی رو برداشتن و با نصف قیمت وارد شد ، تحریم ها هم برطرف شد ، آره دیگه کسی به خودروی ایرانی نگاه نمیکنه ولی الان وضعیت همینه ...

اما در مورد کوئیک ! واقعا واقعا خودروی عالی ای هستش ! امکانات خوب ، امنیت معقول ، هزینه و استهلاک پایین ، طراحی داخلی و خارجی خوبی هم داره ( بی انصاف نباشیم ) ! دیگه چی میخواید ؟ البته اینا در مقابل پولی هست که پرداخت میکنیم ...

امنیت هم یه استانداردی داره ! یکی با بنز یا بی ام و با 200 تا تصادف بکنه شک نکن اگه کشته نشه ، شدیدا صدمه میبینه !!!! امنیت تا 80 کیلومتر در ساعت اهمیت داره ! اونم واس تو شهر ! خارج شهر برای رسیدن به 80 تا ، اگه دوتا 40 تایی شاخ به شاخ بکنن معادل 80 تاست که تقریبا غیر ممکنه کسی با این سرعت ها حرکت بکنه یا بعد از دیدن مانع به این سرعت برسه !
پس داشتن آلمانی و کره ای هم دلیل بر این نمیشه اگه با 120 به یکی بزنیم ، سالم در بیایم

همونطوری که یک خودروی 100 تومنی نباید با 200 تومنی مقایسه بشه ، 200 هم با 300 و الی آخر نباید مقایسه بشه
ولی از نظر من کوئیک واقعا در حد ال 90 میتونه خوب باشه ! به نسبت پولی که پرداخت میکنید ، مورد خوبی رو دارید .

ممنون سلامت باشی
والا کوییک گرفتم
یکی گیر پول بود
قسمت شد معامله کردم
مدل 99 خشک آبی برام 90 تموم شد.
داداش مبارکت باشه ، ایشالا چرخش برات بچرخه و لحظه های خوبی رو باهاش داشته باشی
هم به موقع خریدی و هم خودروی خوبی رو انتخاب کردی;)

Last edited:

vahidtato

Registered User
لایک‌ها
701
دوست عزیز
هرکسی از خرید و سطح زندگی خودش ، لذت میبره
میزان لذتی که یک نفر از خرید موتور میبره با اون شخصی که پراید میخره ، یا اونی که خودرو کره ای و اونی که آلمانی و اون شخصی که سوپر لوکس میخره برابره !
کسی که ماهی 5 میلیون حقوق میگیره لذت برابر با اون شخصی که ماهی 100 میلیون درمیاره خواهد داشت !

میزان لذت با هم برابره .
همیشه هم بالاتر وجود داره . یکی پراید میخره و دوست داره یه پله بالاتر و خودروهای ایرانی بخره
اونی که خودروهای ایرانی خوب رو میخره ، دوست داره کره ای داشته باشه
اونی که کره ای میخره ، دوست داره آلمانی بخره
آلمانی هم دوست داره سوپر لوکس بخره
سوپر لوکس هم دوست داره کلاسیک و ... بخره که خاص تر باشه ...

من به شخصه ، اینارو سوار شدم : پیکان جوانان ، وانت پیکان ، وانت آریسان ، پراید ، تیبا ، 405 ، پرشیا ، 206 تیپ 5 و 6 ، ماتیز ، سمند قدیمی ، ال 90 ، زانتیا ، ماکسیما ، سوناتا قدیمی و هیبرید ، موهاوی ، سراتو ، لکسوس RX350 ، هیوندا IX55 ، بی ام و 740LI، آریون ، آزرا قدیمی ، برلیانس V5 ، مورانو قدیمی و جدید
اینکه چرا اینقدر متنوع بوده داستان داره که مهم نیست . فقط میخوام بگم تجربه رانندگی با همه اینا رو داشتم اونم نه یک روز و دو روز ! از یک ماه تا چند سال ...

نظر شخصی :
پیکان > خاطره !
وانت آریسان > واسه کارای حمل و نقل تا 1 تن عالیه
پراید > شدیدا سری قدیمی رو دوست دارم !
پرشیا و ال 90 و سمند واقعا در حد مبلغی که پرداخت میکنید عالیه ! ( کاری ندارم گمرک رو بردارن چه اتفاقی میوفته !!! )
ماکسیما تاج سر همه اینا بود ! شاید خنده دار باشه ولی بعد از رد کردنش ناراحت بودم ... شما بگو 1 ریال خرج الکی داشته باشه !!!:rolleyes:

توی خارجی ها هم سوناتا هیبرید و آریون ( اوریون ) یه سر و گردن از بقیه بالاتره !
توی شاسی ها هم موهاوی !!
بی ام و هم جای خودش:D

ولی خرید خودروی بالای 600 تومن واقعا توی ایران به درد نمیخوره و فقط اعصاب خوردی الکیه ! خودرو توی ایران فقط برای جابجایی و آرامشه نه بیشتر . هروقت گمرکی رو برداشتن و با نصف قیمت وارد شد ، تحریم ها هم برطرف شد ، آره دیگه کسی به خودروی ایرانی نگاه نمیکنه ولی الان وضعیت همینه ...

اما در مورد کوئیک ! واقعا واقعا خودروی عالی ای هستش ! امکانات خوب ، امنیت معقول ، هزینه و استهلاک پایین ، طراحی داخلی و خارجی خوبی هم داره ( بی انصاف نباشیم ) ! دیگه چی میخواید ؟ البته اینا در مقابل پولی هست که پرداخت میکنیم ...

امنیت هم یه استانداردی داره ! یکی با بنز یا بی ام و با 200 تا تصادف بکنه شک نکن اگه کشته نشه ، شدیدا صدمه میبینه !!!! امنیت تا 80 کیلومتر در ساعت اهمیت داره ! اونم واس تو شهر ! خارج شهر برای رسیدن به 80 تا ، اگه دوتا 40 تایی شاخ به شاخ بکنن معادل 80 تاست که تقریبا غیر ممکنه کسی با این سرعت ها حرکت بکنه یا بعد از دیدن مانع به این سرعت برسه !
پس داشتن آلمانی و کره ای هم دلیل بر این نمیشه اگه با 120 به یکی بزنیم ، سالم در بیایم

همونطوری که یک خودروی 100 تومنی نباید با 200 تومنی مقایسه بشه ، 200 هم با 300 و الی آخر نباید مقایسه بشه
ولی از نظر من کوئیک واقعا در حد ال 90 میتونه خوب باشه ! به نسبت پولی که پرداخت میکنید ، مورد خوبی رو دارید .

داداش مبارکت باشه ، ایشالا چرخش برات بچرخه و لحظه های خوبی رو باهاش داشته باشی
هم به موقع خریدی و هم خودروی خوبی رو انتخاب کردی;)
ممنون عزیز
ایشالا سلامت باشی
توضیحاتت عالی بود
;)

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
به ی لبخند فقط اکتفا میکنم،فضای مجازی دگ کنتور نمیندازه سوار لکسوس شدی بعد به پرشیا میگی عالیه؟منم سوار جنگنده و کشتی تایتانیک شدم،مجازیه دگ کی به کیه
این رو به خودتون هم باید بگی برادر جان
یه جمله زیبا هست میگه
اول خود ببین بعد دیگران را
خشنود و خرسند باشی عزیز

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
جناب
@saeed_taj در این چند پست اخیر خودتون هم رجوع کنید یک نفر مشکلپرانی با دیگران دارد که تذکر می خواهد چون حرف ملایم و مودبانه برای ایشان جوابگو نیست.

لطفا به این موضوع رسیدگی کنید.

hadi_bnd

Registered User
لایک‌ها
873
عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یک سوال داشتم
من یک پراید مدل ۹۷ دارم که کم کارکرده حدودا ۳۰ هزار
میخواستم بدونم چقدر قیمت بذارم روش خوبه
میخوام تا ۲۰ بذارم روش و تیبا ۲ بگیرم
ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
توی قیمتش موندم
بنگاه که کلن بردم میزنه تو سر ماشین

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
به ی لبخند فقط اکتفا میکنم،فضای مجازی دگ کنتور نمیندازه سوار لکسوس شدی بعد به پرشیا میگی عالیه؟منم سوار جنگنده و کشتی تایتانیک شدم،مجازیه دگ کی به کیه
هدفم بحث کردن نیست چون صحبت با شما اشتباهه ولی چون گفتی دروغ گفتم و شر و ور میگم ، باید یکم دیگه بهت توضیح بدم که موضوع برات جا بیوفته

معامله خودرو کنار کار اصلیم داشتم ( یا جای طلب برداشتم یا به قیمت خوب از آشنا خریدم که رد بکنم ) و قطعا خودرویی که میگیرم و قراره بفروشمش ، یه مدتی از اون استفاده میکنم تا قیمت مناسب برای فروش پیدا بشه . صفر که نخریدم دلم نیاد استفاده بکنم
بعضی از خودروها هم واسه خانواده بوده که منم استفاده میکردم
بعضی از اونا رو هم واسه مصرف خودم خریدم
دیگه بیشتر از این درمورد خودم توضیح نمیدم چون کاملا بی ارزشه و دلیلی واسه اثبات حرفام به شما نمیبینم:D حالا میخوای لبخند بزن ، میخوای سوار تایتانیک بشو ، خود دانی به من مربوط نیست ...

اما در مورد موضوع خرید خودرو و مقایسه خودروها که همیشه خودروی داخلی کوبیده میشه :
اول باید بدونید که ما اگه گمرکی و یه سری هزینه های جانبی رو نداشتیم و تحریم هم نبودیم ، خودروهای زیر 4 تومن برامون نصف قیمت در میومد ! کاری هم به قیمت دلار ندارم ، تازه با همین دلار 20 تومنی میگم !!!
پس اگه شما میتونی گمرکی رو برداری و قانون رو تغییر بدی ، بکن اینکارو بعد که یه کره ای اندازه داخلی شد و با همون پول ایرانی میشد کره ای رو بخریم ، اونوقت بیا اینجا خرید خودروی داخلی رو محکوم بکن:confused:

دوم ، شما باید مفهموم عالی بودن در حد پولی که میپردازی رو متوجه بشی ، چون بخاطر این مورد متاسفانه منظور هیچکسی رو نمیفهمی :D
شما 200 میلیون بخوای خرج بکنی واسه ماشین ، باید بین 150 تا 250 تومن خودروها رو مقایسه بکنی و بگی کدوم خوبه ، کدوم بد و کدوم عالی
اگه 1 میلیارد داری ، باید از 800 تومن تا 1200 رو مقایسه بکنی و بگی کدوم خوبه ، کدوم بد و کدوم عالی

برای شخصی که در حد 100 تومن خرید میزنه ، بهترین گزینه کوئیک هستش تا رنج 200 تومن ! یا حتی 250 تومن !
بعد ال 90 و پرشیا برای رنج 150 الی 300 تومن !

مثلا بین IX55 و موهاوی و مورانو و لکسوس ، واقعا موهاوی فوق العاده بود !!! با وجود اینکه ارزون تر از لکسوس بود ولی در مقایسه با اون مبلغ بیشتری که بابت لکسوس پرداخت میکنی ، کیفیت و زیبایی و قدرت و شتاب بیشتری دریافت نمیکنی و صرفا چندتا آپشن جزئی بیشتر داره که ارزش چند صد میلیون نداره !

مثل مقایسه سامسونگ با اپل ! من همیشه طرفدار سامسونگ بودم ! با توجه به امکاناتی که میخوام داشته باشم و در مقایسه با پولی که میدم ارزش داره ! صرفا دنبال برند برای پرستیژ خاصش و کلاسی که ایجاد میکنه نیستم!
اگه کسی برند میخواد بین همون چندتا خودرو به جای موهاوی باید لکسوس رو انتخاب بکنه و بعد مورانو و گزینه آخر 55 و موهاوی میشه !

مقایسه خودروها با توجه به پولی که پرداخت میشه باید انجام بدی ، مقایسه 206 با جنسیس اشتباهه ، مقایسه لندکروز با مورانو اشتباهه ، مقایسه سری 7 بی ام و با کره ای ها اشتباهه . پس شما وقتی در مورد کوئیک بد میگی ، باید با خودروهای هم رده یعنی تیبا ، سمند ، ال 90 ، پرشیا ، 405 ، ریو ، دنا و چندتا خودروی دیگه توی همین رنج مقایسه بکنی و نظر بدی !
وگرنه یه بچه 5 ساله هم بنز و پراید رو جلوش بزاری ، قطعا بنز رو انتخاب میکنه:D
به شدت ساده و روان موضوع رو گفتم ! قطعا متوجه شدی ولی هه روی خودت نمیاری :rolleyes: مهم نیست ! ولی دیگه حداقل ادامش نده :D

درضمن داشتن خودروی گرون ، دردسر داره و فقط یکی از دردسرهاش تصادفه ، اونوقت پشیمون میشید ! از نظر من مبلغی که بابت خودرو پرداخت کردید بهتره معادل 1 سال الی حداکثر 2 سال سود خالص شما باشه . یعنی اگه کسی سالی 500 تومن در میاره ، بهتره بین 500 تومن الی 1 میلیارد خودرو داشته باشه که من خودم همون 1 سال یا حتی کمتر از 1 سال رو میپسندم .
کسی که ماهی 10 تومن داره و یه خودروی 700 تومنی داره زیر پاش انداخته ، ا نگران بنزینه ، نگرانه انعام مسئول پمپ بنزینه ، نگران هزینه و انعام کارواشه ، پشت چراغ قرمز با دستفروشا مشکل داره ، هر جا پارک بکنه موقع برگشت با استرس نیگا میکنه که ماشینو نبرده باشن یا خط ننداخته باشن ، بعد از پارک زیر آفتاب سایبون میزاره ، برای تعمیرات اذیت میشه ، تو خیابون هم نگران تصادفه و به محض تصادف یا درگیر میشه یا میزنه تو سر خودش ، موقع رد شدن از سرعتگیر یجوری ترمز میکنه انگار از روی کوهستان قصد عبور داره و در کل اذیت شدن به اون لذتی که میبره نمیچربه . تازه اگه نتونه درآمدش رو بالا ببره در نهایت اون خودروی 700 تومنی آخرین تجربه میشه و بعدی رو باید سطح پایینتر بخره و اونجا به خاطر اینکه افت داشته تا یه مدت دپرس میشه ...
اما اگه به جای 700 تومن ، 200 الی 300 تومن میخرید ، هیچکدوم مشکلات بالا رو نداشت چون اون 700 تومن درآمد سالی 350 میطلبه نه سالی 120 و این میشه لقمه بزرگتر از دهن

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
عرض سلام خدمت دوستان عزیز
یک سوال داشتم
من یک پراید مدل ۹۷ دارم که کم کارکرده حدودا ۳۰ هزار
میخواستم بدونم چقدر قیمت بذارم روش خوبه
میخوام تا ۲۰ بذارم روش و تیبا ۲ بگیرم
ممنون میشم راهنمایی کنن دوستان
توی قیمتش موندم
بنگاه که کلن بردم میزنه تو سر ماشین
نه بابا بنگاه چیه خودت بفروش ، دیوار ، شیپور ، باما
مدل 97 و 30 تا کارکرد که چیزی نیست ،قیمت صفرش رو دربیار ، 5 الی 10 درصد کم بکن ( بسته به بقیه مسائل خودرو . اگه سالمه و هیچ ایرادی نداره همون 5 یا 6 درصد منطقیه ) . همین بدون تخفیف و مقطوع . نخریدن هم نخریدن ، پس اندازت رو دلار یا سکه میکنی ، یکی دو سال بعد میفروشی :p
من خودمم خرید و فروش کردم ولی به دلال خودرو نون نرسون ! یکی از کاذب ترین دلالی های ممکن توی کشوره ! کارشون هیچ ارزشی نداره . اگه ماشینت تصادفی و ایراد دار بود فقط به دلال ارزون بده در غیر اینصورت خود بفروش .
من به دلال ماشین فروختم ، چندجاش خوردگی و تصادف داشت که درست نکرده بودم و رنگ میخواست و لاستیک سابی هم داشت ! طرف فروخته بود ، واس وکالت رفتم وقتی وکالت رو دادم و پایین اومدم ، دیدم ماشین سالمه !:)
به خاطر همین موضوع به خریدار کمک کردم سر دلال رو کلاه بزاره و بیشتر از افت قیمت واقعی ماشین ، بزاره تو جیب خودش . دلاله هم فهمید موضوعو خلاصه چهارتا فحشم بهش دادم دلم خنک شد:p

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
هدفم بحث کردن نیست چون صحبت با شما اشتباهه ولی چون گفتی دروغ گفتم و شر و ور میگم ، باید یکم دیگه بهت توضیح بدم که موضوع برات جا بیوفته

معامله خودرو کنار کار اصلیم داشتم ( یا جای طلب برداشتم یا به قیمت خوب از آشنا خریدم که رد بکنم ) و قطعا خودرویی که میگیرم و قراره بفروشمش ، یه مدتی از اون استفاده میکنم تا قیمت مناسب برای فروش پیدا بشه . صفر که نخریدم دلم نیاد استفاده بکنم
بعضی از خودروها هم واسه خانواده بوده که منم استفاده میکردم
بعضی از اونا رو هم واسه مصرف خودم خریدم
دیگه بیشتر از این درمورد خودم توضیح نمیدم چون کاملا بی ارزشه و دلیلی واسه اثبات حرفام به شما نمیبینم:D حالا میخوای لبخند بزن ، میخوای سوار تایتانیک بشو ، خود دانی به من مربوط نیست ...

اما در مورد موضوع خرید خودرو و مقایسه خودروها که همیشه خودروی داخلی کوبیده میشه :
اول باید بدونید که ما اگه گمرکی و یه سری هزینه های جانبی رو نداشتیم و تحریم هم نبودیم ، خودروهای زیر 4 تومن برامون نصف قیمت در میومد ! کاری هم به قیمت دلار ندارم ، تازه با همین دلار 20 تومنی میگم !!!
پس اگه شما میتونی گمرکی رو برداری و قانون رو تغییر بدی ، بکن اینکارو بعد که یه کره ای اندازه داخلی شد و با همون پول ایرانی میشد کره ای رو بخریم ، اونوقت بیا اینجا خرید خودروی داخلی رو محکوم بکن:confused:

دوم ، شما باید مفهموم عالی بودن در حد پولی که میپردازی رو متوجه بشی ، چون بخاطر این مورد متاسفانه منظور هیچکسی رو نمیفهمی :D
شما 200 میلیون بخوای خرج بکنی واسه ماشین ، باید بین 150 تا 250 تومن خودروها رو مقایسه بکنی و بگی کدوم خوبه ، کدوم بد و کدوم عالی
اگه 1 میلیارد داری ، باید از 800 تومن تا 1200 رو مقایسه بکنی و بگی کدوم خوبه ، کدوم بد و کدوم عالی

برای شخصی که در حد 100 تومن خرید میزنه ، بهترین گزینه کوئیک هستش تا رنج 200 تومن ! یا حتی 250 تومن !
بعد ال 90 و پرشیا برای رنج 150 الی 300 تومن !

مثلا بین IX55 و موهاوی و مورانو و لکسوس ، واقعا موهاوی فوق العاده بود !!! با وجود اینکه ارزون تر از لکسوس بود ولی در مقایسه با اون مبلغ بیشتری که بابت لکسوس پرداخت میکنی ، کیفیت و زیبایی و قدرت و شتاب بیشتری دریافت نمیکنی و صرفا چندتا آپشن جزئی بیشتر داره که ارزش چند صد میلیون نداره !

مثل مقایسه سامسونگ با اپل ! من همیشه طرفدار سامسونگ بودم ! با توجه به امکاناتی که میخوام داشته باشم و در مقایسه با پولی که میدم ارزش داره ! صرفا دنبال برند برای پرستیژ خاصش و کلاسی که ایجاد میکنه نیستم!
اگه کسی برند میخواد بین همون چندتا خودرو به جای موهاوی باید لکسوس رو انتخاب بکنه و بعد مورانو و گزینه آخر 55 و موهاوی میشه !

مقایسه خودروها با توجه به پولی که پرداخت میشه باید انجام بدی ، مقایسه 206 با جنسیس اشتباهه ، مقایسه لندکروز با مورانو اشتباهه ، مقایسه سری 7 بی ام و با کره ای ها اشتباهه . پس شما وقتی در مورد کوئیک بد میگی ، باید با خودروهای هم رده یعنی تیبا ، سمند ، ال 90 ، پرشیا ، 405 ، ریو ، دنا و چندتا خودروی دیگه توی همین رنج مقایسه بکنی و نظر بدی !
وگرنه یه بچه 5 ساله هم بنز و پراید رو جلوش بزاری ، قطعا بنز رو انتخاب میکنه:D
به شدت ساده و روان موضوع رو گفتم ! قطعا متوجه شدی ولی هه روی خودت نمیاری :rolleyes: مهم نیست ! ولی دیگه حداقل ادامش نده :D

درضمن داشتن خودروی گرون ، دردسر داره و فقط یکی از دردسرهاش تصادفه ، اونوقت پشیمون میشید ! از نظر من مبلغی که بابت خودرو پرداخت کردید بهتره معادل 1 سال الی حداکثر 2 سال سود خالص شما باشه . یعنی اگه کسی سالی 500 تومن در میاره ، بهتره بین 500 تومن الی 1 میلیارد خودرو داشته باشه که من خودم همون 1 سال یا حتی کمتر از 1 سال رو میپسندم .
کسی که ماهی 10 تومن داره و یه خودروی 700 تومنی داره زیر پاش انداخته ، ا نگران بنزینه ، نگرانه انعام مسئول پمپ بنزینه ، نگران هزینه و انعام کارواشه ، پشت چراغ قرمز با دستفروشا مشکل داره ، هر جا پارک بکنه موقع برگشت با استرس نیگا میکنه که ماشینو نبرده باشن یا خط ننداخته باشن ، بعد از پارک زیر آفتاب سایبون میزاره ، برای تعمیرات اذیت میشه ، تو خیابون هم نگران تصادفه و به محض تصادف یا درگیر میشه یا میزنه تو سر خودش ، موقع رد شدن از سرعتگیر یجوری ترمز میکنه انگار از روی کوهستان قصد عبور داره و در کل اذیت شدن به اون لذتی که میبره نمیچربه . تازه اگه نتونه درآمدش رو بالا ببره در نهایت اون خودروی 700 تومنی آخرین تجربه میشه و بعدی رو باید سطح پایینتر بخره و اونجا به خاطر اینکه افت داشته تا یه مدت دپرس میشه ...
اما اگه به جای 700 تومن ، 200 الی 300 تومن میخرید ، هیچکدوم مشکلات بالا رو نداشت چون اون 700 تومن درآمد سالی 350 میطلبه نه سالی 120 و این میشه لقمه بزرگتر از دهن
من واقعا نمیدونم کجای حرفای منو متوجه نمیشید؟من اصلا کاری به خرید و فروش ندارم هر کی داره خیرشو ببینه،ولی شمایی که میگی من سوار لکسوس شدم ولی کوییک ماشین عالیه این کلا با عقل جور در نمیاد،من میگم الکی تعریف نکنید، دگ تایپیک داره میره به سمت اینکه ماشینای تولید داخل با ماشینای خارجی مقایسه شه و در کمال تعجب ماشین داخلی برنده هم میشه،واقعا دلیلش مبهمه برام .باز اون فول پلاسش کروز کنترل داشت ی ال سی دی داشت ادم دلش میمومد بگه اره کوییک فرق میکنه با پراید،الان که خود پرایده خداییش با قیمت ۳۰,۴۰ تومن بالاتر.
مقایسه شما بین پرشیا و کوییک اینا بین بد و بدتر نباید بگی این ماشین تو این رنج قیمت خوبه،باید بگی بدرد نمیخوره ولی چاره چیه تو این رنج باید اینو بخری،اگه مثلا میشد تو این رنج ۱۰ تا ماشین صفر هم قیمت کوییک بود بعد میگفتیم اره کوییک میخریم بخاطر اینا بهتره،ولی شما حق انتخاب نداری مجبوری اون بنجل بخری

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
هر جا که رقابت نباشه کیفیت میاد پایین ،الان رقیپ ایران خودرو و سایپا تو رنج قیمتشون کیه؟هیچ کس
پس مجبور به خرید ماشین بی کیفیت هستیم
کل ایران رو این ی موضوع متحدن که ماشینای داخلی کیفیتی واقعا اشغال هستن بعد تو این فروم برعکسشه بعد اسم دلال هم میاد،گلو خودشونو پاره میکنن که چرا تهمت میزنی

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
ی سوال فنی مگه کوییک همون قطعات تیبا و ساینا روش نیست؟چرا انقدر از کوییک طرفداری میشه ولی حرفی از تیبا و ساینا نیست؟؟؟من جواب میدم فعلا بازار دلالی کوییک خوبه،دلیل طرفداری و تعریف و تمجید از کوییک

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191
این برام اومده یعنی رمز ورودم را باید عوض کنم یا چیز دیگه

مشتري محترم شركت ايران خودرولطفا جهت پيشگيري از بروز مشكلات آتي در شماره گذاري خودروي ثبت نامي خود، از طريق سامانه فروش اينترنتي ايران خودرو به نشاني esale.ikco.ir بخش ورود كاربر نسبت به دريافت كاربري جديد در قسمت ثبت نام يا تنظيم رمز اقدام نماييد . باتشكر *ايران خودرو *

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
اینا کف قیمت خودرو. هنوز خیلی فاصله داره. تازه دلار زیر 20 بمونه
سلام
به نظر شخصی من اگر ب کسی بر نمیخوره خودرو حباب منفی دارد
خداحافظ.
تا بماند یادگار./.

الان قیمت ماشین توی بازار آزاد کم و بیش با قیمت دلار میخونه ولی اگه قیمت کارخونه بخواد افزایش قابل توجهی داشته باشه، قیمت بازار آزاد خیلی خیلی غیر منطقی میشه.

اینکه با قیمتهای بیشتر از این توان خرید مردم به شدت کاهش پیدا میکنه به کنار؛ افزایش شدید قیمت قطعات و نایاب شدن قطعات (حتی بدون تشدید تحریم ها) به خصوص برای ماشین های خارجی (که همین الان هم قطعاتشون نسبتا سخت گیر میاد) باعث میشه بازار خودرو دیگه جذابیت سابق رو نداشته باشه.

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
دوستان نظرتون در مورد برلیانس h220 یا 320 چیه؟

masoudrejae

Registered User
لایک‌ها
191

مشتري محترم شركت ايران خودرولطفا جهت پيشگيري از بروز مشكلات آتي در شماره گذاري خودروي ثبت نامي خود، از طريق سامانه فروش اينترنتي ايران خودرو به نشاني esale.ikco.ir بخش ورود كاربر نسبت به دريافت كاربري جديد در قسمت ثبت نام يا تنظيم رمز اقدام نماييد . باتشكر *ايران خودرو *
اینو کسی نمیدونه؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787

چیز خاصی نیست..احتمالا اطلاعاتت مثل شماره شبا یا آدرس یا شماره گواهینامه رو بخواد که تکمیل کنی

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
ماشین های خوبین هم نرمن هم کابین شیکی دارن و کم صدا هستن ولی موضوعی که سبب شد نخرم کمبود قطعاتش هست
پس ارزش خرید دارن،قیمت دنده دستیشون حدودا چقدره؟امار دارید؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سلام درشرایط فعلی خودروهای چینی ب هیچ وجه ارزش خرید ندارن
قطعات نیست
جدی بگیرید
--------
چند وقت پیش یه ون برلیانس برای صافکاری داشتیم ک قطعات بدنش گیرنیومد چون اتاقش با تویوتا هایس یکیه کاپوت و سپر و جلو پنجره و... رو همه تویوتایی گرفتیم و جمعش کردیم.
خلاصه خودتونو گرفتار چینی نکنید.
اگر پول دارید که بسم الله برید سراغ یه برند بین المللی خوب(تویوتا-هیوندا -کیا و ...) اگرم ندارید که همین پژو سوار بشید.دیگه این حد وسط که چینی هست بیخیال بشید خواهشا.

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
سلام درشرایط فعلی خودروهای چینی ب هیچ وجه ارزش خرید ندارن
قطعات نیست
جدی بگیرید
--------
چند وقت پیش یه ون برلیانس برای صافکاری داشتیم ک قطعات بدنش گیرنیومد چون اتاقش با تویوتا هایس یکیه کاپوت و سپر و جلو پنجره و... رو همه تویوتایی گرفتیم و جمعش کردیم.
خلاصه خودتونو گرفتار چینی نکنید.
اگر پول دارید که بسم الله برید سراغ یه برند بین المللی خوب(تویوتا-هیوندا -کیا و ...) اگرم ندارید که همین پژو سوار بشید.دیگه این حد وسط که چینی هست بیخیال بشید خواهشا.
اینا که با چین خوب ساخت و پاخت میکنن قرار داد ۲۵ ساله هم دارن میبندن،فک کنم چند وقت دگ سرازیر شه جنس چینی،

بالا