منتخب بازارچه

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

hamid3pnn

Registered User
لایک‌ها
18
سلام دوستان امین آشنا بهتره یا صندوق بانک آینده؟ البته توی پیشخوان مجازیش دیدم که بانک آینده خودش دوتا صندوق داره

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
سلام دوستان امین آشنا بهتره یا صندوق بانک آینده؟ البته توی پیشخوان مجازیش دیدم که بانک آینده خودش دوتا صندوق داره
امین آشنا نزدیک دو درصد سودش بیشتره ، ولی آینده هم خوبه منتها صندوق گسترش آینده مجددا بسته است باید معطل بشی تا باز بشه که خودش ضرره از طرفی ابطال بزنی دوباره باید معطل شی یکی دیگه جات میاد ، ولی امین آشنا ظرفیت داره فعلا ، اونیکی صندوقش تجربه ک سودش هجده درصده تمیارزه اصلا

NaVaZ

Registered User
لایک‌ها
268
بانک مهر اقتصاد هم سر زدم گفتند به حساب‌های 18 و 21 درصد که بسته شده بود دوباره امکان اضافه کردن پول فراهم شده.
گفتند فقط روزهای یک‌شنبه بیاید...
اما کماکان سود به حساب دیگری منتقل میشه که روی اون هم سود 10درصد درنظر گرفته شده.
اما امکان انتقال از حساب درصدی به حساب اصلی بدون حضور در شعبه میسر نیست...
واقعا تصور می‌کنم کار کردن با صندوق بسیار راحت‌تر باشه تا بانک...
البته این وقفه دو سه روزه تا صدور نقطه ضعف بزرگی برای صندوق‌ها هست که باید فکری به حالش بشه...

پ.ن: به یکی از شعب بانک حکمت مراجعه کردم ، یکی از کارکنان به شدت تاکید داشت به صندوق (به طور کل و نه فقط امین‌آشنا) اعتماد نکنید ! این حد از بی‌اعتمادی به صندوق‌ها از دید کارکنان بانک‌ها واقعا شک‌ برانگیزه !

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
بانک مهر اقتصاد هم سر زدم گفتند به حساب‌های 18 و 21 درصد که بسته شده بود دوباره امکان اضافه کردن پول فراهم شده.
اما کماکان سود به حساب دیگری منتقل میشه که روی اون هم سود 10درصد درنظر گرفته شده.
البته این وقفه دو سه روزه تا صدور نقطه ضعف بزرگی برای صندوق‌ها هست که باید فکری به حالش بشه...

پ.ن: به یکی از شعب بانک حکمت مراجعه کردم ، یکی از کارکنان به شدت تاکید داشت به صندوق (به طور کل و نه فقط امین‌آشنا) اعتماد نکنید ! این حد از بی‌اعتمادی به صندوق‌ها از دید کارکنان بانک‌ها واقعا شک‌ برانگیزه !
مهر اقتصاد که اصلا مجوز نداره ، اون کارمنده هم میترسه بانکش بسته شه بی کار شه ! آخه تو شرایط برابر کی میبره سپرده ده یا پانزده درصدی حکمت وقتی ملی هم همون سودو میده ؟ بانکای کوچیک یا باید ادغام شن یا سودو ببرن بالا وگرنه اوضاشون خرابتر میشه

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
مهر اقتصاد که اصلا مجوز نداره ، اون کارمنده هم میترسه بانکش بسته شه بی کار شه ! آخه تو شرایط برابر کی میبره سپرده ده یا پانزده درصدی حکمت وقتی ملی هم همون سودو میده ؟ بانکای کوچیک یا باید ادغام شن یا سودو ببرن بالا وگرنه اوضاشون خرابتر میشه

به هر حال پول ما هم که سهام میخریم به حساب بانکی میره و هر پولی سرانجام در بانکه
موضوع اینه که ما کلی پول ریختیم به حساب یه شرکت کارگزار و در عوضش یه کاغذ گرفتیم!!
همچنین که اینا میتونن با قیمت هر واحد بازی کنن، فکر کنید اگه صندوق بخواد جمع کنه نمیتونن هر واحد رو به شدت بیارن پایین تا پول کمی به مشتریان بدن؟ توی این مملکت هر امکانی وجود داره

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
به هر حال پول ما هم که سهام میخریم به حساب بانکی میره و هر پولی سرانجام در بانکه
موضوع اینه که ما کلی پول ریختیم به حساب یه شرکت کارگزار و در عوضش یه کاغذ گرفتیم!!
همچنین که اینا میتونن با قیمت هر واحد بازی کنن، فکر کنید اگه صندوق بخواد جمع کنه نمیتونن هر واحد رو به شدت بیارن پایین تا پول کمی به مشتریان بدن؟ توی این مملکت هر امکانی وجود داره
نه نمیتونن بازی کنن طبق قوانین سازمان بورس میتونن حرکت کنن هر تغییری هم مجمع فوق العاده میخواد تا تصویب بشه وقتی تصویب شد باید سازمان بورس هم تاییدش کنه باید نشر آگهی بشه ، عطف به ماسبق هم نمیشه ، اون موقع میتونی قبل شرایط جدید بری حسابتو قبل ضرر ببندی ، گفتم که قوانین بورس یک استاندرد جهانیه ، تنها اتفاقات عجیب و غریب میتونه مثل جنگ و زلزله قیمت ناو رو بیاره پایین ، همین دیروز سی ملیارد ریختن ملت به حسابشون برو مقایسه کن این دوروزو ببین

Last edited:

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
شما یک نمونه به من نشون بده قیمت هر واحد در این صندوقهای سرمایه گذاری درآمد ثابت زیر صد هزار تومان شده باشه ! باید هر تغییری به تایید سازمان بورس برسه ، اتفاقا این بانکها هستن که پولو از شما میگیرن وام میدت به بابک زنجانی ها ! بعد از یکی دیگه میگیرن میدن به شما الی آخر .... روش پانزی تا بشه کاسپین !! بعد هم آدم از ترس سزطان خودکشی نمیکنه ! چون من و شما ممکنه بیست درصد در سالهای آینده سرطان بگیریم بریم خودمونو بکشیم ؟؟ از هر پنج ایرانی یکی سرطان میگیره !! به هر حال هرکس مختاره مال خویشه ولی باید مطالعه کرد اگه همه مثل شما فکر میکردن کلا باید در سازمان بورس رو گل گرفت !! من معتقدم در بانک مرکزی رو باید گل گرفت

peyman1one

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
326

صندوق هایی مثل امین اشنا و گسترش فردای ایرانیان ‍یا لوتوس و چند تا دیگه که ضامن نقد شوندگیشون بانک ها هستند عملا با سپرده تو بانک فرق انچنانی ندارن بیخود به حرف های کارمند بانک ها گوش ندید اکثرشون راجع به صندوق و عمل کردشون اطلاعات ندارن .

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
984
صندوق هایی مثل امین اشنا و گسترش فردای ایرانیان ‍یا لوتوس و چند تا دیگه که ضامن نقد شوندگیشون بانک ها هستند عملا با سپرده تو بانک فرق انچنانی ندارن بیخود به حرف های کارمند بانک ها گوش ندید اکثرشون راجع به صندوق و عمل کردشون اطلاعات ندارن .
تایید میشه که خیلی از کارمندا اصلا نمیدونن کارکرد صندوق چطوریه خیلی هاشون اصلا بی خبرن همچین چیزی وجود داره

Sent from my SM-G6100 using Tapatalk

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
1,972
دو روز قبل از واریز سود فقط به صورت حضوری میتونید واریز کنید با سود ۲۱ درصد
دوست عزیز من هم حساب اینده ساز دارم.میتونم بهش پولی واریزکنم؟ماه پیش که رفتم بانک گفتن جلوی واریز رو گرفتن

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,796
سلام
صندوق امین آشنا در یزد شعبه داره؟
آگه نمایندگی نداشته باشه ب چ صورت باید حساب باز کرد؟

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,796
دوست عزیز من هم حساب اینده ساز دارم.میتونم بهش پولی واریزکنم؟ماه پیش که رفتم بانک گفتن جلوی واریز رو گرفتن
2 روز قبل از واریز سود میتوانید واریز کنید ب عنوان پرداخت قسط

ahadtk

Registered User
لایک‌ها
190

fcbarca2013

Registered User
لایک‌ها
94
فقط به صورت حضوری 2 روز قبل از واریز سود میتونید درخواست واریز بدید

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,796
یکی از دوستان گفتن بار اول باید حضوری بریم
میشه اول مبلغ پایین باز کرد بعد که صادر شد مبلغ افزایش داد؟
ممنون

aloochy

Registered User
لایک‌ها
211
کسی دقیقا میدونه واریز حضوری در صندوق ها نسبت به واریز به حسابشون (نه درگاه) در زمان صدور تفاوتی ایجاد میکنه یا نه؟
قبلا یکی اینجا میگفت اگه واریز حضوری داشته باشی یه روز سریع تر صادر میشه که من فکر نکنم اینطوری باشه.

fcbarca2013

Registered User
لایک‌ها
94
کسی دقیقا میدونه واریز حضوری در صندوق ها نسبت به واریز به حسابشون (نه درگاه) در زمان صدور تفاوتی ایجاد میکنه یا نه؟
قبلا یکی اینجا میگفت اگه واریز حضوری داشته باشی یه روز سریع تر صادر میشه که من فکر نکنم اینطوری باشه.
در پست های قبل جواب داده شده در صورت واریز حضوری فردای واریز صادر میشه
1 روز زودتر صادر میشه نسبت به پرداخت آنلاین

aloochy

Registered User
لایک‌ها
211
در پست های قبل جواب داده شده در صورت واریز حضوری فردای واریز صادر میشه
1 روز زودتر صادر میشه نسبت به پرداخت آنلاین
دوست عزیز منم عرض کردم درگاه و پرداخت اینترنتی منظورم نیست.
واریز حساب به حساب هم الان فرداش صدور میخوره ولی یکی اینجا میگفت حضوری همون روز صدور میخوره که فک کنم اشتباه میکرد

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
دوست عزیز منم عرض کردم درگاه و پرداخت اینترنتی منظورم نیست.
واریز حساب به حساب هم الان فرداش صدور میخوره ولی یکی اینجا میگفت حضوری همون روز صدور میخوره که فک کنم اشتباه میکرد
خیر، قطعا حضور یا عدم حضور در هنگام واریز حساب به حساب تفاوتی نداره.
در کل مطابق قوانین صندوقهای از نوع "در اوراق بهادار با درآمد ثابت" صدور به NAV روز کاری بعد از واریز وجه صورت می گیره و در همون روز امکان پذیر نیست.

ibest

کاربر فعال ادبیات
لایک‌ها
11,796
بالا