• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

shagerd1

Registered User
لایک‌ها
228
طبق صحبت های رییس شعبه پارسیان هدف دولت و شورای هماهنگی بانک‌ها رسیدن به تورم 9 درصد و سود بانکی 14 درصد برای انتهای سال 95 و قبل از انتخابات و سود 12 درصد برای بعد از انتخابات 96.

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
طبق صحبت های رییس شعبه پارسیان هدف دولت و شورای هماهنگی بانک‌ها رسیدن به تورم 9 درصد و سود بانکی 14 درصد برای انتهای سال 95 و قبل از انتخابات و سود 12 درصد برای بعد از انتخابات 96.
اگر شرایط داخلی و جهانی اجازه بده و ارز تک نرخی بشه ,اینها که گفتید شدنی میشه و نتیجه میده و اون خطر انفجار قیمتها رفع,و در کنارش بورس سود دهی داره,و بساط بازارهای دلالی سکه و دلار جمع میشه و بازار مسکن هم تعیین تکلیف میشه و به صورت منطقی و معقول و دید مصرفی خرید و فروش میشه,البته اینها المانهای یک کشور بالنسبه پیشرفتست و امیدواریم روزی وطن ما هم رنگشو ببینه!!!!!!

Last edited:

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
گردشگری افتتاح حساب اینترنتیسپرده های مدت دار برای مشتریان حقیقی
عنوان سپرده نرخ سود (درصد) حداقل مبلغ افتتاحیه (ریال)
سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه 3 ماهه 17 500,000
سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه 6 ماهه 17.5 500,000
سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت ویژه 9 ماهه 17.75 500,000
سپرده سرمایه گذاری بلندمدت مدت یک ساله 18 500,000

سامان کوتاه مدت ها. سامان نت افتتاح اینترنتی
نرخ سودنوع سپردهحداقل مبلغ گشایشکد
17 سپرده کوتاه مدت ويژه نه ماهه-1000000692
15 سپرده کوتاه مدت ويژه-شش ماهه-1000000600
12 سپرده سرمايه گذاري کوتاه مدت ويژه-سه ماهه-1000000630

بلند مدت خاص سالیانه
رخ سودنوع سپردهحداقل مبلغ گشایشکد
19.30 سپرده بلند مدت خاص-يکساله (مقاطع يکساله)1000000263
© حق نشر بانک سامان - اینترنت بانک سامان 2.3.11

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
سلام دوستانی که مطلع هستند لطفا بیان و برای بقیه بگند الان کدوم بانک یا موسسه مجاز بیشترین سود بانکی 1 ساله رو میده یا کدوم صندوق سرمایه گذاری که سود و اصل پول رو تضمین میکنه؟؟؟؟؟ لطفا برای راهنمایی همه دوستان تجربیات خودشون رو به اشتراک بذارند

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
حرف دوست عزیزمون چیز دیگه ای بود که کاملا واضح توضیح داده ، اگر متوجه نشدی چند بار بخونش

سود مشتری = سود بانکی + رشد اقتصادی - تورم

تورم منظور تورم واقعیه ....

مابه التفاوت سود بانکی از تورم سالیانه میشه سود مشتری

تو اروپا رشد اقتصادی دارن یعنی ارزش پولشون خود بخود سالیانه بیشتر میشه

ما چی ؟

ارزش ریالمون سال 90 و 92 شدیدا ریزش داشت

ما سودی از بانک نمیگیریم بلکه جبران خسارت افت ارزش ریال رو میگیریم(ارزش سرمایمون)

اون کشوری که سود بانکی توش 0.5% هست اونجا 5% رشد اقتصادی دارن یعنی مثل اینکه ما 25% سود سالیانه دریافت کنیم 20% هم تورم داشته باشیم اینجا زرنگ باشیم 5% سود میکنیم اونجا همه مردم 5.5% سود کردند(قدرت خریدشون افزایش پیدا کرده)
ممنون و متشکر از فهم بالای شما دوست عزیز :general601:
کشوری مثل ژاپن که نرخ سود بانکیش نزدیک به 0% نزدیک به 17 ساله قیمت کالاهای مصرفی اونجا ثابت مونده

اینجا 17 سال پیش نون دونه ای چند بود ؟
گوشت و مرغ و ماهی و بنزین و ...

شاید حق با شماست
شاید من کلا در اشتباهم
دوست عزیز حق با شماست و شما کاملا درست میگید
اینجا افرادی:general703: پیدا میشن که خودشون رو به اون راه زدن نمیدونم چرا شاید کاهش نرخ سود بانکی براشون نفعی داره و به یه جاهایی متصلن

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,049
عرضه اولیه اوراق جذاب دیگر با سود تا ۲۴ درصدی در آخرین هفته سال

مدیرعامل تامین سرمایه امین از عرضه اولیه ۱۵۰ میلیارد تومان اوراق سلف پتروشیمی پردیس در بورس کالا و برای اولین بار در ایران و با سود روزشمار ۲۲ و حداکثر تا ۲۴ درصدی خبر داد.
فروش اوراق پرطرفدار جدید در یک ثانیه

مدیر عامل بورس کالا از فروش اوراق سلف استاندارد موازی اوره پتروشیمی در یک ثانیه خبر داد که در برابر حجم 150 میلیارد تومانی عرضه، بیش از 1850 میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
الان افتتاح حساب کنیم بیشترین سود کوتاه مدتو کدوم بانک میده؟

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
کوتاه مدت آینده که دوسال پیش دم عید باز شد
و سال پیش دوباره دی اجرا شد
هنوز بیست و سه 23 درصد
روزشمار میده

اردیبهشت سال پیش برای زیر سه ملیون رو کم کرد
اسفند سال پیش زیر پنج ملیون کم شد
امسال اسفند گفتن زیر ده ملیون کم شده سودش
سیستمشون اینجوریه
یه روز خاص اگه موجودیت بیاد زیر اون مبلغ
حسابت عادی میشه حتی اگه بعدا حسابتو پر کنی

آینده خیلی وقته بانک شده
پس چرا هنوز داره باج میده؟
هیچ بانک و موسسه ای الان 23 درصد روزشمار نمیده
حتی مهر اقتصاد بدون مجوز 23 روزشمارشو تعطیل کرد.

آینده تمام روزشمارهای زیر ده ملیون رو کرده 10 درصد
و گویا بالای ده ملیون حسابهای معمولی امسال که 19 درصد
بودن هنوز تغییر نکردن

حواستون باشه پولاتون رو زودتر بکشین بیرون
بهترین راه
تلفن زدن به شعبه و دادن شماره حساب برای چک کردن داخل سیستم هست
اینش خوبه که راستشو بهت میگن

Last edited:

glowra.com

Registered User
لایک‌ها
81
امیدوارم که این اتفاق بی افته!
تا وقتی انقدر سود های بانکی زیاد باشه تولید با رکود مواجه خواهد بود!
البته طبیعی هست که عوامل دیگه رو هم دولت باید زمینه سازی و کنترل کنه.

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
810
من کماکان دارم تو موسسه آرمان 25 درصد روزشمار میگیرم.
همین امروز هم سود این ماه واریز شد.
ولی نمیدونم وضعیتش آخرش چطور میشه

sasan1500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
من کماکان دارم تو موسسه آرمان 25 درصد روزشمار میگیرم.
همین امروز هم سود این ماه واریز شد.
ولی نمیدونم وضعیتش آخرش چطور میشه
کف حساب چه مقدار هست؟

Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
این کاهش سود بانکی واقعا تاثیر خودش را گذاشته من امروز بعد از مدتها یک مشتری داشتم میگفت نقشه ساختمون من را زود آماد کن چون سرمایه ام توی بانک خوابیده. بازار یک تکونی خورده
اگه تورم بیاد روی 12 و سود را را هم اوایل سال بیارن روی 16 بازار یک تکون محکمتری هم میخوره... اگرهم تا آخر سال95 بیاد روی 14 که دیگه عالی میشه. 22درصد کجا 14 درصد کجا!

ehsanrf

کاربر حرفه ای نرم افزار
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
810
کف حساب چه مقدار هست؟
Verstuurd vanaf mijn PadFone T004 met Tapatalk
اطلاع ندارم، باید حضوری بری بپرسی
ولی من حسابم مربوط به الان نیست! الان نمیدونم با این سود افتتاح کنن یا خیر

klxl

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
438
این کاهش سود بانکی واقعا تاثیر خودش را گذاشته من امروز بعد از مدتها یک مشتری داشتم میگفت نقشه ساختمون من را زود آماد کن چون سرمایه ام توی بانک خوابیده. بازار یک تکونی خورده
اگه تورم بیاد روی 12 و سود را را هم اوایل سال بیارن روی 16 بازار یک تکون محکمتری هم میخوره... اگرهم تا آخر سال95 بیاد روی 14 که دیگه عالی میشه. 22درصد کجا 14 درصد کجا!
مگه شغل شما چیه که بعد از مدتها ، مشتری داشتی؟

passanger75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
سلام دوستان لطفا یک نفر در مورد صندوق سپرده توضیح بده که چطوریه که اول ماه ارزونترین رقم داره هر واحد و روز به روز گرونتر میشه
آیا اول ماه صندوق افتتاح کنیم بهتره یا فرقی نداره و این افزایش قیمت دقیقا برابر با سودیه که آخر ماه میدن (هر موقع افتتاح کنید پایان ماه سود یک ماه کامل میدن)و هر دو در ابتدای ماه یک رقم میشن؟
پ ن:تنها تفاوت در این صورت این میشه که شما اول ماه افتتاح کنبد تعداد واحد بیشتری خریدید و در واقع سود اون ماه هم سرمایه گذاری کردید؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
البته دوستان گفتند خوبه سود کم بشه من هم نگفتم بد هست اما کسایی هم هستند که 10 یا بیست میلیون دارند و نمیتونن باهاش کاری کنند
در نتیجه فقط پولدارها و سرمایه دار های چند صد میلیونی میتونن باهاش بساز بفروش کنند نه دیگران دقیقا این مطلب هست که سود توی جیب بساز و بفروش و میلیونر و میلیاردهاست در حالتی که سود بانکی کم باشه و در حالت سود بالا حداقل ذره ای هم گیر سرمایه های خرد میاد

در حقیقت سود سرمایه های خرد که نمیشه کاری باهاش کرد میره تو جیب سرمایه های زیاد و میلیونر و میلیاردها ....
بشخصه هیچ دشمنی با میلیونر و میلیاردها ندارم و هرچی بیشتر سود کنن من خوشحال ترم عرض بنده اینه برای سرمایه های خرد هم که نمیشه باهاش کاری کرد باید دولت فکر میکرد در این شرایط بیشترین ضرر رو قشری که سرمایشون کم هست و یا قشر ضعیف جامعه هستند میکنن و اینم مطمئن باشید با خرید و فروش خونه و بساز بفروش و... همیشه قیمت ها بالا میره و ارزش غیر واقعی پیدا میکنه.

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
البته دوستان گفتند خوبه سود کم بشه من هم نگفتم بد هست اما کسایی هم هستند که 10 یا بیست میلیون دارند و نمیتونن باهاش کاری کنند
در نتیجه فقط پولدارها و سرمایه دار های چند صد میلیونی میتونن باهاش بساز بفروش کنند نه دیگران دقیقا این مطلب هست که سود توی جیب بساز و بفروش و میلیونر و میلیاردهاست در حالتی که سود بانکی کم باشه و در حالت سود بالا حداقل ذره ای هم گیر سرمایه های خرد میاد

در حقیقت سود سرمایه های خرد که نمیشه کاری باهاش کرد میره تو جیب سرمایه های زیاد و میلیونر و میلیاردها ....
بشخصه هیچ دشمنی با میلیونر و میلیاردها ندارم و هرچی بیشتر سود کنن من خوشحال ترم عرض بنده اینه برای سرمایه های خرد هم که نمیشه باهاش کاری کرد باید دولت فکر میکرد در این شرایط بیشترین ضرر رو قشری که سرمایشون کم هست و یا قشر ضعیف جامعه هستند میکنن و اینم مطمئن باشید با خرید و فروش خونه و بساز بفروش و... همیشه قیمت ها بالا میره و ارزش غیر واقعی پیدا میکنه.

ابزار های جذب سرمایه خرد که اتفاقا پول سرمایه رو مستقیم به سمت تولید میبرند درحال حاضر وجود دارند،مثل اوراق مشارکت،صکوک و اپراق اجاره و. .. که در حال گسترش هم هستند.
اما اگ تاکید بر سود بانکی باشد،باید گفت بانک که بنگاه تولیدی و اقتصادی نیست؛اگر قرار شد سود بانکی ۲۰ باشد،یعنی وام هم حداقل ۲۴ باید باشد( گرچه تا ۲۸ هم معقول هست)؛
همچنین قرار نیست انتظار سود تولید خیلی بالایی داشته باشیم،همچنبن در مورد مسکن بساز بفروشی و سود نجومی اینچنینی(حتی با حساب تورم) که در کشور ما انتظار میره اصلا صحیح نیست؛
حتی انبوه سازان مادر در خارج از ایران انتظار چنین سودی از یک واحد ساختمانی ندارند؛

پس بنظر من برای سرمایه های خرد،فرصت خوبی برای سرمایه گذاری دارند که اتفاقا نسبت به سود بانکی عادلانه تر هست؛بانک ها و موسسات همیشه برای ثروتمندان با مبالغ بالا سود بالاتری در نظر میگرفتند؛
بنظر من کاهش سود بانکی بیشتر فرصت هست تا ضرر

Sent from my E5823 using Tapatalk

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
ابزار های جذب سرمایه خرد که اتفاقا پول سرمایه رو مستقیم به سمت تولید میبرند درحال حاضر وجود دارند،مثل اوراق مشارکت،صکوک و اپراق اجاره و. .. که در حال گسترش هم هستند.
اما اگ تاکید بر سود بانکی باشد،باید گفت بانک که بنگاه تولیدی و اقتصادی نیست؛اگر قرار شد سود بانکی ۲۰ باشد،یعنی وام هم حداقل ۲۴ باید باشد( گرچه تا ۲۸ هم معقول هست)؛
همچنین قرار نیست انتظار سود تولید خیلی بالایی داشته باشیم،همچنبن در مورد مسکن بساز بفروشی و سود نجومی اینچنینی(حتی با حساب تورم) که در کشور ما انتظار میره اصلا صحیح نیست؛
حتی انبوه سازان مادر در خارج از ایران انتظار چنین سودی از یک واحد ساختمانی ندارند؛

پس بنظر من برای سرمایه های خرد،فرصت خوبی برای سرمایه گذاری دارند که اتفاقا نسبت به سود بانکی عادلانه تر هست؛بانک ها و موسسات همیشه برای ثروتمندان با مبالغ بالا سود بالاتری در نظر میگرفتند؛
بنظر من کاهش سود بانکی بیشتر فرصت هست تا ضرر

Sent from my E5823 using Tapatalk
انشاالله که همینجور باشه در مورد سود بانکی هم که من مراجعه میکردم مثلا برای پول های بالا 30 درصد بود وبرای خرد ها 27 در همین موسسات ولی باز 3 درصد چیزی نبود اما در مورد اوراق هم که طبق سالهای گذشته از 15 تا 17 بوده شاید امسال فقط اخر سالی 20 باشه پس اوراق هم مطمئنا در سال دیگه سودش کم میشه مطابق سود بانکی
نکته دیگه هم اینکه بشخصه حتی در ده سال گذشته که تورم هم کمتر از این چند سال بود دیدم کسانی رو که پول داشتند زمین ساختند در همین 10 سال گذشته و الان دارند همون ملکی که با زمینش 40 میلیون براشون افتاده حتی با ساختش الان بالای 500 میلیون قیمت میذارند چرا چون همون موقع هم بنده 40 میلیون برام خیلی پول بود و و نداشتم و همون موقع هم یادمه سود بانکی 10 تا 12 درصد بود و یکساله 14 یا 15 و در همین وضعیت کسانی که وضعیت مالیشون خوب بود تولیدی داشتند یا کارگاه یا بساز بفروش الان هم وضعیت بسیار خوبی دارند چون توی بانک نذاشتند یا اوراق نخریدند به دلیل داشتن سرمایه کافی برای سرمایه گذاری و خرید وفروش و ....

به هر حال تجربه گذشته اینطور بوده یعنی ممکنه الان عوض بشه. من گمان نمیکن بجز کاسب و بساز بفروش و دلال و خرید فروش کن که اونم بخاطر سرمایه اش میتونه سود کنه باقی مردم با سرمایه های خرد بتونن سودی ببرن.

بالا