برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دقیقا پیش بینایی که میگفتن دلار بعد انتخابات ۱۶ تومن میشه درست از آب دراومد

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

امیدواریم بیشتر از این نشه , نتیجه این قیمت دلار روی اجناس بعد از عید مشخص میشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
برخورد های امنیتی و قهری دوباره شروع شد ...
وقتی اعدام کردن نتیجه نداد دیگه چرا دوباره تکرار میکنن معلوم نیست

پلیس: ۳۷ لیدر دلال ارز دستگیر شدند

رئیس پلیس تهران بزرگ از تشکیل بانک اطلاعاتی برای ۵۰۰ دلال ارزی در پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ خبر داد و گفت: در مدت اخیر ۳۷ لیدر که عمدتا در فضای مجازی فعالیت داشتند، برخی مدیر کانال بودند و نقش زیادی برای بالا بردن قیمت ارز داشتند، بازداشت شدند

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
قیمت دلار و طلا بیشتر هم میشه. شاید به حدی برسه که اصلا از قدرت خرید بسیاری از مردم خارج بشه اما قیمتش پایین نیاد یا اگر هم قیمتش یه مدت محدود کاهشی باشه به نسبت افزایش قیمتش خیلی کم باشه.
فعلا سرمایه ها به کمک جو رسانه ای رفته سمت بورس اما اگه یهو سرمایه ها خارج بشه واقعا فاجعه میشه و همه میاد سمت ارز و طلا.
تمام این ها به خاطر مشکل عمیق اقتصاد **** هست. ذخیره ارزی + فروش نفت در حال حاضر فقط برای پرداخت حقوق به سختی کفاف میده.

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
تازه داستان حسن با زیلوباف از این به بعد شروع میشه مملکت خیلی درست بود حالا میشه میدان گاو بازی, همونهایی که حسن گازانبری کرد مثتفی گذاشت تو کاسه حسن تا یک
patch2image.php
بده به مردم

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دقیقا..قبلا هم گفتم همینجا سال آینده سال خیلی سختی از نظر اقتصادی هست..از قیمت دلار و طلا بگیر تا مالیاتها که چند برابر میشه و تعرفه واردات تمام اجناسم از ارز ۴۲۰۰ میشه ارز نیمایی که همه چیز چند برابر میشه و ...
امیدواریم بیشتر از این نشه , نتیجه این قیمت دلار روی اجناس بعد از عید مشخص میشه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
روند کلی قیمت ارز صعودی هست ، اما اینکه یک کله بره بالا ، چندان به نفع فعالان بازار نیست و بازار بدون نوسان زیاد مطلوب نیست. قیمت باید یک اصلاح و کاهش نسبی داشته باشه تا اونایی که بالا میفروشن بتونن دوباره پایین ، خودشون رو پر کنن و باز بالاتر بفروشن. این قضیه بارها گفته شده

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
اگر همین قیمت های فعلی ثابت بشه بازم تا حداقل دو سه سال آینده با قدرت خرید مردم تناسب نداره!
تا همین لحظه هم به شدت فشار زیادی به مردم وارد شده و انگار نه تنها قصد نداره این فشار متوقف بشه حتی شیبش هم ملایم نمیشه انتظار داشتم بعد از انفجار قیمت های 97 لاقل دو سال بعدی کاهش نه که بلکه ثبات دیده بشه توقع دلار 4 تومنی رو ندارم جالبه که زمانی که 4 تومن هم شد می گفتیم دیگه توقع هزار تومنی رو نداریم ولی اگه دلار 15 تومن هم قرار باشه لاقل یکی دو سال همین قیمت بالا بمونه که تلکیف خودمون رو باهاش بدونیم

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
اگر همین قیمت های فعلی ثابت بشه بازم تا حداقل دو سه سال آینده با قدرت خرید مردم تناسب نداره!
تا همین لحظه هم به شدت فشار زیادی به مردم وارد شده و انگار نه تنها قصد نداره این فشار متوقف بشه حتی شیبش هم ملایم نمیشه انتظار داشتم بعد از انفجار قیمت های 97 لاقل دو سال بعدی کاهش نه که بلکه ثبات دیده بشه توقع دلار 4 تومنی رو ندارم جالبه که زمانی که 4 تومن هم شد می گفتیم دیگه توقع هزار تومنی رو نداریم ولی اگه دلار 15 تومن هم قرار باشه لاقل یکی دو سال همین قیمت بالا بمونه که تلکیف خودمون رو باهاش بدونیم
با فروش نفت دویست هزار بشکه انتظار ثبات نداشته باش، ترامپ هم چهار سال دیگه هست، ملت هم همونطور که به دلار ۱۵-۱۶ تومنی عادت کرده، به دلار ۲۵-۲۶ تومنی هم عادت میکنه، هر کس هم عادت نکرد میتونه از ایران بره البته اگه مرز باز پیدا کنه

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تعرفه واردات تمام اجناسم از ارز ۴۲۰۰ میشه ارز نیمایی که همه چیز چند برابر میشه و ...

نکته ای بس مهم، مهمتر از افزایش نرخ ارز که باعث افزایش تورم خواهد شد

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
یک نکته ای رو توجه داشته باشید اونم گزارش جدید بانک مرکزی از نقدینگی کل که نسبت به زمستان 97 حدود 28% افزایش داشته. سال پیش هم همین موقع ها دلار تو کانال 13 بود. امسال 28% به 13 اضافه کنید میرسیم به عدد 16.6

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
یک نکته ای رو توجه داشته باشید اونم گزارش جدید بانک مرکزی از نقدینگی کل که نسبت به زمستان 97 حدود 28% افزایش داشته. سال پیش هم همین موقع ها دلار تو کانال 13 بود. امسال 28% به 13 اضافه کنید میرسیم به عدد 16.6

من اول سال ۹۷ به اروپا سفر داشتم
ارز مسافری یادش بخیر
وقتی برگشتم ۱۲۵۰ یورو اضافه مونده بود فروختم هر یورو ۹۰۰۰ تومن
بعد خیلی بالا کشید تا ۲۰ یا ۲۲ رسید

چند ماه بعد ۵۰۰ یورو گرفتم ۱۲.۵۰۰ هنوز دارمش

الان یه مبلغ کمی دارم میخواستم دلار بگیرم برا بعضی از هزینه کار ها مهاجرت اواخر سال بعد
دیدم خیلی کشیده بالا
نمیدونم الان بخرم یا بزارم بعد

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
[emoji832]جهش ۸۰۰ تومانی نرخ دلار در روز چهارشنبه

[emoji843]دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (چهارشنبه) با افزایش ۸۰۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد
[emoji843]مهم‌ترین علت افزایش شدید نرخ ارز در صرافی های بانکی، ایجاد فاصله زیاد نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی های بانکی در روزهای گذشته بوده است/ ایرنا

@Akharinkhabar

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,554
[emoji832]جهش ۸۰۰ تومانی نرخ دلار در روز چهارشنبه

[emoji843]دلار در صرافی‌های بانکی، امروز (چهارشنبه) با افزایش ۸۰۰ تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به نرخ ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد
[emoji843]مهم‌ترین علت افزایش شدید نرخ ارز در صرافی های بانکی، ایجاد فاصله زیاد نرخ دلار در بازار آزاد و صرافی های بانکی در روزهای گذشته بوده است/ ایرنا

@Akharinkhabar

مثلا قیمت رسمی رو بالا می برن تا فاصله آزاد و صرافی کم بشه، اما می کوبن زیر قیمت آزاد ، اون می پره بالا.
پارسال قیمت کارخانه پژو 30 میلیون بود بازار زیر 50 میلیون، قیمت کارخانه رو کردن 47 میلیون، قیمت بازار رفت بالا ... الان قیمت کارخانه 65 میلیون هست بازار بالای 100 میلیون
ارز هم همینطور

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دقیقا...
قیمتهای چند تا از ماشینها رو امروز گرفتم .بزارم دوستان ببینن

۲۰۶ تیپ ۲ ۱۱۳
پراید ۱۱۱ ۷۰
پارس ال ایکس ۱۵۰
مثلا قیمت رسمی رو بالا می برن تا فاصله آزاد و صرافی کم بشه، اما می کوبن زیر قیمت آزاد ، اون می پره بالا.
پارسال قیمت کارخانه پژو 30 میلیون بود بازار زیر 50 میلیون، قیمت کارخانه رو کردن 47 میلیون، قیمت بازار رفت بالا ... الان قیمت کارخانه 65 میلیون هست بازار بالای 100 میلیون
ارز هم همینطور

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
فرصت ها بهتری برا خرید پیش میاد تا انتها سال
از فرمایشات بزرگواری :D
یکبار عرض شد هر تحلیل و پیشنهادی کنارش حد ضرر و استاپ داره و خوشبختانه من دوبار اون حدضرر و استاپ رو اعلام کردم و تاکید کردم که روند نزولی به پایان رسیده و گزاره قبلی باطل شده، کسی بر اساس اون تصمیم نگیره.

اون حرف بنده در زمان بنزین هزار تومنی و شرایط نسبتا نرمال اجتماعی و رکود عمیق بازار خودرو و مسکن بود.

معامله گری که به جای آپدیت شدن با شرایط و روند، و استفاده کردن از فرصت های جدید در زمان منجمد بشه چیزی جز ضرر نصیبش نمیشه.

حدود دو هفته پیش رابرت ماینر بززگترین تحلیلگر تکنیکال جهان توی یه معامله سنگین فارکس معامله اش استاپ خورد و ضرر بسیار سنگینی متحمل شد. اونوقت شما رفتی یه جمله(نه تحلیل!) از بنده که زمانش ۵ ماه(!!!!!) پیش بوده و خودم ۲ بار به باطل شدنش تاکید کردم رو نقل قول میکنی. خب مسلمه شما با این روحیات و طرز فکر ۱۰ بار دیگه هم با معاملات و تصمیمات اشتباه ضررهای سنگین دیگه ای متحمل میشید.

توی تاپیک سکه برید ببینید خیلیا مدام میگفتن دوباره شدیم مثل سال ۹۱ و سکه دیگه رفت واسه ۴ سال استراحت من چقدر گلوی خودمو پاره کردم و ۷ ۸ تا پست با عدد رقم و دادم گفتم عزیزان اون سقوط و تثبیت طولانی مدت سکه در سالهای ۹۲ تا ۹۶ به خاطر سقوط شدید اونس بود ربطی به برجام مرجام و توافق نداشت، الان شرایط اونطوری نیست و اگه به اون خیال بشینید دوباره رکب بزرگی میخورید.

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
شاید باورتون نشه، ولی اینجا کاربر داریم که تو تاپیک بغلی سکه و طلا ، داره توی شهرستان کارگری میکنه با حقوق ماهی ۱۲۰۰ ، ولی توی این تاپیک یه پاش ایرانه یه پاش اروپا، فقط هم تو کار یورو هست [emoji28]

IMG_20200226_150048.jpgIMG_20200226_144448.jpgIMG_20200226_145415.jpg

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
یه کاربر هم هست که خیلی از بازار اونس و ارز و اینجور چیزا سر در میاره. خوراکش هم سایتهای خارجیه. پیش‌بینی‌های ۶-۷ ماه پیشش [emoji28][emoji23]IMG_20200226_144834.jpgIMG_20200226_145136.jpg

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
طرف حساب بودن با همچین افرادی آدم رو دست به عصا و محتاط میکنه و از ترس واکنشهای خاله زنکی و آماتور میگه سکوت کنم بهتره. بنده بیشتر از دوماهه به تمام اطرافیانم گفتم حتی اپسیلونی از سرمایتون رو به صورت ریال نگه ندارید و در هر بازاری که راحت تر هستید و اعتماد بیشتری دارید سرمایه گذاری کنید تا ارزش پولتون حفظ شه(پیشنهاد اول خودم به دوستان در دوماه گذشته بورس بوده). به موقعش عکسی از پورتفوی بورسی و سهامی که برای دوستان خریدم و مقدار سودشون رو قرار میدم.

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
وقتی بورس 200 اصلاح بخوره نقدینگی درست میشه :)

بالا