• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
بانک آینده کسی خبر نداره؟

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
این 22 درصد کوتاه مدت هست؟
خوب با پایین اومدن نرخ ها این سپرده ها هم پایین نمیاد؟10 درصد نمیشه؟

نه بلند مدته ولی بعد از 1 ماه میتونی برداشتش کنی با سود 20 درصد در صورتی که از پسفردا سودا میشه 1 ساله 22 ولی 1 ماهه برداشتش کنی سودش میشه 10 درصد
برای بانک سینا از پسفردا اون بخشنامه اجرایی هست
کوتاه مدت هم کفش 20 میلیونه و با سود 22.2 درصد حتی پس از 1 ماه

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
ترجیحا در بانک سینا سرمایه گذاری نکنید.
چون فردا می تونه بیاد بگه 2.5 درصد از سودی که بهتون دادیم را بابت حق الوکاله باید پس بدید!
در اکثر قریب به اتفاق بانکها این حق الوکاله یا دریافت نمی شود یا در عوض سود قطعی قرار می دهند و دریافت نمی کنند.
ولی بانک سینا اگه تا الان هم حق الوکاله نمی گرفت ، از الان احتمال زیاد می گیره.
این لینک را بخوانید : http://www.akhbarbank.com/vdcexz8w.jh8xpi9bbj.html

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
ترجیحا در بانک سینا سرمایه گذاری نکنید.
چون فردا می تونه بیاد بگه 2.5 درصد از سودی که بهتون دادیم را بابت حق الوکاله باید پس بدید!
در اکثر قریب به اتفاق بانکها این حق الوکاله یا دریافت نمی شود یا در عوض سود قطعی قرار می دهند و دریافت نمی کنند.
ولی بانک سینا اگه تا الان هم حق الوکاله نمی گرفت ، از الان احتمال زیاد می گیره.
این لینک را بخوانید : http://www.akhbarbank.com/vdcexz8w.jh8xpi9bbj.html

دوست عزیز اصلن میدونی حق الوکاله برای چی هست در این مورد ؟

اصلن کاری به اون سپرده های سرمایه گزاری نداره
بانک سینا شلوغترین و پرمشتری ترین بانک خصوصی هست

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
دوست عزیز اصلن میدونی حق الوکاله برای چی هست در این مورد ؟

اصلن کاری به اون سپرده های سرمایه گزاری نداره
بانک سینا شلوغترین و پرمشتری ترین بانک خصوصی هست
حق الوکاله یعنی پولی که بانک بابت بکارگیری پول سپرده های مردم در امور اقتصادی غیر ربوی! از مردم دریافت می کنه.
یعنی شما نمی دونید؟! مثلا اگر 20 درصد در سال سود بدهد ، 2.5 درصدش را بابت کارمزد بانک بابت بکارگیری پول مردم و کسب سود و برگرداندن اون سود به مردم ، از مشتری می گیره . که همونطور که گفتم تا حالا بانکی من ندیدم دریافت کنه.
معمولا بانکهایی که مشتری کم دارند این نرخ را اعلام می کنند!
ولی اینکه بانک سینا اومده علنا گفته حق الوکاله 2.5 درصده ، می تونه بگه سود قطعی در پایان مدت سپرده گذاری کسب نشد و اون 2.5 درصد را باید سپرده گذار بدهد. که البته از اون بنی اد مس ت ض ع ف ین هم بعید نیست! با سوابق مثبتش

خوب وقتی این همه بانک درست حسابی تر هست ، چرا روزه شک دار بگیریم و پول توی بانک سینا بگذاریم؟!!!!

-Arash-

Registered User
لایک‌ها
2,060
این وسط بانکهایی سود میکنن که شعب بیشتری دارن یا خدمات بهتری ارائه میدن

بانکها و موسساتی که تنها امیدشون برای جذب سرمایه ، سودبالا بود به فاک میرن

دیگه کسی نمیره بانک قوامین وقتی پاسارگاد و سامان و .... هست . یا بانک ملی که همه توش حساب دارن و انتقال راحت تره .

این 22 درصد هم واریز ماهیانه هست باید دید سود سررسید اعلام میشه یا ...

Blue Moon

Registered User
لایک‌ها
50
علتش اینه که بانکهای ما گردن کلفت تشریف دارن و پول مردم رو برای خودشون سرمایه میکنن و این به تولید و اشتغال لطمه میزنه پس اونهایی که سرمایه زیاد دارن پولهاشون رو از بانک بکشن بیرون و بازار رو حداقل از رکود خارج کنن
نمیدونم درسته یا نه

Blue Moon

Registered User
لایک‌ها
50
منتظر تورم در بخش مسکن و طلا و ارز هم باشید

amin66na

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
خب این سپرده روزشمار 22.2 که بعد یه ماه باز نرخای سود جدید روش اعمال میشه

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
اینا هر کاری بکنند سود موسسات بالاتره . چه دارای مجوز چه بدون مجوز و ...
اگه مثلا موسسه عسگریه سودش با بانک ملی برابر باشه ! خوب کسی نمیره پولش را بگذاره موسسه عسگریه.
مطمئن باشید سود موسسات حداقل تا 5 درصد بالاتر از سیستم بانکیه. چون ریسکشون بالاتره ، خدماتشون و شعباتشون کمتره و ...
این یک قانون نانوشته است که هیچ کس اععم از بانک مرکزی و ... هم نمی تونه تغییرشون بدهد.
سود بانکهای خصوصی باید بالاتر از بانکهای دولتی ، و سود موسسات هم باید بالاتر از بانکهای خصوصی باشه تا بتونند ادامه حیات بدهند.
این از اول بوده و از این به بعد هم خواهد بود.

در ضمن من امروز بانک دی بودم گفت سود ها عوض نشده. برای قبلی ها که هیچ . همین امروز هم حساب کوتاه مدت 20 درصدی(بالای 10 میلیون میشه 22 درصد) برای مشتری ها باز می کردند. بانکها نمیان سرمایشون را از دست بدهند. تقریبا می شه گفت بانک مرکزی را قبول ندارند.
ولی در هر صورت هر وقت هر بانکی سود کوتاه مدت یا بلند مدتش را کم کرد ، بروید سراغ یکی از موسسات : کوثر ، آرمان(فرشتگان) ، ثامن ، نور (کارسازان آینده) ، ثامن الحجج ، عسگریه. هر کدام سود بالاتری دادند بگذارید اونجا. اینا که گفتم همشون معتبرند .

تعصب روی هیچ بانک یا موسسه ای نداشته باشید . هر جا سود بالاتری دادند بگذارید اونجا و نگران صحبت بانک مرکزی که میگه تو بدون مجوز نگذارید نباشید. اونا دایه مهربانتر از مادر نیستند و دلشون به حال مردم نسوخته (فکر کنم دیگه این را همه دانستند). فقط می خواهند بانکهای دولتی ضرر نکنند تا دولت مجبور نباشه جورشون را بکشه.
اگه واقعا بانک مرکزی کاری می خواهد صورت بدهد ، برود جلوی کاهش ارزش پول کلی مون را بگیره که در کمتز 2 ماه دلار از 2950 شد 3320 و ارزش پول همه مردم کم شد و هیچ کس هم از رییس جمهور گرفته به پایین ، به روی خودش نمیاره. به نظر من این قضیه کم کردن سود بانکی یه مانور تبلیغاتیه که افکار عمومی را موقتا به خودش مشغول کنه و اصل قضیه فراموش بشه.
در این 2 ماه دولت دست کرد تو جیب همه مردم و 15 درصد از پول همه مردم را برداشت. همون موردی که شعار تبلیغاتی روحانی بود و می گفت رییس جمهور قبلی این کار را کرد و من نمی کنم!

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
اين بانكهاي دولتي كه كوتاه مدت عادي 7 درصد ميدادن الان ميشه 10 درصد؟!

viphyip

Registered User
لایک‌ها
493
پس تکلیف کاهش ارزش پول مردم چی می شه :general208:

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
من روزشمار آرمان دارم 20.5 درصد

به نظرتون همینجا باشه ؟
یا تبدیلش کنم به سه ماهه یا برم یه بانک دیگه ؟

" مؤسسات پولی غیرمجاز " منظورش چیه ؟

http://www.akhbarbank.com/vdcb98b5.rhbfzpiuur.html

zolali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
60
من امروز گردشگري زنگ زدم و پرسيدم اين حساب روزشمار ٢٢ درصد با كف ١٠ م الان با توجه به كاهش سودهاي روزشمار وضعيتش چي ميشه و خود اداره مركزيش گفت حسابهايي كه قبلا باز شده تابع همن شرايط قبل است اما سپرده هاي جديد از بخشنامه جديد تبعيت مي كنه . مي دونيد كه ٢٢ درصد سابق با كف ١٠ م فاقد قيد و بازه زماني است و تنها بايد شرط كف حساب رعايت بشه كه با توجه به واريز سود ماهيانه به خود همون حساب سود سالانه اش ٢٥ درصد مي افته .

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
من امروز گردشگري زنگ زدم و پرسيدم اين حساب روزشمار ٢٢ درصد با كف ١٠ م الان با توجه به كاهش سودهاي روزشمار وضعيتش چي ميشه و خود اداره مركزيش گفت حسابهايي كه قبلا باز شده تابع همن شرايط قبل است اما سپرده هاي جديد از بخشنامه جديد تبعيت مي كنه . مي دونيد كه ٢٢ درصد سابق با كف ١٠ م فاقد قيد و بازه زماني است و تنها بايد شرط كف حساب رعايت بشه كه با توجه به واريز سود ماهيانه به خود همون حساب سود سالانه اش ٢٥ درصد مي افته .
مگه 23 درصد نشده بود؟؟

mahyar1386

Registered User
لایک‌ها
15
الان موسسات یا بانک ها کدوم سود بالای 20 یا 22 میدن ؟
من بانک تحارت داشتم با سود 22.2 درصد ولی از دیروز شده 10 درصد !!!
مبلغ سپرده هم بالاست - کجا برم ؟

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
الان موسسات یا بانک ها کدوم سود بالای 20 یا 22 میدن ؟
من بانک تحارت داشتم با سود 22.2 درصد ولی از دیروز شده 10 درصد !!!
مبلغ سپرده هم بالاست - کجا برم ؟
خوب کوتاه مدت ها اره.الان تو همین شرایط بانک دی کوتاه مدت 22 درصد باز میکنه

iZ8

Registered User
لایک‌ها
26
به 23% تبدیل شد برای اونایی که رفتند بانک و حساب جدید به نام "نیکا" باز کردند. به نوعی پول رو از حساب قدیمی به حساب جدید واریز کردند. شماره حساب اکانتهای قدیمی با "918" شروع میشد و طرح جدید "نیکا" ی 23% ای با عدد "913" .
مگه 23 درصد نشده بود؟؟

mahyar1386

Registered User
لایک‌ها
15
خوب کوتاه مدت ها اره.الان تو همین شرایط بانک دی کوتاه مدت 22 درصد باز میکنه

من حساب بانک دی روز شمار هم دارم ولی مبلغش کمه
اگه بدونم 22 درصده که میریزم پولامو اون تو
ولی کوتاه مدت 22 نیستا ! مطمینی ؟

بالا