برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
فرمایش شما این هست که موسسه های کوثر و مهر اقتصاد از بانک آینده معتبر تر هستند؟
انصار و مهر اقتصاد و یکی دو تا دیگه که کلا با بانک سپه ادغام شدن دیگه چیزی به نام انصار یا بانک مهر اقتصاد نداریم که دارید سوال میکنید!

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
تایید میشه از جمله قوامین و کوثر و اینا دیگه موجود نیست

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,679
بانک سپه جدید
ادغام: حکمت، انصار، قوامین، مهر اقتصاد، کوثر در بانک سپه

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
ولی ما توی شهرمون حداقل دوتا قوامین بزرگ داریم هنوز!! 😅
همچین چیزی ممکن نیست. تمام بانک های انصار و مهر اقتصاد و قوامین که من دیده بودم قبلا نزدیک خونه همشون تابلوهاشون شده بانک سپه .تمام شماره های حساب و شبا اینا هم عوض شده منطبق با بانک سپه شده. چطوری هنوز قوامین ممکنه باشه تو شهر شما؟
۲ حالته یا هنوز تابلوشون عوض نکردن و فکر میکنید هنوز قوامین هستن یا اینکه به عنوان کاربر تازه وارد دارید پست میزارید تعداد پست هاتون زیاد بشه. اگه نه حالت سومی دیگه نداره.

danyalbmw

Registered User
لایک‌ها
170
همچین چیزی ممکن نیست. تمام بانک های انصار و مهر اقتصاد و قوامین که من دیده بودم قبلا نزدیک خونه همشون تابلوهاشون شده بانک سپه .تمام شماره های حساب و شبا اینا هم عوض شده منطبق با بانک سپه شده. چطوری هنوز قوامین ممکنه باشه تو شهر شما؟
۲ حالته یا هنوز تابلوشون عوض نکردن و فکر میکنید هنوز قوامین هستن یا اینکه به عنوان کاربر تازه وارد دارید پست میزارید تعداد پست هاتون زیاد بشه. اگه نه حالت سومی دیگه نداره.
شماره حساب ها عوض شده؟؟ این مورد رو خیلی بعید میدونم چون هنوز یه کارت بانک قوامین دارم که کار میکنه بدون مشکل و با همون شماره حساب و شبای قدیم و حتی موبایل بانک هم پیامک میاد اول پیامک میزنه بانک سپه (قوامین سابق)
منافات مورد 1و 2 رو متوجه نشدم دقیق، خوب یه فکتی رو اعلام میکنم و پست هام هم در کنارش زیاد میشه دیگه :unsure:
#عدم_تحقیر_تازه واردین

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,679
شماره حساب ها عوض شده؟؟ این مورد رو خیلی بعید میدونم چون هنوز یه کارت بانک قوامین دارم که کار میکنه بدون مشکل و با همون شماره حساب و شبای قدیم و حتی موبایل بانک هم پیامک میاد اول پیامک میزنه بانک سپه (قوامین سابق)
منافات مورد 1و 2 رو متوجه نشدم دقیق، خوب یه فکتی رو اعلام میکنم و پست هام هم در کنارش زیاد میشه دیگه :unsure:
#عدم_تحقیر_تازه واردین
شماره شبا حساب بانکی عوض شده و منطبق بر شبا بانک سپه شده

شماره کارت، تغییر نکرده، و همچنان فعال است

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
#عدم_تحقیر_تازه واردین
برداشت اشتباه کردید از حرف من.....
----------------
شماره شبا رو مطمین هستم که عوض شده چون برای 1 نفر که حساب کوثر داشت خواستم پول بریزم که ارور داد بعد به خود طرف گفتم اونم زنگ زده بود پرسیده بود گفته بودن عوض شده و شماره جدید داد بهم براش واریز کردم....ولی چون خودم تو هیچ کدوم این موسسه ها نه حساب داشتم نه کاری داشتم تا حالا از تغییر شماره حساب و اینا خبری ندارم ولی گفتم وقتی شماره شبا عوض میشه ممکنه اونا هم تغییر کنه که میگید خیر شماره کارت همونه /خب بهتر....

ولی این که میگید هنوز قوامین داریم تو شهرمون به نظر شما فکت هست؟ وقتی خبر رسمی اعلام شده و چند نهاد پولی مختلف به صورت رسمی با بانک سپه ادغام شدن حتی تابلوهای شعبه ها به بانک سپه تغییر کرده شما میگید هنوز هست این فکته الان؟!

3POWER

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543

mohammad59mm

Registered User
لایک‌ها
215
برداشت اشتباه کردید از حرف من.....
----------------
شماره شبا رو مطمین هستم که عوض شده چون برای 1 نفر که حساب کوثر داشت خواستم پول بریزم که ارور داد بعد به خود طرف گفتم اونم زنگ زده بود پرسیده بود گفته بودن عوض شده و شماره جدید داد بهم براش واریز کردم....ولی چون خودم تو هیچ کدوم این موسسه ها نه حساب داشتم نه کاری داشتم تا حالا از تغییر شماره حساب و اینا خبری ندارم ولی گفتم وقتی شماره شبا عوض میشه ممکنه اونا هم تغییر کنه که میگید خیر شماره کارت همونه /خب بهتر....

ولی این که میگید هنوز قوامین داریم تو شهرمون به نظر شما فکت هست؟ وقتی خبر رسمی اعلام شده و چند نهاد پولی مختلف به صورت رسمی با بانک سپه ادغام شدن حتی تابلوهای شعبه ها به بانک سپه تغییر کرده شما میگید هنوز هست این فکته الان؟!
هفته قبل تغییرات رو اجرا کردند، تا قبلش مشکل نداشت، ولی سود بیست درصدیش برای من ده درصد شده، نمی دونم قبلآ سودش تغییر کرده یا تازگی

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322

par_ham

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
322

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
ممنون این لینک رو داخل پیامک گذاشته بودن
منظورم این بود که قابل اعتماد هستن این صندوق‌ها؟
اگر میخواید تو صندوق درامد ثابت غیر بورسی بزارید من بهتون صندوق بانک پارسیان به نام لوتوس رو پیشنهاد میدم یا مال بانک گردشگری رو. این دو تا ضامن نقد شوندگی شون هم بانک های خودشون هستن . مال لوتوس ۲۵ ام به ۲۵ ام واریز میشه مال گردشگری هم یکم به یکم.جفتشون خوبن. مال پارسیان یکم معمولا بیشتر میده البته گردشگری هم یه ماه هایی خیلی خوب میده.

اگر هم صندوق بورسی میخواید بهترینش کمند هست که باید کد بورسی داشته باشید و با کارگزاری خرید بزنید.

کارمزد صندوقهایی که تو بورس نیستن یکم بیشتره اونایی که تو بورس هستن یکم کمتر میگیرن.

بازم سوالی بود بپرسید

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
گردشگری که سود سال گذشتش از 18 درصد بانک کمتر بوده
مشاهده پیوست 1277799

مشاهده پیوست 1277798
مشاهده پیوست 1277800

کوثر چطوره؟ سود ماهانه و سالانه هر دو خوب به نظر میان. منبع: https://www.rade.ir/service_cat/investment-fund/

مشاهده پیوست 1277797
گفتم که لوتوس بهتره و هر ماه بهتر میده. گردشگری یه ماهایی زیاد میده یه ماهایی کمتر.

والا کوثر اینا رو من خبر ندارم این دو تا رو از این نظر گفتم که ضامن نقدشوندگی دارن و بانک ها ضامن هستن. اگه نه صندوق زیاده ولی اکثرا ضامن ندارن. سعی کنید یه جا بزارید پول رو که حداقل از برگشت اصلش مطمین باشید. البته اینا نهایت سالی میخوان ۲۰ درصد بدن دیگه شما در هر حال از تورم عقب میمونید ولی شاید برای پولهای کم که کاری نمیشه کرد بد نباشن تا حدی. حداقل از کوتاه مدت بانک که ۱۰ درصده بهترن

Mazi

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
گردشگری که سود سال گذشتش از 18 درصد بانک کمتر بوده
مشاهده پیوست 1277799

مشاهده پیوست 1277798
مشاهده پیوست 1277800

کوثر چطوره؟ سود ماهانه و سالانه هر دو خوب به نظر میان. منبع: https://www.rade.ir/service_cat/investment-fund/

مشاهده پیوست 1277797
یه چیز دیگه یادم افتاد گفتم باز اضافه کنم:

ببینید صندوق هایی هستن هم تو بورس هم خارج بورس که تا 22 درصد هم بوده بازدهی حتی 23 درصد....ولی:

مثلا تو بورس نماد صایند رو نگاه کنید....مال بانک اینده هست ظاهرا....پرداختی هاشو ببینید به نسبت کمند بیشتر بوده ولی چیزی که باید در نظر بگیرید نقدشوندگی اینها هست....شما کمند رو ببین هر روز 170 میلیون تا 250 میلیون حجم میخوره یعنی شما اگر بخواید بفروشید راحت میتونید...ولی صایند رو ببینید روزی چقدر حجم میخوره....300 هزار 400 هزار ...دیروز 100 هزار هم نخوره...یعنی چی؟ یعنی شاید یکم سود بیشتری بدن ولی بعدا اصل پول رو لازم داشته باشید به راحتی نمیتونید بفروشید و تو صف فروش گیر میکنید....من که اصلا دنبال این مدل ها نمیرم...شما هم نرید....

در مورد غیر بورسی ها...شما همون جدول که فرستادی رو نگاه کن ارزش خالص دارایی لوتوس رو ببین اصلا بمب تکونش نمیده 456 هزار میلیارد تومن...خب بعد مثلا کوثر رو نگاه کن 20 هزار میلیارد تومن....این یعنی چی؟ یعنی ارزش پولی که دست لوتوس هست 23 برابر کوثر هست....یعنی چی؟ یعنی تعداد افراد سرمایه گزار و مقدار مبلغ سرمایه اصلا قابل قیاس نیست چرا؟ چون صندوق قدیمی هست...مورد اعتماد هست و همه باهاش کار میکنن و پول میزارن...حتی همون گردشگری رو ببین 166 هزار میلیارد باز به 20 کوثر قابل قیاس نیست و چندین برابر هست (8 برابر حدودا) یعنی که شاید یکم کمتر میده ولی مشکلی نداره و همه اعتماد دارن که پول میزارن...در کل منظورم اینه که موقع مقایسه فقط اون درصد سود رو نگاه نکنید شرایط پس گرفتن پول/ موقعیت صندوق از نظر تمکن / ضامن داشتن/سابقه اینا رو هم چک کنید.

اوضاع که خراب هست....اگر قرار باشه چندرغاز پولمون هم یه جا ببریم که بعد راحت نتونیم پس بگیریم که دیگه میشه قوز بالا قوز.

irbroker

Registered User
لایک‌ها
253
میگم بچه ها سود بانکی افزایش دادند انگار
واسه مبالغ بالا حتی شنیدم 25 به بالا هم میدن . 22-23 عادی شده

انگار برگشتیم سال 92-96
کدوم بانک 22 تا 23 میده؟
برخی موسسات برای بالای 10 میلیارد تومان 22 میدن!
25 که دیگه جای خود داره!

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
میدونستید پولتون رو بذارید توی کارگزاری مفید داخل پرتفوی بورسی تون بمونه و اصلا هیچ سهمی باهاش نخرید ماهی ۲۰ درصد روزشمار میده؟

بالا