برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
قیمت لحظه ای #مثقال
1398-03-26
17:39:55

قیمت #دلار نقدی #استانبول 13,950 تومان

50 تومان افزایش نسبت به قیمت قبل
250 تومان افزایش نسبت به قیمت اول وقت امروز

در صورت تغییر، قیمت جدید اعلام می‌شود.

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
احتمال ریزش قیمت روی 14,500 وجود داره؟
با توجه به تحلیل تکنیکال دارم میگم

ghoo

Registered User
لایک‌ها
157
ریزش از 14500 رو نمی دونم ولی اصول تحلیل تکنیکال به زبان ساده میگه: وقتی قیمت در یک روند صعودی بعد از لمس یک سطح قیمتی خاص برگشت کند اگر به زیر low قبلی نرود و دوباره یا چند باره به همان سطح یا نزدیک آن برگردد به عبارتی آن را تاچ کند، به معنی این است که قیمت در حال جمع کردن انرژی برای شکستن و گذر از آن تراز قیمتی می باشد

در روند نزولی هم همین طور

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
ممنون بابت نمودار
شما که نمودار گذاشتی تحلیل هم کن لطفا
من زیاد تکنیکال وارد نیستم ولی چیزی که توی این تصویر میبینم اینه که روندی که از اول 2019 شروع شده بوده شکسته شده و داره پولبک می زنه . همزمان به یک مقاومت قوی هم برخورد کرده . احتمال ریزش روی 14500 هست که اگر بریزه تا 11000 پائین میاد . برای ادامه روند صعودی هم باید 15000 رو با قدرت رد کنه .
مشکل نمودار ارز اینه که حجم نداره .
منتظر خواندن تحلیل دوستان تکنیکالیست هستم .

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
به هیچ وجه. چون در بازار ارز ایران به هیچ وجه نمیشه با تحلیل تکنیکال پیش رفت و تمرکزتون بیشتر باید روی فاندامنتال باشه.
اگر برای سرمایه خودتون برنامه ریزی می کنید چندان توجه به صحبت افرادی که بارها و بارها اینجا پیش بینی هاشون اشتباه از آب در اومده نکنید(!)

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
پس با این حساب دلار 17 تومنی در ماه آینده بعید نیست

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تو بازه های کوتاه مدت با تحلیل فاندامنتال و میان مدت با تحلیل های تکنیکال میشه روند رو پیشبینی کرد اما نرخ ارز در بازه های بلند مدت فقط و فقط تابع شاخص های کلان اقتصاد مثل افزایش نقدینگی، میزان تورم و تولید ناخالص داخلیه.

به این اعداد دقت کنید:

قیمت دلار ابتدای دهه 60 = 30 تومن ، انتهای دهه 60 = 150 تومن میزان افزایش = 5 برابر

قیمت دلار ابتدای دهه 70 = 150 تومن ، انتهای دهه 70 = 800 تومن میران افزایش = 5.3 برابر

قیمت دلار ابتدای دهه 80 = 800 تومن ، انتهای دهه 80 = 1200 تومن میزان افزایش = 1.5 برابر(!)

قیمت دلار ابتدای دهه 90 = 1200 تومن ، انتهای دهه 90 = ؟؟ میزان افزایش تا الان = بیش از 10 برابر

میبینید که در دو دهه 60 و 70 دلار طی هر دهه 5 برابر شده. دهه 80 دهه ی ***** بسیار شدید و مصنوعی قیمت ارز بود که این کار به لطف دلارهای سرشار نفتی در هر دو دولت خاتمی و احمدی نژاد صورت گرفت. در نهایت همین مسئله باعث انفجار قیمت ارز در دهه 90 شد. در واقع دهه 90 علاوه بر افزایش طبیعی خودش جورکش ***** قیمتی دهه 80 هم شد.

در حال حاضر هر سه شاخص کلان اقتصاد ایران یعنی میزان افزایش نقدینگی، میزان تورم و تولید ناخالص داخلی در شرایط بسیار بغرنجی هستند. در بین این سه شاخص فقط تا حدودی شاخص افزایش نقدینگیه که اوضاع مناسب تری پیدا کرده و با کاهش سود بانکی طی 2 سال اخیر سرعت رشد نقدینگی کمتر شده. اما تورم و تولید ناخالص داخلی هر دو شرایط بسیار بدی دارند و هر چه این روند طولانی تر باشه قیمت واقعی دلار بالاتر میره. قیمت واقعی دلار یعنی اون قیمتی که بعد از رفع تحریم ها و بازگشت مملکت به شرایط عادی دلار باید در اون رنج قرار بگیره و به ثبات برسه.

پارسال که قیمت دلار بسیار افسارگسیخته بالا رفت و از مرز 16 و 17 هم رد شده بود کارشناسا و اقتصاددان های دولتی مرتب مصاحبه میکردن و میگفتن قیمت واقعی دلار طبق فرمول های اقتصادی حداکثر 8 تومنه. اما الان خبری از اون مدل تحلیل ها و اون مصاحبه ها نیست چون طی یک سال گذشته طبق آمار رسمی تورم 50 درصدی داشتیم و اگه قیمت دلار رو با فرمول همون کارشناسای دولتی هم حساب کنید امروز به 12 تومن میرسید.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تو بازه های کوتاه مدت با تحلیل فاندامنتال و میان مدت با تحلیل های تکنیکال میشه روند رو پیشبینی کرد اما نرخ ارز در بازه های بلند مدت فقط و فقط تابع شاخص های کلان اقتصاد مثل افزایش نقدینگی، میزان تورم و تولید ناخالص داخلیه.

به این اعداد دقت کنید:

قیمت دلار ابتدای دهه 60 = 30 تومن ، انتهای دهه 60 = 150 تومن میزان افزایش = 5 برابر

قیمت دلار ابتدای دهه 70 = 150 تومن ، انتهای دهه 70 = 800 تومن میران افزایش = 5.3 برابر

قیمت دلار ابتدای دهه 80 = 800 تومن ، انتهای دهه 80 = 1200 تومن میزان افزایش = 1.5 برابر(!)

قیمت دلار ابتدای دهه 90 = 1200 تومن ، انتهای دهه 90 = ؟؟ میزان افزایش تا الان = بیش از 10 برابر

میبینید که در دو دهه 60 و 70 دلار طی هر دهه 5 برابر شده. دهه 80 دهه ی ***** بسیار شدید و مصنوعی قیمت ارز بود که این کار به لطف دلارهای سرشار نفتی در هر دو دولت خاتمی و احمدی نژاد صورت گرفت. در نهایت همین مسئله باعث انفجار قیمت ارز در دهه 90 شد. در واقع دهه 90 علاوه بر افزایش طبیعی خودش جورکش ***** قیمتی دهه 80 هم شد.

در حال حاضر هر سه شاخص کلان اقتصاد ایران یعنی میزان افزایش نقدینگی، میزان تورم و تولید ناخالص داخلی در شرایط بسیار بغرنجی هستند. در بین این سه شاخص فقط تا حدودی شاخص افزایش نقدینگیه که اوضاع مناسب تری پیدا کرده و با کاهش سود بانکی طی 2 سال اخیر سرعت رشد نقدینگی کمتر شده. اما تورم و تولید ناخالص داخلی هر دو شرایط بسیار بدی دارند و هر چه این روند طولانی تر باشه قیمت واقعی دلار بالاتر میره. قیمت واقعی دلار یعنی اون قیمتی که بعد از رفع تحریم ها و بازگشت مملکت به شرایط عادی دلار باید در اون رنج قرار بگیره و به ثبات برسه.

پارسال که قیمت دلار بسیار افسارگسیخته بالا رفت و از مرز 16 و 17 هم رد شده بود کارشناسا و اقتصاددان های دولتی مرتب مصاحبه میکردن و میگفتن قیمت واقعی دلار طبق فرمول های اقتصادی حداکثر 8 تومنه. اما الان خبری از اون مدل تحلیل ها و اون مصاحبه ها نیست چون طی یک سال گذشته طبق آمار رسمی تورم 50 درصدی داشتیم و اگه قیمت دلار رو با فرمول همون کارشناسای دولتی هم حساب کنید امروز به 12 تومن میرسید.
به نظر من همون ۸ تومن هم که صحبتش رو می کردند یک عدد من درآوردی بود که هیچ مبنا و محاسبه و فرمول خاصی پشتش نبود. درست مثل دلار ۴۲۰۰ تومنی که اونم یک نرخ من درآوردی بود.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
پس با این حساب دلار 17 تومنی در ماه آینده بعید نیست
فکر میکنم دولت ذخایر ارزیش به اندازه ای باشه که بتونه تا یک سال دیگه دوام بیاره و بازار ارز رو با تزریق های دوره ای و استفاده از اهرم های اینچنینی کنترل کنه. اما آثار تحریم ها اگه تعلیق نشن از یک سال آینده شروع میشه. در اون صورت با کاهش ذخایر ارزی ، بانک مرکزی نمیتونه نقش بازیگر اصلی رو بازی کنه و کنترل تا حدود زیادی از دستش خارج میشه. اون وقت میشه انتظار هر قیمتی رو داشت.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به نظر من همون ۸ تومن هم که صحبتش رو می کردند یک عدد من درآوردی بود که هیچ مبنا و محاسبه و فرمول خاصی پشتش نبود. درست مثل دلار ۴۲۰۰ تومنی که اونم یک نرخ من درآوردی بود.
بر اساس تفاضل تورم ایران و آمریکا طی 40 سال گذشته بود. حتی طبق همین فرمول هم قیمت طی یک سال اخیر 50% به این قیمت اضافه شده

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
تورم آمریکا (ماه می) 1.79 درصده. یعنی اگه همین مقدار بمونه 1000 دلار امسال برابر 1017.9 دلار سال دیگه خواهد بود. تورم رسمی ما 50 درصده. 1000 تومن الان برابر با 1500 سال دیگه هست. یا سال دیگه 1000 تومن برابر 667 تومنِ امسال هست.

اگه الان دلار 13000 تومن باشه. سال دیگه ارزشش 12767 تومن باید باشه و چون ما تورم 50 درصد داریم 50 درصد بیشتر از این عدد 19150 تومن

.........

اگه به صورت مصنوعی جلوی افزایش قیمت ارز رو نمی گرفتن الان دلار باید چند می بود؟

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اگه به صورت مصنوعی جلوی افزایش قیمت ارز رو نمی گرفتن الان دلار باید چند می بود؟
به این سادگی نمیشه حساب کرد. باید اقتصاددان های درست حسابی بشینن از یه سال مبنا حساب کنن. خود همین سال مبنا هم مورد مناقشست. خیلیها سال 57 رو به عنوان سال پایه و دلار 7 تومنی سال 57 رو به عنوان مبنا قبول ندارن چون معتقدن اواسط دهه 50 اقتصاد ایران تورم بیشتری از اقتصاد جهانی داشته و دلار به صورت مصنوعی پایین نگه داشته شده بوده.

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
به این سادگی نمیشه حساب کرد. باید اقتصاددان های درست حسابی بشینن از یه سال مبنا حساب کنن. خود همین سال مبنا هم مورد مناقشست. خیلیها سال 57 رو به عنوان سال پایه و دلار 7 تومنی سال 57 رو به عنوان مبنا قبول ندارن چون معتقدن اواسط دهه 50 اقتصاد ایران تورم بیشتری از اقتصاد جهانی داشته و دلار به صورت مصنوعی پایین نگه داشته شده بوده.

بر اساس نرخ برابری دیگر ارز ها نمیشه حدودی محاسبه کرد؟
یا مثل نرخ یک سبد کالا مشخص
یا قدرت خرید
حدودی و نزدیک به واقعیت باشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بر اساس نرخ برابری دیگر ارز ها نمیشه حدودی محاسبه کرد؟
یا مثل نرخ یک سبد کالا مشخص
یا قدرت خرید
حدودی و نزدیک به واقعیت باشه

چرا ولی کار اقتصاددانه

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
چرا ولی کار اقتصاددانه

مثلاً الان کالایی داریم که هیچ عوارض و ورودی براش نگیرند و آنقدر هم پر تقاضا نباشه که باعث افزایش بشه
مثل بیسکوییت مثلا
یا از مناطق آزاد مثلاً نرخ بگیریم
بشه مثلاً مبنا قرار بدهیم
فقط حدودی در بیاد

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
مثلاً الان کالایی داریم که هیچ عوارض و ورودی براش نگیرند و آنقدر هم پر تقاضا نباشه که باعث افزایش بشه
مثل بیسکوییت مثلا
یا از مناطق آزاد مثلاً نرخ بگیریم
بشه مثلاً مبنا قرار بدهیم
فقط حدودی در بیاد

برای در اوردن قیمت ارز از روی کالا باید یه سبد کالا شامل چند ده کالای مهم و اساسی درست کنی و بعد حساب کتاب کنی، اینطوری با یه کالای جزئی نمیشه

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
قیمت لحظه ای #مثقال
1398-03-27
14:19:56

قیمت #دلار #صرافی_آزاد 13,600 تومان

50 تومان کاهش نسبت به قیمت قبل
150 تومان کاهش نسبت به قیمت اول وقت امروز

در صورت تغییر، قیمت جدید اعلام می‌شود.

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk