برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
فعلا تراز بانک ها داره عوض میشه و برداشت از منابع بانک مرکزی در ترازنامه بانکها از مرداد ماه چندین برابر شده ، این اینو می رسونه که بانکها از از مرداد خبر داشتن که قرار سود کم بشه و ونرخ 34 درصدی که بانک مرکزی ازشون میگره میشه 18 درصد . و فعلا حریصانه در حال اضافه برداشت هستن . در اصل بانک مرکزی داره از جیب خودش سودا را کم میکنه ، باید دید تا کی میتونه جوابگو باشه

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
سلام
برای من هم مثل شرایط شما بود و از روز یازدهم ۱۰% شد
باید بره بالای ده تومن که ۲۲% بشه
من از بانک آینده در مورد وضعیت حسابهای روزشمار 22 درصدی پرسیدم، گفتند که اگر موجودی کمتر از ده میلیون بوده و درنتیجه حساب تبدیل به ده درصد شده، حتی اگر بعداً مبلغ را به بالای ده میلیون برسانید، بازهم به صورت ده درصدی باقی می ماند.
دوستان گرامی اگر تغییر جدیدی در این زمینه اتفاق افتاده، لطفاً اطلاع رسانی بفرمایید.

a-aramesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
146
دوستان نظرتون در مورد بانک سپه چیه من یه حساب بلند مدت یکساله توش باز کردم بنظرتون چطور بانکیه؟

akon.13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوستان سلام ... کسی میدونه برای باز کردن حساب یکساله کدوم بانک بیشترین سود رو میده؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,825

drsherman

Registered User
لایک‌ها
308
سود صندوق ها هم ظاهرا کم میشه از اول هفته حتی سود مشارکت ایران خودرو ۱۸% و انصراف ۱۵ شده!
بانک اینده هم ظاهرا از اول ماه بالای ۱۰ م اعمال میکنه...
-----------
مدیر اداره نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری درخصوص نرخ سود سپرده صندوق های سرمایه گذاری نيز گفت: این صندوق ها که از سازمان بورس مجوز مي گيرند و توسط آن سازمان نظارت مي شوند، منابع خرد را جذب و آن را در بخش هاي مختلف اعم از سپرده بانکی، سهام، اوراق بدهی و یا سایر شقوق سرمایه گذاری می کنند؛ از این رو احتمال دارد بازدهی و سودی که این صندوق در سررسيد پرداخت می كنند، بالاتر از نرخ سود علي الحساب سپرده ها باشد. اما در صورتی که این صندوق ها بخشی از منابع خود را در بانک سپرده گذاری کنند، سود اين سپرده ها با توجه به ماهیت سررسیدی، مطابق با نرخ سود علي الحساب مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود. وي تصريح کرد: نرخ های سود علی الحساب پرداختی به سپرده های صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز مشمول نرخ سود علی الحساب مقرر در بخشنامه اخير بانک مرکزي در خصوص نرخ سود است.

http://www.cbi.ir/showitem/16848.aspx

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
کسی از ثامن الامه خبر داره ؟

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
سود شهریورماه صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان (ضامن نقد شوندگی: بانک حکمت ایرانیان) به ازای هر واحد یکصد هزار تومانی 19561 ریال و یا به عبارتی 23.4732% سالیانه محاسبه شده است. منبع

4min

Registered User
لایک‌ها
3
سود صندوق ها هم ظاهرا کم میشه از اول هفته حتی سود مشارکت ایران خودرو ۱۸% و انصراف ۱۵ شده!
بانک اینده هم ظاهرا از اول ماه بالای ۱۰ م اعمال میکنه...
-----------
مدیر اداره نظارت بر بانک ها و موسسات اعتباری درخصوص نرخ سود سپرده صندوق های سرمایه گذاری نيز گفت: این صندوق ها که از سازمان بورس مجوز مي گيرند و توسط آن سازمان نظارت مي شوند، منابع خرد را جذب و آن را در بخش هاي مختلف اعم از سپرده بانکی، سهام، اوراق بدهی و یا سایر شقوق سرمایه گذاری می کنند؛ از این رو احتمال دارد بازدهی و سودی که این صندوق در سررسيد پرداخت می كنند، بالاتر از نرخ سود علي الحساب سپرده ها باشد. اما در صورتی که این صندوق ها بخشی از منابع خود را در بانک سپرده گذاری کنند، سود اين سپرده ها با توجه به ماهیت سررسیدی، مطابق با نرخ سود علي الحساب مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود. وي تصريح کرد: نرخ های سود علی الحساب پرداختی به سپرده های صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نیز مشمول نرخ سود علی الحساب مقرر در بخشنامه اخير بانک مرکزي در خصوص نرخ سود است.
http://www.cbi.ir/showitem/16848.aspx
چيزي كه مسلمه از الان به بعد هر سازماني كه سود بالا بده ميتونه كلي سرمايه جذب كنه.
و صنايع انحصاري مثل خودروسازي نونشون تو روغن كه هيچ تو كره ميره

akon.13

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دوستان سلام،
میخوام حساب یکساله باز کنم ، کسی میدونه در حال حاضر کدوم بانک بیشترین سود رو واسه حساب های یکساله میده؟

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
دوستان سلام،
میخوام حساب یکساله باز کنم ، کسی میدونه در حال حاضر کدوم بانک بیشترین سود رو واسه حساب های یکساله میده؟

بیشترین و کمترین سود فعلا مطرح نیست، همه ی بانکها و موسسات مجاز 15% علی الحساب هستند. شاید در انتهای سال پول بیشتری هم داده بشه ولی اگه تجربه ی معنای علی الحساب در تمامی سالها رو در نظر بگیریم بایستی روی همین 15% حساب کنی شما.

miladsa

Registered User
لایک‌ها
102
جهت اطلاع دوستان
حساب اينده دارم تو عيد باز كردم حالا نميدونم اسمش چي هست
ولي سودش امروز واريز گرديد و كم نشده همون ٢٢ درصد هست

Sent from my iPhone using Tapatalk

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
جهت اطلاع دوستان
حساب اينده دارم تو عيد باز كردم حالا نميدونم اسمش چي هست
ولي سودش امروز واريز گرديد و كم نشده همون ٢٢ درصد هست

احتمالا گردش حسابتون قبل یازدهم بالای ۱۰ میلیون بوده؟

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
موسسه ی کاسپین تنها چند ماهه که مجوز تاسیس شعبه رو برای انجام عملیات بانکی دریافت کرده. فعالیت غیرقانونی تعاونی های زیرمجموعه اون در قبل و به ویژه کلاهبرداری آشکار سو استفاده از تابلو و دفترچه ی موسسه ای که هنوز مجوز تاسیس شعبه رو نداشته ربطی به اعتبار مجوزهای قطعی بانک مرکزی نداره. دریافت مجوز قطعی تاسیس 80 شعبه و اتصال به شبکه ی شتاب، پرداخت ضمانت 13% از تمامی سپرده ها به بانک مرکزی و حق عضویت در صندوق ضمانت سپرده ها توسط موسسه ی کاسپین باعث شده که این موسسه هم مانند سایر بانکها و موسسات مجاز دارای اطمینان حداقلی در زمان به وجود اومدن مشکل و یا هجوم سپرده گذارها باشه (در این زمینه تفاوت وضعیت فعلی بانک سرمایه و تعاونی اعتباری ثامن نیاز به توضیح نداره!). البته بدیهیه که هر کدوم از بانکها و موسسات مجاز که خوشنام ترند، شفاف تر و بدون حاشیه و با میزان سرمایه و سپرده ی بیشتری فعالیت می کنند باید در اولویت سرمایه گذاری قرار بگیرند.
دوست گرامی
بهتر هست وقتی در مورد موضوعی صحبت کنیم که واقعاً در جریان وضعیت باشیم.
بانک مرکزی در 27 اسفند 94 به موسسه کاسپین مجوز داد. بسیاری از سپرده گذاران، بعد از دریافت مجوز، برای سپرده گذاری یا افزایش سرمایه در این موسسه اقدام کرده اند و سرمایه هایشان نابود شده است.
لینک خبر بصورت خلاصه:
با ۱۸۳ رای موافق، تخلفات بانک مرکزی از عدم اجرای قانون درباره موسسه کاسپین به قوه‌قضائیه ارجاع شد.

شرح تخلفات نظارتی بانک مرکزی را که منجر به ارسال پرونده این تخلفات به قوه قضاییه شد، در لینک زیر از سایت مجلس شورای اسلامی بخوانید:

نمایندگان مردم در خانه ملت با گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رسیدگی به نقض و عدم اجرای کامل قوانین ناظر بر فعالیت موسسه اعتباری کاسپین موافقت کردند لذا این تخلفات به قوه قضائیه ارجاع می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در خانه ملت در نشست علنی (سه شنبه، 17 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی با گزارش موضوع ماده 236 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در خصوص رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص رسیدگی به نقض و عدم اجرای کامل قوانین ناظر بر فعالیت موسسه اعتباری کاسپین با 183 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

Last edited:

lord_alone_dark

Registered User
لایک‌ها
205

Bahram241

همکار بخش صوتی وتصویری - خودرو _ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
948
سود شهریورماه صندوق سرمایه گذاری امین آشنا ایرانیان (ضامن نقد شوندگی: بانک حکمت ایرانیان) به ازای هر واحد یکصد هزار تومانی 19561 ریال و یا به عبارتی 23.4732% سالیانه محاسبه شده است. منبع
نزدیک یک ساله با این صندوق کار کردم هنوزم چند واحد دارم از همه نظر تایید میشه.

بالا