برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Arash365

Registered User
لایک‌ها
2,434
دوستان این آینده 23 درصد
مثلا من 50 تومن 1 ساله بزارم بعد 10تومنشو بردارم به 40 تومن چقدر سود میدن؟ 21 میدن؟
و اینکه اگر دوباره 40 تومنو کردم 50 مجدد چند درصد میشه؟
اینطور که من پرسیدم گفتن که اگر کم بشه سودو میکنن ۲۱ درصد..یعنی مثلا اگر ۵۰ بزاری اول بعد کنیش ۴۰ ،به اون ۴۰تومن ۲۱ درصد تعلق میگیره اما مثلا اگر ۵۰ از اول گذاشتی بعد ۱۰ تومن بخای اضافه کنی به اون ۵۰ اول ۲۳ تعلق میگیره اما به اون ۱۰ که اضافه کردی ۲۱
اینطور که من پرسیدم گفتن که اگر کم بشه سودو میکنن ۲۱ درصد..یعنی مثلا اگر ۵۰ بزاری اول بعد کنیش ۴۰ ،به اون ۴۰تومن ۲۱ درصد تعلق میگیره اما مثلا اگر ۵۰ از اول گذاشتی بعد ۱۰ تومن بخای اضافه کنی به اون ۵۰ اول ۲۳ تعلق میگیره اما به اون ۱۰ که اضافه کردی ۲۱
فکر کنم اشتباه پاسخ دادن
سیستم به این صورته که پولی که برداشت میکنی و پولی بعدا واریز میکنی 2 درصد جریمه میخوره
یعنی 10 تومنی که برمیداری 2 درصد سود اضافی که تا حالا دادن رو از اصل 10 تومن کم میکنن بقیه شو میدن

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
طالبی افزود: این صندوق، سپرده‌های تا سقف 100 میلیون تومان به ازای هر مشتری در هر بانک و یا موسسه مالی و اعتباری را تضمین می‌کند و اگر موسسه اعتباری یا بانکی بر اساس مقررات ورشکسته شود، صندوق ضمانت پاسخگوی سپرده‌گذاران تا سقف 100 میلیون تومان خواهد بود.
يعني هر چند تا سپرده داشته باشي تو يه بانك خاص , هر كدوم تا سقف 100 ميليون تضمين هستن ؟ جداگانه ؟ يعني مثلا من اگه 200ميليون داشته باشم تو بانك X , اونو بكنم دو تا سپرده صد تايي تو همون بانك X يا اينكه صد تا رو بذارم تو بانك X و صد تا تو بانك Y ( كاري به اعتبار بانك ها و درصد سود و ... فعلا نداريم بحث سر مكانيزم كار صندوق ضمانت سپرده هست فعلا )

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
يعني هر چند تا سپرده داشته باشي تو يه بانك خاص , هر كدوم تا سقف 100 ميليون تضمين هستن ؟ جداگانه ؟ يعني مثلا من اگه 200ميليون داشته باشم تو بانك X , اونو بكنم دو تا سپرده صد تايي تو همون بانك X يا اينكه صد تا رو بذارم تو بانك X و صد تا تو بانك Y ( كاري به اعتبار بانك ها و درصد سود و ... فعلا نداريم بحث سر مكانيزم كار صندوق ضمانت سپرده هست فعلا )
به نظر من با موجودی صندوق تضمین خیلی بالاتر ببرن مثلا از هر 10 میلیون سپرده سالی 100 هزار تومن بگیرن برای بیمه کردن سپردن مثلا برای 100 میلیون سپرده سالی یک میلیون بگیرن تا موجودی صندوق بالا بره حداقل اگه اجباری نیست اختیاری باشه الان تو اکثر کشورها بیمه سپرده وجود داره این صندوق هم خوبه اگه موجودیش بره بالا مثلا بشه 5 تا 10 هزار میلیارد تومن

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
سلام باید باشه هنوز اسمش
حساب سودمند

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام .میشه الان حساب سودمند رو سودش رو گرفت و سودش رو هم با 23 درصد سپرده کرد یعنی یه 20 درصد و یه 23 درصد سود روی هم میشه ماهی چقدر سود ترکیبی از نظر دوستان این بهتر نیست؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
سلام
عیدانه بانک آینده باید مثلا سه ماه یا شش ماه پول تو حساب بمونه تا ۲۲درصد باشه یا هروقت میشه دراوردش؟ عیدانه روز شمار باز کردم

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

dvb595959

Registered User
لایک‌ها
323
سلام .میشه الان حساب سودمند رو سودش رو گرفت و سودش رو هم با 23 درصد سپرده کرد یعنی یه 20 درصد و یه 23 درصد سود روی هم میشه ماهی چقدر سود ترکیبی از نظر دوستان این بهتر نیست؟
چرا نشه،من خودم همین کارو کردم،پیشنهادم اینه که یک چهارم پولی که داری از یک نفر قرض بگیر و بزار رو پولت و حساب سودمند باز کن و روز بعد قرضت رو پس بده.

فرستاده شده از Che2-L11ِ من با Tapatalk

amgh

Registered User
لایک‌ها
388

بله میشه سود ترکیبیش حدود ۲۴ میشه

سلام
عیدانه بانک آینده باید مثلا سه ماه یا شش ماه پول تو حساب بمونه تا ۲۲درصد باشه یا هروقت میشه دراوردش؟ عیدانه روز شمار باز کردم

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

هر وقت بخوایید میشه بست فقط زیر یک میلیون بیاد سودش ۱۰ درصد میشه اما اینکه تا کی ۲۲ درصد سود بدن معلوم نیست.

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
بله میشه سود ترکیبیش حدود ۲۴ میشه

هر وقت بخوایید میشه بست فقط زیر یک میلیون بیاد سودش ۱۰ درصد میشه اما اینکه تا کی ۲۲ درصد سود بدن معلوم نیست.

منظورم بستن نیس. اینکه مثلا من امروز باز کردم حسابون فردا ازش برداشت کنم موجودی بالای یک بمونه باز همون ۲۲ حساب میشه یا چون خیلی زود برداشت شده کم می‌کنند از دصد سودش؟

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
منظورم بستن نیس. اینکه مثلا من امروز باز کردم حسابون فردا ازش برداشت کنم موجودی بالای یک بمونه باز همون ۲۲ حساب میشه یا چون خیلی زود برداشت شده کم می‌کنند از دصد سودش؟

به من که گفتن فقط زیر یک میلیون نیاد پرسیدم واریز برداشت هر موقع انجام بدیم کمتر میشه گفتن خیر

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
کسی اطلاعی نداره ؟..

mersa1989

کاربر فعال پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,110
کسی اطلاعی نداره ؟..
برای هر کد ملی،در هر بانک ۱۰۰ میلیون تضمین هست
یعنی شما مجموع سپرده هاتون در یک بانک تا ۱۰۰ تضمینه؛اگه ۲۰۰ دارید در دو بانک بزارید منطقی تر هست

pars2016

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
دوستانی که دنبال وام هستن...
دیروز یه پیامک برای بنده اومد از بانک گردشگری..با وجود اینکه توی این بانک هیچگونه حسابی نداشتم، اما یه پیام اومد حاوی اینکه : افتتاح حساب ویژه -پرداخت وام آنی و بدون ضامن با نرخ سود تک رقمی.!!

هرچند دیگه هیچ اطلاعی ندارم که شرایط چطوریه و مبلغ چقدر هست..دوستانی که نیاز دارن میتونن برن شاید بدردشون خورد..

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015
برای هر کد ملی،در هر بانک ۱۰۰ میلیون تضمین هست
یعنی شما مجموع سپرده هاتون در یک بانک تا ۱۰۰ تضمینه؛اگه ۲۰۰ دارید در دو بانک بزارید منطقی تر هست
تجربه کاسپین نشون داد که تضمین تا فلان رقم و ... همش کشکه . اگر بانک یا موسسه ای ورشکست بشه اینها زیر بار نمیرن و این هم به فلان هزار میلیارد بدهیشون به بخش خصوصی اضاف میشه .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

saman19-6

Registered User
لایک‌ها
399
دوستانی که دنبال وام هستن...
دیروز یه پیامک برای بنده اومد از بانک گردشگری..با وجود اینکه توی این بانک هیچگونه حسابی نداشتم، اما یه پیام اومد حاوی اینکه : افتتاح حساب ویژه -پرداخت وام آنی و بدون ضامن با نرخ سود تک رقمی.!!

هرچند دیگه هیچ اطلاعی ندارم که شرایط چطوریه و مبلغ چقدر هست..دوستانی که نیاز دارن میتونن برن شاید بدردشون خورد..

وام به اون معنی نیست . پرسیدم ..پول خودتو میبری میزاری بانک ، از پول خودت 70 درصدشو بهت وام میدن

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
تجربه کاسپین نشون داد که تضمین تا فلان رقم و ... همش کشکه . اگر بانک یا موسسه ای ورشکست بشه اینها زیر بار نمیرن و این هم به فلان هزار میلیارد بدهیشون به بخش خصوصی اضاف میشه .

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
دقیقا همینه.اصلا به مجوز بانک مرکزی و این 100 میلیون تعهد و اینا اعتماد نکنید...بانکی ورشکست بشه به این سادگی ها نمیشه سپرده ها رو تامین کنن.هرچی پول هم تزریق کنن بازهم جوابگو بدهکاران نیست.الان خیلی از بانک ها اوضاعشون خرابه ولی بانکی که اعلام ورشکستگی کنه دیگه هیچ جوره نمیشه جمعش کرد.با وضع الان اگه بانکی ورشکست بشه حداقل یک سال تا تسویه کامل به زیر حساب های 100 میلیون زمان میبره و البته بدون سود.این سیاسته الان

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوست به اصطلاح محترم اول اینکه غیر نرمال جد و آباد خودتون تشریف دارن...این در جواب بی احترامی شما...
در مورد اینکه عرض کردم 21.6 ریختن اون برای حساب 22 درصد بود و من هنوز طرح 23 درصد رو باز نکرده بودم..حساب شد با دوستان به این نتیجه رسیدیم که یک روز کمتر حساب شده..شما چشم کورتو باز میکردی میدیدی پیام بنده رو..
موضوع دوم اینکه به شما ربطی نداره بنده چقدر مبلغ گذاشتم ..بنده مثل شما بیسواد نیستم و بلدم سود رو به طور دقیق حساب کنم..
..........
در مورد اینکه شما اینقد تعصب به یک بانک دارین بنظرم شما ادم نرمالی نیستین..
بنده در همین تاپیک صفحه قبل عرض کردم که بعد از تحقیقات بالاخره حساب یکساله آینده 23 درصد باز کردم که سودش میره توی عیدانه با 22 درصد سود...واضحه بنده قصد تخریب بانکی رو ندارم و اگر هم داشتم به شخص بی شخصیتی مثل شما هیچ ربطی نداشت..
......

متاسفانه تهمت زدن و بی احترامی به یه چیز عادی تبدیل شده تو جامعه..ایشون بنده رو اصلا نمیشناسه میاد اینطوری صحبت میکنه..
شما برو ادب یاد بگیر بعد بیا مطلب بزار
سلام
دوست عزیز شما سود رو با چه فرمولی حساب میکنید ؟
من اینطوری حساب میکنم : مثلا برای سود 22 درصد اول 22 درصد اون مبلغ سپرده رو حساب میکنم بعد تقسیم بر 12 میکنم که سود ماهیانه ش بدست میاد این روش درسته ؟
در ضمن برای حساب های روزشمار باید هر مبلغ 24 ساعت کامل در حساب باشه که سودش به حساب بیاد در واقع حداقل موجودی در هر روز

pars2016

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
وام به اون معنی نیست . پرسیدم ..پول خودتو میبری میزاری بانک ، از پول خودت 70 درصدشو بهت وام میدن
خب یه سوال..اینکه بعد گرفتن وام میشه پول اصلیو کشید بیرون؟
و اینکه چند درصده؟اگه یکم بعدش اصل پولو بشه کشید بیرون ک خوبه

pars2016

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
دوست عزیز شما سود رو با چه فرمولی حساب میکنید ؟
من اینطوری حساب میکنم : مثلا برای سود 22 درصد اول 22 درصد اون مبلغ سپرده رو حساب میکنم بعد تقسیم بر 12 میکنم که سود ماهیانه ش بدست میاد این روش درسته ؟
در ضمن برای حساب های روزشمار باید هر مبلغ 24 ساعت کامل در حساب باشه که سودش به حساب بیاد در واقع حداقل موجودی در هر روز

دقیقا همینطوره...ببینین مثلا شما ۵۰ تومن میزارین با ۲۳ درصد سود سالیانه....شما باید ۲۳صدم درصد رو ضربدر ۵۰ میلیون کنی بعد تقسیم بر ۱۲....این میشه سود ماهیانه...حالا اگر میخوای سود روزانتو بدست بیاری همونو تقسیم بر ۳۰ یا ۳۱ بستگی به تعداد روز توی ماه داره میکنی..

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
دقیقا همینه.اصلا به مجوز بانک مرکزی و این 100 میلیون تعهد و اینا اعتماد نکنید...بانکی ورشکست بشه به این سادگی ها نمیشه سپرده ها رو تامین کنن.هرچی پول هم تزریق کنن بازهم جوابگو بدهکاران نیست.الان خیلی از بانک ها اوضاعشون خرابه ولی بانکی که اعلام ورشکستگی کنه دیگه هیچ جوره نمیشه جمعش کرد.با وضع الان اگه بانکی ورشکست بشه حداقل یک سال تا تسویه کامل به زیر حساب های 100 میلیون زمان میبره و البته بدون سود.این سیاسته الان

بله حرف شما درسته ولی مساله اینه که شما پولتو زیر متکا که نمیشه قایم کنی . یه مقدار ریسک رو باید قبول کرد ولی در کنارش یه سری موارد رو هم برای کاهش اون انجام داد.

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
خوب مساله سود باسواد جمع حل شد
نحوه محاسبه سود هم یاد گرفتیم
فقط نفهمیدیم ماه سی روزه با 31 روزه و 29 روزه چه فرقی با هم دارن
سال کبیسه غیر کبیسه معلوم نشد فرقش چیه؟!
دوستان یه قناری دارم سود رو درست حساب میکنه
هر کی خواست حضوری بیاد ببینه

7 روز بن - کلمات بی ربط به تاپیک - دخالت در گفتار دیگران

Last edited by a moderator:
بالا