برگزیده های پرشین تولز

گفتگو پیرامون صندوقهای سرمایه گذاری مشترک -درآمد ثابت ، مختلط ، سهام

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
جزییات وضعیت سوداوری ماه به ماه این صندوق هارو میدونین از کجا میشه مشاهده کرد؟
هرچی گشتم تاریخچه شون رو پیدا نکردم
یک
از اینجا میتونی سابقه NAV صندوق ها رو با خروجی اکسل بگیری ( ETF ها )

از اینجا میتونی نمودار های صندوق ها و شاخص ها رو با هم مقایسه بکنی . فقط یادت باشه که نمودار عمودی درصده

از سایت خود صندوق هم میتونی ، از بخش " بازده صندوق " که معمولا یه اسکرول بکنی بهش میرسی ، اطلاعات رو هرجوری که میخوای ببینی و خروجی بگیری

سایت سیگنال هم که به همه معرفی کردم ، کامله ولی اعداد و ارقامش ممکنه یکم بالا پایین باشه
238.gif

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
آسامید الان 10030 ریاله. 13 روز از ماه گذشته بازده 3دهم درصد /:

صایند روی 10067 و 10068 گرفتم.
دوره 30 روزه صایند 11 ام هست؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
آسامید چرا منفی مشه؟ دوره قبل بالای 4 درصد سود داده الان روی 1000 تومن مونده.

+++++++++++++++++++

صندوق مشترک با صندوق درآمد ثابت فرق داره؟ خودش یه نوع صندوق سرمایه گذاری هست مثل صندوق سهامی؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
بازده سال صندوق های درآمد ثابت.
zmcp_sabet.jpg

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
بازده صندوقهای سرمایه گذاری

نام صندوق - نوع صندوق - بازدهی سالانه - بازدهی ماهانه - نام مدیر

مشترک ارزش کاوان آینده
1399/03/17
سهامی
615.2 %
6.79 %
سبدگردان آسال

مشترک نیکوکاری ندای امید
1399/02/26
سهامی
485.81 %
92.19 %
سبدگردان آبان

مشترک بورسیران
1399/03/17
سهامی
472.19 %
4.92 %
کارگزاری بورسیران

سهام بزرگ کاردان
1399/03/16
سهامی
458.95 %
7.75 %
تامین سرمایه کاردان

آهنگ سهام کیان
1399/03/17
سهامی
456.04 %
14.04 %
مشاور سرمایه گذاری پرتو آفتاب کیان

مشترک دماسنج
1399/02/14
سهامی
447.34 %
71 %
کارگزاری بورسیران

مشترک بانک خاورمیانه
1399/03/17
سهامی
437.38 %
5.29 %
کارگزاری بورسیران

گنجینه رفاه
1399/03/17
سهامی
427.47 %
9.36 %
کارگزاری بانک رفاه کارگران

بانک توسعه تعاون
1399/03/17
سهامی
427.11 %
9.78 %
کارگزاری بانک رفاه کارگران
47,618,804
6,860,267

مشترک نقش جهان
1399/03/16
سهامی
426.71 %
5.02 %
سبدگردان سرآمد بازار

مشترک رشد سامان
1399/03/17
سهامی
412.66 %
6.37 %
کارگزاری بانک سامان

مشترک ایساتیس پویای یزد
1399/03/17
سهامی
402.35 %
10.53 %
سبد گردان ایساتیس پویا کیش

مشترک یکم سامان
1399/03/17
سهامی
393.64 %
8.43 %
کارگزاری بانک سامان

لیست کامل

Last edited:

FX.HOSSEINY

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,430
سقف خرید ۱۰۰ میلیارد تومانی " ارزش " کامل شد !!!!

استقبال بی نظیر از صندوق سرمایه گذاری ارزش افرین بیدار باعث شده کارگزاری اقتصاد بیدار به فکر افزایش سرمایه بیوفته
شایعه شده کارگزاری های دیگه هم دست بکار شدن ;)

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
سقف خرید ۱۰۰ میلیارد تومانی " ارزش " کامل شد !!!!

استقبال بی نظیر از صندوق سرمایه گذاری ارزش افرین بیدار باعث شده کارگزاری اقتصاد بیدار به فکر افزایش سرمایه بیوفته
شایعه شده کارگزاری های دیگه هم دست بکار شدن ;)
خوب هستش این صندوق جناب حسینی ؟ خریدش پیشنهاد میشه؟

Youck

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
دوستان این درصد بازده صندوق که مثلا مینویسن بازده صندوق در ماه گذشته 36 درصد یعنی 36 درصد سالیانه یا ماهیانه ؟ یعنی من پول بزارم ماهیانه 36 درصد سود به من میده ؟ چجوری محاسبه میشه ؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
دوستان این درصد بازده صندوق که مثلا مینویسن بازده صندوق در ماه گذشته 36 درصد یعنی 36 درصد سالیانه یا ماهیانه ؟ یعنی من پول بزارم ماهیانه 36 درصد سود به من میده ؟ چجوری محاسبه میشه ؟
36% اگه نوشته که ماه قبل بازدهی داشته ، یعنی واسه همون 1 ماه معادل 36% بازدهی داشته یعنی ابتدای ماه 1 میلیون سرمایه گذاری میکردی ، تا آخر ماه مربوطه 1 میلیون 360 هزار تومان برداشت میکردی .
فقط نکته اینجاست که این سود برای ماه قبل بوده و الزاما برای ماه بعد ، بعدش و الی آخر این اتفاق نمیوفته
ممکنه ماه بعد بازدی زیر 5% باشه
ممکنه 0 یا حتی منفی بشه
عملکرد صندوق رو باید حداقل طی 2 سال گذشته بررسی بکنید . هرچی طول عمر صندوق بیشتر باشه و دوره های رکودی و صعودی رو به خودش دیده باشه ، منطقی تر میتونید سرمایه گذاری بکنید .
و بعدا میشه با یک فرض منطقی ، تخمین زد که طی چند سال آینده همین عملکرد تکرار بشه . ممکنه حتی عملکرد بهتر بشه ولی به احتمال زیاد خیلی بدتر نمیشه .

صندوق های تازه تاسیس ریسکشون بالاتره ، به خاطر عدم آشنایی با گذشته صندوق و اینکه در شروع معمولا صندوق ها عملکرد خوبی رو برای جذب سرمایه از خودشون نشون میدن و با گذشت زمان عملکرد به تعادل میرسه
نکته دیگه هم اینه که صندوق رو باید با دید حداقل 1 ساله بخرید در غیر اینصورت ممکنه سود خوبی نکنید یا حتی زیان هم بکنید
و نکته دیگه ، بیشتر از 1 ساله که بورسیه کله در حال بالا رفتنه و بازدهی های این 1 سال همه صندوق ها و سهم ها و ... ارقام چند صد درصدی برای 1 سال بوده و همه میدونیم که بعد از اتمام این موج کلی ، بازار متعادل تر میشه و توی بازار متعادل عملکرد واقعی صندوق قابل اتکا هستش

پس توصیه میکنم سراغ صندوق قدیمی و برید که حداقل توی سال های 92 الی 95 هم فعالیت داشته باشه ( سال های بد دهه اخیر واسه بورس ) . اگه اون زمان بازدهی خوبی داشتن ، با خیال راحت سرمایه گذاری خودتون رو انجام بدید و دیگه کاری به صندوق نداشته باشید تا حداقل 1 سال آینده

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
کسی بررسی داشته میانگین بیشترین بازدهی صندوق درامدثابت از افتتاح صندوق تا الان متعلق به کدومه؟
برای مثال من چک کردم صندوق سرمایه نیکی از آغاز فعالیت (سال95) تا الان 265درصد بازدهی داشته، یعنی 265/4 که میشه سالی 66درصد
یعنی دقیقا این مقدار سود به سرمایه گذار پرداخت کرده؟ یا پرداختی متفاوته

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
کسی بررسی داشته میانگین بیشترین بازدهی صندوق درامدثابت از افتتاح صندوق تا الان متعلق به کدومه؟
برای مثال من چک کردم صندوق سرمایه نیکی از آغاز فعالیت (سال95) تا الان 265درصد بازدهی داشته، یعنی 265/4 که میشه سالی 66درصد
یعنی دقیقا این مقدار سود به سرمایه گذار پرداخت کرده؟ یا پرداختی متفاوته
265 درصد سود برای 4 سال میشه سالی 38%
فرمولش اینه :
سرمایه در آینده برابر است با سرمایه در حال حاضر ضرب در (1+i) به توان n

i نرخ بهره هستش = مجهول
n تعداد دوره هستش = 4

مقدار سرمایه در حال و آینده رو باید اینطوری حساب بکنید که ، الان فرض کنید 100 واحد سرمایه دارید و صندوق گفته 265% بازدهی داشته یعنی 265 واحد به شما سود داده به علاوه 100 واحد هم اصل سرمایه .
یعنی سرمایه حال 100 واحده ، سرمایه آینده 365 واحد

اینارو توی فرمول بزارید ، مقدار i معادل 38% میشه
یعنی بازدهی این صندوق سالی 38% هستش

بازدهی آگاه سالی 197% به ازای بیشتر از 4 سال فعالیت گذشته صندوق بوده . با کد معاملاتی " آگاس " قابل خریداری از طریق پنل کارگزاری هستش
توصیه به خرید یا نگهداری ندارم صرفا یک مورد از صندوق هایی رو معرفی کردم که خودمم دارم

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
کسی اطلاع داره صندوق سهامی سهم اشنا جریمه ابطال داره؟ از چه زمانی زودتر و چقدر؟

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
کسی اطلاع داره صندوق سهامی سهم اشنا جریمه ابطال داره؟ از چه زمانی زودتر و چقدر؟

این جدولی هست که اخیرا تو کدال منتشر کردن:

کارمزد ابطال :ب) بخش متغير: علاوه بر مبلغ بند (الف) مبالغ زیر: ب-1) 5% از قیمت ابطال در صورتی‌که تاریخ ابطال 15 روز یا کمتر با تاریخ صدور گواهی سرمایه‌گذاری فاصله داشته باشد. ب-2) 4% از قیمت ابطال در صورتی‌که تاریخ ابطال بیش از 15 روز و برابر یا کمتر از 30 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه‌گذاری فاصله داشته باشد. ب-3) 3% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 30 روز و برابر يا كمتر از 45 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه‌گذاری فاصله داشته باشد. ب-4) 2% از قیمت ابطال در صورتی که تاریخ ابطال بیش از 45 روز و برابر يا كمتر از 60 روز با تاریخ صدور گواهی سرمایه‌گذاری فاصله داشته باشد. تذكر: ابطال واحدهاي سرمايه‌گذاري به ترتيب تاريخ از اولين واحدهاي سرمايه‌گذاري صادره صورت مي‌پذيرد ( روش اولين صادره از اولين وارده)

من زیر 2 هفته به دلایلی بستم ولی هنوز پولش به حسابم نیومده که ببینم دقیقا چقدر جریمه کردن. چون تو لیست بالا زده 5% ولی تماس که گرفتم گفتن 4% و پنل صدور چک رو هم که نگاه میکنم درصدش هیچکدوم از این 2 تا نیست!

مبلغ مورد نظر رو به جای «درآمد ثابت» گذاشتم توی 3 صندوق «سهامی». به عبارتی فعلا به طور موقت بیشتر سپرده های بانکی که از قبل داشتم رو بیرون آوردم و تقسیم به 4 کرده و در 4 صندوق (1 درآمد ثابت امین آشنا + 3 سهامی سهم آشنا، حافظ، ثروت آفرین) گذاشتم. البته صندوق های سهامی تابع شاخص بورس هستند و ریسک ضرر در اصل پول (در صورت اصلاح شاخص و یا ریزش) وجود داره. از این نظر اگر شما هم چنین تصمیمی داشتید قبلش تحقیق جامع و کافی انجام بدید و ریسک و خطر کاهش پول رو هم در کنار سود خوب احتمالی بسنجید. راجع به پست قبلی (و سوالاتی که داشتید) هم اینجا رو بخونید جواب سوالات نوشته شده.

یه آپدیت راجع به این قضیه صندوق های سهامی بدم: پولم رو تقسیم به 3 گذاشتم تو سهم آشنا، حافظ و ثروت آفرین. به دلایلی سهم آشنا رو ابطال کردم و تو کاریزما صدور زدم که البته هنوز فعال نشده. به هر ترتیب، خواستم بگم سودی که تو این چند روز (میانگین از 25 خرداد الی 9 تیر گرفته شده) داده به این شرح بوده. تو این مدت صندوق هایی بودن که خیلی بهتر از این 3 تا سود دادن ولی به هر حال من این 3 تا رو داشتم/دارم.

صندوق سهامی حافظ: 23.46 درصد (سالانه 571%)
صندوق سهامی ثروت آفرین: 17.91 درصد (سالانه 435%)
صندوق سهامی سهم آشنا: 9.27 درصد (سالانه 225%)

سودی که خودم از بورس گرفتم در این بازه زمانی بیشتره و تقریبا قابل مقایسه نیست، ولی به هر حال ترجیح دادم این مبلغ رو به جای خرید سهم، بگذارم توی صندوق های سهامی تا به طور غیر مستقیم سهامدار تعدادی نماد دیگه که ندارم هم بشم. اینکه چرا به جای صندوق سهامی، صندوق ETF نگرفتم با این پول دو دلیل داشت: اول اینکه نمیخوام در دسترسم باشه و هر لحظه وسوسه بشم برای خرید و فروش، دوم اینکه صندوق سهامی نوسان کمتری داره. با این حال صندوق ETF عملا نقد به حساب میاد و اختیار پول خودتون رو دارید و گاها به لحاظ سود هم جذاب تره. هرچند در طولانی مدت و به شکل نسبی/میانگین خیلی تفاوتی نیست. به هر حال همه این صندوق ها (چه سهامی، چه ETF) یک «ماشین حساب بازدهی» در سایت خودشون دارند و بد نیست کسانی که تو بورس فعالیت دارند بازه 3 ماهه اول امسال رو در چند صندوق به شکل رندم انتخاب و نتیجه رو با پورتفو خودشون مقایسه کنن. اگر اختلاف زیادی وجود داشت (یعنی صندوق ها بازده بهتری نسبت به پورتفو داده بودن) شاید نباشه بخشی از سرمایه رو به صندوق ها منتقل کنند.

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
ممنون بابت توضیحات مفید
منم از سودش راضی نیستم و بعد ۲ماه قصد دارم سرمایه را کامل ابطال بزنم.احیانن بررسی داشتین میانگین بالاترین سود پرداختی تو یکسال گذشته متعلق به کدوم صندوق‌های درامد ثابت بوده
من چک کردم اما به نتیجه درستی نرسیدم.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
ممنون بابت توضیحات مفید
منم از سودش راضی نیستم و بعد ۲ماه قصد دارم سرمایه را کامل ابطال بزنم.احیانن بررسی داشتین میانگین بالاترین سود پرداختی تو یکسال گذشته متعلق به کدوم صندوق‌های درامد ثابت بوده
من چک کردم اما به نتیجه درستی نرسیدم.

درآمد ثابت یا سهامی؟ چون سهم آشنا (سهامی) و امین آشنا (ثابت) هستند. اینجا بازده صندوق های درآمد ثابت رو مینویسه و اینجا هم صندوق های سهامی رو. میشه از کمترین به بیشترین Sort کرد. برای سال پیش (1398) به تفکیک نمودار اینجا رو میشه چک کرد.

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
درآمد ثابت یا سهامی؟ چون سهم آشنا (سهامی) و امین آشنا (ثابت) هستند. اینجا بازده صندوق های درآمد ثابت رو مینویسه و اینجا هم صندوق های سهامی رو. میشه از کمترین به بیشترین Sort کرد. برای سال پیش (1398) به تفکیک نمودار اینجا رو میشه چک کرد.
امارها ضدونقضیه برای من. مثلن اینجا در لینک سیگنال بهترین صندوق درامد ثابت در 98 اندیشه فرداست
از طرفی من اکثر جا دیدم گفتن امین اشنا بالاترین سود پرداختی رو داشته. این عکس هم همین الان در تلگرام صندوق مختلط کوثر دیدم.

rittux

Registered User
لایک‌ها
710
امارها ضدونقضیه برای من. مثلن اینجا در لینک سیگنال بهترین صندوق درامد ثابت در 98 اندیشه فرداست
از طرفی من اکثر جا دیدم گفتن امین اشنا بالاترین سود پرداختی رو داشته. این عکس هم همین الان در تلگرام صندوق مختلط کوثر دیدم.

علت تفاوت رو نمیدونم ولی ملاک و مرجع آپدیت شده FIPIran هست. برای تست تو ماشین حساب امین فردا و اندیشه فردا بازه فروردین الی اسفند 98 رو انتخاب کردم و نتیجه مطابق همون چارتی شد که اندیشه فردا رو اول زده. بعضی جاها ملاک بازه رو یک سال گذشته (یعنی تیر 98 الی تیر 99) میگیرن و بعضی جاها درصد نهایی بازدهی 98 (فروردین الی اسفند 98) رو ملاک قرار دادن.

اون قضیه جریمه سهم آشنا هم از مرداد به بعد اجرایی میشه ظاهرا.

Last edited:

miladst

Registered User
لایک‌ها
529
صندوق های درآمد ثابت کدوما غیر حضوری میشه خرید؟ چند تاشو تماس گرفتم یا باید حضوری بریم یا کلا جواب تلفن نمیدن

امروز هیچ خریدی نداشتم به جز درآمد ثابت که زیر قیمت منطقی میزاشتن جمع میکردم
من اطلاعاتم در مورد خرید و فروش صندوق ها خیلی ناقصه :) اینکه گفتید یعنی خودتون صندوق رو مستقیم از طریق سامانه بورس خریدید؟ صندوق های etf رو میدونم میشه ولی درآمد ثابت مگه پذیره نویسی و درخواست صدور و ابطال نداره؟؟

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
صندوق های درآمد ثابت کدوما غیر حضوری میشه خرید؟ چند تاشو تماس گرفتم یا باید حضوری بریم یا کلا جواب تلفن نمیدن

من اطلاعاتم در مورد خرید و فروش صندوق ها خیلی ناقصه :) اینکه گفتید یعنی خودتون صندوق رو مستقیم از طریق سامانه بورس خریدید؟ صندوق های etf رو میدونم میشه ولی درآمد ثابت مگه پذیره نویسی و درخواست صدور و ابطال نداره؟؟
صندوق های درآمد ثابت قابل معامله یا همون ETF رو میتونید از طریق حساب آنلاین کارگزاری بورسیتون بخرید
صدور و ابطالش توی همون کارگزاریه
یکی از رکن های صندوق هم بازارگردانه که موظفه درخواست های خرید و فروش متقاضیان رو به ویژه درخواست های فروششون رو جواب بده و ریسک عدم نقد شوندگی ندارن
من کلا صندوق غیر ETF نمیگیرم

بالا