برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
نه خوشبختانه بحث هیات تسویه و ورشکستگی نیست,میگن با کوثر میخواد ادغام بشه,ثامن در حال گرفتن مجوز بود و مبلغ ضمانت روپ یش بانک مرکزی دو سال پیش گزاشته بود و کلا بانک مرکزی ازش حمایت کرد,اما مساله اینه اونا که پول لازم بودن ضرر کردن ,مثلا طرف پول خرید خونش رو گزاشته بود ,اونجا ضرر جبران ناپذیر کردن و کسی پاسخ گو نیست,کلا سیستم اقتصادی ایران قماره!!!! یکی یه شبه ثروتمند و دیگری بی چیز میشه!!! بدیش هم اینه معمولا سود از ضرر دیگران ساخته میشه و پولها حلال آغشته به حرام محسوب میشه...............
اگه مردم ازشون به دادگاه شكايت كنن چي ميشه؟

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
اگه مردم ازشون به دادگاه شكايت كنن چي ميشه؟
تو اینجور مواقع معمولا تصمیم جمعی برای همه گرفته میشه,در مورد موسسات قبلی هم هیات تسویه تشکیل شد نه رسیدگی به شکایت فردی,در مورد ثامن ظاهرا با توجه به قدمت و قدرت اون وبا توجه به پذیره نویسی بورس و تضامین بانک مرکزی ,به این سمت میروند که مجوز بگیره یا ادغام بشه و هیات تسویه درست نشه براش,که این باعث میشه عملا کسی ضرر نکنه,اما قبلا هم عرض کردم شاید اکثریت ضرر نکنند,اما اقلیتی که پول لازم هستند و سرمایه کل زندگیشون تو ثامن هست متضرر شدند و هیچ کی هم پاسخگو نیست!! تو شعباتش مامورای نیروانتظامی گاهی جای مدیرانش نشستند یا کلا حضور دارند!! و مشت آهنین پاسخ افراد پول لازم هست!!!

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,839
سیاسی بازی شروع شد(مجلس ، دولت)

هم‌اکنون/مجلس- تذکر شدیدالحن کوچکی‌نژاد: چرا هیات‌رئیسه مجلس سوال از رئیس‌جمهور را اعلام وصول نمی‌کند؟/ مردم در موسسات اعتباری مشکل دارند و هرج و مرج به وجود آمده/ دیروز سپرده‌گذاران در سراسر کشور تجمع کرده بودند؛مساله دارد امنیتی می‌شود و امیدواریم با اعلام وصول سوال از روحانی مشکل رفع شود.

پزشکیان، نایب رئیس مجلس: هفته گذشته رئیس‌کل بانک مرکزی آمد و آقای لاریجانی رییس مجلس هم این هفته را به دولت مهلت داد تا این موضوع حل شود. من مخالفتی با مطرح شدن سوال در هیات‌رییسه ندارم.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
من این صندوق دارم زیر ۱۹ تا حالا نریختن حداقل این صندوق سودش تقریبا ثابت بوده
سپه با کف ۱۰۰ میلیون یکساله ۲۰ درصد
ملی با کف یک میلیارد یکساله ۲۱ درصد

Sent from my iPhone using Tapatalk
از یکی شنیدم مسکن 21 درصد میده
پرسیدم گفتن صندوق اباد هست
فقط گفت تضمین سوددهی نداره اما تا الان 20 درصد دادیم
سپه هم صندوقه درسته ؟
چون یکساله همه رو چک کردم 15 درصد بود

Last edited:

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
از یکی شنیدم مسکن 21 درصد میده
پرسیدم گفتن صندوق اباد هست
فقط گفت تضمین سوددهی نداره اما تا الان 20 درصد دادیم
سپه هم صندوقه درسته ؟
چون یکساله همه رو چک کردم 15 درصد بود

مسکن اطلاع ندارم.
صندوق ارمان شهر عرض کردم موقعی که سود بانکها اوردن پایین زیر ۱۹ نداد وگرنه میانگینش ۲۲ هستش حتی چند سال پیش ۲۴ هم میداد

خیر سپه سپرده هستش یکساله اسمش سپرده امید ، سایت سود مصوب بانک مرکزی میزنه و تلفنی هم معمولا جواب نمیدن فقط حضوری این نوع حساب ها جواب میدن برای راهنمایی.

Amir255

Registered User
لایک‌ها
211
دوستان مطلع این وامی که میخواستن روی یارانه ها بدن به جز بانک کشاورزی بانک دیگه انجام داده تا حالا؟

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
سلام دوستان.اگه از دوستان کسی تجربه داره جواب بده
.سپرده یکساله من ۳۰ تیر سر رسیدشه که جمعه میشه.مجبورم برای بستنش ۳۱ برم شعبه.سود اون یک روز رو میدن؟؟؟

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
از ثامن خبری هست ؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
.سپرده یکساله من ۳۰ تیر سر رسیدشه که جمعه میشه.مجبورم برای بستنش ۳۱ برم شعبه.سود اون یک روز رو میدن؟؟؟

سلام خیر نمیدن متاسفانه مگر اینکه مرام داشته باشن اون یک روز بریزن حساب روزشماراتون، البته اگر اتومات تمدید بشه و شما نخوای دست به سپردت بزنی اون یک روزم حساب میشه.از شانس بد من هم اکثر سپرده هایی که داشتم و دارم به تعطیلی یا جمعه خورده!

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399

باید سود اون یکروز رو براتون بریزن ، حالا باز بستگی به بانک داره ، اینجا هیچی روتین که نداره ، شما میری یک بانک رو برگه سپردت دقیقا نرخ سودی که میخوان بریزن مینویسن ، بانک دوم میگه 22 درصد ولی 14 درصد مینوسه رو برگه ، بانک سوم کلا نرخ سود نمی نویسه .....

نکته مهم بعدی دوستان بسیاری از کارمندان شعب بانک های خصوصی ، وقتی یک طرح گذاشته میشه ، در توضیح طرح به شما عمدا تغییراتی میدن تا شما پولتون کمتر دست بزنید
نمونش سپرده روز شمار هست . سپرده روزشمار شرطی که جدیدا بانکا گذاشتن مثلا 22 درصد بشرط رعایت 50میلیون
من یک شعبه رفتم گفت اگه یکروز هم بیاد زیر 50 میلیون کل ماه رو براتو 18 درصد حساب میکنن
شعبه دوم گفت فقط اون روزی که بیاد زیر 50 تومن اون روزا 18 درصد بقیه روزا 22 درصد
شعبه سوم گفت کف این حساب خیلی وقته شده 10 میلیون ! نه 50 میلیون
خلاصه اعتباری به حرف مسئولین و کارمندای شعبه نیست

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214

امروز رفتم شعبه پرسیدم میگفت سود اون یک روز میپره و راهکاری نیست!!!!

roz96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
بانک رفاه با کف ۲۵۰ میلیون ۱۹ درصد میده روزشمار بانک هست صندوق و این چیزا هم نیست به نظرتون ارزش داره؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
بانک رفاه با کف ۲۵۰ میلیون ۱۹ درصد میده روزشمار بانک هست صندوق و این چیزا هم نیست به نظرتون ارزش داره؟

برای روزشمار با این کف اونم ۱۹ درصد زیاد جالب نیست
ضمن اینکه ممکنه سودش کاهش بده

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,839
بانک ها نباید سود بالای ١٥٪‏ بدهند

رئیس بانک مرکزی: هیچ بانکی نباید مجاز باشد سود علی احساب را بیشتر از آنکه در شورای پول واعتبار تصویب شده بدهد ،نرخ مصوب شورای پول و اعتبار ۱۵٪ است

roz96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
برای روزشمار با این کف اونم ۱۹ درصد زیاد جالب نیست
ضمن اینکه ممکنه سودش کاهش بده
به نظرتون شش ماهه تجارت که ۲۲ درصد هست چطوره ؟ احتمال کاهش سود هم داره ؟
چه بانکی پیشنهاد میدین که صندوق نباشه ؟

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
خوب
بانک ها نباید سود بالای ١٥٪‏ بدهند

رئیس بانک مرکزی: هیچ بانکی نباید مجاز باشد سود علی احساب را بیشتر از آنکه در شورای پول واعتبار تصویب شده بدهد ،نرخ مصوب شورای پول و اعتبار ۱۵٪ است
جذب سپرده ها تا بلند مدت یک ساله که الان ۲۰-۲۳ باز میکنند بیشتر میشه.

بالا