• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
ظاهرا این جا شده تحلیل های جنگی و ...

=======================================
آیا واقعیت داره دیروز دلار تزریق کردن در بازار که قیمت افت کرد یا ناشی از چیز دیگری بود؟

به نظرم با وجود سقوط قیمت نفت طبق تیتر خبرگزاری ها و همچنین اتکای اقتصاد و بدوجه ی ایران به نفت، بعید میدونم دولت بخواد چنین کاری انجام بده، بالا رفتن قیمت دلار رو شاید بشه بیشتر احساس کرد تا پایین اومدن اون.

من نمی دونم چرا می گن تزریق واژه اشتباهی هست.

در حقیقت بانک مرکزی میاد ریال رو می خره از بازار. من قبلا هم در همین تاپیک یاد کردم که مطالعه شکست اقتصادی ای که روسیه داشت خیلی من رو ترسوند. اونجا هم بانک مرکزی مجبور شد روبل رو از بازار بخره و همین موجب شد ذخایر بانک مرکزی روسیه به تهش برسه و اقتصادش ورشکست بشه!

1998 Russian financial crisis - Wikipedia, the free encyclopedia

At the time, Russia employed a "floating peg" policy toward the ruble, meaning that the Central Bank at any given time committed that the ruble-to-dollar (or RUR/USD) exchange rate would stay within a particular range. If the ruble threatened to devalue outside of that range (or "band"), the Central Bank would intervene by spending foreign reserves to buy rubles. F

روسیه در اون زمان یک سیاست گیره معلق پیش گرفته بود یعنی اگر از یک محدوده ای بالاتر یا پایین تر رفت بانک مرکزی از ذخایر ارزیش برای خرید روبل از بازار استفاده می کرد تا ارزش روبل در این محدوده باشد.

اگر غیر از این باشه سرمایه گذاری خارجی بی معنی میشه و همه پولشون رو بار می کنند می روند خارج از کشور!

babakkh

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
460
این نظریه قرق شدن کشتی رو من جای دیگه هم دیدم خیلی مسخرست!
فکر می کنید با چهار تا بمب اگر خیلی پایین باشه یا یک جرثقیل کشتی نمیشه تکونش داد؟
اگر هم کشتی ای غرق بشه = جنگه مثل همین قضیه جنگنده ترکی!

البته عربستان بخشی از صادراتش رو از دریای سرخ انجام میده به اضافه خط لوله امارت که تنگه هرمز رو بای پس می کنه در ضمن این هم جهت یادآوری گذشته

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
من می توانم بپرسم چرا پست های من یکی در میون دارند حذف می شوند؟ هیچ اخطاری یا نظری هم در کار نیست. این پست پیشین کوتی از پست من بود ولی خوب پست رو پیدا نمی کنم. خیلی جالبه!

sheidakhareji

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه!

اینطور که پیداست کار بشار اسد تمومه، اگر اینطور باشه کار ایران هم تموم میشه،

با شرایط جدید یا ایران با اروپا همکاری میکنه که احتمالا این همکاری باعث افزایش ارزش ریال ایران میشه. یا ایران کماکان میخواد با وجود اینکه منطقه رسما در اختیار آمریکاست باز هم بر حرف خودش پافشاری کنه که در اینحال افت شدید ارزش ریال یعنی افزایش ارز ایجاد میشه، تبعات دیگرش مربوط به این تاپیک نمیشه به همین خاطر نمینویسم اینجا!!!!!

در هر حال پیداست که ارز همچنان بالا خواهد رفت، نرخ افزایش ممکنه تغییر داشته باشه. در چنین شرایطی هم نمیشه روی واردات و روی ارز سرمایه گذاری کرد. از نظر من....بقیه دوستانی که اهل ریسک هستن رو نمیدونم

drdexter

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,550
من می توانم بپرسم چرا پست های من یکی در میون دارند حذف می شوند؟ هیچ اخطاری یا نظری هم در کار نیست. این پست پیشین کوتی از پست من بود ولی خوب پست رو پیدا نمی کنم. خیلی جالبه!

اتفاقا جالب نی !

وقتی دارین بحث درباره جنگ سوریه و ترکیه و ایران و از این جور چیزا بحث میکنید و 3 صفحه هم این تاپیک بی دلیل رفته جلو و چیزی توش نیست که به این اوضاع ربط داشته با عرض شرمندگی در جا پاک میکنم . اخطار بارها و بارها دادم ولی از اونجایی که همه عادت دارن وقتی چیزی بهشون گوش زد میشه بدتر میکنن و اصولا دایورت میکنن موضوع رو دیگه جای اخطاری نمی مونه چندین بار دوستانه خواهش کردم ولی انگار نه انگار روی صحبتم تنها شما نیستید خیلی ها رعایت نمی کنن . بنده هم شرمنده میشم
i352040_omg.gif
. تاپیک مخصوص این بحث ها رو ایجاد کردم به شخصه http://forum.persiantools.com/t273715.html بحث کنید اونجا در صورتیکه این بحث ختم به یه جمع بندی اقتصادی بشه . صد البته همیشه توی هر درگیری سود اقتصادی هست . نه توی تاپیک سرمایه گذاری ارز !

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
به همین منوال پیش بره دوشنبه دلار بالای 2000 ممود (دیگی که برای من نمیجوشه سر سگ توش بجوشه :D)

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
مسئولان چرا روزه سکوت گرفتن؟ نمیخوان هیچ کاری کنن؟ این چه وضعشه، دوباره شد 1940-50.

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
مسئولان فعلا همه توی اتاق های فکر دارن برای دوستان سوریشون که در آستانه جنگ هستن فکر می کنن ... کی شده اینا به فکر ملت خودمون باشن بابا

NASA_DE

Registered User
لایک‌ها
43
به دلیل بحران مالی در اتحاده اروپا و پایین امدن طلا، دلار تقویت میشه، پس طبیعی هست که فارق از مسائل داخلی نرخ این ارز همچنان بالا بره.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
مشکل بالا رفتن ارز میدونید چیه اینکه تاثیر مستقیم تو زندگی روزمره و قیمت ها داره یه زمان میگفتن نه نداره اما به وضوح داریم بدبختیشو تجربه میکنیم از شانس هم خورده به دوره ما

drdexter

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,550
مسئولان چرا روزه سکوت گرفتن؟ نمیخوان هیچ کاری کنن؟ این چه وضعشه، دوباره شد 1940-50.

به واسطه این که سود خودشون توی همین قضیه هست . سرمایه ای که داره از بورس خارج میشه اینقدر بزرگ هست که دیگه نمیشه فکرش رو کرد چند روز پیش درباره همین مسئله گفتم .

sajjadmaham

Registered User
لایک‌ها
72
تحریما از یکشنبه اجرایی میشن؟ شاید بعدش یه تزریق اساسی به بازار بکنن.اگه شنبه از بازار بورس حمایت بشه و مثبت بشه معلوم میشه همچین قصدی دارن یا نه.پس.دست به ماشه باشین تا به موقع بفروشین و دوباره وارد بشین.امروز نشانه هایی از حمایت تو بعضی سهما آخر وقت بازار دیده شد.

jahan hamed

کاربر فعال تاریخ و گردشگری
کاربر فعال
لایک‌ها
808
به واسطه این که سود خودشون توی همین قضیه هست . سرمایه ای که داره از بورس خارج میشه اینقدر بزرگ هست که دیگه نمیشه فکرش رو کرد چند روز پیش درباره همین مسئله گفتم .

ولی مردم ما هم هرچی کم میشه بیشتر حریصتر میشن همین تقاضا خرید دلار توسط خودم مردم و عدم اعتماد به پول ملی هم بد تاثیر گذاشته و سرعت سعودی دلار بیشتر کرده

dedboy

Registered User
لایک‌ها
102
بودجه ایران شدیدا به نفت وابسته هست . معمولا دولت همینجوری هم کسری بودجه داره . با توجه به روند نزولی قیمت نفت و همچنین احتمال کاهش 30% صادرات نفت به خاطر تحریمها باید انتظار افزایش قیمت بیشتر دلار را هم داشته باشیم ( به نظر خودم تا 2500 هم امسال میره ) . مگر اینکه پای جام زهر و یا مسائل غیر قابل پیشبینی دیگه بیاد وسط .

ali_nioton

Registered User
لایک‌ها
156
به دلیل بحران مالی در اتحاده اروپا و پایین امدن طلا، دلار تقویت میشه، پس طبیعی هست که فارق از مسائل داخلی نرخ این ارز همچنان بالا بره.

غلطه علت و معلول رو جا بجا گفتین

طلا معلوله دلاره نه برعکس

حتی بعضی وخته ارزش دلار به حدی زیاد میشه که سرمایه ها به سمت دلار کشیده میشه

یعنی پوله نقد ارزشش بیشتر از هرچیزی میشه

معمولا وقتی نفت شدیدا سقوط میکنه همچین اتفاقی میافته یعنی همه سرمایه ها رو دلار میکنن

mo-shariati

Registered User
لایک‌ها
40
تحریما از یکشنبه اجرایی میشن؟ شاید بعدش یه تزریق اساسی به بازار بکنن.اگه شنبه از بازار بورس حمایت بشه و مثبت بشه معلوم میشه همچین قصدی دارن یا نه.پس.دست به ماشه باشین تا به موقع بفروشین و دوباره وارد بشین.امروز نشانه هایی از حمایت تو بعضی سهما آخر وقت بازار دیده شد.

میشه در مورد حمایت از بورس بیشتر توضیح بدی؟
دقیقا چطوری میتونن باعث افزایش مثلا سهام یه کارخونه بشن؟

mo-shariati

Registered User
لایک‌ها
40

همین کاراشون باعث میشه آدم به این فکرکنه که شاید واقعا میخوان دقیقه 90 جام زهر رو سربکشن!!
الان هم دارن از این شرایط به نفع خودشون و برای تامین سرمایه مرحله دوم هدفمندسازی استفاده میکنن و بعدش یهو یه چراغ سبز ولو کوچک یا حتی دروغین به غرب و قرار دوربعدی مذاکرات و اونوقته که دیگه بازار ارز نیاز به کنترل نداره و خودش باز دوباره با مخ سقوط میکنه!!

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
همین کاراشون باعث میشه آدم به این فکرکنه که شاید واقعا میخوان دقیقه 90 جام زهر رو سربکشن!!
الان هم دارن از این شرایط به نفع خودشون و برای تامین سرمایه مرحله دوم هدفمندسازی استفاده میکنن و بعدش یهو یه چراغ سبز ولو کوچک یا حتی دروغین به غرب و قرار دوربعدی مذاکرات و اونوقته که دیگه بازار ارز نیاز به کنترل نداره و خودش باز دوباره با مخ سقوط میکنه!!
نمیشه توی این جام زهر یه ذره شکر قاطی کرد؟؟؟
خلاصه یه کاریش کرد خیلی مهلک نباشه :دی؟

بالا