• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
دلار 800 تومنی یادم میاد ولی 65 تومنی نه ! مگر اینکه مربوط به زمان بووق باشه :دی
تفاوت زمانی دلار 800 تومنی با دلار 65 تومنی، حدود 9 سال بود. 69 تا 78
در جواب دوستی هم که حرص و جوش بیخود میزنه بگم : قرار نیست همه رو با یه دید نگاه کنیم شما از کجا میدونی اونی که الان داره از گشنگی ــش میمیره یه زمانی مرگ بر فلان کشور گفته ! یا از 1400 سال پیش داره دفاع میکنه یا غیبت میکنه :دی
فقط میتونم امیدوار باشم (به حق همون پنج تن :دی) افرادی مثل شما به مقام های بالا نرسن چون ممکنه با همین عقاید همه رو از دم تیغ بگذرونن !

البته مخاطب شما، من نبودم ... اما جواب میدم تا چش مصطفی درآد:p:D

ببین اولا که دلار خریدن من نوعی، ربطی به از گرسنگی مردن کسی نداره. اگر کسی داره از گرسنگی میمیره یا تقصیر خودشه یا تقصیر دولت. تقصیر من نیست. در همه جای دنیا هم این مسئله وجود داره. شما همین طرز فکر نوعدوستی رو میتونی به گرسنگان آفریقا هم تعمیم بدی. بالاخره اونا هم آدم هستن. شما میتونی از خرج زندگی خودت بزنی و به اونا کمک کنی تا از گرسنگی نمیرن. هموطن و غیر هموطن هم نداره. آدم، آدمه دیگه:D. اما این کار رو نمیکنی، چون رفاه خودت و خانواده ات برات از جون اون آدم مهمتره. تعارف که نداریم. داریم ؟:D

ثانیا که حرف این دوستمون با خشونت بیان شده، اما اصلش درسته. اکثریت یک ملت، وضع کشور رو می سازند. قطعا اکثریت ملت ایران، لیاقتشون همین وضعه. تازه چه بسا که لیاقتشون بدتر از این وضعه. منتهی دست طبیعت سوبسیدی به نام نفت به ایران داده که جبران تنبلی و خرافاتشون رو بکنه

ثالثا که شما میتونی با سود بالا رفتن قیمت دلارت به اون کسی که داره از گرسنگی می میره، کمک کنی. اینطوری خیلی بهتر و موثرتره، تا اینکه دلار نخری که اجناس برای اون بنده خدا گرون نشه:D

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
حالا چشم زخم هیچی. مصطفی میره می فروشدت، گزارش میده اینقدر دلار داری:general509::D. به جان خودم، اینجا آدمی هست که فقط صرفا چون فلانقدر پول داری، میخواد سر به تنت نباشه :D
مصطفی کیه ؟
بعدم من نگران نیستم چون تمام چیزهایی که ممکن بود مشکل ساز بشرو رعایت کردم حتی مقدار نگهداری دلار که گفتم نمیدونم جرمه و فلان

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
مصطفی کیه ؟
بعدم من نگران نیستم چون تمام چیزهایی که ممکن بود مشکل ساز بشرو رعایت کردم حتی مقدار نگهداری دلار که گفتم نمیدونم جرمه و فلان

مصطفی شخص خاصی نیست. از چند سال پیش یک نماده برای اینکه از کسانی که نمیشه اسم برد، اسم نبریم:D. به طور خلاصه، مظهر و محل تجمع تمام پلیدی های عالم هستیه. فلاسفه یونان اسمشو گذاشتن "جعبه پاندورا" ، فلاسفه پی تی اسمشو گذاشتن " کله مصطفی":D

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,759
تفاوت زمانی دلار 800 تومنی با دلار 65 تومنی، حدود 9 سال بود. 69 تا 78

من نمیگم که کسی دلار نخره ! اصلا به من مربوط نیست ! من خودم هر موقع فرصت ــش پیش بیاد یورو میخرم (دلار نه ، چون به نظرم سودی که یورو داره دلار نداره :دی) و بعد از مدتی میفروشم تا ارزش پول ــم حفظ بشه
ولی هیچ وقت خدا خدا نکردم که مثلا دلار و یورو چند برابر بشه حداقل ــش اینه که تو یه فضای عمومی (مثل فروم و ...) نمیگم .
کل حرف من اینه که نباید همه رو با یه دید نگاه کرد . مردمی که شما ازشون حرف میزنید و میگید همین لیاقتشونه همونایی هستن که 9 سال پیش تو خیابون بودن یا همین دی ماه سال پیش . نباید همه رو با یه دید قضاوت کرد

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
همه کشورها و ملت ها آرزو دارن پول کشورشون روز به روز با ارزش تر بشه فک کنم تنها ملتی هستیم که از بی ارزش شدن پول خودمون خوشحال می شیم!
نگید دلار گرون شد سکه گرون فلان چیز گرون شد در واقع دلار همون دلاره سکه همون سکه است(البته طلا قیمت جهانی داره) در حقیقت این پول ملی هست که بی ارزش تر میشه و در نهایت دودش تو چشم همه ملت می ره چه اونی که دلار خریده چه اونی که نخریده!o_O
اخیرا متنی خوندم مربوط به سال 90 که انگار ازونموقع قرار بوده 4 تا صفر اسکناس حذف بشه. الانم هزار تومنی معادل همون 100 تومنی شده زیاد فرقی نکرده و به نسبت کاهش ارزش پول معمولا حقوق زیاد میشده

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,538
من نمیگم که کسی دلار نخره ! اصلا به من مربوط نیست ! من خودم هر موقع فرصت ــش پیش بیاد یورو میخرم (دلار نه ، چون به نظرم سودی که یورو داره دلار نداره :دی) و بعد از مدتی میفروشم تا ارزش پول ــم حفظ بشه
نخیر. دلار بیشتر سود داره:general108::D. من که خودم 90 درصد زندگیم اروپاست، یورو میفروشم و دلار به جاش میخرم. یورو عاقبت نداره:D
ولی هیچ وقت خدا خدا نکردم که مثلا دلار و یورو چند برابر بشه حداقل ــش اینه که تو یه فضای عمومی (مثل فروم و ...) نمیگم .
چرا ؟ چه اشکالی داره ؟ مگه خلاف میکنی که نمیگی ؟ یا بده که آدم از سود خودش خوشحال بشه ؟:D همه خدا خدا میکنن که سود کنن
کل حرف من اینه که نباید همه رو با یه دید نگاه کرد . مردمی که شما ازشون حرف میزنید و میگید همین لیاقتشونه همونایی هستن که 9 سال پیش تو خیابون بودن یا همین دی ماه سال پیش . نباید همه رو با یه دید قضاوت کرد
اصلا من کاری به سیاست ندارم. اونایی که 9 سال پیش تو خیابون بودن که بیشتر از همه حقشونه. کسی که برای اون دو تا ابله، جونشو به خطر بندازه، نون خشک هم زیادشه:D

من دارم یه بحث اقتصادی میکنم. همین آدم هایی که اینجا به بالا رفتن نرخ ارز معترض هستن و آه و ناله میکنن، در 5 سالی که نرخ ارز ثابت بود، در تاپیک بغلی برای بالا رفتن سود بانکی هورا می کشیدن. طرف در طول 6 سال، با سود های مرکب بعضا 27 درصدی، زندگی کرده، دیگه به این فکر نکرده که این 27 درصدی که دارن مفت به من میدن از کجا اومده:D. خب مرد حسابی داشتن مابه التفاوت کاهش ارزش پولتو قسطی بهت میدادن، تو هم برداشتی خرجش کردی:D. الان گناه من چیه:general208:. فکر کردی دولت عاشق قیافته که فلانقدر پول بذاری تو بانک و کار هم نکنی و با سودش تا آخر عمرت زندگی کنی و ارزش پولت هم کم نشه ؟:D

یا مثلا من رفتم توی یه اداره ای. 7 تا کارمند بودن، ما 2 تا ارباب رجوع بودیم. دقیقا یک ربع ساعت طول کشید تا اینا یک سراغی از ما گرفتن.:D خب این 7 تا کارمند، پارسال حقوق هر کدومشون با دلار 4 تومنی، حداقل 1000 دلار بوده. ارزش کار هر 7 تاشون روی هم 3 دلار و نصفی بیشتر نمیشه:D. خب این کارمند تاوان مفتخوریشو باید یه جا بده دیگه. نمیشه که روزی نیم ساعت کار بکنه، 5 برابر کارگر چینی و هندی حقوق بگیره. اینطوری سنگ رو سنگ بند نمیشه. اگر این کارمنده دست از این تنبلیش بر نداره، اقتصاد ایران طوری میچرخه که حقوق این کارمند ، نصف حقوق اون کارگر چینی بشه. این قضیه دیر و زود داره، اما سوخت و سوز نداره

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656

اونی که تو فروم میگه شاید کل زندگیش همین باشه
ولی اونی که نمیگه و تو خفا انجام میده شاید هزاران کار دیگه هم برای نابودی ملت میکنه
به قول معروف بترس از آنی که ...

مصطفی شخص خاصی نیست. از چند سال پیش یک نماده برای اینکه از کسانی که نمیشه اسم برد، اسم نبریم:D. به طور خلاصه، مظهر و محل تجمع تمام پلیدی های عالم هستیه. فلاسفه یونان اسمشو گذاشتن "جعبه پاندورا" ، فلاسفه پی تی اسمشو گذاشتن " کله مصطفی"
آهان ایول
خوب پس همون مصطفی فلان فلان شده اصل کاری :D

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
احتمالا روند صعودی به زودی متوقف میشه و بازار دوباره آروم و قیمت ها مقداری کاهشی میشه.

به نظرم تا 11 برمیگرده. فعلا الا کلنگی شده بازار با نوسانات وحشتناک

3 ساعت بعد از گذاشتن این دو پست:

دلار از 12500 به 11500

سکه از 3950 به 3650

آبشده از 1570 به 1430

X2Maxer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20

دلار از 12500 به 11500

سکه از 3950 به 3650

آبشده از 1570 به 1430
سلام
یک سوال پیش میاد چرا باید نرخ پائین بیاد بعد دوباه با سرعت بالا ببرن و مجدد با سرعت خیلی کم کاهش بدن ؟

mozafarrr

Registered User
لایک‌ها
262
سلام
یک سوال پیش میاد چرا باید نرخ پائین بیاد بعد دوباه با سرعت بالا ببرن و مجدد با سرعت خیلی کم کاهش بدن ؟
اینم مثل بیتکوین به تقاضای بازار بستگی داره همین دیروز که دلار افزایش داشت بیتکوین از 4080 به 3784 دلار رسیده بود و نوشته بودن ریزش شدید داشته!
خیلی خوشحال نشید اینا تبعات تغییر روش پرداخت سود کوتاه مدت بانک ها و همچنین کریسمس هست.
بعلاوه تو پیجشون نوشتن بدلیل سخنرانی و اینکه گفته شده ذخایر ارزی صفر بوده.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
سلام

پایین میاد تا یه سری دلال خودشون خرید کنن و بعد بالا بره تا بفروشن و سود کنن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756

دلار از 12500 به 11500

سکه از 3950 به 3650

آبشده از 1570 به 1430

بله ، تا 11500 هم اومد پایین اما آخر وقت بازار با قیمت 11900 بسته شد.

norooz1390

Registered User
لایک‌ها
2
دلار بالا برای همه ضرره،حتی اینایی که اینجا از افزایش خوشحال میشن در دراز مدت ضرر میکنن، تو دلار فقط اونایی که میلیونی تبدیل می‌کنن و اطلاعات بروزی دارن سود میکنن،که اونا هم کسانی نیستند جز فک و فامیل مسولین رده بالا، حتی اونایی که میلیونی چنج میکنن، ولی اطلاعات بروزی ندارن هم یه جور قمار میکنن، دیگه ماها که بماند حالا هی خرکیف بشید با افزایش قیمت دلار:D:p
حرف حساب جواب نداره داداش

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دلار 10 یا 11 وقت دولت ضرر می کنه چون خزانه خالی خالی تر خواهد شد
چون واقعا اگر صراف فروش داشته همه خریداران
چون بازار کالا را با دلار 20 میفرویشه
این واقعیت

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
یکی از دوستان صحبت سود مرکب و این داستانها رو میکرد ولی آیا می دونید خیلی افراد هستن که به روز زندگی می کنن یعنی هیچ پس اندازی ندارند و اگه یه روز حقوقشون دیر باشه اون روز پول ندارن!
حالا زندگی این افراد به مراتب دشوارتر از قبل شده اگه پارسال هفته ای یک بار می تونستن گوشت قرمز بخورن امسال شاید ماهی یک بار گوشت مرغ هم نتونن میل کنن!وقتی ما با دامن زدن به بازار خرید و فروش ارز و سکه اقتصاد رو ملتهب تر از قبلش می کنیم در حق این افرد ظلم زیادی میشه!
بارها گفتم باز هم می گم پول ملی اگه بی ارزش میشه برای همه بی ارزش میشه و ارزش پیدا کنه هم باز همه منفعت می برن در دراز مدت!
اگه همه تصمیم بگیریم به پول آمریکایی که هیچ وقت دلش به حال ما نسوخته و نمی سوزه بی اعتنایی کنیم قطعا بعد از چند ماه سودش نصیب همه ما خواهد شد...
و من اله توفیق :general206:

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
یکی از دوستان صحبت سود مرکب و این داستانها رو میکرد ولی آیا می دونید خیلی افراد هستن که به روز زندگی می کنن یعنی هیچ پس اندازی ندارند و اگه یه روز حقوقشون دیر باشه اون روز پول ندارن!
حالا زندگی این افراد به مراتب دشوارتر از قبل شده اگه پارسال هفته ای یک بار می تونستن گوشت قرمز بخورن امسال شاید ماهی یک بار گوشت مرغ هم نتونن میل کنن!وقتی ما با دامن زدن به بازار خرید و فروش ارز و سکه اقتصاد رو ملتهب تر از قبلش می کنیم در حق این افرد ظلم زیادی میشه!
بارها گفتم باز هم می گم پول ملی اگه بی ارزش میشه برای همه بی ارزش میشه و ارزش پیدا کنه هم باز همه منفعت می برن در دراز مدت!
اگه همه تصمیم بگیریم به پول آمریکایی که هیچ وقت دلش به حال ما نسوخته و نمی سوزه بی اعتنایی کنیم قطعا بعد از چند ماه سودش نصیب همه ما خواهد شد...
و من اله توفیق :general206:

باریکلا

AMIN-MOGHADDAM

Registered User
لایک‌ها
4,684
گردو، پسته، گوشت و لبنیات، زعفرون و .. که همه قیمتش چند برابر شده ایرانی هست..
شما تو تاپیک دیگه و اینجا نوشتی سکه پر درنیاورده داره پرواز میکنه و قیمت لحظه ای میذاشتین. بنظرم اگه دلارم نبود اونایی که طلا دارن از بالا رفتن قیمتش خوشحالن وگرنه چه لزومی داره بجای نگه داشتن سرمایه در بانک زینت الات گرانبها داشته باشن!

تاپیک طلا واسه قیمت طلاست ربطی به مطلبی که این دوستمون فرمود نداره ، بنظرم از اینکه طلا تو گرمی پنجاه تومن بره بالا تعجب نکنیم عجیبه !

بالا