برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
به به استاد بزرگ مایکل جردن. قرار بود سکه ۴ سال دیگه رنگ ۴.۵ میلیون هم نبینه که، پس چی شد الان که بالای ۶ میلیونه؟
اگه اونس جهانی تو این مدت ۴۰۰ دلار گرون نشده بود، الان سکه همون حدود ۴.۵ میلیون بود، پیش بینی ترمز بریدن اونس رو نکرده بودم

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
طلا (اونس) به خاطر کرونا بالا کشید یا چیز دیگه؟ مدتی کانال 1400 دلار بود
tgju سکه 6061 تومن. قیمت 3 ماه پیش 4250.
42 درصد بازده. حداقل 15 درصدش به خاطر بالا رفتن اونس بوده. اونس 15درصد بالا رفته. 3 ماه پیش 1454 دلار بوده.

به به استاد بزرگ مایکل جردن. قرار بود سکه ۴ سال دیگه رنگ ۴.۵ میلیون هم نبینه که، پس چی شد الان که بالای ۶ میلیونه؟
ما هم منتظریم موقعیت خریدی که وعده داده شده بود پیش بیاد . هه

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
طلا (اونس) به خاطر کرونا بالا کشید یا چیز دیگه؟ مدتی کانال 1400 دلار بود
tgju سکه 6061 تومن. قیمت 3 ماه پیش 4250.
42 درصد بازده. حداقل 15 درصدش به خاطر بالا رفتن اونس بوده. اونس 15درصد بالا رفته. 3 ماه پیش 1454 دلار بوده.

تا قبل کرونا، حدود ۱۵۵۰ بود، از اون بالاترش به خاطر کرونا بوده
خدا رو شکر کرونا اومد تا همه تقصیرای عالم رو بندازین گردنش!
اونس جهانی رفته بالا تقصیر کروناست!
انتخابات خلوت بود تقصیر کروناست!
ایران وارد بلک لیست fatf شده تقصیر کروناست!
رئال مادرید از لوانته باخته تقصیر کروناست!

اگه ممکنه ارتباط افزایش قیمت انس با کرونا رو هم بفرمایید، و اینکه آیا تاثیری روی بورس و بازار نفت هم داشته یا خیر !؟

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اون گزاره و تحلیل من طبق اعلام خودم باطل شد و ۲ بار هم اینجا( یا تاپیک سکه و طلا) پست دادم و ابطال تحلیل قبلی رو واضح اعلام کردم.

هر تحلیلی در هر بازاری یه استاپ یا حد ضرر داره. من بعد از افزایش قیمت بنرین و وقایع و اعتراضات آبان ماه در قیمت بالای ۴۲۰۰ دوبار همینجا پست دادم و گفتم تحلیل قبلی باطله و روند عوض شده. به موقع توضیح مفصل تری میدم.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
این 14700 که tgju زده نرخ بانکی هست؟
قیمت نقدی هم 15 هزار و 500 (یا 700) بود

اگه ممکنه ارتباط افزایش قیمت انس با کرونا رو هم بفرمایید، و اینکه آیا تاثیری روی بورس و بازار نفت هم داشته یا خیر !؟

از اوائل نوامبر تا اواخر دسامبر زیر 1500 بوده. 25-26 دسامبر وارد 1500 شده از اون موقع افزایشی (فقط چند روز نزولی بوده) خب خبر شیوع کرونا هم دسامبر بود. بعد من سوال پرسیدم به خاطر کرونا بوده یا چیز دیگه؟ نگفتم که به خاطر کرونا بوده.

Last edited:

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347

اگه سواد داری انگلیسی بخونی، لینک زیرو بخون تا بفهمی ربط افزایش اونس با کرونا چیه، اتفاقا روی قیمت نفت هم تاثیر داره چون تقاضای چین کم شده و قیمت پایین اومده

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اونس از خیلی وقت پیش تارگتهای بالا داشت و بله، کرونا هم به عنوان کاتالیزور عمل کرده. کرونا باعث افت جی دی پی کل جهان میشه و از اصلی ترین دلایل صعود قوی اونس در یکی دو هفته اخیره. یکی دیگه از اصلی ترین دلایلش هم کاهش مداوم نرخ بهره توسط فدرال رزرو یا بانک مرکری امریکاست. به جز امریکا خیلی از کشورهای دیگه مثل ژاپن برزیل و روسیه هم در یکسال اخیر نرخ بهره رو به شدت کاهش دادن. بیشتر شدن خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو هم یکی دیگه از عوامل صعود اونسه.

signore

Registered User
لایک‌ها
636
اگه سواد داری انگلیسی بخونی، لینک زیرو بخون تا بفهمی ربط افزایش اونس با کرونا چیه، اتفاقا روی قیمت نفت هم تاثیر داره چون تقاضای چین کم شده و قیمت پایین اومده
دیگه هم نزنش دوست عزیز. من این تاپیکو دنبال میکنم. تو دلارم گفته بودی دیگه بالا نمیره . دلار نزدیک ۱۶ تومن این هفته هم به خاطر کرونا بود؟!

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
نه فقط شما سواد داری ...
قبل کرونا نرخ ارز توی محدوده ۱۴تومن بود، حالا اگر کرونایی در کار نبود، و معاملات طبق روال عادی خودش انجام میشد، ورود ایران به بلک‌لیست fatf چه تاثیری روی قیمت‌ها میذاشت؟
ورود ایران به این لیست اصلا یک خبر پیش‌خور شده نبود، و همه فکر میکردن مهلت ایران باز هم تمدید میشه، ولی کرونا باعث شد تاثیر این تحریم روی افزایش نرخ ارز و طلا کمتر بشه، و در واقع افزایش قیمت جهانی رو خنثی کرده ...

الان سکه و طلا توی ایران حباب منفی داره، و باید بالاتر از این قیمتها باشه ...

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
این 14700 که tgju زده نرخ بانکی هست؟

هر نفر (کد ملی - کارت ملی) در سال میتونه تا سقف 2200 دلار به این نرخ (صرافی) خرید کنه. الان حدود 14650 الی 14750 هست.
البته کلکی رو هم خود صرافی ها سوار کردند که محدودیت دفعات خرید هم گذاشتند. یعنی خریدار فقط 1 بار (چه 1 دلار چه همۀ 2200 دلار) رو میتونه در سال خرید کنه.

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
افزایش قیمت: 1700000
نه فقط شما سواد داری ...
قبل کرونا نرخ ارز توی محدوده ۱۴تومن بود، حالا اگر کرونایی در کار نبود، و معاملات طبق روال عادی خودش انجام میشد، ورود ایران به بلک‌لیست fatf چه تاثیری روی قیمت‌ها میذاشت؟
ورود ایران به این لیست اصلا یک خبر پیش‌خور شده نبود، و همه فکر میکردن مهلت ایران باز هم تمدید میشه، ولی کرونا باعث شد تاثیر این تحریم روی افزایش نرخ ارز و طلا کمتر بشه، و در واقع افزایش قیمت جهانی رو خنثی کرده ...

الان سکه و طلا توی ایران حباب منفی داره، و باید بالاتر از این قیمتها باشه ...

نظرت چیه فردا سکه بشه 10 میلیون دلار هم 50 تومن رند رند!
حقوق ها هم رند رند بشه ماهی 1 میلیون!
برادر من انگار تو این جامعه زندگی نمی کنی سکه 4 تومنی هم از توان مردم خارجه خریدش چه برسه 6 تومنی.
این یک سال اخیر افزایش تعرفه ها،افزایش شدید قیمت مواد غذایی،افزایش یک باره نرخ سوخت،افزایش شدید نرخ خودرو دیگه نقدینگی برای مردم باقی نذاشته که بخوان دلار و سکه باهاش بخرن.97 اگه میگفتن نقدینگی زیاد هست تو جامعه قابل قبول بود چون دلار 4 تومنی و سکه حدود 1.5 برای اکثر مردم طبقه متوسط به راحتی دست یافتنی بود از اون طرف اون مواردی هم که عرض کردم قیمت خیلی کمتری داشتن و شخص می تونست هر ماه با مبلغی که از در آمدش اضافه میومد مقداری ارز یا طلا بخره ولی الان چی؟
این همه فشار تو کمتر از دو سال کافی نیست؟؟؟؟
راستی افزایش شدید نرخ مسکن و اجاره بها رو هم یادم رفت که اونم قشر ضعیف و اجاره نشین رو کاملا له کرده.

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
نظرت چیه فردا سکه بشه 10 میلیون دلار هم 50 تومن رند رند!
حقوق ها هم رند رند بشه ماهی 1 میلیون!
برادر من انگار تو این جامعه زندگی نمی کنی سکه 4 تومنی هم از توان مردم خارجه خریدش چه برسه 6 تومنی.
این یک سال اخیر افزایش تعرفه ها،افزایش شدید قیمت مواد غذایی،افزایش یک باره نرخ سوخت،افزایش شدید نرخ خودرو دیگه نقدینگی برای مردم باقی نذاشته که بخوان دلار و سکه باهاش بخرن.97 اگه میگفتن نقدینگی زیاد هست تو جامعه قابل قبول بود چون دلار 4 تومنی و سکه حدود 1.5 برای اکثر مردم طبقه متوسط به راحتی دست یافتنی بود از اون طرف اون مواردی هم که عرض کردم قیمت خیلی کمتری داشتن و شخص می تونست هر ماه با مبلغی که از در آمدش اضافه میومد مقداری ارز یا طلا بخره ولی الان چی؟
این همه فشار تو کمتر از دو سال کافی نیست؟؟؟؟
راستی افزایش شدید نرخ مسکن و اجاره بها رو هم یادم رفت که اونم قشر ضعیف و اجاره نشین رو کاملا له کرده.
داداش چته!؟ یه لیوان شربت آبلیمو بخور!
وات د فاز !؟
من توی شهر لیبرویل، پایتخت گابن زندگی میکنم، چطور مگه!؟

متنت خیلی اشتباه داره:
اگه سکه بشه ۱۰میلیون، منطقیش اینه دلار زیر ۴۰تومن باشه
حقوق هم فعلا پایه اداره کار ۱۵۰۰ هست، که توی سال ۹۹ حدود ۱۸۰۰ فک کنم قراره بشه. فک نمیکنم برگردونن همون یه میلیون سابق ...

Doctor Splinter

Registered User
لایک‌ها
703
داداش چته!؟ یه لیوان شربت آبلیمو بخور!
وات د فاز !؟
من توی شهر لیبرویل، پایتخت گابن زندگی میکنم، چطور مگه!؟

متنت خیلی اشتباه داره:
اگه سکه بشه ۱۰میلیون، منطقیش اینه دلار زیر ۴۰تومن باشه
حقوق هم فعلا پایه اداره کار ۱۵۰۰ هست، که توی سال ۹۹ حدود ۱۸۰۰ فک کنم قراره بشه. فک نمیکنم برگردونن همون یه میلیون سابق ...

خب دیگه وقتی شما میگی با این نرخ کمر شکن ارز و طلا هنوز حباب منفی هست منم مجبورم یه چیز غیر منطقی بگم!
خودت میگی پایه کار 1500 یعنی 4 ماه حقوقش رو طرف اگه هیچی نخوره و کامل پس انداز کنه به فرض محال البته، تازه می تونه یه سکه باهاش بخره با دلار هم بخواییم بسنجیم پایه حقوق چیزی کمتر از 100 دلاره قیمت خدمات و کالا ها رو هم که همه خوب می دونن از اول سال چطور بوده!
با تمام این تفاسیر بازم حباب منفیه؟
اگه 1 سال حقوق بشه یک سکه خوبه اون وقت قیمت واقعیه؟

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,555
دلار نقدی 15752
الان این قیمت خرید اسکناس از صرافی هست؟

خب دیگه وقتی شما میگی با این نرخ کمر شکن ارز و طلا هنوز حباب منفی هست منم مجبورم یه چیز غیر منطقی بگم!
خودت میگی پایه کار 1500 یعنی 4 ماه حقوقش رو طرف اگه هیچی نخوره و کامل پس انداز کنه به فرض محال البته، تازه می تونه یه سکه باهاش بخره با دلار هم بخواییم بسنجیم پایه حقوق چیزی کمتر از 100 دلاره قیمت خدمات و کالا ها رو هم که همه خوب می دونن از اول سال چطور بوده!
با تمام این تفاسیر بازم حباب منفیه؟
اگه 1 سال حقوق بشه یک سکه خوبه اون وقت قیمت واقعیه؟
اونا قرار نیست سکه خرید و فروش کنن ، نهایت بتونن از پس مخارج خودشون بر بیان. سکه و ارز قرار نیست نگاهش به این قشر باشه که نکنه توانایی خرید نداشته باشن و بالاتر نره.

50 درصد خانواده ها ماشین ندارن پراید از 20 میلیون تومنه شده 70 میلیون تومن.
اگه کسی سال 96، 10 میلیون داشته، اون موقع 10 میلیون دیگه لازم داشته تا بتونه ماشین بخره، 7 ماه حقوق پایه. اما الان 24 ماه حقوقش رو هم سر اون 10 میلیون بزاره، میشه 46 میلیون. 24 میلیون دیگه کم داره.

S.brother

Registered User
لایک‌ها
102
بعد از این روند صعودی چه اتفاقی میوفته ؟ ایا دوباره یه سیر نزولی داریم ؟ یا توهمین حوالی به ثبات میرسه برای یه مدت ؟

بالا