برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
از اون حرفا نبود !
سپرده های کوتاه مدت ، و حساب جاری که قابل برداشت هست جزو دارایی بانک محسوب نمی شود و افزایش این نوع پول ها به نسبت سپرده های مدت دار باعث نا پایدارشدن بانک میشود.
که در حال حاضر سخت تر شدن سپرده گزاری بر افزایش این نوع دارایی بانک ها منجر میشه
ضمن اینکه بعله خیلی ها پولشون رو بصورت دلار یا سکه در گاو صندوق نگهداری میکنن جدیدا که این هم جزو دارایی محسوب نمیشود.

کسی که دلار و سکه و زمین و هرچی خریده پولشو از حساب خودش ریخته به حساب اونی که اینارو داشته!! و حالا پول توی بانک اون یکی طرفه! فقط جا به جا شده نه اینکه بیرون اومده
در هر صورت پول توی بانکه
حالا از سپرده بلند مدت به کوتاه مدت هم تبدیل بشه باز توی بانکه
اتفاقا توی کشورهای پیشرفته حساب های بلند مدت خیلی کمتر از کوتاه مدته که درستشم همینه

geniuses

Registered User
لایک‌ها
456
جهت اطلاع دوستان اطلاعات روزانه صندوق امین آشنا ایرانیان عموماً در وبسایت دوم صندوق به روزتر هست و این وبسایت هم از پایداری بالاتری برخورداره و کمتر با مشکل مواجه میشه:
http://aaifs.rhbroker.com/index.do

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
جهت اطلاع دوستان اطلاعات روزانه صندوق امین آشنا ایرانیان عموماً در وبسایت دوم صندوق به روزتر هست و این وبسایت هم از پایداری بالاتری برخورداره و کمتر با مشکل مواجه میشه:
http://aaifs.rhbroker.com/index.do

مال من 3 روز دیگه سر رسیدشه
نمیدونم تمدید میکنن یا نه
اطلاع ندارید؟

Arshiar

Registered User
لایک‌ها
371
مال من 3 روز دیگه سر رسیدشه
نمیدونم تمدید میکنن یا نه
اطلاع ندارید؟
این صندوق امین آشناس ، اونی که شما میگی آینده است . حضوری برید بپرسید چون مشتری قدیمی هستید تمدید میکنن احتمالا.

ahadtk

Registered User
لایک‌ها
205

masudehsan

Registered User
لایک‌ها
192
کلا همه ی این صحبتها و بحث ها بازیه ، همین بانک آینده برای سپرده های بالای پانصد میلیون همچنتن داره ۲۳ درصد پرداخت میکنه ، اون دوستی که پرسید سود بانکها شهریور سال دیگه که یک ساله ها بیاد پایین و بشه ده درصد ، بانکها خصوصی ورشکست میشن در جوابشون بابد بگم همیشه دو سال اخر دور دوم دولت ها مملکت توی رکود تورمی وحشتناک فرو میره و بانکها هم برخلاف سنوات قبل حسابهای با مبالغ بالا رو سود خوب پرداخت میکنند و سپرده های خرد رو هم حواله میدن به صندوق و .... اینجوری هم بازارهای دیگه دچار اغتشاش نمیشه هم مشتریان بانک ها غربال میشن . مشتریان بانکهای با سپرده ها خرد هم نمیتونن با خروج پول هاشون از بانک بازارهای سکه و ارز و ملک رو به هم بریزن

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
بانک هیچوقت ورشکست نمیشه .چون خلق پول انجام میدن n میلیون سرمایه دارن 100n کاغذ جعل میکنن از هیچی به شما سود میدن.

Rascal

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,151
کسی که دلار و سکه و زمین و هرچی خریده پولشو از حساب خودش ریخته به حساب اونی که اینارو داشته!! و حالا پول توی بانک اون یکی طرفه! فقط جا به جا شده نه اینکه بیرون اومده
در هر صورت پول توی بانکه
حالا از سپرده بلند مدت به کوتاه مدت هم تبدیل بشه باز توی بانکه
اتفاقا توی کشورهای پیشرفته حساب های بلند مدت خیلی کمتر از کوتاه مدته که درستشم همینه
اشتباه می فرمایید
تقاضای دلار و طلا مستقیما به خروج ارز از کشور منجر میشه...
دلار وقتی کسی میخره در نهایت و زنجیر وار در نهایت منجر به خروج پول از کشور میشه
دقت بفرمایید نباید طرف حساب رو فقط در نظر بگیرید... باید سر منشا دلار و طلا رو در نظر بگیرید که از خارج از مرز ها تامین میشه

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
دوستان
مقداری پول دارم
صندوق کدام بانک هنوز افتتاح داره؟
میخوام توب شعبه واریز کنم
اعتمادی به اینترنتی ندارم هیچ مدرکی دستمون نیست

fcbarca2013

Registered User
لایک‌ها
94
امین آشنا رو مگه خود بانک انجام میده؟
توسعه صادرات دولتیه؟ چند درصده الان؟
امین آشنا باید بری شعب کارگزاری
توسعه صادرات ضامن نقدشوندگی بانک دولتی توسعه صادراته حدود 20.5% ثبت نام بدون حضوری از سایت ibshop.ir یا حضوری به شعب بانک توسعه صادرات

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
امین آشنا باید بری شعب کارگزاری
توسعه صادرات ضامن نقدشوندگی بانک دولتی توسعه صادراته حدود 20.5% ثبت نام بدون حضوری از سایت ibshop.ir یا حضوری به شعب بانک توسعه صادرات

توی سایت صندوق توسعه صادرات نوشته ضمانت نقد شوندگی ندارد!! جالب نیست این موضوع؟

fcbarca2013

Registered User
لایک‌ها
94
توسعه صادرات 100 درصد دولتیه؟
سود رو ماهانه میده؟ روز مشخصی از ماه میده؟
هزینه ابطال داره؟

بله
سود رو ماهانه واریز میشه
هزینه ابطال هر واحد بر اساس قیمت ابطال روز پس از ارایه درخواست ابطال محاسبه میشه

arfnpm

Registered User
لایک‌ها
49
بله
سود رو ماهانه واریز میشه
هزینه ابطال هر واحد بر اساس قیمت ابطال روز پس از ارایه درخواست ابطال محاسبه میشه
این توی هفته گذشته قیمت صدور و ابطالش به شدت کاهشیه

یعنی من الان صدور هر واحد بخرم به فرض 5.200
ممکنه سال دیگه هر واحد رو به من 4.500 پس بدن؟ یعنی به قیمت روز به من پس میدن پول سرمایه گذاریمو؟
یا اینکه عین پول خودمو پس میدن

aloochy

Registered User
لایک‌ها
214
دوستان من یک نکته رو عرض کنم اونم اینکه صندوق دولتی کاملا بی معنیه!چون همشون زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار هستند و در یک چهارچوب کار میکنن
شاید بعضی دوستان منظورشون از صندوق دولتی این باشه که ضامن نقدشوندگی شون بانک دولتیه.باید بدونید طبق اساسنامه همه صندوق های بورسی ضامن نقدشوندگی فقط وظیفه تامین هزینه ی ابطال واحدهای روزانه رو داره و به هیچوجه اصل پول شما توسط اون بانک تضمین نیست.پس خیلی روی ضامن نقدشوندگی حساب نکنید چه برسه به دولتی یا خصوصی بودنش.
ولی خوشبختانه عملکرد صندوق ها برخلاف موسسات و بانک ها کاملا شفاف هست و حتی شماره سپردهاشون در بانک ها به همراه مبلغ و نوع اوراق مشارکت کاملا مشخصه و روزانه به پورتال سازمان بورس فرستاده میشه و همه میتونن نگاه کنن.شاید به هیمن دلیل امکان اختلاس و فساد در صندوق ها به حداقل برسه

بالا