• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
گوشت مرغ 10000 تومن. دور گوشت قرمز خط زده بودیم ، اینطوری که پیش میره باید دور گوشت مرغ هم بزنیم بریم سراغ تخمِ مرغ. اینِ پیشرفت. 12.5 درصد افزایش تو چند روز .
دلار پایین اومده؟ بجاش قیمتا بالا رفته
گوشت قرمز که خط نخورده! الان با گوشت منجمد برزیلی 28 تومانی طبقه مستضعف رو راضی کردن، برنج هم با اینکه به 170 ت رسیده ولی اونهم احتمالا برنج مصنوعی هندی 50 تومانی یا پاکستانی پیدا میشه.

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
تمام اجناس مستقیم یا غیر مستقیم به دلار ربط دارن ، پیشنهاد میکنم عوامل تولیدش رو بررسی کنید :D
من نمیدونم این "پیشنهاد میکنم" و خنده و کلاً این فازای کاربلدی چیه همه یاد گرفتن.

وقتی به ریال خرج میکنیم همه چیز به ارزش ریال بستگی داره، این درست درست. ولی همه چی خطی نیست برادر من. الآن قیمتش گوشت با قیمت قطعات وارداتی مگه یکطور رفته بالا؟
میخواید قیمت ارز رو با اجناس مثال بزنید با چیزی مثال بزنید که فاکتورای دیگه روش تاثیر نداشته باشه. حداقل اینطوری ادای حرفه ای بودن رو بهتر میتونید درآرید.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
گوشت مرغ 10000 تومن. دور گوشت قرمز خط زده بودیم ، اینطوری که پیش میره باید دور گوشت مرغ هم بزنیم بریم سراغ تخمِ مرغ. اینِ پیشرفت. 12.5 درصد افزایش تو چند روز .
دلار پایین اومده؟ بجاش قیمتا بالا رفته

قیمت مرغ به مرز 13 هزار تومان رسید
پیش بینی ادامه افزایش قیمت در هفته جاری

SM.TB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
64

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
گوشت قرمز که خط نخورده! الان با گوشت منجمد برزیلی 28 تومانی طبقه مستضعف رو راضی کردن، برنج هم با اینکه به 170 ت رسیده ولی اونهم احتمالا برنج مصنوعی هندی 50 تومانی یا پاکستانی پیدا میشه.
شماها شاید یادتون نمیاد، در سالهای نه چندان دور، یکی از بزرگان فتوا دادن که گوشت یخ زده حرام است. که تو روزنامه ها هم چاپ شد

حالا همون گوشت رو بصورت جیره بندی و با ارائه کارت ملی با قیمت 25تومن میدن ملت بدبخت

جسارت نباشه، ولی گوشت خر رو هم کسی 25تومن نمیده، معلوم نیست اینا چیه و مال چند دهه پیشه و از کجا و توسط چه کسی وارد شده که دارن به خورد ملت همیشه درصحنه میدن !!!
من نمیدونم این "پیشنهاد میکنم" و خنده و کلاً این فازای کاربلدی چیه همه یاد گرفتن.

وقتی به ریال خرج میکنیم همه چیز به ارزش ریال بستگی داره، این درست درست. ولی همه چی خطی نیست برادر من. الآن قیمتش گوشت با قیمت قطعات وارداتی مگه یکطور رفته بالا؟
میخواید قیمت ارز رو با اجناس مثال بزنید با چیزی مثال بزنید که فاکتورای دیگه روش تاثیر نداشته باشه. حداقل اینطوری ادای حرفه ای بودن رو بهتر میتونید درآرید.
وقتی یه کاربر صبح تا شب اخبار 20:30 و شبانگاهی رو میبینه، و همه تحلیلها و صحبتهاش بر اساس اون اخبار هستش، و مسئولین مملکت رو ببینه که علیرغم نابود کردن کشور توی 40سال اخیر، همینجوری میخندن و برای کشورهای اروپایی و امریکا راهکار و پیشنهاد میدن، خب اون کاربر هم یاد میگیره و میاد اینجا همون راه رو ادامه میده
بذار راحت باشن ...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684

احساساتی نشو ، مجدد پست منو با دقت بخون و ریلکس کن ، لیلی و مجنون واسه یک داستانه رباب و قیصر واسه یه داستان دیگه

کجای داستان قراره بشه شبیه دلار 3200 ؟
پاسخ من در رابطه با پست عزیزی بود که فرمودن قیمت هیچ چیز با دلار کاهش پیدا نکرده

بهتره تاپیک رو اسپم نکنیم ؛ یک کلام

" همین که اجناس با دلار هشت تومنی و نه هفده تومنی قیمت گزاری بشن جای خوشحالی داره ، نگردید دنبال برگشت قیمت ها به 3200 و کمتر ؛ به صحبت عزیزانی که میفرمایند قیمت ها با دلار تغییر نمیکنن توجهی نکنید "

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
از مواد خوراکی تنها نمونه ای که قیمتش زیاد نشده عدس کانادایی. البته اونهم بسته بندی 900 گرمی 11 تومن ولی اغلب در استورها تخفیف 50 درصد داره. اونطور که میگن ظاهرا عدس جایگزین خوبی برای گوشته احتمالا برای همین ثابت مونده که ملت بجای گوشت بخرن!

حالا همون گوشت رو بصورت جیره بندی و با ارائه کارت ملی با قیمت 25تومن میدن ملت بدبخت
معلوم نیست اینا چیه و مال چند دهه پیشه و از کجا و توسط چه کسی وارد شده که دارن به خورد ملت همیشه درصحنه میدن !!!
Sent from my HTC 10 using Tapatalk
چند سال قبل در قسمت پخش گوشت برزیلی قطعات منجمد بزرگش رو بقیمت کیلویی 15 تا 17 تومن میخریدن و میگفتن برای رستورانها استفاده میشه! احتمالا بعضی رستورانها در مناطق محرومتر اون رو بعنوان کوبیده میدن! بعضی رستورانها هم برنج پاکستانی بجای ایرانی میدن پس ممکنه برزیلی هم خصوصا در پیتزا رست بیف استفاده کنن! چون 6 ماه داخل کشتی میمونه تا به ایران برسه معمولا تاریخ 7 ماه قبل رو داره! قسمتهایی تیره و قسمتهایی صورتی هست و نمیدونم با اون ظاهر چجوری مصرف میشه!

Last edited:

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,730
قیمت مرغ به مرز 13 هزار تومان رسید
پیش بینی ادامه افزایش قیمت در هفته جاری
اینجا قیمتا پایین تره 8000 تومن بود شده 10000 تومن. شهرهای بزرگتر قیمتا بالاتره.
گوشت قرمز هم پارسال 32000 بود راننده تاکسی می گفت چند هفته اس خانواده ام لب به گوشت قرمز نزده. الان 55000 تومنِ

همونم بهشون نرسید
برنج هندی 85 تومن. برنج محلی (چمپا، عنبربو) اگه بالاتر نرفته باشه 105 تومن. پارسال 55 تومن بود. چند سال پیش برنج محسن 45 بود، برنج چمپا گرفتیم 30-35 تومن
از مواد خوراکی تنها نمونه ای که قیمتش زیاد نشده عدس کانادایی. البته اونهم بسته بندی 900 گرمی 11 تومن ولی اغلب در استورها تخفیف 50 درصد داره. اونطور که میگن ظاهرا عدس جایگزین خوبی برای گوشته احتمالا برای همین ثابت مونده که ملت بجای گوشت بخرن!
احتمالا چند وقت دیگه قیمت اینم میره بالا، باید اسفناج و... بخوریم /:

Last edited:

amir_k2m

Registered User
لایک‌ها
509
هیاهوی تاپیک کم شد! ظاهرا قراره مانند سال قبل تو این 4 روز تخفیفات 30 درصد برای کلیه اجناس استورهای دولتی گذاشته بشه. مرفهان بی درد هم که طبق معمول هجوم میبرن و برای یکسال اتی خرید میکنن!
و به این طریق با کاهش قیمت ارز قیمت اجناس هم در مناسبتها کم میشه!
آرامش قبل طوفان:rolleyes:

Afshin75

Registered User
لایک‌ها
109
مگه نمیدونید دارن چیکار میکنن؟ وزیر جدید صمت از روزی که اومده جلوی ثبت سفارش هارو گرفته و عملا وارداتی در کار نیست و برای همین دلار و ارز بصورت مصنوعی داره میاد پایین
در عوض کمبود جنس توی بازار پیش میاد و برای همین قیمت اجناس روز به روز بالا میره...
تا 22بهمن این روند ادامه داره و بعدش با آزاد کردن ثبت سفارش, فنرش چنان رها میشه که میزنه چشم همه رو ناقص میکنه :D !...

حداقل تا پایان دوره ترامپ که میشه دوساله دیگه ثبت سفارش رو آزاد نمیکنن خیالت راحت. تو این مدت قراره کشور را مثل دوره جنگ اداره کنند

anten1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
151
افت شدید قیمت یخچال و تلویزیون درشهرهای مرزی جنوبی با کاهش قیمت ارز.

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
افت شدید قیمت یخچال و تلویزیون درشهرهای مرزی جنوبی با کاهش قیمت ارز.
خدا کنه قیمت دلار همینطور پائین بیاد و موبایل و قطعات کامپیوتر و چیزای دیگه بازم ارزون بشه

Last edited:

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
شما مطمن باشه دوره بعد هم ترامپ است
ان وقت چیه

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
حداقل تا پایان دوره ترامپ که میشه دوساله دیگه ثبت سفارش رو آزاد نمیکنن خیالت راحت. تو این مدت قراره کشور را مثل دوره جنگ اداره کنند

درسته به نظر می یاد برنامشون همینه با یک تفاوت که این بار این روش مثل قبل جواب نمی ده به یک دلیل خیلی ساده و اون هم حجم نقدینگی عظیمیه که دست مردمه که اجازه نمی ده که تورم مهار بشه ، زمان جنگ وضعیت بدتر از الان بود ولی قیمت ارز و کالا های دیگه نصف الان هم بالا نمی رفت چون دست مردم پولی نبود...
این نقدینگی را در طول پونزده سال از دوره احمدی نژاد دارن به بازار تزریق می کنند و نمی تونن در عرض سه چهار سال جمعش کنن و راه حلی هم براش ندارن. همین دیروز قائم مقام بانک مرکزی گفت حجم نقدینگی به 1750 هزار میلیارد تومن رسیده و بانکها به طور متوسط روزانه یک ترلیون تومن نقدینگی از طریق سودهای بانکی به جامعه تزریق می کنن و این یعنی تورم بالا در طول ماههای آینده ادامه خواهد داشت و بر خلاف اون چیزی که تبلیغ می کنن با کاهش قیمت دلار تورم بالا را همچنان خواهیم داشت
تورم بالا وحجم نقدینگی بالا یعنی ارزش پول ملی کمتر

anten1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
151
امروز رفتم بازار شهرمون،
- گوجه ای که سه روز پیش سه هزار تومن بود، دو هزار تومن شده .
- هندونه ای که دو هفته پیش کیلویی 700 بود، 1000 تومن شده .
-برنج محسن که هفته قبل به کیسه ای 84000 تومن رسیده بود، شده کیسه ای 74000. قبل از عید 55 تومن بود و پارسال تابستون 38 تومن بود.
-میوه ها اکثرآ حدود بیست درصد نسبت به هفته قبل ارزون تر شده، قیمت موز رو نپرسیدم و کلآ متأسفانه چند ماهه موز نخریده ایم.
-پنیر فله فعلآ از 17 تومن به 16 تومن رسیده. اوایل سال کیلویی 8 یا 9 تومن بود.
-ربی که پارسال 3500 الی 5000 تومن بود و چند ماه پیش حتی به 18 تومن هم رسیده بود، الان 12 تا 15 تومنه و هنوز به نظر من خیلی گرونه
-شامپوی بزرگ شبنم که پارسال 4500 بود و هفته قبل به 9 الی 9500 تومن رسیده بود، الان شده 10400 تومن.
- قیمت ماکارونی که پارسال 2000 تومن بود، الان 2200 تا 2400 تومنه
- کیک فنجونی و کیک های شبیهش که پارسال کیلویی 7000 بود،الان شده کیلویی ده هزار و قیمتش توی این ماه تغییر نکرد.

Last edited:

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
امروز رفتم بازار شهرمون،
-ربی که پارسال 3500 الی 5000 تومن بود و چند ماه پیش حتی به 18 تومن هم رسیده بود، الان 12 تا 15 تومنه و هنوز به نظر من خیلی گرونه
- قیمت ماکارونی که پارسال 2000 تومن بود، الان 2200 تا 2400 تومنه
نمیدونم شما کجا هستین که قیمت روی اجناس به روز تغییر میکنه! در بعضی زنجیره ای ها! قیمت دیروز رب با 5 درصد تخفیف 17900 و همچنین ماکارونی 700 گرمی با 15 درصد تخفیف 2600 بود. البته ساعاتی قبل هم در شبکه مستند رئیس سوپرمارکتها اون فروشگاه های تخفیفی رو عامل ضرر به اصناف میدونست.
درسته به نظر می یاد برنامشون همینه با یک تفاوت که این بار این روش مثل قبل جواب نمی ده به یک دلیل خیلی ساده و اون هم حجم نقدینگی عظیمیه که دست مردمه که اجازه نمی ده که تورم مهار بشه ، زمان جنگ وضعیت بدتر از الان بود ولی قیمت ارز و کالا های دیگه نصف الان هم بالا نمی رفت چون دست مردم پولی نبود...
این نقدینگی را در طول پونزده سال از دوره احمدی نژاد دارن به بازار تزریق می کنند و نمی تونن در عرض سه چهار سال جمعش کنن و راه حلی هم براش ندارن.
نقدینگی دست طبقه سرمایه دار و کسبه و دلال سکه و ارز و .. هست بعضی طبقات نقدینگی غیرعظیم هم ندارن چه رسه به عظیم!

Last edited:

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دوستان نظرتون در مورد اگر دروه دم ریاست جمهوری امریکا اگر دوباره
ترامپ سرکاربیاد چه میشه
چون بعضی از دوستان نظرشان در مورد دوره اول ریاست ترامپ که دولت برنامه ریزی کرد
تا حدود 90 درصد دوره بعدی هم ترامپ خواهد بود
خوب دولت بعدش می خواهد چکار کنه
ایا دلار از قیمت فعلی خیلی بالار خواهد رفت
ایا تورم خیلی بالاتر خواهد رفت