برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

MOHAMMAD.66.110

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
72
سفته بازا میخرن .زیر 15 هزار نوسان برای دولت اصلا نمیصرفه یعنی اگه به 35 رسید در کوتاه مدت تا زیر 20 میاره .
همون کاری که در بورس کرد. ما قبلا تمام این داستانا رو گفتیم در تمام بازارا ......
در درازمدتم صعودیه....
ما الان می فروشیم بعدا روی 20 میخریم
یه عده الان میخرن بعدا روی 20 میفروشن
دقیقا مثل بازار بورس......
بازیهای تکراری..................................
یادش بخیر رو 32 دلارارو انداختیم به دلالا!!!!!!!
منتظیرم روی 20 و پایینتر بخریم همونطور که قبلنا گفتیم!!!!!!
خیلیا توهم بالاتر رفتن اون زمان داشتن بعدشم اصلا باور نمیکردن این قیمتا رو!!!
یادش بخیر یه عده چه کل کلی میکردن ا!!:D:D:p
البته با این بسته های تلریون دلاری که امریکا داره چاپ میکنه اگه انس طلا زیر 2000 بود(وقتی دلار بیست و به پایین برسه) احتمالا سکه میخرم و قید دلارو میزنم!!!

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار سبزه [emoji466]️ فردایی [emoji352] 21,950 "خرید[emoji838]

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
سکه هم رفت کانال ۹...طلا هم گرمی ۹۷۰..دلار فکر کنم تا ۲۰ بره پایین.اگر شرایط همینجور بمونه خودرو و مسکن هم ریزش و رکود دارن
دلار اومد کانال 21

Silveregg

Registered User
لایک‌ها
1,263
دوستان در مورد قیمت کف تحلیلی دارین؟ به نظرتون سطح مقاومت روی چه عددی هست و تا چه عددی میشه انتظار کاهش داشت؟

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
دوستان در مورد قیمت کف تحلیلی دارین؟ به نظرتون سطح مقاومت روی چه عددی هست و تا چه عددی میشه انتظار کاهش داشت؟
عزیز تا زیر 20 راحت میتونه بیاد،،،،،با این وضعی که داره پیش میره،،،،و اتفاقات اخیر و همچنین اتفاقات پیش رو،،،میشه توقع داشت راحت تا 17 هم حتی بیاد،،،،،،مشخص نیست،،،،،،،ولی این مشخص هست که صعود فعلا دست کم تا شاید 7/8 ماه نداشته باشیم،،،،،

همه اتفاقات داره سینال ریزش رو میده به شدت،،،،،،میبینید که اخبار رو،،،،،،

Last edited:

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
دلار دوباره 22.600 شد
باید دقت داشته باشیم که ایران آبستن حوادث هست و هر چیزی ممکنه
اظهار نظر وزیر امور خارجه فرانسه آب پاکی رو ریخت رو دستشون

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
از 20 -23 پایینتر نمیره . همون چیزی که قبلا هم گفتم . این محدوده دلار از نظر منه یعنی میتونه 24 یا 25 یا 19 هم بشه ولی اونجا ها نمیمونه
تا آخر سال 1399 اینه
تا آخر سال 1400 ، معادل بهره بانکی روی اون بزار یعنی 20% ، 24 تومن الی 27 تومن نوسان میکنه

اگه هم دولت بیاد مصنوعی این رقم رو تو سرش بزنه و 2 سال توی 20 تا 23 حفظ بکنه ، اشتباهه ( بعید میدونم اینکار رو بکنه )

perfect2019

Registered User
لایک‌ها
200
احتمال زیاد تحریم های نفتی برداشته میشه و بخشی از پول های بلاک شده ازاد میشه, به همین دلیل سال اینده دلار بین 13 تا 15 خواهد بود.

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار سبزه [emoji466]️ فردایی [emoji352] 22,500 "خرید[emoji838]

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
واقعا کسی فکر میکنه قیمت دلار به ترامپ یا بایدن ربط داره.؟! مسخره است.
تمام بازار دستوری هست. قیمت تعیین و اعلام میشه. این هم قیمت میارن پایین بگن اون گزینه که با ما بد بود ببین چقدر باعث گرونی شد! در حالی که هنوز بایدن که کاری نکرده و حتی تحریم های قدیمی تا 2023 اعتبار دارند.
ج. ا استاد مهندسی افکار هست. از اون موقع که قضیه fatf علم شد و حساب های بین المللی بسته شد حتی قیمت خیار هم رفت بالا اما در هیچ لایحه ای از fatf در رابطه با قیمت محصولات کشاورزی سر زمین سخنی به میان نیامده! اما چون لازم بود یهو قیمت دلار و اجناس رفت بالا.
تَکرار میکنم هر وقت قیمت اجناس برگشت به قبل خروج ترامپ از برجام، شادی ریزی در خیابان ها نمایید.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
واقعا کسی فکر میکنه قیمت دلار به ترامپ یا بایدن ربط داره.؟! مسخره است.
تمام بازار دستوری هست. قیمت تعیین و اعلام میشه. این هم قیمت میارن پایین بگن اون گزینه که با ما بد بود ببین چقدر باعث گرونی شد! در حالی که هنوز بایدن که کاری نکرده و حتی تحریم های قدیمی تا 2023 اعتبار دارند.
ج. ا استاد مهندسی افکار هست. از اون موقع که قضیه fatf علم شد و حساب های بین المللی بسته شد حتی قیمت خیار هم رفت بالا اما در هیچ لایحه ای از fatf در رابطه با قیمت محصولات کشاورزی سر زمین سخنی به میان نیامده! اما چون لازم بود یهو قیمت دلار و اجناس رفت بالا.
تَکرار میکنم هر وقت قیمت اجناس برگشت به قبل خروج ترامپ از برجام، شادی ریزی در خیابان ها نمایید.
عزیز دل ، ثابت شدن قیمت دلار توی رنج 20 تا 23 خوبه دیگه !
حقوق و دستمزد ها هم با محدوده 19 - 20 اینطورا میخونه و دیگه کسایی که حقوق ماهیانه میگرفتن ، معنی نداره ناراحت باشن !
طرف ماهی 500 هزار میگرفت ، دلار 3 تومن بود . الان ماهی 4 تومن میگیره و دلار معادلش 24 تومن میشه

اینطوری نبوده که دلار 20 بشه ولی طرف حقوقش ثابت باشه :D
اونی هم که دارایی یا سرمایه داشته که با تورم هم بالا اومده ، حقوقش هم زیاد شده

دلار 20 تا 23 خوبه . کسی میخواد تو زندگیش پیشرفت بکنه ، باید با سرمایه گذاری و ارتقاء سطح شغلی یا گسترش کسب و کارش پیشرفت بکنه ، نه اینکه هم داراییش بالا بره هم حقوقش زیاد بشه و انتظار هم داشته باشه دلار پایین بیاد;)

دلار روی 20 تا 23 باشه ، ارزونی کالاها هم در همین حده ، اگه کسی هنوز هم قدرت خرید نداره ، مشکل جای دیگست و باید حلش بکنه وگرنه دلار قرار نیست روی 20 تا 23 هم بمونه و حداقل به اندازه سود بانکی سالیانه ، دلار هم بالا خواهد رفت و مجدد همه چیز گرون خواهد شد و این هم دوباره طبیعیه

کسی هم شادی نکرده . کسایی که کارشون آزاده ، به خاطر ثبات دلار خوشحالن که حداقل وضعیت مشخص شده . به شخصه الان خیالم راحت تره و با دلار 20 تا 23 مشکلی ندارم

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
حقوق و دستمزد ها هم با محدوده 19 - 20 اینطورا میخونه و دیگه کسایی که حقوق ماهیانه میگرفتن ، معنی نداره ناراحت باشن !
طرف ماهی 500 هزار میگرفت ، دلار 3 تومن بود . الان ماهی 4 تومن میگیره و دلار معادلش 24 تومن میشه

دلار 20 تا 23 خوبه . کسی میخواد تو زندگیش پیشرفت بکنه ، باید با سرمایه گذاری و ارتقاء سطح شغلی یا گسترش کسب و کارش پیشرفت بکنه ، نه اینکه هم داراییش بالا بره هم حقوقش زیاد بشه و انتظار هم داشته باشه دلار پایین بیاد;)

دلار روی 20 تا 23 باشه ، ارزونی کالاها هم در همین حده ، اگه کسی هنوز هم قدرت خرید نداره ، مشکل جای دیگست و باید حلش بکنه وگرنه دلار قرار نیست روی 20 تا 23 هم بمونه و حداقل به اندازه سود بانکی سالیانه ، دلار هم بالا خواهد رفت و مجدد همه چیز گرون خواهد شد و این هم دوباره طبیعیه

کسی هم شادی نکرده . کسایی که کارشون آزاده ، به خاطر ثبات دلار خوشحالن که حداقل وضعیت مشخص شده . به شخصه الان خیالم راحت تره و با دلار 20 تا 23 مشکلی ندارم
گرامی مگه من گفتم بده؟
میگم میشد همون قیمت پایین نگه میداشتن.
موضوع چیز دیگه است، نه اینکه 5 تومن و 20 تومن و 30 تومن. اهداف سیاسی پشت قضیه هست برای مهندسی افکار عمومی.
من از خدامه دلار بشه هزار تومنی که یادمه.
چرا باید دلار 23 یا حتی 15 باشه؟!
طرف با 500 تومنی که میگی میتونست چند قلم جنس بخره الان با 6 تومن باید جمع کنه بعد از یکسال یه گوشی بخره.
اون قسمت بولد شده هم خیلی رویایی هست.
انگار اینجا اروپای شمالی هست که سرمایه گذاری ثبات داشته باشه. همون بورس خودت ببین. ملت اومدن توش یه دام بود که دولت و باقی رفقا مردم به خاک سیاه نشوندن. خودتُ میبینی فکر میکنی همه همینطور هستن. الان یه خانواده سه نفره اینقدر خرج داره اصلا فکر نمیره سمت سرمایه گذاری اون هم تو کجا؟
یه بازار دارای ثبات نشون بده؟
بورس نابود
ارزهای واقعی و مجازی غیر مجاز و سخت
طلا شل و ول
مسکن گران
خودرو دلالی
شما به ریشه قضیه نگاه کن. کشوری که کلی ثروت طبیعی داره بی معنیه ارزش پولش اینقدر پایین باشه جز یه حالت و اونم داشتن مشکل اساسی هست که ما داریم.
کجا حقوق افزایش داشته؟ الان یه کارگر شرکت نهایت 3 تومن بگیره، باهاش چکار کنه جز نفس کشیدن.
صحبتت درسته اما تو قالب فعلی نمیگنجه.

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214

خب مشکل اینجاس حقوقارو متناسب با تورم افزایش نمیدن
اول سال نودشش میانگین حقوق فرهنگی ها حدود دونیم بود ک با نون پنیر میگزروندن
الان حدود پنجه ..ولی اگ بخواد برسه به قدرت خرید همون سالی ک گفتم اگ اشتباه نکنم باید حداقل سیزده تومن بشه
من بشدت اعتقاد دارم دارم دولت از عمد و با سیاست کثیفش چنین بلایی سره پولمون اورد
قبلا موز حقوق میداد ولی الان خیار نارس میده
من مشکلم با حرف شما اینه ک اینا تات الان با افزایش دلار حقوقو متناسب سازی نمیکنن اینده هم عمرا کاری کنن
مگ اینکه دلار بیارن پایین ک دراین مورد فقط تماشاچیم و هیچ نظری ندارم

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
من از خدامه دلار بشه هزار تومنی که یادمه.
چرا باید دلار 23 یا حتی 15 باشه؟!
متوجه منظور بنده نشدید
من میگم دلار 20 تا 23 ، برای مردم با حقوقی که الان میگیرن ، معادل همون دلار 3000 تومنیه
دلیلی نداره زیر 20 بشه
چه برسه به هزار تومن
اون قسمت بولد شده هم خیلی رویایی هست.
انگار اینجا اروپای شمالی هست که سرمایه گذاری ثبات داشته باشه. همون بورس خودت ببین. ملت اومدن توش یه دام بود که دولت و باقی رفقا مردم به خاک سیاه نشوندن. خودتُ میبینی فکر میکنی همه همینطور هستن. الان یه خانواده سه نفره اینقدر خرج داره اصلا فکر نمیره سمت سرمایه گذاری اون هم تو کجا؟
من هم با این دیدگاه توی همین کشوری که میفرمایید ، زندگی میکنم . زندگی بالا پایین داره ولی مهم اینه روبه رشد باشه
وقتی من تونستم و خیلیای دیگه هم تونستن ، پس شدنیه
همین الان دوستی رو میشناسم که بدون پارتی و صرفا بر اساس تخصص ، جایی کار میکنه و با 28 سال سن ، ماهی 7 تومن حقوق میگیره ( گفته خودش )
یه بازار دارای ثبات نشون بده؟
بورس نابود
واقعیت اینه من به عنوان کسی که بورسی هستم ، نابودی نمیبینم
از دور و خارج از بازار شاید مردم فکر کنن نابود شده یا شاید خیلی احساسی و به خاطر صحبت های عامیانه این نظر رو داشته باشن ولی واقعا اینطوری نشده
در مورد بقیه بازارها هم نظر خاصی ندارم هرچند که خودرو یا ارز بازار سرمایه گذاری نیست . ارزش پول رو حفظ میکنه
شما به ریشه قضیه نگاه کن. کشوری که کلی ثروت طبیعی داره بی معنیه ارزش پولش اینقدر پایین باشه جز یه حالت و اونم داشتن مشکل اساسی هست که ما داریم.
بله 100% موافقم
چاره ای نداریم جز اینکه خودمون رو با شرایط سازگار بکنیم
اینکه چرا باید این مقدار تورم داشته باشیم و چرا مدیریت غلطه و 100 تا چرای دیگه ، متاسفانه هست
کجا حقوق افزایش داشته؟ الان یه کارگر شرکت نهایت 3 تومن بگیره، باهاش چکار کنه جز نفس کشیدن.
همون ماهی 3 یا 4 تومن ، اسمش با خودشه دیگه ، کارگر ...
کارگر سال 91 که ماهی 350 الی 400 هزار تومن میگرفت ، همون موقع هم کاری نمیتونست بکنه جز نفس کشیدن ( متاسفانه )
قیمت اجاره خونه و رهن اون موقع هم در حدی بود که با ماهی 450 الی 500 هزار تومن باید 60% الی 70% حقوقش رو واسه اجاره خونه میداد یا آخر سال روی رهنش اضافه میکرد . عملا با همون ماهی 30 الی 40 درصد باقی مونده گذران زندگی میکرده
کارمندی که اون موقع ماهی 700-800 هزار تومن حقوق میگرفته ، با فرض اینکه هیچ افزایش حقوقی به خاطر ارتقاء مقام یا جای بهتر و ... نداشته باشه ، الان به راحتی ماهی 7 یا 8 تومن میگیره !
حالا من این 10 سال رو یادم میاد یعنی از 1390 تا 1400 ولی وقتی میبینم توی این بازه 10 سال اینقدر واقعیت ها با گفته های جامعه تفاوت داره ، این احتمال رو میدم که ممکنه 20 سال قبل هم همین بوده باشه ...
منکر تورم و مدیریت غلط نیستم ولی صرفا در رابطه با دلار ، 20 تا 23 ، منطقی و خوب هستش و تقریبا همه چیز با هم میخونه

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
خب مشکل اینجاس حقوقارو متناسب با تورم افزایش نمیدن
اول سال نودشش میانگین حقوق فرهنگی ها حدود دونیم بود ک با نون پنیر میگزروندن
الان حدود پنجه ..ولی اگ بخواد برسه به قدرت خرید همون سالی ک گفتم اگ اشتباه نکنم باید حداقل سیزده تومن بشه
من بشدت اعتقاد دارم دارم دولت از عمد و با سیاست کثیفش چنین بلایی سره پولمون اورد
قبلا موز حقوق میداد ولی الان خیار نارس میده
من مشکلم با حرف شما اینه ک اینا تات الان با افزایش دلار حقوقو متناسب سازی نمیکنن اینده هم عمرا کاری کنن
مگ اینکه دلار بیارن پایین ک دراین مورد فقط تماشاچیم و هیچ نظری ندارم
خوب از سال 92 تا 95 که حقوق ها افزایش پیدا میکرد ولی دلار ثابت بوده و تقریبا چیزی به اون شکل گرون نمیشد ، سود بانکی پادشاهی میکرد ، بازارها راکد بودن و ... رو در نظر نمیگیرید ؟ :rolleyes:
از 92 تا 95 به زور دلار رو ثابت نگهداشته بودن ولی دلیل بر این نبود که نمیخواد گرون بشه ...
ولی حقوق ها زیاد میشده و بانک هم سود 20% به بالا میداد
شما سال 91 دریافتی چقدر داشتید ؟
سال 91 حقوق ماهیانه 400 الی 500 هزار این محدوده ها نبوده ؟ اون موقع دلار 3000 تومن بود یعنی ماهیانه 167 دلار ( با فرض ماهی 500 هزار )
الان ماهی 5 تقسیم بر 22 تومن ، 227 دلار ماهیانه :rolleyes:

این افزایش حقوق نیست ؟

من برای سال 91 این حقوقا رو خاطرم هست هرچند که اینجا ماهی 390 هزار تومن گفته ولی بازم شما اگه اون موقع 500 هزار تومن میگرفتید ، الان با ماهی 5 میلیون تومن ، از نظر دلاری 35% رشد حقوق بر اساس دلار رو تجربه کردید

بالا