• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
پس از جلسه بانک‌های دولتی و خصوصی اعلام شد:
جزئیات توافق بانک‌ها درباره نرخ سود سپرده/نرخ سود روزشمار تا یک ماه ۱۰ و بلندمدت ۲۱ درصد
بانک‌های دولتی و خصوصی در مورد نرخ سود سپرده‌های مدت‌دار بانکی به توافق رسیدند.‬‫بر اساس این توافق نرخ سود سپرده‌های روزشمار تا یک ماه ۱۰ درصد، سپرده‌های سه‌ماهه ۱۴ درصد، سپرده‌های ۶ماهه ۱۶ درصد، سپرده‌های ۹ماهه ۱۸ درصد و سپرده‌های یک‌ساله و بیشتر ۲۱ درصد تعیین شد.‬
همچنین مقرر شد بانک مرکزی برای تمامی سپرده‌های مدت‌دار نرخ مؤثر سپرده قانونی را به زیر 12 درصد کاهش دهد که تعیین رقم دقیق آن منوط به بررسی بانک مرکزی شد.‬

غلط کردن عوضیا....
یعنی چی الان این؟؟

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542
غلط کردن عوضیا....
یعنی چی الان این؟؟
يعني اينكه خواستن پول مردم رو بگيرن تا سرمايه گزاري نكنند تا فاز دوم سونامي رو اجرا كنند و حالا كه اجرا شد اون پول تو بانك شما با ضرر براي شما و منفعت و سودشو دولت برد به همين راحتي به همين خوشمزگي ...

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
يعني اينكه خواستن پول مردم رو بگيرن تا سرمايه گزاري نكنند تا فاز دوم سونامي رو اجرا كنند و حالا كه اجرا شد اون پول تو بانك شما با ضرر براي شما و منفعت و سودشو دولت برد به همين راحتي به همين خوشمزگي ...
اینجوری مرم پولشونو از بانکا میکشن بیرون....سود 10% به چه درد من میخوره؟

من خودم پس فردا ببینم بانک آینده از 20.5 درصد سود رو کرده 10% فرداش میرم حسابمو میبندم

تا ببینیم کی ضرر میکنه...

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542

من خودم پس فردا ببینم بانک آینده از 20.5 درصد سود رو کرده 10% فرداش میرم حسابمو میبندم

شما بايد قبل از سونامي اين كارو ميكرديد و جلو ضرر رو هر زمان بگيري بهتر هست !
از ديروز تا حالا ١٢٠٠٠ تومن رفته رو سكه !
ادم مگه مرض داره پول تو بانك بزار
وقتي دولت دلش برا مردم نسوخته ما برا چي دل بسوزونيم

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
پول من اونقدر زیاد نیست که حتی باهاش بشه یه سوپر مارکت زد مجبورم بزارم بانک واسه چند ماه که سودی بیاد روش , گرنه قطعا تو بانک نمیزاشتم .

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
طلا و ارز هم دیگه فایده نداره....
طلا و ارز فقط اون موقعی که یهو کشید بالا می ارزید بخری و سود کنی..نه الان که صد تومن دویست تومن بالا پایین میشه!

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542
طلا و ارز هم دیگه فایده نداره....
طلا و ارز فقط اون موقعی که یهو کشید بالا می ارزید بخری و سود کنی..نه الان که صد تومن دویست تومن بالا پایین میشه!
من سكه رو مثال زدم ولي همين سكه تو همين يك ماه انقدري ميره بالا كه سود چندين ماه بانك باشه !

سكه نشد ماشين ، ماشين نشد اهن ، اهن نشد زمين هر چيزي الان بخري هوشمندانه بهتر از پول گزاشتن تو بانك هست

djpifpaf

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان یه 10 تومانی پول دارم تو جاری بانک پاسارگاد ..تا 5 ماه دیگه هم احتیاج ندارم...کدام بانک سود بیشتری میده واسه این پول؟همون پاسارگاد خوبه بزارم تو سپرده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
دوستان کسی اطلاعی نداره؟

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400

لطفا اگه پرسیدن اینجا جوابشون رو بگین

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
مگر میشه مثلا سپرده یکساله که قبلا نزد بانک قرار داده شده و بانک برگه سپرده سرمایه گذاری بلند مدت به مشتری داده که در اون قید شده این سپرده با نرح سود مثلا 23 درصد نزد بانک هست بیارن پایین. قراردادی که بسته میشه مفادش تا پایان دوره اعتبار قرارداد هرگز تغییر نمیکنه .

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
حالا من موندم آخه چرا الان میخوان سودها رو کم کنند دقیقا زمانی که داره هدفمندی اجرا میشه و باید به مردم ارامش داد دقیقا در همین زمان میان میگن سودها رو میخوایم بکنیم 10 درصد خدایش خودتون قضاوت کنید بعد میگن چرا دلار تورم میره بالا :)

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
مهلت خرید سهام بانک قوامین تمدید شد .

دوستان قضیه این سهام چیه ؟ کسی اطلاعی داره ؟
مثلا من یک و پونصد بدم سهم بخرم , کی باید بفروشم ؟ کی اصلا میخره ؟
کسی اطلاع داره

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
اگر بنا بر كاهش سود باشه قبلا كه نرخ رسمي كوتاه مدت 7 درصد بود و يكساله 17 درصد و پنجساله 20 درصد
تا الان اين نرخهاي رسمي اضافه هم شده اگر هبخوان سود بالاتر بدن راهش رو بلدن سپرده يكساله ميذارن 21 درصد ميگن هروقت خواستي بدون جريمه بيا پولت رو بگير ميشه تقريبا همون كوتاه مدت....
يا احتمالا اونايي كه قبلا حساب باز كردن سود رو براشون با همون نرخ ميذارن
به هر حال اگر كسي نگرانه و البته تمايل نداره پول رو هم از بانك بيرون بكشه ميتونه تا ابلاغ نشده حساب بلند مدت بذاره

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
تفاوت بانک ها برای فعال کردن اس ام اس :
بانک کشاورزی : هیچ مدرکی فقط یه فرم داد که پر کنیم
بانک ملی : کپی کارت ملی + کپی سند سیم کارت
جالبه بانک ملی واسه من فقط یه فرم داد پر کنم :D

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
جالبه بانک ملی واسه من فقط یه فرم داد پر کنم :D

me too
یعنی اینطوری که کارمند بانک ، راستی آزمایی کرد می تونستم پیامکِ حسابِ هرکسی رو شماره خودم فعال کنم . :general707:
لامصب یه کارت ملی هم نخواست . فرم رو پر کردم گذاشتم رو میز رئیس :general711:

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
حالا من موندم آخه چرا الان میخوان سودها رو کم کنند دقیقا زمانی که داره هدفمندی اجرا میشه و باید به مردم ارامش داد دقیقا در همین زمان میان میگن سودها رو میخوایم بکنیم 10 درصد خدایش خودتون قضاوت کنید بعد میگن چرا دلار تورم میره بالا :)

حسن از خودمونه . رسما داره میگه بیایین عن قلاب کنیم در غیر اینصورت عن قلاب ما را

forum_2010

Registered User
لایک‌ها
913
از چیزی که اطلاع ندارید الکی چیزی نگید
در ایران سود 25 درصد بر اساس سالیانه محاسبه میشه و در بانک های خارجی بر اساس ماه یعنی 2.5 درصد
بانک های خارجی از 25 درصد سالیانه ایران خیلی بیشترهالان توی ترکیه حتی بانکها سپرده 3.5 درصدی در ماه دارند که برا اساس سود بانک های ایران میشه حدود 38 درصد سالیانهدر خارج از کشور از پول استفاده برای تولید و ..... سود دهی دارند نه ایران که تولیدی نیست و فقط حفظ ارزش پول مطرح هست کاش توی این انجمن حداقل تاپیک که میزدند بر اساس اطلاعات درست بود.

ظاهرا شما اطلاع نداريد
سود 3.5 درصد ماهيانه يعني با سودهايي كه جمع ميشه و باز ميشه اونها رو سپرده گذاري كرد چيزي در حدود 50 درصد سالانه ميشه
بعد توي تركيه تورم چنده؟ تك رقمي
چه بهشتي ميشه 10 درصدش رو ميذاري براي تورم 40 درصد هم مفتي مفتي به جيب ميزني اصلا هم نميخواد كار كني
تركيه 20 سال پيش كه تورمش بالا بود سود 80 درصد هم ميداد ولي الان نه. در جلوي سودها هم كه مينويسن ماهانه يعني پرداختش به صورت ماه به ماه هست نه اينكه 3.5 درصد براي يك ماه . همين جا هم هست ميگه سه ماهه 24 درصد جلوش مينويسه دوره پرداخت سود: ماهانه
در ضمن اصلا نرخ بهره به تنهايي مهم نيست نرخ تورم مهمه همون آمربكا كه بهره 1 درصد ميگيره ولي تورم صفره ارزشش بيشتر از اينجاست كه 20 درصد ميده ولي تورم 40 درصده و نرخ بهره منفي ميشه

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
ظاهرا شما اطلاع نداريد
سود 3.5 درصد ماهيانه يعني با سودهايي كه جمع ميشه و باز ميشه اونها رو سپرده گذاري كرد چيزي در حدود 50 درصد سالانه ميشه
بعد توي تركيه تورم چنده؟ تك رقمي
چه بهشتي ميشه 10 درصدش رو ميذاري براي تورم 40 درصد هم مفتي مفتي به جيب ميزني اصلا هم نميخواد كار كني
تركيه 20 سال پيش كه تورمش بالا بود سود 80 درصد هم ميداد ولي الان نه. در جلوي سودها هم كه مينويسن ماهانه يعني پرداختش به صورت ماه به ماه هست نه اينكه 3.5 درصد براي يك ماه . همين جا هم هست ميگه سه ماهه 24 درصد جلوش مينويسه دوره پرداخت سود: ماهانه
در ضمن اصلا نرخ بهره به تنهايي مهم نيست نرخ تورم مهمه همون آمربكا كه بهره 1 درصد ميگيره ولي تورم صفره ارزشش بيشتر از اينجاست كه 20 درصد ميده ولي تورم 40 درصده و نرخ بهره منفي ميشه
اولا این تاپیک مال صفحات پیشه
دوما ایشون عامریکا رو مثال زدند
سوما اگه میدونید میخواید ایران رو با یه کشور پیشرفته مقایسه کنید خب بکنید!!! ما هم گفتیم تورم ایران و سود بانکیش باید بهم بخونه
کشورهای دیگه تورمشون اگه 0.2 درصد هست سود بانکیشون 1 درصد هست و طبیعی هست ایران اگه 40 درصد تورم هست در مقابل اونها باید 60 درصد باشه سود بانکی داشته باشه...
چهارما ما بیسواد و بی اطلاع شماها که اینقدر سواد دارید خیلی دلتون میخواد هی تاپیک صفخات قبل رو که افراد دیگه هم گفتند حداقل اونها رو هم بخونید بعد تاپیک بزنید

کل بحث سر این بود چرا کشورهای خارجی سود بانکیشون کم هست ایرن زیاد هست ما هم گفتیم تورم اونجا هم کمتره و حتی در ترکیه بانکهایی هستند که سود 3.5 درصد در ماه رو میدند حالا یه آماری از تو گوگل پیدا کردین هی ما رو خطاب به بیسوادی میکنید و یکی دوستان همین انجمن هم بودند که اسم بانک ترکی رو هم بردند که سود 3 درصد در ماه میدهند.

Last edited:

DVB2PC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

دوستان این موسسه آرمان (فرشتگان) چطوره؟ کسی از دوستان تو این موسسه سپرده گذاری کرده ؟ برای سپرده یک ساله 29 درصد سود میده. آدم می ترسه پول زیادی رو در این موسسه بزاره چون مجوز بانک مرکزی هم نداره. اگر صاحب نظران و با تجربه ها نظرشون رو بدن بهتر میشه تصمیم گیری کرد.

بالا