برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

shadone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
لطفا اگر امکان داره جواب این سوال من رو بدید
میخوام ببینم شرایط بستن این حساب یکساله چطوره

سر هر ماه پرداخت میکنن دیگه.
فقط بعد چند ماه حدود %2 جریمه داره برداشت.

android6

Registered User
لایک‌ها
77
حالا این حسابای کوتاه مدت قوامین که میشه حساب یکساله سود هر ماه اون حساب به کدوم حساب واریز میشه؟؟ خود اون حساب که قابلیت واریز و برداشت نداره شاید یه نفر حساب دیگه ای نداشته باشه!!! یا یه نفر مثل من سپرده کلان رو تا قبل از 7 شهریور تو اون حساب داشت سود مربوط به این 7 روز باید آخر شهریور واریز بشه تکلیف این چی میشه!!!؟؟؟؟ مسخره کردن ملتو؟؟

shadone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
حالا این حسابای کوتاه مدت قوامین که میشه حساب یکساله سود هر ماه اون حساب به کدوم حساب واریز میشه؟؟ خود اون حساب که قابلیت واریز و برداشت نداره شاید یه نفر حساب دیگه ای نداشته باشه!!! یا یه نفر مثل من سپرده کلان رو تا قبل از 7 شهریور تو اون حساب داشت سود مربوط به این 7 روز باید آخر شهریور واریز بشه تکلیف این چی میشه!!!؟؟؟؟ مسخره کردن ملتو؟؟

منم به همین فکر کردم.خیلی مسخره ان.خیلی ها حساب دیگه ای ندارن!
اصلا همین که میگند هرکی اس ام اس رو نده حسابش میشه یکساله اولین بار در جهانه.سپرده یک ساله زوری.
معلوم هم نیست از کی این تبدیل شگفت انگیز انجام میشه؟
حیلی زرنگن گذاشتن آخرین ثانیه ها نامردا.بخدا خیلی توهین بود به همه مردمی که از ترس 7 صبح دم در بانک نشسته بودن.
اگه خیلی قانون شناس بودن باید میگفتن سپرد هاتون میشه %10 اونم نه اینکه تا چهارشنبه کلی حساب جدید باز کنن دروغگو ها.الانم پیش خودشون گفتن اگه خیلی معمولی سپرده هاشونو %10 کنیم از شنبه میلیون ها نفر حسابشون رو میبندن و میرن میذارن بانک دولتی.دیگه چرا قوامین بذارن.بذار یک سال ازشون سپرده بگیریم.

android6

Registered User
لایک‌ها
77
منم به همین فکر کردم.خیلی مسخره ان.خیلی ها حساب دیگه ای ندارن!
اصلا همین که میگند هرکی اس ام اس رو نده حسابش میشه یکساله اولین بار در جهانه.سپرده یک ساله زوری.
معلوم هم نیست از کی این تبدیل شگفت انگیز انجام میشه؟
حیلی زرنگن گذاشتن آخرین ثانیه ها نامردا.بخدا خیلی توهین بود به همه مردمی که از ترس 7 صبح دم در بانک نشسته بودن.
اگه خیلی قانون شناس بودن باید میگفتن سپرد هاتون میشه %10 اونم نه اینکه تا چهارشنبه کلی حساب جدید باز کنن دروغگو ها.الانم پیش خودشون گفتن اگه خیلی معمولی سپرده هاشونو %10 کنیم از شنبه میلیون ها نفر حسابشون رو میبندن و میرن میذارن بانک دولتی.دیگه چرا قوامین بذارن.بذار یک سال ازشون سپرده بگیریم.
به قول یه معاونی این پیامکا کذاییه توجه نکنین باو :p
بازم مونده بانک مرکزی چقدر سخت بگیره فقط اینو میدونم اگه سود روزشمار کم بشه بازم تورم اندکی رو شاهد خواهیم بود تو نیمه دوم امسال

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
صد در صد در چند روز آینده هم فرصت بازکردن حساب یاطرحهای جدید هست!!!!

android6

Registered User
لایک‌ها
77
احتمالش اینه که قوامین برداره اون حسابای 20 درصدی رو بکنه 10 درصد و موجودی اون حسابارو منتقل به حساب بلندمدت کنه و سودش هم تو همین حساب کوتاه مدت واریز بشه غیر از این راهی نیست

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
چطور؟ خبر خاصی شده؟
نه حددس میزنم,چون اگر سود میخواست کم شه , اینجور که مردم ریختن و همه سود ۲۲-۲۵ باز کردند که یه سریشون به اسم بلند مدت هست,یعنی بعد یه ماه برداری میشه کوتاه مدت و بازم سود ۲۲-۲۵ برقراره!!! ودقیقا بر خلاف اعلامیه بانک مرکزی هست,وقتی بانک مرکزی این حجم سپرده گزاریرو مثبت اعلام میکنه,خوب حالا دو روز دیگه هم حساب باز بشه,آسمون به زمین میاد!!!

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
نه بزرگوار! بجث خواب بودن نیست. من خیلی وقته که این تاپیک رو پیگیری میکنم و این جریانات رو هم خیلی وقته در جریانم اما دو نکته اینجا وجود داره:
۱- اگر بانک مرکزی قراره سود رو واقعا کم کنه این کار رو بی خبر میکرد نه اینکه با یک اعلام عمومی همه رو بکشونه به بانک ها تا کلی سپرده اونم برای حداقل ۱ سال جذب کنه! هدف جذب سرمایه بود بنظرم حالا به این روش. و خیلی هم جالبه که سودی که الان بانک ها برای سپرده یکساله میدن نهایتا ۱ یا ۰.۵ درصد فرق دارن! با این حساب از شنبه همه بانک ها هیچ سپرده ای نمیتونن بگیرن و رقابت بی رقابت که قطعا معقول نیست و نهایتش اینه که دوباره همه بانک ها صندوق ها رو دوباره تبلیغ میکنن و حتی به نظرم صندوق که میشه هر موقع پول رو برداشت تا حدودی از سپرده که برای ۱ سال پول رو بلاک میکنه. البته اگر برای رقابت از شنبه دوباره بانک ها یه سری حساب رو به مشتری های خاصشون پیشنهاد ندن!
۲- از طرف دیگه اگر این اتفاق واقعا درست باشه مردم ما نشون دادن که توی همچین شرایطی میرن به سمت دلار سکه ملک و ... و بازی رو تغییر میدن. با این حساب اگر پولی که هر کسی دستشه قابل توجه هست این یک ریسکه که پول رو نگه داره و توی اون موجی که بعدا به وجود میاد ببینه چیکار میتونه بکنه تا اینکه پول با یک سود مشخص توی بانک باشه و عملا کاری باهاش نشه کرد.
بعید میدونم راه باز کردن حساب رو لااقل تا چند روزه دیگه ببندند,چون استقبال زیاد بوده و مسلما امروز خیلیا از صف جا موندن!!! در ضمن سوای ملک که پول زیادی میخوادو همه نمیتونستند برن سمتش اما راه دلار و سکه که باز بود و اگر میخواستند مردم صف خرید سکه راه مینداختند مثل چند سال پیش یا با یک هجوم دلارو میبردن رو ۴۰۰۰,اما دیدیم که نشد!!! امیدورایم بعدش هم نشه,احتمالا راههای میزارن برای بعد,فعلا که بیش از قبل پول جمع کردن مخصوصا بانکهایی که قبلا میگفتند مشکل دارند به نفعشون شد .

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
بعید میدونم راه باز کردن حساب رو لااقل تا چند روزه دیگه ببندند,چون استقبال زیاد بوده و مسلما امروز خیلیا از صف جا موندن!!! در ضمن سوای ملک که پول زیادی میخوادو همه نمیتونستند برن سمتش اما راه دلار و سکه که باز بود و اگر میخواستند مردم صف خرید سکه راه مینداختند مثل چند سال پیش یا با یک هجوم دلارو میبردن رو ۴۰۰۰,اما دیدیم که نشد!!! امیدورایم بعدش هم نشه,احتمالا راههای میزارن برای بعد,فعلا که بیش از قبل پول جمع کردن مخصوصا بانکهایی که قبلا میگفتند مشکل دارند به نفعشون شد .
اونهايي كه تا ديروز پولي داشتن و تونستن حساب بلند مدت باز كنن كه كردن و اونهايي كه اين كارو نكردن و همچنين كساني كه از اين به بعد پولي دستشون ميرسه بعيده كه به سود 10 و 15 درصد بانك رضايت بدن، براي همين احتمال تحريك بازار ارز و طلا هم دور از ذهن نيست مگر اينكه بانك مركزي اجراي بخشنامه خودش رو شل بگيره.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
‍با اجرای بخشنامه بانک مرکزی؛

صندوق های سرمایه گذاری بانک‌ها از فردا چقدر سود می دهند؟

از آنجا که بخشنامه نرخ سود بانک مرکزی از روز شنبه(فردا) اجرا و نرخ سود علی الحساب سپرده مدت دار یکساله ۱۵ درصد می شود حال این سوال مطرح است که نرخ سود صندوق های سرمایه گذاری بانک‌ها چقدر خواهد شد؟

http://www.ibena.ir/news/74165/

ساماندهی ( تجمیع و ادغام) بانکها و موسسات وابسته به نیروهای مسلح

مؤسسات مالی و اعتباری وابسته به نهادهای نظامی ساماندهی می‌شود

امیرسرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:
هیچ برنامه ای برای واگذاری مؤسسات
مالی و اعتباری وابسته به نهادهای نظامی وجود ندارد.

بانک مرکزی برنامه‌ای برای ساماندهی تمامی مؤسسات دارد که در آن همه جوانب و حق و حقوق سهامداران رعایت می شود.

وزارت دفاع نیز در چارچوب همان قوانین ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری وابسته به نهادهای نظامی را صورت می‌دهد و معتقدیم این ساماندهی وضعیت را بهتر می کند و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
من یادم پارسال هم همین وضعیت پیش اومد کم شدن سود ، تا جایی که من مجبور شدم پولو بزارم تو یکی از موسسات اعتباری ( چون بانکی نبود سود بالا بده )
بعد چند ماه ( تقریبا سه ماه قبل از عید ) دوباره بانک ها سودهاشون بردن بالا (اینایی که حضور ذهن دارم اینده و گردشگری 22 درصد و ... )

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
اونهايي كه تا ديروز پولي داشتن و تونستن حساب بلند مدت باز كنن كه كردن و اونهايي كه اين كارو نكردن و همچنين كساني كه از اين به بعد پولي دستشون ميرسه بعيده كه به سود 10 و 15 درصد بانك رضايت بدن، براي همين احتمال تحريك بازار ارز و طلا هم دور از ذهن نيست مگر اينكه بانك مركزي اجراي بخشنامه خودش رو شل بگيره.
اقتصاد قابل پیش بینی نیست و اینو همه میدونند و مسلما ما هم داریم یه نظر شخصی میدیم که نباید پایه تصمیم گیری فردی قرار بگیره اما در کنار این واقعیت,اولا بعیده باز کردن حساب منحصر به این چند روز باشه!!! چون بعضی موعد حسابهای پارسالشون تمام میشه و میخوان حساب جدید باز کنند و با توجه به اشتیاق بانکها و مردم احتمال موارد دیگه ای هست,از طرفی شکستن یک سنت ۴۰ساله,شاید بالای ۲۰ سال زمان ببره که این ذهنیت پاک بشه که همیشه طلا سود آورهست!!! همیشه دلار سود اور هست!! و تداوم این وضع به اینده مربوطه,تو اکثر کشورها که مساله ای به نام دلار مثل ما ندارند!!! مگر چند کشور که در اخبار میخونیم و در مورد طلا هم در خود آمریکا,یک سرمایه گزاری ریسک دار مثل همه جای دیگه محسوب میشه, ایران هست که ۴۰ ساله طلا همیشه صعودیه اونم با جهش!!! خوب ۵ سال زمانی نیست که تاثیر آنچنانی روی ذهنیت گذشته داشته باشه,الان گروههای جدیدی دارن وارد بازار سرمایه گزاری میشن,میشنون یا میخونند که طلا از قدیم خوبه,فقط همین اما رابطه ساده انس و دلار رو نمیدونند!!! خیلیا سکه ۱۳۵۰ تو بانک ۵ سال پیش ,پیش خرید کردن و هنوز رو دستشونه!!! خیلیا سکه ۱۶۰۰ آخریا خریدن و هنوز رو دستشونه!!! ( عملا پولشون زیر نصف شده با گذشت زمان)این برا اولین بار بوده به این شکل,گروه جدید اینارو نمیدونه و شاید دوباره وارد بشه,اما مهم اینه یه گروهی بوجود اومده که چشمش ترسیده و بی هدف وارد نمیشه,یا دلار هم همینطور,بعضیا ۴۰۰۰ خریدن !!! پس درصدی این هجوم کم شده که ثمراتشو در صف بانکها دیدیم!!! اما هنوز زوده بگیم که طلا و دلار هم ریسک دارند.

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,821
جزئیاتی از تشکیل بانک کوثر

عیسی رضایی مدیرعامل موسسه کوثر:

این بانک در نتیجه ادغامی که انجام خواهد شد با سرمایه‌ای بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

در حال حاضر کاندیداهای اصلی ثامن، مهر اقتصاد و موسسه کوثر بوده و فعلا بحث بانک یا موسسه دیگری مطرح نیست.

با ادغامی که انجام و در نتیجه آن بانک کوثر ایجاد می‌شود سپرده‌گذاران و به ویژه سپرده‌گذاران ثامن از احساس امنیت بیشتری برخوردار خواهند بود چرا که به تامین اعتبار بانک مرکزی وصل شده و مسائل آنها قابل حل می‌شود.

تصمیمی برای کاهش نیرو و بیکار کردن آنها وجود نداشته و برای تعدیل برنامه‌ای ندارد مگر این که کسی خودش دیگر تمایل به ادامه همکاری نداشته باشد.

در هر شعبه مسئول وصول مطالبات، بازاریاب و بازرس حضور دارد که این سه مسئول حدود ۵۰۰۰ نیرو نیاز خواهد داشت که در کنار آن نیروهای دیگر نیز فعال خواهند بود.

در رابطه با کاهش شعب هم اگر نیاز باشد و فاصله شعب رعایت نشده باشد در نتیجه ممکن است کاهش در این رابطه داشته باشیم.

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
کسی از پیشخوان حساب باز کرده ؟
خدمات تحویل در محلش چیه دقیقا ؟
چون دفترچه رو زدم نمیخوام . دیگه چی می مونه برای محل ؟

mahkoom021

Registered User
لایک‌ها
489
کسی از پیشخوان حساب باز کرده ؟
خدمات تحویل در محلش چیه دقیقا ؟
چون دفترچه رو زدم نمیخوام . دیگه چی می مونه برای محل ؟

اصلا هیچی به من نداد
فقط یه اس ام اس که فرایند تکمیل شد
توی وب سایت هم همینو نوشته ولی توی لیست حساب ها چیزی اضافه نشده

P30Tools

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
332
تکلیف این کارت قوامین که دستمونه چی میشه؟ از فردا نمیشه ازش خرید کرد؟:/

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
اصلا هیچی به من نداد
فقط یه اس ام اس که فرایند تکمیل شد
توی وب سایت هم همینو نوشته ولی توی لیست حساب ها چیزی اضافه نشده
امروز باز کردی ؟
حسابهای جدید با یه روز تاخیر میاد تو لیست . اون دشواری نداره
قبلا صورت حساب هم یه روز تاخیر داشت . الان به روز شده

android6

Registered User
لایک‌ها
77
تکلیف این کارت قوامین که دستمونه چی میشه؟ از فردا نمیشه ازش خرید کرد؟:/
کارت همچنان فعال میمونه ولی موجودیش کاملا برداشته میشه و تبدیل به یه حساب بلندمدت یه ساله میشه در واقع حسابی که قبلا بود و کارت هم داشت تبدیل به حساب ۱۰ درصدی میشه و سود هر ماه اون سپرده یکساله تو همین واریز میشه.

android6

Registered User
لایک‌ها
77
دوستان امروز میشه به صورت غیرحضوری حساب اینده ساز باز کرد؟ سودش تضمینیه؟ چدن من تو سایتش خوندم اگه سودا کم بشه مال اینم کم میشه!! من تو آینده هیچ حسابی ندارم اگه میشه لطفا راهنمایی کنین تو مرحله اول باید چیکار کنم؟

بالا