برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
تکلیف سودهای معوق سپرده‌گذاران کاسپین چیست؟
57418070.jpg

در جریان حواشی پیش آمده برای موسسه کاسپین و زیرمجموعه‌های آن، دریافت مبالغ و البته سود مربوط به سپرده مشتریان از مهم‌ترین دغدغه‌های آنها محسوب می‌شود. این در حالی است که سپرده‌گذاران می‌توانند مطمئن باشند منابع و همچنین سود معوق شده آنها پرداخت خواهد شد اما این موضوع مشروط به افزایش حجم نقدینگی موسسه و ساز و کاری است که هیات مدیره برای آن تعیین خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، موسسه کاسپین که چند ماهی از دریافت مجوز آن می‌گذرد با حدود هشت تعاونی زیرمجموعه فعالیت خود را از اسفندماه سال گذشته آغاز کرد. تعاونی‌های فرشتگان، الزهرای مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، بدر توس مشهد، پیوند، امید جلین گرگان و عام کشاورزان مازندران زیرمجموعه کاسپین بودند که گردهم آمده و قرار بر این شد تا هیات‌مدیره کاسپین با همکاری سهامداران این تعاونی‌ها امور مربوط به نقل و انتقال دارایی‌ها و سپرده‌گذاران را انجام دهد ولی مدتی است که به دلیل مسائل پیش آمده ناشی از حجم بالای بدهی تعاونی فرشتگان، در کل موسسه کاسپین دچار حواشی شده و سپرده‌گذاران این موسسه و هر یک از زیرمجموعه‌های آن که نگران از آینده اموال خود هستند، برای دریافت به موسسه مراجعه می‌کنند که اغلب نیز با جواب مثبتی برای گرفتن اصل پول و یا سود آن مواجه نمی‌شوند.

این در حالی است که آخرین اخبار دریافتی ایسنا حاکی از آن است که در حال حاضر با توجه به اینکه نقل و انتقال کامل دارایی‌ها و املاک که موسسات زیرمجموعه کاسپین به طور کامل انجام نشده و نقدینگی لازم وجود ندارد، در نتیجه باید برای پرداخت سپرده‌ها و همچنین آنچه که مربوط به نقدینگی می‌شود تا هنگام تامین آن صبر کرد چون شرایط لازم برای پرداخت وجود ندارد. با این حال این بدان معنا نیست که پرداخت سپرده‌ها و یا سودهای سپرده‌گذاری مشتریان پرداخت نشده و در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد. ظاهرا سودهای معوق با توجه به ساز و کاری که در زمان مشخص از سوی هیات مدیره و بانک مرکزی برای آن تصمیم‌گیری خواهد شد، پرداخت می‌شود اما باید تا زمان تامین نقدینگی صبور بود.

به هر حال آنچه که موجب نگرانی مشتریان کاسپین و زیرمجموعه‌های آن می‌شود تا حدی نیز طبیعی است و به تجربه شرایطی که برای موسسات مانند ثامن‌الحجج و میزان پیش آمد برمی‌گردد. این دو موسسه غیرمجاز زمانی که برای تعیین تکلیف در اختیار بانک‌ها قرار گرفتند، با توجه به نبود نقدینگی کافی و عدم فعالیت آنها در چارچوب بانک مرکزی عمدتا سود سپرده‌های مشتریانشان از مقطعی ، پرداخت نشده و در مجموع فقط اصل پول آنها طی مراحی تحویل شد. اما کاسپین موسسه‌ای مجاز است که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت کرده و باید به پرداخت اصل پول و همچنین سود آن در زمانی که با مشکل مواجه شده، پایبند باشد.

سایر خبرها نیز حاکی از آن است که تحویل نقل و انتقال دارایی‌ها و شعب استان تهران تعاونی فرشتگان در تهران به طور کامل انجام شده و از امروز -چهارشنبه- در تمامی استان‌های کشور و به طور موازی ،مسئولان تحویل‌گیرنده شعب کار خود را آغاز کرده و به احتمال فراوان تا پایان هفته امور مربوط به نقل و انتقال دارایی‌های منقول و غیرمنقول فرشتگان به طور کامل به پایان خواهد رسید. این در حالی است که عمده مسائل پیش آمده برای کاسپین از فرشتگان نشأت گرفته و در صورت نقل و انتقال کامل تا حد زیادی از مسیر ساماندهی این تعاونی‌ها انجام خواهد شد. با این حال ارزیابی دارایی‌های فرشتگان و فروش املاک آن مانند سایر تعاونی‌های دیگر باقی مانده که باید در زمان مشخصی تعیین تکلیف و به نقدینگی تبدیل شود.

از سوی دیگر نقل و انتقال دارایی‌ها و شعب تعاونی‌های امید جلین و کشاورزان مازندران هم باقی مانده ولی در حال انجام است. با این حال این گونه عنوان می‌شود که به احتمال بسیار زیادی تا پایان اسفندماه تمامی امور مربوط به نقل و انتقال دارایی‌ها و اموال منقول و غیرمنقول هشت تعاونی زیرمجموعه کاسپین انجام خواهد شد و به سرعت بعد از آن اقداماتی برای افزایش حجم نقدینگی و رسیدگی به امور سپرده‌گذاران در دستور کار قرار خواهد گرفت.

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
ایران زمین کف 200 ملیون سه ماهه 24 درصد پرداخت سود ماهانه ، قوامین یکساله 22 درصد کف پنجاه ، گردشگری کف ده ملیون یکساله 22 درصد هم همچنان برقراره ، اینا رو امروز پرسیدم

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
ایران زمین کف 200 ملیون سه ماهه 24 درصد پرداخت سود ماهانه ، قوامین یکساله 22 درصد کف پنجاه ، گردشگری کف ده ملیون یکساله 22 درصد هم همچنان برقراره ، اینا رو امروز پرسیدم
صادرات چی راسته 50 میلیون 20 درصد میده؟

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
صادرات چی راسته 50 میلیون 20 درصد میده؟
حتی بده هم اصلا عاقلانه نیست زیر 22 درصد هچ بانکی پول نازنین رو بزارید ، آینده هم الان سوداشو برده بالا فقط بد قوله من خوشم نمیاد ازشون

Gol6359

Registered User
لایک‌ها
38
احتمالا بخشیش پول خودتونه، مثلا شما ۱۰ میلیون دادید ولی براتون سهام به ارزش ۹.۸ میلیون به قیمت ۱۰ میلیون خریدند، یه سر برید شعبه و سوال کنید.
کلا صندوق ها خیلی پیچیدند...

Sent from my HTC One E9PLUS dual sim using Tapatalk
یعنی من هر وقت بخوام سپرده مو پس بگیرم اون پولی که واریز کردن از اصل پولم کم میشه دیگه؟

زنگ زدم پرسیدم گفتن اصل پول تضمینه!!!

رفتم حضوری پرسیدم گفتن سود 30 روز رو برات ریختن حتما! منم گفتم توضیح کامل می خوام! (چون حتی به من نگفته بود داره برام صندوق باز می کنه!!!) گفت اون پول خودته برات ریختن! بعد پرسیدم یعنی از اصل پول خوم کم شده؟ خندید و جواب درست درمون نداد گفت حالا اگه نمیخوای بگو برگردونم به حسابت منم گفتم هر چی سود ریختین برگردونین به حساب خودتون پول منم برگردونین به حساب خودم :general405: سودو می خوان کمتر بدن بدن اما باید شفاف باشه! برای من مشتری باید توضیح کامل بدن نه اینکه بپیچونن!

اصلا صندوق ها قابل اطمینان نیستن :general510::general510::general510:

mehdi b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
خب همون درصدی که موقع افتتاح گفتن اگر با کف 2تومان تا 20 تومان گفتن ایکس% پس ایکس درصدحساب میشه مال قدیمیها با کف 2تومان 20%
گفتش اگه از 20 میلیون بره بالا 18 درصده ولی پایینتر از 20 تومنا نمیدونم چند درصد حساب میشه؟؟

behnood_67

Registered User
لایک‌ها
518
یعنی من هر وقت بخوام سپرده مو پس بگیرم اون پولی که واریز کردن از اصل پولم کم میشه دیگه؟

رفتم حضوری پرسیدم گفتن سود 30 روز رو برات ریختن حتما! منم گفتم توضیح کامل می خوام! (چون حتی به من نگفته بود داره برام صندوق باز می کنه!!!) گفت اون پول خودته برات ریختن! بعد پرسیدم یعنی از اصل پول خوم کم شده؟ خندید و جواب درست درمون نداد گفت حالا اگه نمیخوای بگو برگردونم به حسابت منم گفتم هر چی سود ریختین برگردونین به حساب خودتون پول منم برگردونین به حساب خودم :general405: سودو می خوان کمتر بدن بدن اما باید شفاف باشه! برای من مشتری باید توضیح کامل بدن نه اینکه بپیچونن!

صندوق ساز وکار خودشو داره ولی تا سپرده 22 تا 24 درصدی در دسترسه توصیه نمیشه.اینکه شفاف سازی نمی کنه بانک و پول رو میگیره و صندوق باز می کنه مصداق بارز کلاهبرداریه .

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
حتی بده هم اصلا عاقلانه نیست زیر 22 درصد هچ بانکی پول نازنین رو بزارید ، آینده هم الان سوداشو برده بالا فقط بد قوله من خوشم نمیاد ازشون
چرا عاقلانه نیست بانک صادرات نسبت به این بانک های کوچیک خیلی مطمئن تر هست

amgh

Registered User
لایک‌ها
388

صندوق اینطوریه که اگر شما مثلا روز ۱۵ ام پول بریزی سوداون ۱۵ روز از حساب خودت برمیداره و بعنوان سود برات واریز میشه بعضی صندوق ها سه چهار روز کاری بعد میریزن بعضی نصفشو بقیش اخر ماه با سودت یا کلا اخر ،این۱۵ روز بعدی تا اول ماه بعدی هم سود پولت میشه که یکم میریزن در ضمن روزهای تعطیل تجربه داشتم ۲۸ اسفند ریختن بجای ۱ فروردین یعنی تعطیلی نمیتونه سیستم اتومات بریزه در ضمن مثل روزشمار کمترین مبلغ اون روز حساب میکنه یعنی پول بریزی از فرداش حساب میکنن در مجموع شما باید سود روزشمار یک ماه دراری و جمع مبالغی که برات واریز شده باهاش برابر باشه. کلا صندوق برای موقعی خوبه که روزشمار خوب پیدا نکنید مثل پارسال که سودها پایین اومد من از صندوق ۲۰تا ۲۲ درصد میگرفتم اما هر ماه باید میرفتم پول اضافه میکردم و اینا تو صف بانک. بعضی وقت ها سقف صندوق پر میشد پولم میموند تا باز بشه اضافه کنم بهش. در موقع بستن صندوق پول تا اخر وقت اداری میومد تو حسابم که البته جدیدا اینطوری شده و بعضی صندق ها و سود باقی مانده یک هفته کاری.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pat7ick

Registered User
لایک‌ها
58
گفتش اگه از 20 میلیون بره بالا 18 درصده ولی پایینتر از 20 تومنا نمیدونم چند درصد حساب میشه؟؟
تو چند صفحه قبل دوستان گفتن مثل اینکه الان با کف2 تومان 17% است وبالا 20 تومان 18%
پس اگر پولتون 7-8 یا 19.900تومان شد 17% حساب میشه
تا 2-3هفته پیش حساب های قبلی با کف 2تومان تا خرداد 20%تمدید شده بود

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
میشه بیشتر توضیح بدید چه بدقولی کرده چون من میخوام پولم رو تو بانک اینده بذارم امروز پرسیدم یکساله سپرده بالای 100 میلیون 23 درصد میده

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
من امروز رفتم چند جا پرس و جپ کردم ایران زمین 200 میلیون 3 ماهه 24 ....سینا یکساله بالای 100 20 درصد ...قوامین با کف 50 میلیون یکساله 22 درصد.... اینده بالای 100 یکساله 23 درصد ..... سرمایه 3 ماهه بالای 100 24.5 درصد ...بانک ملت 200 میلیون یکساله 20 درصد....بانک مسکن یک صندوق یکشنبه باز میکنه به مدت یکروز روز شمار 20 درصد اینها بانک گردی امروز من تو کرج بود

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
من امروز رفتم چند جا پرس و جپ کردم ایران زمین 200 میلیون 3 ماهه 24 ....سینا یکساله بالای 100 20 درصد ...قوامین با کف 50 میلیون یکساله 22 درصد.... اینده بالای 100 یکساله 23 درصد ..... سرمایه 3 ماهه بالای 100 24.5 درصد ...بانک ملت 200 میلیون یکساله 20 درصد....بانک مسکن یک صندوق یکشنبه باز میکنه به مدت یکروز روز شمار 20 درصد اینها بانک گردی امروز من تو کرج بود
صادرات نپرسیدی؟

_Love_Coder_

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
128
دوستان الان کدوم بانک ها سودشون رو همون اول میدن ؟

Sent from my XT1562 using Tapatalk

Ramin2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
آینده23 درصد منظورتون یک ساله حساب آینده سازه؟؟ اون که کف 100 میلیون نداره

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
آینده23 درصد منظورتون یک ساله حساب آینده سازه؟؟ اون که کف 100 میلیون نداره
به من اینجوری گفت تا الان یک حساب صندوق 23 درصد داشتیم الان یک حساب یکساله 23 درصد اومده و گفت کف 100 میلیون حالا دوستان سوال کنند ببینند شاید من چون مبلغم رو گفتم اینجوری به من گفت

Ramin2002

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
به من اینجوری گفت تا الان یک حساب صندوق 23 درصد داشتیم الان یک حساب یکساله 23 درصد اومده و گفت کف 100 میلیون حالا دوستان سوال کنند ببینند شاید من چون مبلغم رو گفتم اینجوری به من گفت
صندوقشون الان شده 24.......اون حساب یکساله همون آینده سازه با سود 23 که کفش 1 میلیونه.....و یک حساب روزشمار هم دارن با کف 1 میلیون 22 درصد

بالا