برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
دوستان داستان نگین:D دلیلش اینه

فایل های ضمیمه

• dc.jpg
    dc.jpg
    356.3 KB · نمایش ها: 56

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
امروز اصفهان صرافی رد شدم خرید 3850فروش 3880
تو سایت صنف تهران همون موقع قیمت 3858فروش

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
هر وقت بازم دولتی 3720 شد بگین با خانواده و دوستان برم صف پولامو دلار کنم سپرده دلاری کنم معادلش درهم یا پوند بدن و سود پوند و درهم بالاتر باشه بهتر نیست سپرده درهمی

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
بانک مرکزی پاتک خوبی زد. نقشه یکسری از این آقایون نقش برآب شد.
میخواستن با خرید زیاد، موج دوم را به صورت مصنوعی راه بندازن و نرخ را ببرن مجددا روی 4200 و نوسان بگیرن اما بدجوری رکب خوردن...

ali market

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
697
خداروشکرررر،بانک مرکزی مچکررریم که همیشه و همه جا با قدرت وارد عمل میشین:)

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
چند داره میده بانک مرکزی حالا؟
بازم که قیمت افزایشیه

hamid4777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام، براي سرمايه گذاري اسكناس چند دلاري بخرم؟ موقع خريد چه نكاتي رو بايد چك كنيم؟

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
از صرافی مورد تایید بانک مرکزی ترجیحا همونها که قیمت سنایی دولتی میفروشن صرافی بانک ها مخصوصا پارسیان
صد دلاری تاریخ جدید بخر رسید شماره اسکناس ها رو صراف بده
دلار شاید ارزششو از قصد با سیاست ترامپ از دست بده
ریسک بالا کن یورو و پوند مخصوصا پوند بگیر ببر بانک سپرده کن یه سودی هم بگیر ترجیحا بانکی که تضمین بده اسکناس دادی موقع تحویل اسکناس بده و دبه نکنه معادل ریالیشو با ارز دولتی میدیم سامان خوبه فکر کنم

سود درهم هم در ملت خوبه و درهم یعنی دلار و چند ساله ارزش درهم و دلار با هم بالا و پایین رفته و ریت و تناسبشون حفظ شده من خودم میخواستم بخرم
با تصمیم ترامپ برای رقابت با چین در صادرات و قصد ترامپ برای کاهش ارزش دلار دو به شک شدم
نظرم به طلا اونم آتی جلب شد
حیف که الان حباب بالای پنجاه مثبت داره
با دید بلند مدت نه ماهه خرید سکه آتی توصیه میشه دوستان؟. خودم بالای شصت درصد میخوام اینکارو کنم
نظری تحلیلی برای سرمایه گذاری با اصل حفظ ارزش پول؟

hamid4777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
بانكهاي شهرستان هم صرافي دارند؟
صد دلاري تاريخ جديد يعني سري ٢٠٠٩؟
در مورد گرفتن رسيد شماره اسكناس ها از صرافي، يعني صرافي اينقدر حوصله داره كه بشينه شماره سريال همه اسكناسها رو در فاكتور بنويسه؟
با شروع خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا ارزش پوند كم نميشه؟
براي حفظ ارزش چندرغاز پس انداز، فكر آدم هزار راه ميره.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
در مورد گرفتن رسيد شماره اسكناس ها از صرافي، يعني صرافي اينقدر حوصله داره كه بشينه شماره سريال همه اسكناسها رو در فاكتور بنويسه؟
هیچ صرافی این کار رو نمیکنه.
معمولاً خرید دلار از صرافی جای نگرانی نداره ولی اگه خیلی حساس هستی به موضوع ، میتونی بگی اسکناس ها رو برات مهر بزنه. یه نوع مهرهای ریز دارن که مخصوص این کاره و به درخواست مشتری اسکناس ها رو مهمور میکنند.

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
هیچ صرافی این کار رو نمیکنه.
معمولاً خرید دلار از صرافی جای نگرانی نداره ولی اگه خیلی حساس هستی به موضوع ، میتونی بگی اسکناس ها رو برات مهر بزنه. یه نوع مهرهای ریز دارن که مخصوص این کاره و به درخواست مشتری اسکناس ها رو مهمور میکنند.
شماره سریال را کسی با دست نمی نویسه که طرف حالشو نداشته باشه .دستگاه پول شمار خودش سریال را می خونه بعضی صرافها حتی آمار دقیق دارند که مثلا فلان سریال پول تا حالا وارد این صرافی شده یا نه
البته کلا گرفتن رسید شماره سریال در بازار عرف نیست و همون مهر که گفتید عرف بازاره

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بانكهاي شهرستان هم صرافي دارند؟
صد دلاري تاريخ جديد يعني سري ٢٠٠٩؟
با شروع خروج بريتانيا از اتحاديه اروپا ارزش پوند كم نميشه؟
براي حفظ ارزش چندرغاز پس انداز، فكر آدم هزار راه ميره.
شما کلا از صرافی معتبر دلار بخرید خبالتون راحته حالا مال بانکم نبود مهم نیست .
دلار مال قبل 2006نباشه مشکلی نداره 2009 احتمالا خیلی کمه
تخم مرغ هاتو تو یک سبد نگذار اگر یک میلیون داری مثلا 500تومن را بگذار بانک 250دلار بخر 250پوند یا یورو
چیزی هم که من بهش رسیدم اینه که برای افراد معمولی مثل من که شاید شما هم جز همین افراد باشید سرمایه گذاری روی دلار و سکه و بورس و....به صورت میانگین از سود بانکی هم کمتر بازده داره توجه کنید نوشتم به طور میانگین یعنی ممکنه علی با شانس مثلا در یک سال صد درصد بازده به دست بیاره اما آرش 10درصدم ضرر کنه و فلانی 30درصد ضرر کنه منبانگین که بگیرید اکثر افراد معمولی همون 22درصد سود بانکم به دست نیاوردند و تازه کلی هم استرس داشتند

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
560
صرافی بانک خاورمیانه شماره سریال اسکناس رو تو رسید میزنه .

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
صرافی بانک خاورمیانه شماره سریال اسکناس رو تو رسید میزنه .
یعنی مثلاً اگه 50 هزار دلار خرید کنی و همه 100 دلاری باشه ، تو رسیدش 500 تا شماره سریال پرینت کرده؟! بر فرض اینکه شماره ها زیر هم پرینت بشه و هر شماره حداقل نیم سانتیمتر جا بگیره ، رسیدی که به مشتری میده 2.5 متر طولش میشه!

hamid4777

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
چیزی هم که من بهش رسیدم اینه که برای افراد معمولی مثل من که شاید شما هم جز همین افراد باشید سرمایه گذاری روی دلار و سکه و بورس و....به صورت میانگین از سود بانکی هم کمتر بازده داره توجه کنید نوشتم به طور میانگین یعنی ممکنه علی با شانس مثلا در یک سال صد درصد بازده به دست بیاره اما آرش 10درصدم ضرر کنه و فلانی 30درصد ضرر کنه منبانگین که بگیرید اکثر افراد معمولی همون 22درصد سود بانکم به دست نیاوردند و تازه کلی هم استرس داشتند

هدف من هم حفظ ارزش پول هست، طمع سود دويست سيصد درصدي ندارم، دو سه سال اخير من هم سود بانكي ميگرفتم، اما بنظرم الان اوضاع طوري هست كه به بانكها و ريال اعتمادي نيست، از يه طرف اكثر بانكها در واقع ورشكسته اند و فقط با جذب سپرده سعي ميكنند اين بحران رو به تعويق بندازند، از طرف ديگه ترامپ احمق و وضعيت برجام هست، كافيه يه حرفي عليه برجام بزنه و اونوقت قيمت دلار پرواز ميكنه و ريال سقوط، كمااينكه تا حالا هم نشون داده به حرفهايي كه قبل انتخابات زده عمل ميكنه، مثل همين ساخت ديوار در مرز مكزيك. گرچه دولت ايران بخاطر سياستهاي تهاجمي دولت جديد امريكا مجبوره محتاط تر باشه و هر طور شده برجام رو حفظ كنه.
شايد هم بقول شما بهترين راه همون سود بانكي باشه، اما فقط در بانك ملي و يكي دو بانك ديگه. دوستان نظرشون رو بگن.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
هدف من هم حفظ ارزش پول هست، طمع سود دويست سيصد درصدي ندارم، دو سه سال اخير من هم سود بانكي ميگرفتم، اما بنظرم الان اوضاع طوري هست كه به بانكها و ريال اعتمادي نيست، از يه طرف اكثر بانكها در واقع ورشكسته اند و فقط با جذب سپرده سعي ميكنند اين بحران رو به تعويق بندازند، از طرف ديگه ترامپ احمق و وضعيت برجام هست، كافيه يه حرفي عليه برجام بزنه و اونوقت قيمت دلار پرواز ميكنه و ريال سقوط، كمااينكه تا حالا هم نشون داده به حرفهايي كه قبل انتخابات زده عمل ميكنه، مثل همين ساخت ديوار در مرز مكزيك. گرچه دولت ايران بخاطر سياستهاي تهاجمي دولت جديد امريكا مجبوره محتاط تر باشه و هر طور شده برجام رو حفظ كنه.
شايد هم بقول شما بهترين راه همون سود بانكي باشه، اما فقط در بانك ملي و يكي دو بانك ديگه. دوستان نظرشون رو بگن.
نظر شخصی من طبق تجربه اینه که در بلند مدت (مثلاً بازه زمانی 3 ساله یا 5 ساله و بیشتر) شما اگه پولتون در بانک باشه خیلی ضرر میکنید و درصد زیادی از ارزش پولتون از دست میره. بانک بیشتر به درد افرادی میخوره که دوست دارن ماه به ماه پول به حسابشون واریز بشه و پول رو بخورن و بگن به به! افرادی که صبور نیستند و چشمشون به پولی هست که ماه به ماه ریخته بشه به حسابشون به نظر من بانک براشون تنها گزینه است و اصلاً نباید به گزینه های دیگه فکر کنند.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مقایسه نرخ رشد دلار نسبت به ریال در یک بازه 365 روزه:

قیمت فروش دلار در 6 بهمن 94: 3659
قیمت فروش دلار در 6 بهمن 95: 3865

نرخ رشد دلار تقریبا 5.5 درصد بوده. علیرغم این همه سر و صدا در مورد افزایش دلار. (موج سازی)
ارزش ریال در یکسال گذشته حدود 5 درصد کاهش پیدا کرده. تازه اگر نرخ رشد دلار نسبت به سایر ارزها را هم در چند ماه اخیر د ر نطر بگیریم اوضاع ریال خیلی هم بد نبوده....

منبع نرخ ها:
https://www.sarafiroyal.com/آرشیونرخ-ارزوسکه

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مقایسه نرخ رشد درهم امارات نسبت به ریال در یک بازه 365 روزه:

قیمت فروش درهم در 6 بهمن 94: 1090
قیمت فروش درهم در 6 بهمن 95: 1003

نرخ رشد درهم تقریبا 8.5 درصد بوده. به نظر من درهم برای محاسبه کاهش ارزش ریال معیار مناسب تری هست چون عموما در سالهای اخیر با توجه به تحریم ها تجار با درهم کار میکردن تا دلار...

(تقریبا معادل نرخ تورم اعلامی)

منبع نرخ ها:
https://www.sarafiroyal.com/آرشیونرخ-ارزوسکه

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
مقایسه نرخ رشد یورو نسبت به ریال در یک بازه 365 روزه:

قیمت فروش یورو در 6 بهمن 94: 3990
قیمت فروش یورو در 6 بهمن 95: 4215

نرخ رشد یورو تقریبا 5.5 درصد بوده.