برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

navidkid

Registered User
لایک‌ها
482
دوستان آیا الان زمان مناسبی برای خرید دلار است؟

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
دلار اگ تا الان هم قیمتش نترکیده فقط صدقه سری سیاست های انقباضی دولته که همیشه رسمه دور اول قیمت ارز به هر شکلی ثابت نگه داشته بشه و دور دوم فنرش در بره
یه نیمچه امیدی هم به مذاکرات و زمستان سخت اروپا هم بود :ROFLMAO: (که مثل همیشه بک فایر زد و طبق معمول مازوت سوزی و صرفه جویی گاز موند برای مردم ایران)، الان با پرسپکتیو غنی سازی 60 درصد و بازتاب مسائل داخلی ایران در جهان، دیگه خودتون حساب کنید اوضاع کشور چقدر شخمیه که زمان این آقا با این همه شوی تبلیغاتی صداسیما و خدم و حشمی که کارش فقط دست آورد سازیه روز به روز داره قیمت کالاها و حتی ارز افزایش پیدا میکنه
دلار زیر 31 تومن؟!
حتما 🥲

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
دلار اگ تا الان هم قیمتش نترکیده فقط صدقه سری سیاست های انقباضی دولته که همیشه رسمه دور اول قیمت ارز به هر شکلی ثابت نگه داشته بشه و دور دوم فنرش در بره
یه نیمچه امیدی هم به مذاکرات و زمستان سخت اروپا هم بود :ROFLMAO: (که مثل همیشه بک فایر زد و طبق معمول مازوت سوزی و صرفه جویی گاز موند برای مردم ایران)، الان با پرسپکتیو غنی سازی 60 درصد و بازتاب مسائل داخلی ایران در جهان، دیگه خودتون حساب کنید اوضاع کشور چقدر شخمیه که زمان این آقا با این همه شوی تبلیغاتی صداسیما و خدم و حشمی که کارش فقط دست آورد سازیه روز به روز داره قیمت کالاها و حتی ارز افزایش پیدا میکنه
دلار زیر 31 تومن؟!
حتما 🥲

والله با اکثر حرف های شما موافقم . من دفعه قبل افت دلار تا 28-27 تومن از تعجب شاخ درآوردم چون اصلا طبیعی و منطقی نبود که واسه کشور ما خیلی هم غیرعادی نیست
به همین خاطر گفتم زیر 31 تومن

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
والله با اکثر حرف های شما موافقم . من دفعه قبل افت دلار تا 28-27 تومن از تعجب شاخ درآوردم چون اصلا طبیعی و منطقی نبود که واسه کشور ما خیلی هم غیرعادی نیست
به همین خاطر گفتم زیر 31 تومن
اون افت های قبلی بیشتر اثر خبرهای فیک مذاکرات هسته ای بود که بساطش برچیده شد

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
عجب!
قیمت هایی که دوستان در این صفحه دادن آرزو شد!
حالا ما بخریم سقوط میکنه!

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
دلار دولتی میفروشن؟ اگه اره شرایط خاصی داره؟ منظورم اینه باید حتما بلیط داشته باشی و این صحبتها؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
دلار دولتی میفروشن؟ اگه اره شرایط خاصی داره؟ منظورم اینه باید حتما بلیط داشته باشی و این صحبتها؟
۲۰۰۰ دلار به ازای هر کد ملی میدن
فقط باید برید صرافی و درخواست بدید

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
سلام دوست عزیز
قیمت یک دلاری از دلار معمولی گرون تر هست؟
منظورتون دلار ازاد با دولتیه؟
اگر اره، بله فرق داره
دلار توافقی تقریبا ۲ هزار تومن از بازار ازاد ارزونتره
شما تقریبا به ازای هر کد ملی حدود ۵-۶ میلیون تومن می تونید سود کنید

.XERXES.

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
5,994
قیمت یک دلاری از دلار معمولی گرون تر هست؟
به طور دقیق ما دلار معمولی نداریم.
بیشتر خریدها بر مبنای دلار کاغذی 100 دلاری و گاها 50 دلاری هست.
در واقع اعلام نرخ دلار به عنوان ارز رایج برای تبدیل ریال به دلار در کشور ایران بر مبنای تک دلار هست اما نه اینکه مبنا تبدیل سرمایه به یک دلاری کاغذی باشه، درسته که گَپِ برابری ریال و دلار خیلی بالاست اما در کنارش حجم چنج از ریال به دلار خیلی بیشتره و برای دولت و بازار امکان پذیر نیست حجم عظیمی از یک دلاری وارد بازار کنه، با همین 100 دلاری های حاصل از پولشویی در آمریکای جنوبی و اروپا، بازار رو تغذیه می کنه.
یک دلاری بیشتر جنبه کلیکسیونی داره و در مراودات تجاری و خرید ارز چندان رایج نیست.
قیمت تک دلاری تقریبا با یک درصد ناچیزی که فقط به خاطر حالت آرشیوی اون هست، فقط برای یک مورد بیشتره.

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
۲۰۰۰ دلار به ازای هر کد ملی میدن
فقط باید برید صرافی و درخواست بدید
مگه نباید بلیط سفر خارجی هم داشته باشی ؟ الان کسی بخاد میتونه دلار دولتی بگیره یا فقط به مسافرهای سفرهای خارجی میدن ؟
یعنی دو نوع دلار داریم دلار مسافرتی و دلار دولتی ؟

A2D3D

Registered User
لایک‌ها
616
مگه نباید بلیط سفر خارجی هم داشته باشی ؟ الان کسی بخاد میتونه دلار دولتی بگیره یا فقط به مسافرهای سفرهای خارجی میدن ؟
یعنی دو نوع دلار داریم دلار مسافرتی و دلار دولتی ؟
نه
این دلار سهمیه ای هست با نرخ توافقی

amirradan26

Registered User
لایک‌ها
1,479
صرافی ها الان دلار توافقی میدن توی این وضعیت که بگیریم ؟ یا معلوم نیست
تو بخر نیستی :D هر دو سه صفحه میای سوال میکنی باز نمیخری
4 ماه پیش که طلا 1360 بود گفتم بخر

در کل تا توافق نکنن اگرم مثل چند ماه پیش چندتومن ارزون بشه یکی دوماه بعد باز سیخ میره بالا

akbaaria

کاربر فعال موبایل و اسمارت فون ها
کاربر فعال
لایک‌ها
425
برای خرید دلار به چه نکاتی توجه کنیم؟
یه جا خوندم قدیمی نباشه اسکناسش مثلا و از این جور مسائل

MehdiTedi

Registered User
لایک‌ها
800
تو بخر نیستی :D هر دو سه صفحه میای سوال میکنی باز نمیخری
4 ماه پیش که طلا 1360 بود گفتم بخر

در کل تا توافق نکنن اگرم مثل چند ماه پیش چندتومن ارزون بشه یکی دوماه بعد باز سیخ میره بالا

میخاستم سکه بخرم چند هفته پیش رفتم طلافروشی گفت کارت‌ ملی میخاد گفتم کارت ملیم رو ابرقدرت منطقه داره درست میکنه قبول نکرد گفت فقط کارت ملی باید باشه حالا دلار هم بخام بخرن فکر کنم کارت‌ ملی بخان‌ حتما
از یه طرف هم میخاستم سایپا ماشین بنویسم که سری قبل سایتش خراب بود نشد حالا منتظرم شاید ماشین بتونم‌ ثبت نام کنم‌

بالا