برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
560
25 خرداد 95 من 3230 خریدم. 20 روز روی همون قیمت بود، از اوایل تیر شروع به افزایش کرد ... 2 شهریور 3460 خریدم. تا اوایل پاییز به حدود 3550 رسید

شاید منظور شما خرداد ۹۴ هستش ، تو سال ۹۵ دلار زیر ۳۴۰۰ نرفت .

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
560
کسی اطلاع داره آخرین باری که دلار ۳۲۰۰ ۳۰۰ بود مربوط به چه تاریخی هست

تیر ماه سال ۹۴ رو رنج ۳۲۵۰-۳۳۰۰ بود و از مرداد ماه ۹۴ وارد کانال ۳۴۰۰ شد .

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
شاید منظور شما خرداد ۹۴ هستش ، تو سال ۹۵ دلار زیر ۳۴۰۰ نرفت .
حق با شماست. من فاکتور اشتباهی رو نگاه کردم:D. البته قیمت خرید 25 خرداد 95 ـم هم 3380 بوده. اینو دیگه مطمئنم. یورو رو هم همون روز 3890 خریدم

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
دوستان یخ سوال داشتم..ممنون میشم کامل جواب بدید.

بعضی بانک های حساب ارزی باز میکنن درسته ؟ الان اگر من به فرض مثال بخوام هزار دلار حساب ارزی تو بانک باز کنم خود بانک ارز رو بهم می فروشه ؟ اگر اره اونوقت مرجع به روز فیمت دلار رو چجوری حساب میکنن ؟

اگر 4 روز دیگه بخواهیم دلار رو بفروشیم خود بانک تبدیل به ریال میکنه ؟ قیمت روز حساب میکنه ؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251

بعضی بانک های حساب ارزی باز میکنن درسته ؟ الان اگر من به فرض مثال بخوام هزار دلار حساب ارزی تو بانک باز کنم خود بانک ارز رو بهم می فروشه ؟ اگر اره اونوقت مرجع به روز فیمت دلار رو چجوری حساب میکنن ؟

اگر 4 روز دیگه بخواهیم دلار رو بفروشیم خود بانک تبدیل به ریال میکنه ؟ قیمت روز حساب میکنه ؟
https://forum.persiantools.com/threads/حساب-ارزی-بانک-های-کشور.849505/

abc500x500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4

1- بهره بانک های مختلف متفاوت است در حال حاضر صادرات و ملی بیشترین بهره را میدهند.
2- هرگز از بانک های دولتی و خصوصی ارز نخر! طبق قانون اگر از بانک (و نه صرافی بانک) ارز بخری موقع دریافت ریال به نرخ دولتی میدهند. کسانی بودند که در زمان دلار 1000 تومان از بانک فقط 20 ریال ارزانتر دلار خریدند و بعد از گران شدن دلار به نرخ دولتی تبدیل شد. یعنی مثلا الان ارز را تک نرخی میکنند به 4000 تومان شما میری بانک 3950 دلار می خری میزاری به حساب دو سال بعد دلار دوباره گران میشه و میشه 8000 تومان ولی نرخ دولتی اش میشه 5000 تومان در این صورت دلار را که 50 تومان ارزانتر خریدی حالا باید 5000 تومان معادل ریالی اش را بگیری!
3- اگر اسکناس ارزی به بنک بزاری اسکناس ارزی می گیری.
4- اگر حساب به حساب کنی تبدیل به قیمت دولتی میشه.
5- بهتره اگر بیش از 10هزار دلار داری چند حساب 10 هزاردلاری در چند شعبه باز کنی.

sylvester

Registered User
لایک‌ها
89
از فرانک سوییس قافل نشید. اوضاع دنیا در حال دگرگونی و میل به بی ثباتیست

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان احتمال بالا رفتن ارز هست؟ تو وضعیتی که ترامپ ایجاد کرده؟
بعد اینکه کشور ارمنستان و تاجیکستان بانک ها ایرانی دارن؟ مثلا من اینجا تو ایران حساب بانکی سپرده گذاری باز کنم به فرض 40 میلیون بزارم , میشه سود ماهانشو از همون بانک شعبه ارمنستان و تاجیکستان گرفت؟ یا باید حتما حساب ارزی باز کنم؟

avina7707

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
بحث ارز فقط و عرضه و تقاضاست مسائل سیاسی کوتامه مدت هست.
اگر مسایل سیاسی بتونه روی عرضه و تقاضا تاثیر بذاره اون موقع تاثیر واقعی روی نرخ ارز میذاره. (هیچ فنری در کار نیست)

shahramcat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
165
لام دوستان عزیز
من 300 دلاز مسافرتی گرفتم که خرح نشد . بهتر هست الان بفروشم بزارم بانک با سود 20% زیالی یا نکه دارم ؟ شاید خرداد ماه برم جایی تبدیل کنم یورو اونجا . کدوم بهتر هست ؟
میدونم مبلغی نیست اما خوب بازم سوال کردم . ممنون

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
لام دوستان عزیز
من 300 دلاز مسافرتی گرفتم که خرح نشد . بهتر هست الان بفروشم بزارم بانک با سود 20% زیالی یا نکه دارم ؟ شاید خرداد ماه برم جایی تبدیل کنم یورو اونجا . کدوم بهتر هست ؟
میدونم مبلغی نیست اما خوب بازم سوال کردم . ممنون
از اونجایی که واقعا مبلغ کمیه و ارزش دو بار چنج کردن رو نداره به نظرم نگه دارید و مستقیم به یورو تبدیل کنید بهتره .
سودش توی این مدت شاید 50 هزار تومنم نشه ولی هزینه جابجایی بیشتر میشه .

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
سلام
دوستان عزیز متخصص راهنمایی کنید لطفا
از یه کشوری خرید میکنیم که در زمینه حواله مشکل داریم باهاش
ینی هیچکس قبول نمیکنه پول رو یکجا بفرسته و محدودیت حمل نقد وجود داره.ینی نهایت بیست هزارتا بشه برای هزینه شخصی برد
پول که حواله میکنیم یجا به حساب روزانه تا سقف ده هزارتا تا انتقال میده که کار ما رو بسیار مشکل میکنه
راه حلی دارید برای این موضوع؟
مثلا کردیت کارت یا .... که از لحاظ امنیت مشکل نداشته باشه

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
سلام
دوستان عزیز متخصص راهنمایی کنید لطفا
از یه کشوری خرید میکنیم که در زمینه حواله مشکل داریم باهاش
ینی هیچکس قبول نمیکنه پول رو یکجا بفرسته و محدودیت حمل نقد وجود داره.ینی نهایت بیست هزارتا بشه برای هزینه شخصی برد
پول که حواله میکنیم یجا به حساب روزانه تا سقف ده هزارتا تا انتقال میده که کار ما رو بسیار مشکل میکنه
راه حلی دارید برای این موضوع؟
مثلا کردیت کارت یا .... که از لحاظ امنیت مشکل نداشته باشه
کدوم کشوره؟

بالا