• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
دوستان یه سوال داشتم من یک سال پیش یه حساب پنج ساله باز کردم با سود 20 درصد حالا اگه الان سودهای یکساله بشه 22 درصد اگه من قبل از سررسید 5 سال مثلا همین فردا برم حسابم ببندم باز جریمه میشم یا نه چون الان میگن سود یکساله میخواد بشه 22 درصد درصورتی که قبلا 17 درصد بود

طبق قرارداد جریمه میشین

lion33

Registered User
لایک‌ها
316
هنوز سپرده كليد طلايي باز ميكنن؟
مهلتش تموم شده.

تمامی حساب ها از شنبه 13 اردیبهشت همشون با نرخ جدید باز میشن. و حساب های مدت دار قبلی طی قراردادشون پرداخت میشه و روزشمار های موسسات که اسم "سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت" خورده به 10 درصد تغییر وضعیت داده شدند و باقی روزشمارها که اسمشون فرق کرده مثل "طرح طلایی موسسه کوثر" طبق سیاستهای خود موسسه طی مدت خاصی سودشو میده (مثلا طرح طلایی کوثر تا 6 ماه آینده روزشمار 24 درصدو میده) و یا مثلا بانک دی تا یکماهه دیگه سودهای قبلیشو میده ولی در کل افتتاح حساب جدید با نرخ های جدید امکان پذیر هست.

mkh58

Registered User
لایک‌ها
69
دوستان کسی از بانک اقتصاد نوین با سود روز شمار22درصد بشرط حداقل 2 میلیون در حساب خبر نداره؟الان این حساب سودش چند درصد شده؟2میلیون آزاد شده؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
از مرکز پیامش سوال کردم گفتند همون نرخ قبلی است

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
البته در بانک سینا 2.5 درصد به عنوان سهم عمام کسر میشه
نرخ حق الوکاله بانک سینا اعلام شد
در راستای قانون عملیات بانکی بدون ربا و پیرو مقررات و ضوابط بانک مرکزی و تصویب هیات مدیره، نرخ حق الوکاله این بانک برای سپرده های سرمایه گذاری مدت دار (کوتاه مدت و بلند مدت) در سال جاری معادل ۲.۵ درصد تعیین شد.

خیر دوست عزیز . اینطور نیست
این نرخ حق الوکاله بابت این مورد نیست

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
اتفاقن رقابت بین بانکها هم در این حالت هست
سودها که یکی باشه جذب مشتری با مشتری مداری و رعایت اخلاق و ... ممکن میشه
موسسات هم خیلی به اقتصاد کشور لطمه زدن مثل یه دکه ی سوددهی . باید کم کم زیر پاشون و چید
رقابت بین بانکها هم بر اساس خدمات و کیفیت خدمات کارت و عابربانک . و اخلاق و حوصله ی اون کارمند باشه
دیگه سیستم اخلاقی کارمندان بانک ملی جواب نده شاید

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
ترجیحا در بانک سینا سرمایه گذاری نکنید.
چون فردا می تونه بیاد بگه 2.5 درصد از سودی که بهتون دادیم را بابت حق الوکاله باید پس بدید!
در اکثر قریب به اتفاق بانکها این حق الوکاله یا دریافت نمی شود یا در عوض سود قطعی قرار می دهند و دریافت نمی کنند.
ولی بانک سینا اگه تا الان هم حق الوکاله نمی گرفت ، از الان احتمال زیاد می گیره.
این لینک را بخوانید : http://www.akhbarbank.com/vdcexz8w.jh8xpi9bbj.html

حق الوکاله یعنی پولی که بانک بابت بکارگیری پول سپرده های مردم در امور اقتصادی غیر ربوی! از مردم دریافت می کنه.
یعنی شما نمی دونید؟! مثلا اگر 20 درصد در سال سود بدهد ، 2.5 درصدش را بابت کارمزد بانک بابت بکارگیری پول مردم و کسب سود و برگرداندن اون سود به مردم ، از مشتری می گیره . که همونطور که گفتم تا حالا بانکی من ندیدم دریافت کنه.
معمولا بانکهایی که مشتری کم دارند این نرخ را اعلام می کنند!
ولی اینکه بانک سینا اومده علنا گفته حق الوکاله 2.5 درصده ، می تونه بگه سود قطعی در پایان مدت سپرده گذاری کسب نشد و اون 2.5 درصد را باید سپرده گذار بدهد. که البته از اون بنی اد مس ت ض ع ف ین هم بعید نیست! با سوابق مثبتش

خوب وقتی این همه بانک درست حسابی تر هست ، چرا روزه شک دار بگیریم و پول توی بانک سینا بگذاریم؟!!!!

البته در بانک سینا 2.5 درصد به عنوان سهم عمام کسر میشه

نرخ حق الوکاله بانک سینا اعلام شد
در راستای قانون عملیات بانکی بدون ربا و پیرو مقررات و ضوابط بانک مرکزی و تصویب هیات مدیره، نرخ حق الوکاله این بانک برای سپرده های سرمایه گذاری مدت دار (کوتاه مدت و بلند مدت) در سال جاری معادل ۲.۵ درصد تعیین شد.
البته همون اون به سپرده گذار نمی گویند که حق الوکاله ازتون می گیریم.
بلکه بعد از پایان دوره سپرده تون ، می تونند ازتون 2.5 درصد حق الوکاله بگیرند . طبق این بخشنامه که اون موقع می گذارند جلوتون.
در بانک توسعه تعاون حساب قرض الحسته باز کنیم ، بهتر از بانک سیناست! می خواد مردم را دور بزنه . فکر کرده اینجا هم مثل ب ن یاد مست ض عفینه!

Last edited:

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
موسسات هم خیلی به اقتصاد کشور لطمه زدن مثل یه دکه ی سوددهی . باید کم کم زیر پاشون و چید
رقابت بین بانکها هم بر اساس خدمات و کیفیت خدمات کارت و عابربانک . و اخلاق و حوصله ی اون کارمند باشه
قبلا هم گفتم
هر کاری بکنند سود موسسات بالاتره . چه دارای مجوز چه بدون مجوز و ...
اگه مثلا موسسه عسگریه سودش با بانک ملی برابر باشه ! خوب کسی نمیره پولش را بگذاره موسسه عسگریه.
مطمئن باشید سود موسسات حداقل تا 5 درصد بالاتر از سیستم بانکیه. چون ریسکشون بالاتره ، خدماتشون و شعباتشون کمتره و ...
این یک قانون نانوشته است که هیچ کس اعم از بانک مرکزی و ... هم نمی تونه تغییرشون بدهد.
سود بانکهای خصوصی باید بالاتر از بانکهای دولتی ، و سود موسسات هم باید بالاتر از بانکهای خصوصی باشه تا بتونند ادامه حیات بدهند.
این از اول بوده و از این به بعد هم خواهد بود.

من دیروز بانک دی بودم گفت سود ها عوض نشده. برای قبلی ها که هیچ . همین امروز هم حساب کوتاه مدت 20 درصدی(بالای 10 میلیون میشه 22 درصد) برای مشتری ها باز می کردند.(کسی می خواد بره باز کنه) بانکها نمیان سرمایشون را از دست بدهند. تقریبا می شه گفت بانک مرکزی را قبول ندارند.

ولی در هر صورت هر وقت هر بانکی سود کوتاه مدت یا بلند مدتش را کم کرد ، بروید سراغ یکی از موسسات : کوثر ، آرمان(فرشتگان) ، ثامن ، نور (کارسازان آینده) ، ثامن الحجج ، عسگریه. هر کدام سود بالاتری دادند بگذارید اونجا. اینا که گفتم همشون معتبرند .
تعصب روی هیچ بانک یا موسسه ای نداشته باشید . هر جا سود بالاتری دادند بگذارید اونجا و نگران صحبت بانک مرکزی که میگه تو بدون مجوز نگذارید نباشید. اونا دایه مهربانتر از مادر نیستند و دلشون به حال مردم نسوخته (فکر کنم دیگه این را همه دانستند). فقط می خواهند بانکهای دولتی ضرر نکنند تا دولت مجبور نباشه جورشون را بکشه.

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
قبلا هم گفتم
هر کاری بکنند سود موسسات بالاتره . چه دارای مجوز چه بدون مجوز و ...
اگه مثلا موسسه عسگریه سودش با بانک ملی برابر باشه ! خوب کسی نمیره پولش را بگذاره موسسه عسگریه.
مطمئن باشید سود موسسات حداقل تا 5 درصد بالاتر از سیستم بانکیه. چون ریسکشون بالاتره ، خدماتشون و شعباتشون کمتره و ...
این یک قانون نانوشته است که هیچ کس اعم از بانک مرکزی و ... هم نمی تونه تغییرشون بدهد.
سود بانکهای خصوصی باید بالاتر از بانکهای دولتی ، و سود موسسات هم باید بالاتر از بانکهای خصوصی باشه تا بتونند ادامه حیات بدهند.
این از اول بوده و از این به بعد هم خواهد بود.

من دیروز بانک دی بودم گفت سود ها عوض نشده. برای قبلی ها که هیچ . همین امروز هم حساب کوتاه مدت 20 درصدی(بالای 10 میلیون میشه 22 درصد) برای مشتری ها باز می کردند.(کسی می خواد بره باز کنه) بانکها نمیان سرمایشون را از دست بدهند. تقریبا می شه گفت بانک مرکزی را قبول ندارند.

ولی در هر صورت هر وقت هر بانکی سود کوتاه مدت یا بلند مدتش را کم کرد ، بروید سراغ یکی از موسسات : کوثر ، آرمان(فرشتگان) ، ثامن ، نور (کارسازان آینده) ، ثامن الحجج ، عسگریه. هر کدام سود بالاتری دادند بگذارید اونجا. اینا که گفتم همشون معتبرند .
تعصب روی هیچ بانک یا موسسه ای نداشته باشید . هر جا سود بالاتری دادند بگذارید اونجا و نگران صحبت بانک مرکزی که میگه تو بدون مجوز نگذارید نباشید. اونا دایه مهربانتر از مادر نیستند و دلشون به حال مردم نسوخته (فکر کنم دیگه این را همه دانستند). فقط می خواهند بانکهای دولتی ضرر نکنند تا دولت مجبور نباشه جورشون را بکشه.

دوست عزیز ما هم تا ساعت 10 صبح سود 22 درصد با شرایط برداشت 1 ماهه و تعلق سود 20 درصد باز میکردیم
اما دیگه کدش قفل شد . دوستم هم بانک دی بود گفت دیگه نمیشه بانک اقتصاد نوین هم همینطور

نه عزیز ممکنه بعد یک بانکی بزنه زیرش و بقیه هم به دنبالش
اما تا 1 ماه آینده خبری نیست . اصلن 99 درصد مردم موسساتی علی الخصوص آرمان و عسکریه رو قبول ندارن چه برسه سرمایه گزاری کنند

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
دوستان طرح سپند اقتصاد نوين (٢٢٪ روزشمار) سودش رو پايين آوردن؟

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335

دوست عزیز ما هم تا ساعت 10 صبح سود 22 درصد با شرایط برداشت 1 ماهه و تعلق سود 20 درصد باز میکردیم
اما دیگه کدش قفل شد . دوستم هم بانک دی بود گفت دیگه نمیشه بانک اقتصاد نوین هم همینطور

نه عزیز ممکنه بعد یک بانکی بزنه زیرش و بقیه هم به دنبالش
اما تا 1 ماه آینده خبری نیست . اصلن 99 درصد مردم موسساتی علی الخصوص آرمان و عسکریه رو قبول ندارن چه برسه سرمایه گزاری کنند
مطمئنی 99 درصد مردم قبول ندارند؟! شمااز کدوم شهری مگه؟
اینجا تهران که اگه 1 درصد هر موسسه بیشتر بده اکثرا میرن میگذارن اونجا.
من تو موسسه نور شعبه نارمک وقتی می رم شماره می گیرم 25 تا شماره جلومند و باید 45 دقیقه بنشینم ( با 3 باجه که شماره می گیرند)
ولی به هر حال کسانی هم هستند که تو بانک سپرده می گذارند . همین امروز هم بانک دی حساب کوتاه مدت 20 تا 22 درصدی باز می کرد. ولی آینده را نرفتم ببینم الان هم باز می کنند یا نه

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
من تو موسسه نور شعبه نارمک وقتی می رم شماره می گیرم 25 تا شماره جلومند و باید 45 دقیقه بنشینم ( با 3 باجه که شماره می گیرند)
ولی به هر حال کسانی هم هستند که تو بانک سپرده می گذارند . همین امروز هم بانک دی حساب کوتاه مدت 20 تا 22 درصدی باز می کرد. ولی آینده را نرفتم ببینم الان هم باز می کنند یا نه

اگر جایی باز کردند حساب با شسود خوب به منم بگو برم
عزیز اونجا تهرانه

ما اینجا 6 نفر باجه ایم طرف شماره میگیره 50 تا جلوشن . مثله بانک ملی هست
اینجا شیراز اصلن کسی نمیره آرمان یا عسگریه
البته نور میرند ولی من گفتم اون 2 تا . شما جایی و نام بردی که من نگفته بودم

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
البته این حرف شما درست است در صورتی که در اقتصاد کشور و یا مزایده های کشورمون و.... بر حسب بند پ و آشنا بودن و بصورت غیر واقعی کاغذ بازی نباشد که هر روز این دارد اجرا میشود
در کشوری که رقابت وجود داشته باشه در تولید و در خدمات نه فقط در سود دهی است و بلکه در خدمات دهی هم هست و فقط در صورت آزادی در اقتصاد و قوانین محکم و عادلانه ما بین خصوصی و دولتی و افراد خاص به اجرا درمیاد نه فقط از یک طرف انجام و از طرف دیگه به نفع اشخاص و منابع خاص در نظر گرفته شود!!!

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467

باید موسسات کم کم دیگه کم بشند و تعدادی شون حذف بشند

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203

شما از آرمان خبر ندارید ؟
اگه میخواد 10 درصد کنه فردا صبح پولم رو بردارم ببرم ملت یا آینده یکساله بذارم

---

والا اینجا اصلا کسی اسم بانک سینا رو هم نمیاره

بانک آینده و دی و ملت و... ، موسسه هم آرمان میرن
اصلا تنها جایی که اسم بانک سینا رو شنیدم در پرشین تولز بود . فکر کنم تلویزیون هم تبلیغ نمیکنن

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
شما از آرمان خبر ندارید ؟
اگه میخواد 10 درصد کنه فردا صبح پولم رو بردارم ببرم ملت یا آینده یکساله بذارم

---

والا اینجا اصلا کسی اسم بانک سینا رو هم نمیاره

بانک آینده و دی و ملت و... ، موسسه هم آرمان میرن
اصلا تنها جایی که اسم بانک سینا رو شنیدم در پرشین تولز بود . فکر کنم تلویزیون هم تبلیغ نمیکنن

من کاری ندارم شما شنیدی یا نه
ولی بهتره پس یه سری به جامعه بزنی یا از سر کوچه تون بیای بیرون یا حداقل سری به سایت سینا بزنی
بانک سینا جز مشتری مدارترین بانکهاست
سال 92 در تراکنش های شتابی دوم شد
دستگاه پوزش بالاتر از بانک ملت بهترین سرعت دهی و داشت

همراه با پاسارگاد . اقتصاد نوین . سامان و پارسیان جز بهترین خدمات اینترنتی و داره و شاید هم بهتر از اونا
ذفاع نیست واقعیته ( انقدر ا هم پشتش گرم هست ) و جز معتبرترین بانک خصوصی هست

بله خوب در جامعه هم از پراید شما بیشتر نام میبرن تا لکسوس و تویوتا آریون و ... که ممکنه این ماشینای لوکس برای شما واژه ی غریبی باشه

salimiA

Registered User
لایک‌ها
49
بانک گردشگری دوستان رفتند - خبری بگیرند

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335

اگر جایی باز کردند حساب با شسود خوب به منم بگو برم
عزیز اونجا تهرانه

ما اینجا 6 نفر باجه ایم طرف شماره میگیره 50 تا جلوشن . مثله بانک ملی هست
اینجا شیراز اصلن کسی نمیره آرمان یا عسگریه
البته نور میرند ولی من گفتم اون 2 تا . شما جایی و نام بردی که من نگفته بودم
من حرفم این نیست که می گم 25 تا ، شما بگی بانک سینا 50 تا شماره می گیره!
من رو هیچ بانک یا موسسه ای تعصب ندارم.
اگه بانک سینا هم سودش را بالاتر از نور برد ، میارم می گذارم اونجا.
در ضمن اینجا تهران موسسه آرمان (فرشتگان) هم تقریبا مثل نور شلوغه. کسی را دیدم 3 میلیارد سپرده یکساله گذاشته تو آرمان.
نور را مثال زدم. من تو اکثر موسسات حساب دارم و هر بار رفتم کمتر از 4 تا مشتری توش نبودند

بالا