برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
درسته که شیوه مدیریت بانک مرکزی خیلی ضعیفه، ولی این صف کشیدن مردم هم خیلی مسخرست. این همه آدم بیکار میرن صف میکشن که دو سه هزار دلار بگیرن ؟ که چی بشه آخرش ؟ اصلا بانک مرکزی از فردا بیاد بگه دیگه دلار به این شیوه اسکناس تو سطح شهر فروخته نمیشه و مسافرین هم تو فرودگاه میتونن بخرن، تجار هم که از حواله استفاده میکنن، این ملت درست بشو نیست که نیست.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
به مردمی که شغل درستی ندارن و هرروز شاهد از بین رفتن سرمایشون و گرون شدن قیمت ها هستن باید حق داد که با چند ساعت صف وایسادن بتونن 700,800 تومن سود کنن.

gamekhor2007

Registered User
لایک‌ها
19
با سلام.موقع مناسبی برای خرید دلار هست؟از صرافی بخرم چه چیزهایی باید چک کنم و انجام بدم؟

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
الان یکی برای مسافرت دلار نیاز داشته باشه باید چی کار کنه؟ باید از ساعت 5 صبح بره دم در صرافی صف وایسه؟!

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
با سلام.موقع مناسبی برای خرید دلار هست؟از صرافی بخرم چه چیزهایی باید چک کنم و انجام بدم؟
اینجور که معلوم هست این روزا دیگه صرافی نمیشه خرید مگه برید صف وایسید !
باید از بازار ازاد بخرید یا صرافی های فردوسی اگر قیمت ازاد داشته باشن حدود 4700 4800

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
الان یکی برای مسافرت دلار نیاز داشته باشه باید چی کار کنه؟ باید از ساعت 5 صبح بره دم در صرافی صف وایسه؟!
میتونه بره از هر صرافی که بخواد، پوند یا درهم بخره و هر کشوری میره اونجا تبدیلش کنه، دلار آمریکا که فقط توی خود آمریکا به صورت نقد میشه استفاده کرد و بقیه کشورها در هر صورت نرخ تبدیل بهش میخوره. کسی که برای سفر بخواد، میدونه چیکار کنه. اینایی که میرن صف وامیستن، بیکارهایی هستن که جز دلالی کاری بلد نیستن.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
میتونه بره از هر صرافی که بخواد، پوند یا درهم بخره و هر کشوری میره اونجا تبدیلش کنه، دلار آمریکا که فقط توی خود آمریکا به صورت نقد میشه استفاده کرد و بقیه کشورها در هر صورت نرخ تبدیل بهش میخوره. کسی که برای سفر بخواد، میدونه چیکار کنه. اینایی که میرن صف وامیستن، بیکارهایی هستن که جز دلالی کاری بلد نیستن.
اگه 1200 سود داشته باشه بدم نیست. اگه حسش باشه فردا یا پس فردا یه سری میزنم. فقط کارت ملی میخواد دیگه ، درسته؟

iliyad

Registered User
لایک‌ها
4
من دانشجوی آلمان هستم.
چطوری باید ارز مسافرتی بگیرم؟
میتونم ارز دانشجویی بگیرم؟

Gesendet von meinem SM-G570F mit Tapatalk

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
اگه 1200 سود داشته باشه بدم نیست. اگه حسش باشه فردا یا پس فردا یه سری میزنم. فقط کارت ملی میخواد دیگه ، درسته؟
آره، قانونش که اینه که کارت ملی کافیه. من خودم هم همیشه با کارت ملی گرفتم، حالا تو این صفها قانون جدید گذاشته باشن رو خبر ندارم.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
تنها راهش اینه که سود بانکی رو برگردونن عوضیا....
سود بانکی رو برگردونن روی ۲۲٪ کوتاه مدت و ۲۷٪ بلند مدت صف دلار نصف میشه...
من احمق آبان رفتم ترکیه جنس خریدم بیام سود کنم...آوردم دیدم بازار خراب شد...سود چندانی نکردم...اگر همون سرمایه م رو دلار که کرده بودم نگه داشته بودم دلار ها رو الان سود خفنی کرده بودم...ریدم توی اقتصاد این مملکت تخمی

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

با این چیزها درست نمیشه دوست عزیز. الان تورم واقعی بالای 35 درصده. مردم دنبال چیزی هستن که حداقل ارزش پولشون حفظ بشه. اگر بخوان وضع بازار ارز به حالت عادی برگرده، 3 تا راه دارن

1- تورم رو کنترل کنن که نمیتونن
2- سود کسب و کار رو اونقدر افزایش بدن که یک کار معمولی، حداقل 2 برابر تورم سود داشته باشه که با در نظر گرفتن ریسک و زحمت کار، برای مردم به صرفه باشه ( که اینو هم نمیتونن)
3- انقدر ارز بریزن تو بازار که به صورت مصنوعی، تورم دلار رو زیر تورم بقیه کالاها نگه دارند ( کاری که در این چند ساله کردن و الان دیگه نمیتونن. چون کفگیرشون به ته دیگ خورده)

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
من احمق آبان رفتم ترکیه جنس خریدم بیام سود کنم...آوردم دیدم بازار خراب شد...سود چندانی نکردم...اگر همون سرمایه م رو دلار که کرده بودم نگه داشته بودم دلار ها رو الان سود خفنی کرده بودم...ریدم توی اقتصاد این مملکت تخمی
همون جنس که آوردی ارزشش از کاغذ پاره ای به نام ریال به مراتب بیشتره

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
جالبه هر وقت سیف میاد میگه نرخ دلار رو به کاهشه، فرداش هم نرخ خود بانک مرکزی بالا میره هم ارزهای دیگه گرون میشه. درهم 1360 !!! دلار مبادله ای شده 3750, یورو مبادله ای 4700 !!

Last edited:

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,456
با این چیزها درست نمیشه دوست عزیز. الان تورم واقعی بالای 35 درصده. مردم دنبال چیزی هستن که حداقل ارزش پولشون حفظ بشه. اگر بخوان وضع بازار ارز به حالت عادی برگرده، 3 تا راه دارن

1- تورم رو کنترل کنن که نمیتونن
2- سود کسب و کار رو اونقدر افزایش بدن که یک کار معمولی، حداقل 2 برابر تورم سود داشته باشه که با در نظر گرفتن ریسک و زحمت کار، برای مردم به صرفه باشه ( که اینو هم نمیتونن)
3- انقدر ارز بریزن تو بازار که به صورت مصنوعی، تورم دلار رو زیر تورم بقیه کالاها نگه دارند ( کاری که در این چند ساله کردن و الان دیگه نمیتونن. چون کفگیرشون به ته دیگ خورده)
یعنی به نظر شما وضعشون از سال 91 که اوج تحریم ها بود خراب تره؟

farzad.r

Registered User
لایک‌ها
281
یعنی به نظر شما وضعشون از سال 91 که اوج تحریم ها بود خراب تره؟
متاسفانه واقعیات در مورد تحریم ها گفته نمیشه. حالا شنیده ها به کنار. همین که انقدر دلار در بازار کم شده، یعنی تحریمها اغلب سرجاش مونده...
البته اخیرا مجبور شد کمی واقعیات رو بیشتر بگن: https://donya-e-eqtesad.com/بخش-سایت-خوان-62/3360315-علت-ممنوعیت-ثبت-سفارش-با-دلار-آمریکا

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
متاسفانه واقعیات در مورد تحریم ها گفته نمیشه. حالا شنیده ها به کنار. همین که انقدر دلار در بازار کم شده، یعنی تحریمها اغلب سرجاش مونده...
البته اخیرا مجبور شد کمی واقعیات رو بیشتر بگن: https://donya-e-eqtesad.com/بخش-سایت-خوان-62/3360315-علت-ممنوعیت-ثبت-سفارش-با-دلار-آمریکا
از ۹۱ که قطعا اوضاع بهتره، حداقل نفت رو میتونن بفروشن. ۹۱ که فروش نفت رسیده بود به ۷۰۰-۸۰۰ هزار بشکه، مشکل تو گرفتن پول فروش نفته که هر چقدرم برگرده بیشتر از ۹۱ هستش، الان بیشتر جو دلار به خاطر تصمیم ترامپ تو اردیبهشته.

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,456
از ۹۱ که قطعا اوضاع بهتره، حداقل نفت رو میتونن بفروشن. ۹۱ که فروش نفت رسیده بود به ۷۰۰-۸۰۰ هزار بشکه، مشکل تو گرفتن پول فروش نفته که هر چقدرم برگرده بیشتر از ۹۱ هستش، الان بیشتر جو دلار به خاطر تصمیم ترامپ تو اردیبهشته.
خب تصمیم ترامپ چه تاثیری داره وقتی عملا تحریم هابا وجود برجام سرجاشه؟

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
خب تصمیم ترامپ چه تاثیری داره وقتی عملا تحریم هابا وجود برجام سرجاشه؟
تاثیرش اینه که فروش نفت صفر میشه، تاثیرش اینه که همین پول کمی که از فروش نفت میتونن وارد بازار داخلی کنن هم دیگه نمیتونن بگیرن، تاثیرش انقدری هست که کره شمالی رو با اون هارت و پورت مجبور کرده برای مذاکره با آمریکا، برنامه هسته ایش رو متوقف کنه. تاثیرش اینه که اقتصاد ایران کامل با خاک یکسان میشه.

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
بانک مرکزی دیده مردم هالو تو هر شرایطی صف میکشن، خودش هم داره هر روز اون قیمت ارزی که قطره چکونی توزیع میکنه رو گرون میکنه. مردم هالوی دلال. فکر نکنم بانک مرکزی تو چهار سال قبل، به اندازه همین چند ماه تونسته باشه ارز بفروشه به مردم بس که مردم ایران جو گیرن.

Last edited:

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
همون جنس که آوردی ارزشش از کاغذ پاره ای به نام ریال به مراتب بیشتره

داداش جنس زنونه ترک آوردم روی حساب اینکه چند نفر ترک فروش بازار بهم گفتن بیار ما همه رو میخریم! جنس خوب آوردم واس مردمم که نرن جنس چینی بخرن...اونم جنس ترک خوب ارزون! وقتی آوردم دلار از ۴۱۰۰ کشید بالابعد دیدم جنسا مونده طرف نمیتونه آبشون کنه...میگه همه دنبال جنس چینی هستن! و همونایی که روی حرفشون حساب کرده بودم فقط بخشی از بارم رو خریدن و بقیه موند روی دستم....مجبور شدم تقریبا به قیمت خرید بفروشم که فقط ضرر نکنم!
حالا همونایی که جنس من رو عمده خریدن توی مغازه شون میذاره با دو سه برابر قیمت..بخوابه...شب عید میکنن توی پاچه زن و دختر مردم!!! من اگه مغازه داشتم خودم با قیمت خیلی بهتر میدادم به مردم....منتهی مغازه ندارم چون شغل اصلیم چیز دیگه س.

بالا