• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

arya2000c

Registered User
لایک‌ها
1,085
یه عده اینجا یا واقعن نمیفهمن یا خودشون رو زدن به نفهمی٬وقتی که قیمت دلار هر روز پایین میاد و از اون طرف قیمت همه چی بالاتر میره مشخصه که یه جای کار ایراد داره؟این بازیها رو مصطفی داره درمیاره تا دلارای مردم رو از چنگشون درآره ولی افراد کمی گول این بازیها رو میخورن.بدون هیچ شکی این وضعیت زیاد نمیتونه ادامه پیدا کنه

X2Maxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
تنها چیزی رو من فهمیدم به هیچ وج ممکن نمیشه هیچگونه پیش بینی از آینده قیمت ارز داشته باشیم اصلا مشخص نیست چی میشه. هر شخصی یه تحلیلی میکنه.

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
نوشابه کوکا دیروز : 4600
امروز : 4000

تخم مرغ : 10300
امروز : 9400

مصرف کننده

لامصب قیمتا داره میره بالا تورم ترکانده :D

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
بعضی افراد کلا منطق ندارن متوجه نمیشن کاهش دلار کاهش قیمت اجناسه (غیر موارد استثنا در شرایط فعلی ) ... :D

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
خداییش انصاف خوب چیزیه. قیمت تخم مرغ رو نباید به دلار ربط بدید دیگه! الآن یه CPU core i3 8100 قیمتش هست 1400 توی بازار. که قطعه‌ی 130 دلاریه. همین قطعه قیمتش به 2 تومن هم رسیده بود.

حالا یه سری کالاها مخصوصاً کالاهای مصرفی روزمره رو میتونن و توش میکنن دیگه چطوری به دلار ربطش میدید؟

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
خداییش انصاف خوب چیزیه. قیمت تخم مرغ رو نباید به دلار ربط بدید دیگه! الآن یه CPU core i3 8100 قیمتش هست 1400 توی بازار. که قطعه‌ی 130 دلاریه. همین قطعه قیمتش به 2 تومن هم رسیده بود.

حالا یه سری کالاها مخصوصاً کالاهای مصرفی روزمره رو میتونن و توش میکنن دیگه چطوری به دلار ربطش میدید؟

تمام اجناس مستقیم یا غیر مستقیم به دلار ربط دارن ، پیشنهاد میکنم عوامل تولیدش رو بررسی کنید :D

Afshin75

Registered User
لایک‌ها
109
بعضی میگن هدف بانک مرکزی ترسوندن مردم برای فروش دلارهای خانگیشونه اما هدف اصلی نزدیک کردن نرخ خرید دلار در بازار آزاد به نرخ نیما و سنا هست تا صادر کنندگان به نوعی مجبور بشن ارزشون رو به دولت بفروشند و خریداری تو بازار آزاد برای ارزشون وجود نداشته باشه حجم این ارز خیلی بیشتر از دلارهای خانگیه . نهایتا نرخ ارز حول نرخ نیما به تعادل میرسه

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
نوشابه قیمت روش شده 4 ت؟ ازون روزم چون هیچکی زیاد نمیخرید فروشگاه ها با 20 درصد تخفیف 3600 هم میدادن.. اینکه قیمت کمتر قدیم رو با قیمت بیشتر جدید میدن و هیچ نظارتی بر گرونفروشی نیست نشون میده با کاهش قیمت، هرچی قیمت روش باشه همون رو میدن مگر اینکه همه رو مرجوع کنن!

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
من امروز مجددا خریدم. 10300. خدا رو شکر روز به روز داره میاد پایینتر. اگر تا عید اینجوری بمونه، بارمونو بستیم:D

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
تنها چیزی رو من فهمیدم به هیچ وج ممکن نمیشه هیچگونه پیش بینی از آینده قیمت ارز داشته باشیم اصلا مشخص نیست چی میشه. هر شخصی یه تحلیلی میکنه.
اینده ارز که مشخصه همون دلار 20 تومنی قیمت اصلیشه و الان مصنوعی کم شده، تحریم ها هم که روزبروز بیشتر میشه و کمتر نمیشه و ازونجایی که فروشنده ها میگن حتی مواد اولیه نوشابه، لامپ و دستمال و ... از خارج میاد قیمتشون میره بالا

Last edited:

arya2000c

Registered User
لایک‌ها
1,085
د

تخم مرغ : 10300
امروز : 9400

مصرف کننده

لامصب قیمتا داره میره بالا تورم ترکانده :D
خدا رو شکر مثل اینکه قیمت ساندیس هم اومده پایین;)

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
من امروز مجددا خریدم. 10300. خدا رو شکر روز به روز داره میاد پایینتر. اگر تا عید اینجوری بمونه، بارمونو بستیم:D
ضعیفه چه خبر؟
میخواستی همشو بخری:general304:
ولی تو را چه به دلار و این حرفها؟
تو باید بری بشینی خونه شوهرداری کنی بچه داری کنی پوشک بچه عوض کنی برای شوهرت غذا بپزی خونه را آب و جارو کنی و ...:D

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
د

خدا رو شکر مثل اینکه قیمت ساندیس هم اومده پایین;)

از اون مهمتر، مشکل اشتغال جوونا حل شده. من شنیدم تعداد زیادی صندلی جدید برای ادارات خریداری شده که جوون های شاغل شده جدید بیان از صبح تا ظهر روشون بشینن و چایی بخورن و تخمه بشکنن، فقط الان تنها نگرانی مسئولین اینه که خدای نکرده در اثر زیاد نشستن روی صندلی جوونامون زخم بستر نگیرن:D. لذا تصمیم گرفتن که برای اون دسته از جوون هایی که حال اینو هم ندارن، سود بانکی رو افزایش بدن تا جوون یه مقداری پول بذاره توی بانک و سودشو بگیره و راحت توی خونه اش بشینه و خرج کنه و لذت ببره و با شعار "بخور و بخواب کارمه، الله نگهدارمه" از مسئولین تشکر کنه:D
دیگه اشک هم در چشمان هیچ جوان فقیری که حسرت آیفون ایکس و لامبورگینی داشت، دیده نمیشه:general503::D

پ.ن: نوشته فوق طنز نیست. واقعیات جامعه است، اگر دیده عبرت بین داشته باشیم:general406:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
ضعیفه چه خبر؟
میخواستی همشو بخری:general304:
ولی تو را چه به دلار و این حرفها؟
تو باید بری بشینی خونه شوهرداری کنی بچه داری کنی پوشک بچه عوض کنی برای شوهرت غذا بپزی خونه را آب و جارو کنی و ...:D

دلت میاد منو ناراحت کنی ؟ من از همون جوان هایی هستم که موبایل نوکیای قدیمی دارن. نوکیای 6680 دارم، بچه های بخش پاتوق هم شاهدن:general503:. این درده. میفهمی ؟ درده :general304:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
خرید دلار برای سرمایه گذاری که کلا توصیه نمیشه . اونها هم که لازم دارند بنظر من بهتره بالای 10 تومن نخرند .
چه خبره 10 تومن ؟ دلار 4000 تومنی شده 10000 تومن . 150% افزایش قیمت ؟ آخه چرا ؟
کل اتفاقی که برای اقتصاد ایران افتاده کاهش صادرات نفت اونم کمتر از یک میلیون بشکه است .

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
QUOTE="jilibilina, post: 12570973, member: 180197"]یکی از باحال ترین مناظره های فروم بود :))
دو سال پیش بعد از برجام امریکا 150میلیارد دلار تقدیم ایران کرد، میدونی با اون پول میشد چندهزار کارخونه ساخت و چند میلیون شغل ایجاد کرد؟ اون که به دلال و صرافی نرسید.
میدونی اون پول چی شد؟ منم نمیدونم!
Sent from my HTC 10 using Tapatalk[/QUOTE]
ایران همون مصرف کننده باشه و کارخونه ها تعطیل باشن بهتره چون وقتی ماده اولیه و تکنولوژی تولیدش و دستگاه ها از خارج میاد و حتی تحت لیسانس المان و انگلیس میخوره چه اشتغالی میشه. نمونش الان تو این گرونی اینهمه فروشگاه زنجیره ای شهرداری و کوروش و رفاه و .. اکثرا از قیمت روی کالا تخفیف 10 تا 50 درصد هم میذارن و هر کدوم بین 10 تا 50 همکار در یک فروشگاه دارن و به اونها هم باید حقوق بدن. این مدت مترو و ساختمونهای برج مانند عظیم تجاری و .. هم زیاد ساخته شد ولی این جمعیت چند برابر شده از دهه 60 به بعد همه چی رو خراب کرده!

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
گوشت مرغ 10000 تومن. دور گوشت قرمز خط زده بودیم ، اینطوری که پیش میره باید دور گوشت مرغ هم بزنیم بریم سراغ تخمِ مرغ. اینِ پیشرفت. 12.5 درصد افزایش تو چند روز .
دلار پایین اومده؟ بجاش قیمتا بالا رفته

بالا