برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
قانون!! اگر این مملکت قانون داشت که این آقا زاده ها غارتش نکرده بودند!!! کدوم قانون؟؟؟ شاید منظورت این بی قانونی و باز بودن دست همه برای دزدی وآتش کشیدن ایران هست!!! حالا که هر کی هرکیه ,ما هم باید آتش بزنیم؟؟؟ حس ملی یه حس درونیست و تا کسی نداشته باشه نمیتونه متوجه بشه,حسییست که میدونی باید از خودت برای وطنت بگزری!!
عزیزم من نه آقازاده هستم، نه جایی رو غارت کردم:D. پول شخصی قانونی خودمه. دلم میخواد به دلار تبدیلش کنم. حق قانونی دارم. مطلب غیر قابل فهمی نیست:D.
حالا ما که وجود اون شیر دلانی که پشت حزب بعث خبیث رو به خاک زدن نداریم,اما هر کی به وسعش!!! لااقل از سودهای آنی که ناشی از بی قانونی هست به خاطر استقلال وطنمون بگزریم.

چند تا مرگ بر صدام یزید کافر هم بگو، یه خرده بخندیم :general304:. اون شیردلانی که میگی، بچه های خودشون الان با سهمیه و بورسیه دولتی تو امریکا هستند و همه اموالشون رو دلار کردن. برو آقا خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه، دوره این شعار ها و عوامفریبی ها گذشته:p:D
ضمنا "گذشتن" درسته نه " گزشتن" :p.... حداقل رسم الخط و املای زبان رسمی وطنت رو یاد بگیر، بعدا بیا برای ما نطق وطن پرستی بکن:D:general304:
دمت گرم که ایران رو اروپا مقایسه میکنی . شما زیاد اروپا رو دیدی اما اگه وقت کردی یه سری به شهر های کم درآمد کشور خودت بزن و مردم رو ببین که با درآمد قانونیشون تو زندگی معمولیش موندن بعد بیا و از فضیلت های اروپا برامون تعریف کن ..
در امریکا هم تعداد زیادی بی خانمان و فقیر وجود داره. به نظر شما بیل گیتس باید بره کنار اونا زندگی کنه ؟:D چه ربطی داره آقا ؟ همه جا اختلاف طبقاتی هست. پولداری که پولش از راه قانونی به دست آمده باشه، حق داره با پولش هر کاری که دلش خواست بکنه. اگر اروپایی ها پیشرفت کردن، به خاطر اینه که به این حد از شعور رسیدن که این حق قانونی رو به رسمیت می شناسند

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
عزیزان دعوا نداره که... خوب هرکی با مالش هرکار دوست داره میکنه

احسنت. من نمیدونم مطلب به این سادگی رو چرا بعضی ها نمی فهمند. در انگلیس هم بعد از انتخابات خروج از اتحادیه اروپا، خیلی از مردم برای جلوگیری از سقوط ارزش اموالشون، پس انداز پوندشون رو به یورو یا دلار تبدیل کردند. هیچ "انگلیس دوست" ـی :D هم خائن خطابشون نکرد.... اینجا بنگاهی برای ما وطن پرست شده. استغفرالله. یه چیزی میگما:p:D

پ.ن: طرف خودش جرئت ریسک کردن و خرید کردن نداره، آسمون و ریسمون رو به هم میبافه که بقیه هم نخرند.... حزب بعث خبیث:general304:

Last edited:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
الان صبر کنیم یا بخریم؟ :D

سیاست این دولت اینه که پله ای میبره بالا. یعنی قیمت 3500 بوده. تا 3700 میبره بالا، بعدش تا 3600 میاره پایین. دفعه بعدی تا 3900 میبره بالا و تا 3750 میاره پایین و ..... یعنی کف هر دفعه افزایش قیمت از کف قبلی بالاتره. من به شخصه فکر نمیکنم دیگه زیر 3900 بیاد. بنابراین در همین قیمت ها هم مجددا خواهم خرید

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
4030 بود موقعی که من رفتم. حالا 3900 هم بشه خیلی مهم نیست. کلا 2000 تا بیشتر نمی خواستم. :D

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
این هفته کلا بالا 4000 تومان بوده قیمت فقط نیم ساعت یکشنبه به 3990 هم رسید باز برگشت تازه این قیمت تهرانه که دولت دلار تزریق میکنه شهرستانها که دلار دولتی نیست صرافی ها بین 4020 تا 4060 بوده الانم 4030 هست

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
اگه این هفته مقاومت 3970 رو بشکنه و بمونه چند روز احتمال پایین اومدن تا 3900 هم داره ولی اگه این هفته نتونه به 3970 برسه همین محدوده 3980 تا 4040 بالا پایین میشه و اگه 4040 رو بشکنه و بره بالاتر و چند روزی بمونه تا 4280 هم امکان بالا رفتن داره تا امروز که زیر 4000 تومان نیومده به غیر از نیم ساعت

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
دیشب شبکه خبر بالاخره ی گزارش از وضعیت ارز داد بیرون
مردم سطح سواد ارزیشون بالا رفته خوشم اومد..البت غیر از اونایی ک دلار ی تک تومن میره بالا کل زندگیشونو دلار میکنن

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
شما از لحاظ شرعی میگی من از لحاظ ملی,بارها از این حرکت به این عنوان خیانت به وطن یاد کردم امااونهایی که این عمل خیانت بار را انجام میدهند یا خواننده این مطالب نیستند یا اگر باشند هم تاثیری در تصمیمشان ندارد با این عنوان که همه در ایران به فکر خویش هستند و در حالی که بعضی دزدی و خیلیا با رانت دلار گرفتند چرا من این چنین نکنم تیشه به ریشه وطنمون ایران میزنند,به هر حال فرقی بین یک ملی گرای ژاپنی واروپایی با خاورمیانه ای که مردمش هنوز نتونستند ( دولت ملت) تشکیل بدهند باید باشه.
متاسفانه کاربرهایی مثل شما خیلی کم هستند که منافع جمعی رو به منافع شخصیشون ارجح بدونن

این کاربری که شما مثال زدید کارش اصلا این هست که در مواقعی که اوضاع ارزی کشور خراب می شود با خرید و فروش دلار سود کند.
در ژاپن موقعی که سیل آمده بود, مردم خیلی مودب و فقط به اندازه نیازشون از سوپرمارکت ها جنس بر می داشتند, حالا اگر ایران بود, افرادی مثل این کاربر می خواستند که از آب گل آلود برای خودشان ماهی بگیرند

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
متاسفانه کاربرهایی مثل شما خیلی کم هستند که منافع جمعی رو به منافع شخصیشون ارجح بدونن

این کاربری که شما مثال زدید کارش اصلا این هست که در مواقعی که اوضاع ارزی کشور خراب می شود با خرید و فروش دلار سود کند.
در ژاپن موقعی که سیل آمده بود, مردم خیلی مودب و فقط به اندازه نیازشون از سوپرمارکت ها جنس بر می داشتند, حالا اگر ایران بود, افرادی مثل این کاربر می خواستند که از آب گل آلود برای خودشان ماهی بگیرند
ژاپنی ها هنوز هم مثل اجداد قرون وسطاییشون با شمشیر خودکشی میکنند :D. ما که نباید از اون عقب افتاده ها پیروی کنیم. ما پیرو امریکا و اروپا و اقتصاد آزادیم:general406:. منافع جمعی وطن پرست های قلابی اصلا برای من اهمیتی نداره:p
تازه من که خرید و فروش دلار نمیکنم، من فقط میخرم میذارم تو لحاف کرسیم که دلارهای کشور در جای امنی باشه:D

alonzo morning

Registered User
لایک‌ها
255
هرچند در کل نباید مثل بعضی از دوستان از بالا رفتن مستمر قیمت دلار خوشحال شد( میدونی چرا عزیز اخه مگه چند درصد از سرمایه زندگی تو وقتی داری تو ایران زندگی میتونی تبدیل به دلار کنی؟ ایا خونتو فروختی دلار کردی؟ ماشینتو فروختی دلار کردی؟.... اگر همه زندگیت تبدیل به دلار شده که دیگه اینجا چکار میکنی؟ به هر حال سطح زندگی عمومی مردم در حال پایین اومدنه... شاید بگی به من چه؟من دلار دارم پولدارم اما حتی از نظر مالی شما هم از پایین اومدنه سطح رفاه عمومی لطمه میخوری... فرض کن تو جامعه ای زندگی میکنی که همه ماشین تویوتا دارن شما هم تویوتا داری پس تعمیرکار و قطعات یدکی تویوتا هم زیاده... اما وقتی همه پراید دارن٬ شما تویوتا باید پول بیشتری برای برای قطعه یدکی و تعمیرکار بدی .... هرچند که بعضی فقط به جهت اقناع روحی از فخرفروشی داشتن راضی ترند بی خود نیست که دولت امریکا میگه برای سیتیزن شدن باید بیای تو کشور من به درامد مشابه کشور خودت برسی تا ببینم چند مرده حلاجی)
اما در مورد پاسخ حضرتعالی...عزیزم کشور ژاپن تایر به سر نداره که کار سنگینش چندبار خم و راست شدن و حرف زدن برای مردم باشه اونم به تعداد بیشتر از برگ درختان سرزمینش!

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
هرچند در کل نباید مثل بعضی از دوستان از بالا رفتن مستمر قیمت دلار خوشحال شد( میدونی چرا عزیز اخه مگه چند درصد از سرمایه زندگی تو وقتی داری تو ایران زندگی میتونی تبدیل به دلار کنی؟ ایا خونتو فروختی دلار کردی؟ ماشینتو فروختی دلار کردی؟.... اگر همه زندگیت تبدیل به دلار شده که دیگه اینجا چکار میکنی؟ به هر حال سطح زندگی عمومی مردم در حال پایین اومدنه... شاید بگی به من چه؟من دلار دارم پولدارم اما حتی از نظر مالی شما هم از پایین اومدنه سطح رفاه عمومی لطمه میخوری... فرض کن تو جامعه ای زندگی میکنی که همه ماشین تویوتا دارن شما هم تویوتا داری پس تعمیرکار و قطعات یدکی تویوتا هم زیاده... اما وقتی همه پراید دارن٬ شما تویوتا باید پول بیشتری برای برای قطعه یدکی و تعمیرکار بدی .... هرچند که بعضی فقط به جهت اقناع روحی از فخرفروشی داشتن راضی ترند بی خود نیست که دولت امریکا میگه برای سیتیزن شدن باید بیای تو کشور من به درامد مشابه کشور خودت برسی تا ببینم چند مرده حلاجی)
اما در مورد پاسخ حضرتعالی...عزیزم کشور ژاپن تایر به سر نداره که کار سنگینش چندبار خم و راست شدن و حرف زدن برای مردم باشه اونم به تعداد بیشتر از برگ درختان سرزمینش!
من 90 درصد زندگیم ارزیه، دلم خواسته ایران زندگی کنم:D ... چیزی که در این بحث ها برای من سواله اینه که اصلا زندگی و خرید و فروش کسی به دیگری چه ربطی داره ؟ ... من در 4 سال گذشته، مقدار زیادی از سرمایه ام به دلار و یورو بوده، قیمت ارز هم هیچ تغییری نکرده. قاعدتا اگر در بانک میگذاشتم، خیلی بیشتر سود میکردم. اما دلم خواسته دلار بخرم، ضامن سود و ضررش هم خودم بودم. به کسی هم ربطی نداره.:D. من تا حالا توی تاپیک سرمایه گذاری در بانک، به کسی گفتم که چرا پولتو توی بانک سپرده کردی ؟ نخیر نگفتم:p چون به من ربطی نداره که کسی با پولش چیکار میکنه. مثل یک آدم متمدن، دماغمو تو زندگی مردم نمیکنم:D

پ.ن: به درک اسفل که سطح زندگی بعضی ها پایین بیاد :D، اینا اگر سطح زندگیشون بالا بره، فکر جنگ با حزب بعث خبیث به سرشون میزنه:D

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
به درک اسفل که سطح زندگی بعضی ها پایین بیاد :D
یعنی هموطن های دیگر برای شما اصلا مهم نیستن؟, طوری صحبت می کنید انگاری اهل یک کشور دیگه یا مثلا دو رگه هستید
من دیگه حرفی برای گفتن ندارم.
دوست داشتم بدونم نظر کاربر @ایران دوست چی هست
واقعا عجیبه این حرفها

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
به درک اسفل که سطح زندگی بعضی ها پایین بیاد :D، اینا اگر سطح زندگیشون بالا بره، فکر جنگ با حزب بعث خبیث به سرشون میزنه:D
مثل هر شخص دیگه ای از اینکه کیفیت زندگی مردم کشورم بالا بره و در رفاه باشن استقبال می کنم. ولی اینم باید در نظر گرفت که شوربختانه عده زیادی از مرد کشورم هستن که وقتی یونجه شون زیاد میشه، هوس انقلاب و بعدشم صدور انقلاب و جنگ با قدرتهای خارجی و امثال اینها به کله شون می زنه و اون موقع ست که دیگه رفاهشون که هیچ، اصلا خود کشور رو به باد میدن. برا همین با کمال تاسف فکر می کنم یه عده (نه همه) اگه همون توسری خور و فقیر باقی بمونن، خیلی بهتره :(

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
یعنی هموطن های دیگر برای شما اصلا مهم نیستن؟, طوری صحبت می کنید انگاری اهل یک کشور دیگه یا مثلا دو رگه هستید
واقعا عجیبه این حرفها
هموطن گرامی از شرکت در بحث و توجه به نظرات اینجانب سپاس گزارم,اما منظور من شخص خاصی نبود و کلی بود و فقط نظر شخصیمروگفتم , و به هیچ عنوان از جدال بین هموطنان خوشنود نمیشم,البته این نظر من مسلما به مذاق اکثریتی خوش نمیاد و حتی نوعی توهین هم هست,چون دارم میگم تویی که بدون نیاز خاصی وفقط برای سرمایه گزاری دلار میخری,خیانت میکنی به مملکت!!! وچه ناسزایی بالاتر از این,به شخصه احساس خوبی از بیان این حرفم و این توهین آشکار ندارم,اما به عنوان یک دردل و تلنگر بیان میکنم ,شاید یک نفر از این راه برگردد,پای وطن در بین هست وگرنه من کی باشم که بگم چی درست است و چی غلط!!! اصلا هم به سایر دلالها و خرید و فروشها کاری ندارم و اگر داشته باشم و بتونم همه نوع دلالی میکنم!!! این را گفتم تا جانماز آب نکشیده باشم و شاید شخص دیگری این دیدگاه را هم وطن فروشی بنامد!!! نظر من این است که دلار با همه چی فرق داره وبا توجه به وابستگی شدید ما به بیگانگان بر خلاف شعارها و عملا عدم استقلال ما با وضع موجود,کمبود و تنش در دلار باعث تزلزل در همین استقلال نیم بند میشود و یک ناسیونالیست وطن دوست نمیتواند این را بپذیرد,و این یک حس درونی هست که بیانش خیلی هم کار جالبی نیست و امکان تمسخر یا ایراد به آن زیاد است,حساسیت اصلی من به مقوله دلار هست,چون دیدیم زمان محمود و تحریمها چه بر سر این مملکت اومد و ادامش رو داریم میبینیم که به چه روزی استقلال کشور افتاده,نقطه ضعف کشور رو فهمیدن و با حرف دلاررو بالا میبرن تا مردم تحت فشار قرار بگیرند و به دولت فشار بیارن واقتصاد و استقلال بهم بریزه,ما توخاورمیانه هستیم که گروههای بدوی و وحشی در اون فراوان هستند و ایرانرومحاصره کردند,از اونورم توی دنیا رفیق و یار که نداریم هیچ,دشمن هم زیاد داریم!!! نه راه پس داریم نه راه پیش,اصلا به مقصر کار ندارم در مورد خود ملت و شرایط موجود حرف میزنم,نباید کاری کنیم که وحوش بتونند به کشور نفوذ کنند.

Last edited:

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
اصلا هم به سایر دلالها و خرید و فروشها کاری ندارم و اگر داشته باشم و بتونم همه نوع دلالی میکنم!!!
خب جناب، اگر این طور هست، مگر مثلا مصالح و مواد اولیه ی ما خیلیش وارداتی نیست؟ مگر نباید دلار خرج بشه تا جنس وارد بشه؟ دلار بره بالا، همه چیز با دلار می ره بالا. شما که انتظار ندارید ما ریال داشته باشیم تا بقیه که به دلار خرید می کنن و به دلار به ما می فروشند، آخرش به ما دولا پهنا بفروشند؟ مگر کل مردم پولشون رو دلار کنن و بذارن روی هم چند درصد سهم ارزی مملکت می شه؟ همین تلفن و کامپیوتری که دارید باهاش اینا رو ارسال می کنید مگه ریالی خریداری می شه؟ حتی همون پوند و یورو چند درصد سهم بازار رو به خودش اختصاص داده و کی روی اونا تکیه می کنه؟ دلار پایه ی اقتصاد جهانیه. زودتر اینو بفهمیم، برای همه بهتره. این حس ناسیونالیستی هم اگر نخواد به همون مریضی های ایجاد شده توسط دلالی بپردازه و اونا رو اصلاح کنه، به هیچ کار دیگه ای نمی آد.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
واقعا عجیبه این حرفها
نخیر. من یک ایرانی هستم. میخوای عکس کارت ملی ایرانیم رو بذارم ؟ :general710:
خب جناب، اگر این طور هست، مگر مثلا مصالح و مواد اولیه ی ما خیلیش وارداتی نیست؟ مگر نباید دلار خرج بشه تا جنس وارد بشه؟ دلار بره بالا، همه چیز با دلار می ره بالا. شما که انتظار ندارید ما ریال داشته باشیم تا بقیه که به دلار خرید می کنن و به دلار به ما می فروشند، آخرش به ما دولا پهنا بفروشند؟ مگر کل مردم پولشون رو دلار کنن و بذارن روی هم چند درصد سهم ارزی مملکت می شه؟ همین تلفن و کامپیوتری که دارید باهاش اینا رو ارسال می کنید مگه ریالی خریداری می شه؟ حتی همون پوند و یورو چند درصد سهم بازار رو به خودش اختصاص داده و کی روی اونا تکیه می کنه؟ دلار پایه ی اقتصاد جهانیه. زودتر اینو بفهمیم، برای همه بهتره. این حس ناسیونالیستی هم اگر نخواد به همون مریضی های ایجاد شده توسط دلالی بپردازه و اونا رو اصلاح کنه، به هیچ کار دیگه ای نمی آد.

این آقا فقط داره خودشو گول میزنه. چون دوست داره که دلار گرون نشه، به هر ریسمان پوسیده ای چنگ میزنه که اثبات کنه نباید دلار خرید:D ... در صورتیکه حتی اگر بخواهیم منافع جمعی و کلی کشور رو در نظر بگیریم، محاسبه اینکه چی به نفع اقتصاد کلی کشوره ( بالا رفتن یا ثابت موندن قیمت دلار)، کار بسیار پیچیده و بغرنجیه و بین اقتصاد دانان و فعالان صنعت و تجارت هم در این زمینه اتفاق نظر وجود نداره:rolleyes:

به عقیده من به عنوان یک ایرانی وطن پرست واقعی:D، فقط یک چاره برای مشکات اقتصادی ایران هست. اون هم اقتصاد آزاد به سبک اروپایی/امریکاییه

پ.ن: میگه نباید کاری کنیم که وحوش بتونند به کشور نفوذ کنند:general304:. فکر کنم این بنده خدا از نماز جمعه یه سره میاد اینجا:general509::general304:

بالا