• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
در تكميل صحبت دوستان اون چيزي كه مردم حس ميكنن با اون چيزي كه به عنوان نرخ تورم محاسبه ميشه كمي متفاوته
همينطور كه گفتند تورم داده هاي دو سال رو در خودش داره بنابراين مثلا شايد در اين دو ماه قيمتها از جمله بنزين و .... افزايش قابل توجهي داشته و همه منتظرن تا تورم بالاتري اعلام بشه

اما جالبه كه با توجه به روش محاسبه تورم در دو ماه آينده به طور حتم تورم اعلامي بانك مركزي روند كاهشي داره!!!! تورم نقطه به نقطه به راحتي تا پايان خرداد ميتونه روند نزولي داشته باشه و به زير 16 درصد و تورم ساليانه به راحتي ميتونه تا مهر ماه روند نزولي داشته باشه و به زير 24 درصد هم برسه! در حالي كه در همين دوره كالاهايي وجود داشته باشند كه در يك ماه 40 درصد بالا رفتن

يا مثلا برعكس پارسال كه روند قيمتها از سال 91 بهتر بود تورم 35 درصد شد اما سال 91 كه همه چيز تقريبا رشد بيشتري داشت تورم 31 درصد اعلام شد! همه اينها به اين دليله كه تورم داده هاي دو سال رو مورد نظر قرار ميده

بنابراين با توجه به شاخصهاي بانك مركزي تورم ارديبهشت ماه كه تا يك ماه آينده اعلام ميشه به طور حتم بسته به شرايط بين 30.2 تا 30.6 هست كه از تورم اعلامي فروردين حدود 2 درصد كمتره!

Last edited:

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بنده از موسسه کوثر شعبه شهرستان پرسیدم حساب های روزشمار 24 % که قبلاً باز شدند همچنان باقی هستند و این میزان سود به این حساب ها داده میشه.

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
بنده از موسسه کوثر شعبه شهرستان پرسیدم حساب های روزشمار 24 % که قبلاً باز شدند همچنان باقی هستند و این میزان سود به این حساب ها داده میشه.

نه تنها کوثر بلکه تمام بانک ها به این شیوه عمل می کنن چون قبل از تصویب بانک مرکزی درباره تغییر نرخ سود بوده .

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
اما ثامن سپرده های قبلی کوتاه مدت روز شمار خودشو به 10 تغییر داده حتی مشتری های قدیمی رو

karshenasi

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
37
اما ثامن سپرده های قبلی کوتاه مدت روز شمار خودشو به 10 تغییر داده حتی مشتری های قدیمی رو
نه من امروز پرسیدم سپرده های کوتاه مدت قبلی همون 18 درصد هست

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
یعنی بانک آینده هم برای اونایی که قبل از این جریان حساب کوتاه مدت باز کردند همون نرخ های قبلی رو سود میده؟؟؟ ۲۰.۵ درصد؟؟؟؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
مهمترین نفع تورم نقطه به نقطه اینه که روند تورم ماههای بعد را نشون میده و در صورت کاهشی بودن نوید کاهش تورم سالانه را میده.

forum_2010

Registered User
لایک‌ها
913
تورم نقطه به نقطه ابزاری است در دستان دولتمردان در کشوری بنام ایران که با آن میتوانند در هنگام انتخابات رای جمع کرده و یا در هنگام تصدی امور مملکت را هر روز بهتر از دیروز و در رفاه کامل توصیف کنند.
ضمن تشكر از توضيح خوبتون
البته هميشه هم نرخ تورم نقطه به نقطه از تورم متوسط(تورم) پايين تر نيست و ميتونه بالاتر هم باشه ولي هر وقت به نفعشون باشه ملاك ميشه و هميشه اين ابزار به كارشون نمياد مثلا خرداد پارسال تورم نقطه به نقطه به 45 درصد رسيد و اگر همينطور چند ماه ديگه هم بالا ميرفت تورم به راحتي بالاي 50 درصد هم ميرسيد
معمولا تورم نقطه به نقطه زودتر وضعيت اقتصاد رو نشون ميده و تورم چند ماه بعد روند تورم نقطه به نقطه رو دنبال ميكنه

بنابراين با توجه به شاخصهاي بانك مركزي تورم ارديبهشت ماه كه تا يك ماه آينده اعلام ميشه به طور حتم بسته به شرايط بين 30.2 تا 30.6 هست كه از تورم اعلامي فروردين حدود 2 درصد كمتره!
دقيقا الان محاسبه كردم اگر ماهي دو درصد تورم داشته باشيم (رقم بالايي هست معادل 27 درصد سالانه)
تورم ارديبهشت همونطور كه گفتيد ميشه حدود 30.5 درصد و تورم خرداد به 28 درصد هم ميرسه در حالي كه تصور اينه كه بايد اين نرخ بالاتر بره دليلش اينه كه شاخصهاي سال 91 (دو سال قبل) كه بسيار صعودي بودن به مرور از محاسبه تورم حذف ميشه و شاخصهاي سال قبل كه وضعيت بهتري داشتند بيشتر در محاسبه به كار ميان

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467

فعلن که کاهش نرخ سود بانکی اثر خوبی در کنترل بازار داشته
باید دید در بلند مدت چطوره

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832

دکتر می شه بگی طی این 4 - 5 روز چه اثر خوبی در کنترل بازار رو مشاهده کردی شما ؟! :general404:

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
میشه بگی چه اثری داشته؟؟؟فوق لیسانس آبکی برو یک سر به بازار ملک بزن بعد بگو اثر خوب داشته ؟؟؟؟لابد قیمت ملک هم اومده پایین؟؟؟؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
دقیقا روزی که اعلام شد از چند روز آینده میخواد سود ها کم بشه بانک ها شلوغ شدند برای برداشت از حساب کوتاه مدت
همچنین در لوازم خانگی و لوازم بهداشتی و لوازم ساختمانی در طی همان چند روز گرانی زیادی دیده شد که وقتی از فرد فروشنده کارخانه یا وارد کننده سوال کردیم گفتند به علت اینکه خریدار ها زیاد شدند گران شده
دقیقا مشخص بود که هر کسی رسیده پولشو برداشته برده داده چیزی بذاره خونش که بعدا گرون نشه و بخواد بخره حتی چیزایی که لازم هم شاید نداشتن خریدند تا بعد از هدفمندی و کم شدن سود بانکها باعث ضرر نشه....
حالا وزیر اقتصاد میاد یه حرفی میزنه یا بعضی دیگه میگن تورم کم شده گویا قیمت های اسفند رو با اردیبهشت مقایسه نمیکنند!! حداقل مردم رو........ فرض نکنیم....

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
نه من امروز پرسیدم سپرده های کوتاه مدت قبلی همون 18 درصد هست
به منکه ثامن گفتن 10 درصد شده!!! برای همینم برداشت کردم بردم گذاشتم موسسه نور از قبل حساب داشتم و گفتن بهم که حسابهای قبلی کوتاه مدت ویژه همون 22 درصد هست.

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
نه تنها کوثر بلکه تمام بانک ها به این شیوه عمل می کنن چون قبل از تصویب بانک مرکزی درباره تغییر نرخ سود بوده .
در 99 درصد بانکها و موسسات ، تمام حسابهای کوتاه مدت عادی هم که قبلا باز شده ، همون نرخ قبلی را می گیرند و حسابهای جدید 10 درصد شده.
هیچ وقت هم سود حسابهای قبلی را کم نمی کنند . من از چند تا بانک پرسیدم.
اگه این کار را بکنند همه حساباشون را می بندند و بانک چنین کاری نمی کنه. هر بانکی که سود کوتاه مدت قبلیش را کم کرد شما اون حساب را ببندید. ولی من تا حالا هیچ بانک یا موسسه ای را ندیدم قبلی ها را هم کم کرده باشه.
در ضمن این جریان سود بانکی مال 1 تا 3 ماه دیگه است. بعدش آبها از آسیاب می افته و دوباره سودا رقابتی میشه.

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
من آخر نفهميدم سود بانك آينده براي اونايي كه قبلا حساب 20.5 و 23 باز كردن همون نرخه يا ده درصد شده؟ اون دوستمون كه بانك آينده كار ميكردن اگر اطلاعي دارند بدن ممنون ميشم
در مورد بانك ايران زمين و قوامين كه 18 درصد بودن اطلاعي نداريد؟
آقاي صادقي بانك شما چه طور سپرده هاي كوتاه مدت قبلي رو تغيير داده؟

rt912

Registered User
لایک‌ها
392
البته دوست عزيز كاهش نرخ سود به تنهايي نميتونه عامل كاهش تورم باشه و بايد حداقل همراه با كنترل نقدينگي باشه و البته متناسب با تورم باشه
از طرفي همونطور كه در پست اول صفحه گفتم تورم اعلامي بانك مركزي در دو ماه آينده ماهي حدود دو درصد ميتونه كم بشه اما اين دليل نميشه كه شيب رشد قيمتها هم دقيقا در همين دو ماه كم شده و تورم چند ماهي با تاخير نسبت به واقعيات اقتصاد واكنش نشون ميده

در مورد نرخ تورم و بهره بانكي پارسال هم - هر چند با دل پري كه داريم نميپسنديم كه چيز مثبتي گفته بشه- اما به نظر من پارسال نسبت به سالهاي قبل سود بانكي تا حدي تونست تورم رو پوشش بده و به همون دلايلي كه گفتم نرخ تورم اعلامي به تنهايي ملاك نيست و البته با تاخير هم خودشون رو نشون ميدن

اما پارسال رو بخوايم در نظر بگيريم نه حاملهاي انرژي رشد بالاي 20 درصد داشتند از طرفي ارز كاهش داشت و حداقل ميشد چيزهايي پيدا كرد كه زير 20 درصد رشد قيمت داشتند يا حتي كمي ارزونتر شدن و مقايسه سود با تورم نقطه به نقطه خيلي هم غير منطقي نيست اما براي امسال يا بلند مدت اينكه بازم اين اتفاق بيفته خيلي سخت تره!

البته بايد ديد اگر مثلا تا پايان سال تورم نقطه به نقطه بالاتر از تورم ساليانه بشه (كه احتمالش هم هست) بازم نرخ بهره رو با تورم نقطه به نقطه مقايسه ميكنن؟ من كه بعيد ميدونم!

Last edited:

mahyar1386

Registered User
لایک‌ها
15
دوستایی که میگن حسابهای قدیمی تغییر نکرده ،
بانک تجارت حساب های قدیمیش رو هم همون 10 درصد کرد ! 5 ثانیه بعد از اعلام بانک مرکزی :))
البته من که انتقال دادم ولی هستن اینجور بانکا

789456123

Registered User
لایک‌ها
334
بانکهای دولتی اصلا قبل از اینکه بهشون ابلاغ بشه اینطوری کردن.چون دولتی هستن

kingil4

Registered User
لایک‌ها
335
در 99 درصد بانکها و موسسات ، تمام حسابهای کوتاه مدت عادی هم که قبلا باز شده ، همون نرخ قبلی را می گیرند و حسابهای جدید 10 درصد شده.
هیچ وقت هم سود حسابهای قبلی را کم نمی کنند . من از چند تا بانک پرسیدم.
اگه این کار را بکنند همه حساباشون را می بندند و بانک چنین کاری نمی کنه. هر بانکی که سود کوتاه مدت قبلیش را کم کرد شما اون حساب را ببندید. ولی من تا حالا هیچ بانک یا موسسه ای را ندیدم قبلی ها را هم کم کرده باشه.
در ضمن این جریان سود بانکی مال 1 تا 3 ماه دیگه است. بعدش آبها از آسیاب می افته و دوباره سودا رقابتی میشه.

بانک تجارت حساب های قدیمیش رو هم همون 10 درصد کرد ! 5 ثانیه بعد از اعلام بانک مرکزی :))
منظورم بانکهایی بود که برای جذب مردم رقابت دارند . وگرنه بانکهایی مثل ملی ، تجارت ، سینا ، کشاورزی ، سپه و ... که خیلی براشون مهم نیست کسی پولش را برداره . دولتی اند یا متصل به ارگان دولتی اند که از بالا بهشون منابع می رسه.
دیگه کمتر کسی تو این بانکها پول می گذاره برای سود. فقط برای نقل و انتقال پول در معاملات و چند مورد دیگه از این بانکها می شه استفاده کرد . نه برای گرفتن سود. حتی ممکنه بعد از دوره سپرده هم بگویند طبق این بخشنامه باید 2.5 درصد هم حق الوکاله یا ... بدهید.
در ضمن بانک آینده هم سپرده های کوتاه مدت قبلیش با همون نرخ قبلیشه و عطف ما سبق نمی شه قانون!

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
بانک تجارت اینجا شعبه شهرستان سیستم هاشون با سیستم عامل DOS کار می کنند :D تراکنش ها هم با یک روز تأخیر در حساب اینترنت بانک انجام میشه!!

• Like
Reactions: xms
بالا