• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
حرفاتون درسته,اما بازم میگم,از کوزه همان تراود که در اوست!!!!! به مردم ایران و نوع نگرش و باورهاشون مربوطه,همه از فساد بالا دستی میگن,اما از فساد رایج در بین خود مردم نمیگن,یا نهایت میگن,دولتها و خارجیها عامل فساد مردم هستند,چون اونا را به این سمت هدایت میکنند!!!!! یعنی در این دوران و این همه اطلاعات مردم روباتی گوش به فرمان بیش نیستند!!!!!! ,چرا آلمان و ژاپن چند بار ویران شده و دوباره روپا شده و اولینها شدند؟؟؟؟ این انسانیت و عدالت از کجا در کشورهای شمال اروپا ریشه دوانده؟ عمل ناشی از فکر ونگرش هست,پس اونا اندیشه و نگرش سالم تری دارن تا مردم خاورمیانه, اینکه چرا دارند ,بحثی جداگانست, ابتدا باید خود مردم به این نتیجه برسند که دست از ریا کاری ودروغ و رشوه خواری و امثالهم بردارند و برای یک ملت واحد و کشور مقتدر ,تلاش کنند,نمیگم درستی در فکر و عمل نیست,همین قدر که هست,نتیجشم همین قدره,تو کشورهای اطراف هم,هرچه هست نتیجش همون قدره!!!! بعد از این ,(دولت ملت),به شکل قوی تری شکل میگیره و با تقویت ملی گرایی و جمع گرایی ,قانون بالا دست همه میشه و باقی مسایل,خیلی هم این بحث رو از ریشه قبول ندارند و نظرشون محترم است.
در حقیقت حرف های من وشما یکی هست با این تفاوت که من نظرم اینه باید قانون و بالا دستی ها قانون ها و خودشون اصلاح بشن تا بعد از مردم توقع داشت چون مردم همیشه نگاه به بالا دستی ها میکنند و از همون روش برای خودشون نفع میبرند و شما فکر میکنم حرفتون اینه اول باید خود مردم درست بشند تا بقیه چیزا حالا کدومش درسته دیگه نمیدونم و شاید هم هر دو درسته.

Bobby Sands

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
دوستان درباره سود سپرده های موسسه نور کسی اطلاعی داره
حدودا یک سال و نیم پیش حساب روز شمار باز کردم 24 درصد. چند ماه پیش که رفته بودم گفتن برای حسابهای قدیمی سود تغییری نکرده .الان دو سه ماهی میشه فرصت نکردم برم سر بزنم ببینم اوضاع به چه صورته. از دوستان کسی میدونه ایا برای حسابهای قدیمی سود موسسه نور تغییری کردی با اوضاع جدید یا خیر؟

™LEO

Registered User
لایک‌ها
81
صندوق صبا هم كه گند زد
ماه پيش ٢٠ اين ماهم ٢٠

Sent from my iPhone using Tapatalk

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
باید بیارنش روی 12 تا بازار یک تکونی بخوره...

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
باید بیارنش روی 12 تا بازار یک تکونی بخوره...
فرض کنید اومده روی ده درصد بجز کسایی که تامین زندگیشون از راه های دیگه ای هست و پولشون بیکار گذاشتند و اونقدری هم باید باشه تا بشه باهاش زمین و وملک خرید دیگه چه کسانی جز همین طبقه میتونن ببرند خرید و سرمایه گذاری کنند؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
فرض کنید اومده روی ده درصد بجز کسایی که تامین زندگیشون از راه های دیگه ای هست و پولشون بیکار گذاشتند و اونقدری هم باید باشه تا بشه باهاش زمین و وملک خرید دیگه چه کسانی جز همین طبقه میتونن ببرند خرید و سرمایه گذاری کنند؟

من چند بار جملتون را خوندم و اصلا متوجه نشدم منظور شما دقیقا چی هست! اما تامین زندگی از سود بانکی واقعا احمقانه است! باید مملکت به سمتی بره که کسی نتونه زندگیش را از سود بانکی تامین کنه حتی اگه یک میلیارد هم داشته باشه، من نمیگم مرگ فقط برای همسایه خوبه اتفاقا خودم فقط توی بانک ملت بیش از 10 تا حساب بلند مدت دارم و از کاهش سود بانکی هم ضرر میکنم، سود هم که کاهش پیدا کنه مجموع پولم اونقدر نیست که بتونم کار مهمی باهاش انجام بدم و مجبورم همچنان توی بانک بذارم اما میگم سود باید برسه به نرخ تورم تا اقتصاد رونق بگیره، بازار ساختِ مسکن و تولید صنعتی و سرمایه گذاری در محصولات کشاورزی فقط با کاهش سود بانکی رونق میگیره. وقتی میگن تورم داره میره زیر 10 درصد چرا باید نرخ سود بانکی اینقدر بالا باشه. همه بدبختی ما ایرانی ها از همین سود بانکی و نفت هست. الان بازارهای موازی مثل طلا و ارز و دلالی ملک هیچ جذابیتی نداره قطعا اگر سود کاهش پیدا کنه و تا پایان سال برسه به 10درصد حتما رقم های درشت میره به سمت تولید و بالاخره اون کسی که میلیاردی پولش را گذاشته بانک مجبور میشه یک کاری باهاش انجام بده و 4نفر آدم این وسط شاغل میشن. این نرخ تورم 11 درصدی هم که دولت اعلام کرده به نظر من واقعی هست و تورم در همین حدود هست. حتی خیلی کالاها ارزون تر شده. فقط خوراکی جات، نرخِ متوسطِ تورم را بالا میبره وگرنه باقی چیزها تغییر آنچنانی نداشته در یکسال گذشته...

کاهش سود بانکی قطعا به نفع فعالان اقتصادی و به ضرر افراد تنبل هست

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    111.5 KB · نمایش ها: 23
Last edited:

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
یه سوا داشتم تو بانک مسکن یه حساب یکساله دارم این ماه سررسیدش تموم میشه باید برم دوباره تمدید کنم یا خودشون اینکارو میکنن؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
یه سوا داشتم تو بانک مسکن یه حساب یکساله دارم این ماه سررسیدش تموم میشه باید برم دوباره تمدید کنم یا خودشون اینکارو میکنن؟

اگر تاریخش بعد از یکم تیر باشه به صورت خودکار و با سود 15درصد تمدید میشه.

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
من چند بار جملتون را خوندم و اصلا متوجه نشدم منظور شما دقیقا چی هست! اما تامین زندگی از سود بانکی واقعا احمقانه است! باید مملکت به سمتی بره که کسی نتونه زندگیش را از سود بانکی تامین کنه حتی اگه یک میلیارد هم داشته باشه، من نمیگم مرگ فقط برای همسایه خوبه اتفاقا خودم فقط توی بانک ملت بیش از 10 تا حساب بلند مدت دارم و از کاهش سود بانکی هم ضرر میکنم، سود هم که کاهش پیدا کنه مجموع پولم اونقدر نیست که بتونم کار مهمی باهاش انجام بدم و مجبورم همچنان توی بانک بذارم اما میگم سود باید برسه به نرخ تورم تا اقتصاد رونق بگیره، بازار ساختِ مسکن و تولید صنعتی و سرمایه گذاری در محصولات کشاورزی فقط با کاهش سود بانکی رونق میگیره. وقتی میگن تورم داره میره زیر 10 درصد چرا باید نرخ سود بانکی اینقدر بالا باشه. همه بدبختی ما ایرانی ها از همین سود بانکی و نفت هست. الان بازارهای موازی مثل طلا و ارز و دلالی ملک هیچ جذابیتی نداره قطعا اگر سود کاهش پیدا کنه و تا پایان سال برسه به 10درصد حتما رقم های درشت میره به سمت تولید و بالاخره اون کسی که میلیاردی پولش را گذاشته بانک مجبور میشه یک کاری باهاش انجام بده و 4نفر آدم این وسط شاغل میشن. این نرخ تورم 11 درصدی هم که دولت اعلام کرده به نظر من واقعی هست و تورم در همین حدود هست. حتی خیلی کالاها ارزون تر شده. فقط خوراکی جات، نرخِ متوسطِ تورم را بالا میبره وگرنه باقی چیزها تغییر آنچنانی نداشته در یکسال گذشته...

کاهش سود بانکی قطعا به نفع فعالان اقتصادی و به ضرر افراد تنبل هست
مساله اساسی اینه,مردم عادی در هر حالی متضررند!!!!!!!!!

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
اگر تاریخش بعد از یکم تیر باشه به صورت خودکار و با سود 15درصد تمدید میشه.
منظورت چیه بعد یکم تیر مگه فرق میکنه من اردیبهشت پارسال باز کردم چرا 15 درصد حالا

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
منظورت چیه بعد یکم تیر مگه فرق میکنه من اردیبهشت پارسال باز کردم چرا 15 درصد حالا
اگر اردیبهشت بوده که با سود 18 درصد تمدید شده و نیازی نیست به بانک مراجعه کنی. کلا همه بانکها خودشون در تاریخ سررسید با نرخ روز تمدید میکنن.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مساله اساسی اینه,مردم عادی در هر حالی متضررند!!!!!!!!!
تعداد علامت تعجبهات تو حلقم!

اتفاقا مردم عادی اگر از تن پروری دست بردارن سودِ بانکیِ کمتر، براشون مفیدتره. این وضعیت فعلی فقط به نفع سرمایه دار هست. طرف دو میلیارد گذاشته بانک و بدون دغدغه و استرس فقط سود میگیره... اگر نرخ سود بیاد پایینتر بالاخره به فکر یک کاری میفته و هرکاری هم بخواد بکنه آیا نباید 4تا آدم استخدام کنه و 4نفر برن سر کار و از مصرف کننده به فعال اقتصادی تبدیل بشن؟

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
اگر اردیبهشت بوده که با سود 18 درصد تمدید شده و نیازی نیست به بانک مراجعه کنی. کلا همه بانکها خودشون در تاریخ سررسید با نرخ روز تمدید میکنن.
منم میدونم با نرخ روز تمدیذد میکنند ولی نرخ روز یکساله 18 درصد هست پس چرا شما گفتید 15 درصد؟

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
منم میدونم با نرخ روز تمدیذد میکنند ولی نرخ روز یکساله 18 درصد هست پس چرا شما گفتید 15 درصد؟

مگه پستها را نمیخونی?:D گفتم بعد از یکم تیر اگه تمدید بشه 15درصد هست! عجبا!

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
خوندم اما دلیلش چی خوب چرا بعد یکم تیر 15 میشه:general711:
برای شما 15 نمیشه به این علت که قراردادتون یکساله هست برای سپرده های جدید و تمدید های جدید میشه 15 (بانکها تصمیم گرفتن سود از یکم تیر بشه 15)

میگم اگه میخوای اسپم کنی برو پاتوق!:D

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
برای شما 15 نمیشه به این علت که قراردادتون یکساله هست برای سپرده های جدید و تمدید های جدید میشه 15 (بانکها تصمیم گرفتن سود از یکم تیر بشه 15)

میگم اگه میخوای اسپم کنی برو پاتوق!:D
نه خدایش نمیدونستم شکه شودم آخه 15 درصد که دیگه بدرد نمیخوره میرم پولم پس میگیرم چرا هر روز سودا رو کم میکنن چه خبره

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
نه خدایش نمیدونستم شکه شودم آخه 15 درصد که دیگه بدرد نمیخوره میرم پولم پس میگیرم چرا هر روز سودا رو کم میکنن چه خبره
پولتو ور میداری،کجا میخوای ببری؟؟
الان با این وضع هیچ جا یود تضمینی ۱۵ درصد بهت نمیدن؛تازه ۱۵ در۲د سود هم هنوز معقول هست بنظرم؛
اصلا بانک نباید سود حداکثری بده؛
سود تضمینی و بی دردسر باید حداقلی باشه؛
همین میشه همه سرمایه دارا پولو میزارن بانک،همه چی متوقف میشه؛

با پول خرد هم میشه وارد بازار دلالی شد که خداشکر مدتیه برچیده شده و امیدوارم هیچوقت دوباره راه نیافته؛
پول باید جای درست باشه،نه بانک نه دلالی!

Sent from my E5823 using Tapatalk

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
پولتو ور میداری،کجا میخوای ببری؟؟
الان با این وضع هیچ جا یود تضمینی ۱۵ درصد بهت نمیدن؛تازه ۱۵ در۲د سود هم هنوز معقول هست بنظرم؛
اصلا بانک نباید سود حداکثری بده؛
سود تضمینی و بی دردسر باید حداقلی باشه؛
همین میشه همه سرمایه دارا پولو میزارن بانک،همه چی متوقف میشه؛

با پول خرد هم میشه وارد بازار دلالی شد که خداشکر مدتیه برچیده شده و امیدوارم هیچوقت دوباره راه نیافته؛
پول باید جای درست باشه،نه بانک نه دلالی!

Sent from my E5823 using Tapatalk
وضعیت بازار که کساده کاری نمیشه کرد اما 15 درصدم خیلی کم هست

بالا