برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
پيامهاي خصوصي رو نميخونم.
همش رو دادم رفت ديگه اعصاب واسم نمونده بود. با اينكه سود كردم ولي ناراحتم. بيچاره مردم عادي چقدر ضرر كردند. بقول drdexter بازي دلار تمومه. اينا دارن دلار رو تك نرخي ميكنن حتي شده با ضرب و زور و مردم هيچ وقت حريف دولتي كه چاه نفت رو داره نميشه. دلار زير 2500 هم بعيد بدونم بياد. اگه ماه آينده مذاكراتشون نتيجه نده كه حساب كارمون با كرام الكاتبينه من فكر نميكنم اينا اينقدر احمق باشن كه تحريم بعدي كنگره رو كه واقعا فلج كننده هست رو به جون بخرند. همون وقت كه آقاي ... در خراسان شمالي گفتند كه حتي اگر ما غني سازي رو متوقف كنيم اينها تحريمها رو بر نخواهند داشت نشان ميداد كه دنبال توقف غني سازي هستند. الان مذاكره مستقيم با آمريكا از طريق واسطه آقاي ح.ع در حال انجامه. حساب كنيد اگر اين وضع نوسان دلار تا انتخابات هم باشه و دلار ملت تو گاو صندوق باشه خوب افزايش پيدا نميكنه كه فقط قدرت خريد حفظ ميشه. اونم چه قدرت خريدي. وقتي دلار مياد پائين ولي ساير چيزها مخصوصا خوراكي نمياد. صبح كه فردوسي بودم ديدم يك دلال رو چك و لقتي كردن بردن. بازنده اين بازي كي بود ؟ شايد هنوز زود باشه واسه نتيجه گيري ولي من ميگم مردم بودن چون كسري بودجه رو جبران كردن و خرج انتخابات بعدي رو هم دادن. چرا وقتي هواپيماي بدون سرنشين آمريكايي رو تو خليج فارس به سمتش شليك كردن و فرار كرد نيومدن اعلام كنن و پزش رو بدن تا وقتي خود آمريكاييها گفتن و اينا تائيد كردن؟ چرا دارن جلسه در رابطه با سوريه رو در تهران برگذار ميكنن؟ ما رفتيم.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
همه جا صحبت از خوردن جام... هست. تو تاکسی،نونوایی،وسط مجلس عروسی،سرای سالمندان... خلاصه هرجا که بری از زن و بچه تا پیرمرد و پیرزن میگن کار تمومه،مامور اداره برق از بالای دکل ،زیر بارون به همکارش که پایین وایساده میگه توافق کردن رفت پی کارش.

حالا این سوال پیش میاد که هدف حکومت ازین بازی آشکار چیست. چرا کارو مثل سال 67 یکباره و تو یک شب زمانی که هیچکس فکرشو نمیکرد تموم نمیکنن. این آگاه کردن عمومی وآشکار که اتفاقا" کاملا با قصد و نیت انجام میشه برای چیست.

آیا آماده نمودن افکار عمومی برای شکستن یک تابو و باور یک مساله غیر باور در ذهن عوام و آماده کردنشان برای قبول شکست در مواجه با غرب.
یا خریدن زمان. اینکه همه دنیا باور کنند که مساله هسته ای ایران تمام است ولی...

زیاد خوش بین نباش

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
این پایین اومدن ارزش دلار بخاطر بازگردوندن ارز حجاج به کشور و فروشش هست و موقتیه دلار همون نزدیک های 4 تومن قیمتشه

INJ3CT8R

Registered User
لایک‌ها
172
خوشبختانه حالا به هر دلیل چه منطقی و یا بر مبنای جو روانی نرخ داره روز به روز به مقدار کم هرچند ناچیز افت میکنه بعد انگار بعضی دوستان از این مسئله ناراحت هستند ولی مهم نیست کسی که وارد بازار شده خودش باید بدونه کی بفروشه و خرید کنه هر بالا رفتنی پایین اومدنی هم داره. به هر حال این قضیه ارز و اینا همونطور که بقیه هم اشاره کردن دیگه تموم شده هرچند روی یک نرخ هم که شده تثبیت انجام میشه یا احتمال کاهش بیشتر رو داریم به هر حال این جو امنیتی شدن بازار اولش خیلی باعث بدتر شدن اوضاع شد ولی فعلا که میبینیم یک حالت سکوت و آرامش پیش اومده و کم کم نرخ داره میاد پایین حالا اگه شما دوست دارید به عنوان فرصت خرید بهش نگاه کنید تصمیم با خودتون هست ولی شواهد که حداقل این دفعه نشون نمیده واقعا آدم نمیدونه به بعضی افراد کوته فکر چی بگه میگن نرخ دلار واقعیش اینه که بره رو 4 تومن و بالاتر چون طرف فقط سود خودش رو انگار در نظر میگیره و نمیفهمه که با همین 2800 تومنش هم اقتصاد نابود شده هست و تبعات دیگه ای هم روز به روز در بوجود میاره از جمله جنبه های اجتماعی، روانی و مشکل برای شرکت های واردکننده که مجبور شدن فعالیت خودشون رو متوقف کنن.

یکی از دلایلی هم که من فکر میکنم این کاهش بصورت تدریجی هست اینه که یه دفعه شک زیاد وارد نشه و فرصت فروش رو بعضی ها داشته باشن که مسلما کم کم دلارها از دست دلالها برگرده به سمت دولت البته مشخص نیست اگه نقدینگی از مردم گرفته بشه که میتونه دلار تا خیلی رنج های پایین تر هم سقوط کنه ولی اگه با کاهش ها ما ببینیم همینطوری تقاضا در حال افزایشه شکی نیست که دلار دیر یا زود دوباره میره بالا البته با این محدودیت هایی که گذاشتن و تخصیص ارز از طریق مرکز مبادلات که دقیقا برای چه کالاها و افرادی دلار داده بشه تا حدی این بازی عرضه و تقاضا رو از دست مردم خارج کرد البته گذشته از اینکه جو روانی هم از مثبت بودن مذاکرات آینده همه جا پیچیده ولی به نظر من تحریم ها تا حد متوسطی تو این افزایش تاثیر داشتن و نقش سوء مدیریت ها و رها کردن بازار به حال خودش بیشتر بود.

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
پيامهاي خصوصي رو نميخونم.
همش رو دادم رفت ديگه اعصاب واسم نمونده بود. با اينكه سود كردم ولي ناراحتم. بيچاره مردم عادي چقدر ضرر كردند. بقول drdexter بازي دلار تمومه. اينا دارن دلار رو تك نرخي ميكنن حتي شده با ضرب و زور و مردم هيچ وقت حريف دولتي كه چاه نفت رو داره نميشه. دلار زير 2500 هم بعيد بدونم بياد. اگه ماه آينده مذاكراتشون نتيجه نده كه حساب كارمون با كرام الكاتبينه من فكر نميكنم اينا اينقدر احمق باشن كه تحريم بعدي كنگره رو كه واقعا فلج كننده هست رو به جون بخرند. همون وقت كه آقاي ... در خراسان شمالي گفتند كه حتي اگر ما غني سازي رو متوقف كنيم اينها تحريمها رو بر نخواهند داشت نشان ميداد كه دنبال توقف غني سازي هستند. الان مذاكره مستقيم با آمريكا از طريق واسطه آقاي ح.ع در حال انجامه. حساب كنيد اگر اين وضع نوسان دلار تا انتخابات هم باشه و دلار ملت تو گاو صندوق باشه خوب افزايش پيدا نميكنه كه فقط قدرت خريد حفظ ميشه. اونم چه قدرت خريدي. وقتي دلار مياد پائين ولي ساير چيزها مخصوصا خوراكي نمياد. صبح كه فردوسي بودم ديدم يك دلال رو چك و لقتي كردن بردن. بازنده اين بازي كي بود ؟ شايد هنوز زود باشه واسه نتيجه گيري ولي من ميگم مردم بودن چون كسري بودجه رو جبران كردن و خرج انتخابات بعدي رو هم دادن. چرا وقتي هواپيماي بدون سرنشين آمريكايي رو تو خليج فارس به سمتش شليك كردن و فرار كرد نيومدن اعلام كنن و پزش رو بدن تا وقتي خود آمريكاييها گفتن و اينا تائيد كردن؟ چرا دارن جلسه در رابطه با سوريه رو در تهران برگذار ميكنن؟ ما رفتيم.

چقدر سريع نظرت عوض شد از اين رو به اون رو شدي؟!
قيمت امروز رو كسي داره چند شده؟!

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
اوج ريزش رو شنبه خواهيد وقتي مردم كم كم باورشون بشه كه دلار ريزشي شده و دلارها از حسابهاي ارزي و گاوصندوق ها بياد بيرون. حدود 20 ميليارد دلار ذخيره كردن مردم ولي آيا چقدر خريدار پيدا خواهد شد؟ افزايش عرضه و كاهش تقاضا. نتيجه با خودتان. بزودي قطعه دلار دارها هم در بهشت زهرا افتتاح خواهد شد.:D

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
دوستان چرا روی افغانی یا چیز دیگه سرمایه گذاری نمیکنید؟دلار ریسکه ولی پول های دیگه خوبه چون این کشور ها منابع زیرزمینی دارن و رشد پولش خوبه

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
افغاني رشدش رو كرده و افغانستان هم آينده روشني نداره. ارزهاي ديگري مثل عراقي خوبه كه اونم كمه.
دوستان چرا روی افغانی یا چیز دیگه سرمایه گذاری نمیکنید؟دلار ریسکه ولی پول های دیگه خوبه چون این کشور ها منابع زیرزمینی دارن و رشد پولش خوبه

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
نيازي به اثبات خودم به شما ندارم. همينكه خودم خودم رو قبول دارم كافيه. معلومه كه قائله دلار بخوابه اينجا نميام. الانم تو فيلد ديگه پولام رو دارم ميبرم.
این کاربر یوزر دوم همون djdream هست که با این که این ماه عضو شده ولی از 3 ماه پیش این فروم خبر داره!!!!:blink:
در ضمن یوزر اون djdream هم علامت شیطان پرستی بود و آواتار این هم علامت شیطان پرستی هست
متاسفانه وقتی مدیریت قوی نداریم و مدیرهای دلسوزی هم مثل drdexter اختیارات کامل مدیریتی ندارند همین میشه که هر کی میره 100 تا اکانت میسازه و میاد .... میگه تازه جالب اینجاست که پستاش تایید هم میشه برای تاپیک و جالب تر اینجاس که به همین راحتی میاد آواتار شیطان پرستی میذاره و هیچ کسی مدیری کاری باهاش نداره!!!
فعلا هم که به شکر خدا 100% مذاکرات به نتیجه میرسه و پوزه اونایی که رفتن دلار خریدن به امید دلار 10 هزار تومنی به خاک مالیده میشه چون این مذاکره آخر هست و هیچ کدوم از دو طرف نمیخوان به نتیجه نرسه چون اگه به نتیجه نرسه برای ایران تحریم ها بیشتر میشه و دیگه ایرانی باقی نمیمونه و برای آمریکا هم خیلی افت داره که بگه در برابر ایران شکست خورد پس 100% مطمئن باشید که به نتیجه میرسه , این یوزر هم 3 4 ماه دیگه اصلا دیگه نمیاد چون میشه مثل اون سرمایه دارایی که سال 69 و 79 رفته بودن کلی دلار خریده بودن به امید دلار گرون تر بعد که ارزون شد یکی خودشو دار زد یکی سکته کرد یکی ..... البته اگه راست باشه و دلار خریده باشه
در ضمن آقای دلار بخر به تعداد بسیار بالا!!!!:rolleyes: اگه راست میگی از اون دلارات عکس بذار همه ببینن , اصلا نمیخواد از دلارات عکس بذاری از یه 100 دلاریش عکس بذار!!!! اگه هم نه که شما رو به خیر و ما رو به سلامت شما برو دلار بخر 10 هزار تومن که شد بفروش و بذار ما ضرر کنیم و شما سود
از دوستان گرامی هم خواهش میکنم به حرف این اسپمرها توجهی نکنن این ها دست و پا زدن های کسایی هست که رفتن دلار خریدن و الان از واهمه پایین اومدن قیمت دلار دارن به هر دری میزنن که از ارزون شدن جلوگیری کنن , از مدیران هم تعجب میکنم که پست های همچین اسپمر هایی رو تایید میکنن برای نمایش

drcopy

Registered User
لایک‌ها
4
درست گفتيد ولي ديگه دلار به نرخهاي خيلي كم برنخواهد گشت. ضمنا من الان درسته دلار ندارم ولي طلا كه دارم. ايشالا از رو انس سودش رو ميبرم البته الانم با اون نرخايي كه من خريدم سود بوده.
خوشبختانه حالا به هر دلیل چه منطقی و یا بر مبنای جو روانی نرخ داره روز به روز به مقدار کم هرچند ناچیز افت میکنه بعد انگار بعضی دوستان از این مسئله ناراحت هستند ولی مهم نیست کسی که وارد بازار شده خودش باید بدونه کی بفروشه و خرید کنه هر بالا رفتنی پایین اومدنی هم داره. به هر حال این قضیه ارز و اینا همونطور که بقیه هم اشاره کردن دیگه تموم شده هرچند روی یک نرخ هم که شده تثبیت انجام میشه یا احتمال کاهش بیشتر رو داریم به هر حال این جو امنیتی شدن بازار اولش خیلی باعث بدتر شدن اوضاع شد ولی فعلا که میبینیم یک حالت سکوت و آرامش پیش اومده و کم کم نرخ داره میاد پایین حالا اگه شما دوست دارید به عنوان فرصت خرید بهش نگاه کنید تصمیم با خودتون هست ولی شواهد که حداقل این دفعه نشون نمیده واقعا آدم نمیدونه به بعضی افراد کوته فکر چی بگه میگن نرخ دلار واقعیش اینه که بره رو 4 تومن و بالاتر چون طرف فقط سود خودش رو انگار در نظر میگیره و نمیفهمه که با همین 2800 تومنش هم اقتصاد نابود شده هست و تبعات دیگه ای هم روز به روز در بوجود میاره از جمله جنبه های اجتماعی، روانی و مشکل برای شرکت های واردکننده که مجبور شدن فعالیت خودشون رو متوقف کنن.

یکی از دلایلی هم که من فکر میکنم این کاهش بصورت تدریجی هست اینه که یه دفعه شک زیاد وارد نشه و فرصت فروش رو بعضی ها داشته باشن که مسلما کم کم دلارها از دست دلالها برگرده به سمت دولت البته مشخص نیست اگه نقدینگی از مردم گرفته بشه که میتونه دلار تا خیلی رنج های پایین تر هم سقوط کنه ولی اگه با کاهش ها ما ببینیم همینطوری تقاضا در حال افزایشه شکی نیست که دلار دیر یا زود دوباره میره بالا البته با این محدودیت هایی که گذاشتن و تخصیص ارز از طریق مرکز مبادلات که دقیقا برای چه کالاها و افرادی دلار داده بشه تا حدی این بازی عرضه و تقاضا رو از دست مردم خارج کرد البته گذشته از اینکه جو روانی هم از مثبت بودن مذاکرات آینده همه جا پیچیده ولی به نظر من تحریم ها تا حد متوسطی تو این افزایش تاثیر داشتن و نقش سوء مدیریت ها و رها کردن بازار به حال خودش بیشتر بود.

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702

خوشبین نباش
واقع بین باش

ali_nioton

Registered User
لایک‌ها
156

آفففففففرین

به این میگن ...

بعد دکتر جان افغانی بخریم موقع فروش به کی بفروشیم :lol:
دلار رو تو بازار رو هوا میخرن چون تو کل دنیا میشه خرجش کرد
منتها افغانی رو فقط لب مرز اونم برا خرید شیره تریاک میشه خرج کرد :p

sadia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا" از لوس بازی و جو زدگی خودداری کنین. به خاطر بعضیا level بحث میاد پایین و دکتر و ... رغبتی به شرکت تو بحثا نشون نمیدن
حالا خوبه 2 روزه 100 تومن اومده پایین!

mrh1390

Registered User
لایک‌ها
4
فعلا هم که به شکر خدا 100% مذاکرات به نتیجه میرسه
همه بگن ان شاء الله :rolleyes:
غیر از کسانی که روی ارز و طلا سرمایه گذاری می کنن، ملت بیچاره ای هم مثل بنده هستند که سعیشون فقط حفظ ارزش دارایی اندکشان است. متأسفانه غالبا هم متضرر اصلی همین ماها هستیم که با یک شوک در بازار سریع جا می خوریم! و اقدامات عجولانه ای می کنیم.
به نظر من الآن نه وقت تبدیل سرمایه است و نه خرید و فروش بزرگ مقیاس! فقط باید لوازم مصرفی به قدر نیاز فعلی خرید و دیگر هیچ.

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
اوج ريزش رو شنبه خواهيد وقتي مردم كم كم باورشون بشه كه دلار ريزشي شده و دلارها از حسابهاي ارزي و گاوصندوق ها بياد بيرون. حدود 20 ميليارد دلار ذخيره كردن مردم ولي آيا چقدر خريدار پيدا خواهد شد؟ افزايش عرضه و كاهش تقاضا. نتيجه با خودتان. بزودي قطعه دلار دارها هم در بهشت زهرا افتتاح خواهد شد.:D

این انگار دچار دوگانگی شخصیت شده !

یبار میگه میخوام برم تعداد بالا ! بخرم یبار میگه مردم میخرن و ارزون میشه کسی نمیخره

خوب میشی...

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
پنجشنبه 12 ظهر قیمت رسید به 2890
به نظر میاد فعلا باید فروخت تا بعد ببینیم چی میشه!

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
این پایین اومدن ارزش دلار بخاطر بازگردوندن ارز حجاج به کشور و فروشش هست و موقتیه دلار همون نزدیک های 4 تومن قیمتشه
خیلی جالبه چند وقت پیش قضیه حج عامل بالا رفتن دلار بود حالا عامل کاهشش شده !
والا نمی دونم چی بگم
حوصله سرچ ندارم ولی قویا گفته شد حج و حاجی ها باعث بالارفتن میشه ....

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
حیف که اینجا همش شده دعوا و مرافعه و میترسم من هم متهم بشم ، وگرنه نظرم رو میگفتم ، شاید به درد کسی میخورد. واقعا جالبه که آدم تو این کشور اختیار مال خودش رو هم نداره و باید بابت خریدن دلار به دیگران جواب پس بده. مخصوصا به آقای hitoyou و یوزر دومش !:D

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,567
دلار 10 تومن 20 تومن اروزن میشه نمی دونم چرا بعضیا با قاطعیت میان میگن دلار دیگه تموم شد، سقوظ کرد، هر موقع شد 1900 تابستون (1200 پارسال رو نخواستیم اصلاً) بیاید اینطوری پست بزنید،
این بالا و پایین اومدنا همونطور که قبلاً اینجا بارها گفتن به نظرم موقتیه ... این یه ماه رو صبر کنیم بینیم چی به سرمون میاد :دی

دلار ارزون بشه به نفع همه هست حتی اونی که دلار 3500 تومنی خریده، چون قیمت خیلی از کالاها با کاهش قیمت دلار پایین میاد
یه مثال بزنیم ...
فرضاً یه گوشی موبایل 35000 تومن هست، دلار هم 3500 تومن، یه بابایی 10 دلار داره، 10 دلار یه گوشی میکنه .... دلار میشه 2000 تومان، خب قیمت اجناس هم پایین میان دیگه (ثابت نمی مونه درسته؟) اون گوشی هم میشه فرضاً 20000 تومن
اون طرفی که دلار رو 3500 خریده بود اون موقع میتونست با 10 دلار یه گوشی بخره، الانم که دلار رو 2000 بفروشه میتونه یه گوشی بخره پس ضرری نکرده درسته؟

بالا